امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ورزش در آب برای بیماران ام اس
icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinبه گمونم من شمارو به خوبی میشناسم دوست عزیزagreement2agreement2agreement2
خدا ا ا ا ا ا ا چقدر دنیا کوچیکهjumping0047.gifjumping0047.gifjumping0047.gif
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
در ادامه بحث آب درمانی که قبلا آورده شد بایستی بگم من قبلا بقیه موضوعات آب درمانی در این بخش رو مطالعه نکرده بودم مثله کامنتی که دوستمون شکلات قرار داده بود، خیلی خوب و خوشبختانه با تصویر بودش.
موردی که بایستی درباره کلیه مبحث آب درمانی و وکلا ورزش مورد نظر داشت اینه که باید اصل اضافه بار در آن رعایت شود. بدین معنی که همیشه باید تمرینات مقداری بیشتر از توان ما باشه تا بدن ما پیشرفت و روند بهبود داشته باشه اما نبایستی فار بیش از حد آورد مثله فورمولی که در کامنت قبلی گذاشته شد. همیشه تمرینات بایستی در محدوده ضربانی 50-70% باشه. مثال من با سن 20 سال باید سنم را از 220 کم کنم که عدد 200 بدست میاد حالا این رو در 50% ضرب می کنیم که عدد 100 بدست میاد یعنی فعالیت هوازی من باید با حداقل ضربان 100 تا در دقیقه انجام شود.
حالا اینها چه ربطی به آب درمانی داره؟
شما وقتی یه تعدادی حرکت رو برای مدتی انجام میدید بدنتون نسبت به اون فعالیت آداپته میشه و فشاری رو حس نمی کنه در این زمان شما باید تعداد حرکات و دفعات و یا شدت اون رو افزایش بدبد.مثلا اگر ده تا عرض استخر را راه میرفتید بایستی اون را تا 15 تا بعد ده جلسه آب درمانی افزایش بدید. و همینطور این روند ادامه داشته باشد.حالا اگر زمان محدودی در اختیار دارید می توانید به شدت اضافه کنید یعنی سرعت حرکت را افزایش دهید ولی با کنترل روی حرکت.
 تشکر شده توسط : shokolat , ostad2000 , پریا حقیقت پور
(2013/01/11, 04:40 PM)abuchance نوشته است: با سلام به دوستان
من در زمینه هیدروتراپی(آب درمانی) در اصفهان فعالیت می کنم و در این زمینه تخصص دارم.رشته تحصیلی من فیزیولوژی ورزش هستش و در حال حاضر در دانشگاه تدریس می کنم.بنده ام اس ندارم اما بیمارانی رو تحت معالجه با آب درمانی دارم و تجاربی رو در این زمینه. مقدماتی که عرض کردم به این دلیل بودش که دوستان با بنده آشنا بشن.
و اما آب درمانی
اول اینکه خواهشا خواهشا خواهشا زمانیکه به استخر میروید حتما به ناجی غریق استخر اطلاع بدید که شما دچار این بیماری هستید تا بیشتر مراقب شما باشند تا خدایه ناکرده از هرگونه حادثه ای جلوگیری شود.!!!!!!!!!!
دوستان توجه کنند که قانونا دمای آب استخرهای تفریحی باید بین 26تا28 درجه باشه که بعضا بعضی از استخرها برای جذب مشتری بیشتر آب را گرمتر می کنند که متاسفانه اشتباه بزرگیست.
تا به حال ضرری برای بیمارانه ام اس در انجام ورزش شنا و ورزشهای آبی گزارشی نشده و تحقیقاتی هم در این زمینه بوده که به نفعه این بیماری بوده است. درپاسخ به دوستی که گفته بودن زمان شنا کردن دچار تاربینی یا بعضا دو بینی میشن بایستی گفت که شنا ورزشی است بسیار سنگین علی رغم اینکه شما متوجه نمی شوید.ابتدا اگر شنا بلد نیستید با حوصله و مربی دلسوز (حتما مربی از بیماری شما اطلاع داشته باشد)شنا را خصوصا از شنای کرال پشت آموزش ببینید.سپس برای تمرین از مسافتهای کوتاه شروع کنید و به صورت منقطع یعنی با استراحت بین هر مسیر. در زمان شنا سعی کنید از وسایل شنا استفاده کنید تا لذت شنا کردن بیشتر شود.بهتر است بسته به آمادگی بدنی با این فرمول جلو بروید به این صورت که
ابتدا یکبار تا جائیکه بدنتان کشش دارد و خیلی فشار به شما وارد نمی شود شنا کنید و مسافت یا تعداد طول یا عرضی که شنا کرده اید را ثبت کنید سپس 20% از آن کم کنید و در دو ست تکرا کنید
مثال: من می تونم ده عرض شنا کنم پس تمریناتم را با دو ست هشت عرضی شروع می کنم.ترجیحا در عرض استخر و در قسمت کم عمق(درصورتی که شلوغ نباشد)تمرینات را انجام دهید.
موفق باشید در کامنت بعدی نحوه آب درمانی رو خدمت دوستان عرض می کنم.

دوست خوبم اگر براى اب درمانى فقط بخوايم تو اب راه بريم و بدون ورزش ديگه اى خوبه؟Rolleyes icon_biggrin

(2013/01/11, 04:40 PM)abuchance نوشته است: با سلام به دوستان
من در زمینه هیدروتراپی(آب درمانی) در اصفهان فعالیت می کنم و در این زمینه تخصص دارم.رشته تحصیلی من فیزیولوژی ورزش هستش و در حال حاضر در دانشگاه تدریس می کنم.بنده ام اس ندارم اما بیمارانی رو تحت معالجه با آب درمانی دارم و تجاربی رو در این زمینه. مقدماتی که عرض کردم به این دلیل بودش که دوستان با بنده آشنا بشن.
و اما آب درمانی
اول اینکه خواهشا خواهشا خواهشا زمانیکه به استخر میروید حتما به ناجی غریق استخر اطلاع بدید که شما دچار این بیماری هستید تا بیشتر مراقب شما باشند تا خدایه ناکرده از هرگونه حادثه ای جلوگیری شود.!!!!!!!!!!
دوستان توجه کنند که قانونا دمای آب استخرهای تفریحی باید بین 26تا28 درجه باشه که بعضا بعضی از استخرها برای جذب مشتری بیشتر آب را گرمتر می کنند که متاسفانه اشتباه بزرگیست.
تا به حال ضرری برای بیمارانه ام اس در انجام ورزش شنا و ورزشهای آبی گزارشی نشده و تحقیقاتی هم در این زمینه بوده که به نفعه این بیماری بوده است. درپاسخ به دوستی که گفته بودن زمان شنا کردن دچار تاربینی یا بعضا دو بینی میشن بایستی گفت که شنا ورزشی است بسیار سنگین علی رغم اینکه شما متوجه نمی شوید.ابتدا اگر شنا بلد نیستید با حوصله و مربی دلسوز (حتما مربی از بیماری شما اطلاع داشته باشد)شنا را خصوصا از شنای کرال پشت آموزش ببینید.سپس برای تمرین از مسافتهای کوتاه شروع کنید و به صورت منقطع یعنی با استراحت بین هر مسیر. در زمان شنا سعی کنید از وسایل شنا استفاده کنید تا لذت شنا کردن بیشتر شود.بهتر است بسته به آمادگی بدنی با این فرمول جلو بروید به این صورت که
ابتدا یکبار تا جائیکه بدنتان کشش دارد و خیلی فشار به شما وارد نمی شود شنا کنید و مسافت یا تعداد طول یا عرضی که شنا کرده اید را ثبت کنید سپس 20% از آن کم کنید و در دو ست تکرا کنید
مثال: من می تونم ده عرض شنا کنم پس تمریناتم را با دو ست هشت عرضی شروع می کنم.ترجیحا در عرض استخر و در قسمت کم عمق(درصورتی که شلوغ نباشد)تمرینات را انجام دهید.
موفق باشید در کامنت بعدی نحوه آب درمانی رو خدمت دوستان عرض می کنم.

دوست خوبم اگر براى اب درمانى فقط بخوايم تو اب راه بريم و براى ابتداى کار بدون ورزش ديگه اى خوبه؟Rolleyes icon_biggrin
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
دوست عزیز برگ ۷ بله برای شروع حتی فقط میشه از دیواره استخربعنوان جا دستی برای اتکا استفاده کرد و پاهارو تکان داد.اگر که راه رفتن توی آب رو شروع کنی که فوق العاده است.agreement2
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : برگ 7 , ostad2000 , پریا حقیقت پور
سلام استخر رایگان کجاست راهنمایی کنید
منم وقتی میرم شنا احساس میکنم میخام بخورم زمین
به همین خاطر اصلا نمی رم چیکار باید بکنم
اسم زیبای اباالفضل
نمک زندگیمونه
 تشکر شده توسط : ساناز66 , پریا حقیقت پور
چرا ورزش درآب؟

در آب بودن به خودی خود موجب میشود که شما ورزش کنید زیرا هر حرکت شما در واقع عملی برای غلبه بر مقاومت آب بر بدن شما است. البته منظور ما از ورزش در آب، شنا نیست. منظور انجام دادن حرکات ورزشی مانند پیاده روی، ایروبیک و نرمشهایی است که معمولا در خشکی انجام میگیرند.

ورزش در آب، اگر به طور صحیح انجام شود میتواند همانقدر که انجام این حرکات بر روی زمین موثرند، برای بدن مفید باشد. این ورزشها قدرت عضلانی، استقامت، نرمش و انعطاف پذیری و همچنین تعادل بهتر را برای ورزشکاران به ارمغان می آورند. پزشکان ورزش در آب را به دلایل زیر تجویز میکنند :

نیروی رانش آب، تکیه گاه وزن بدن میشود. هنگامی که شما تا گردن در آب غوطه ور هستید، آب در حدود 90 درصد وزن شما را خنثی میکند و به طور قابل توجهی از فشار وزن بر روی مفاصل، استخوانها و ماهیچه ها میکاهد. شما به جای اینکه با تمام وزن خود بر روی زمین محکمی فرود بیایید، تنها با ده درصد وزن خود ایستاده اید. این خاصیت، میزان جراحات و آسیبهای حین ورزش را به شدت کم میکند.

هنگام غوطه وری در آب، جریان خون سریعتر میشود و سلامت قلب و عروق شما را بهبود میبخشد.

در صورتی که دچار آسیب دیدگی و تورم در بخشی از بدن باشید، فشار آب بر روی بدن از شدت تورم کاسته و درد را تخفیف میدهد.

از آنجایی که آب محیطی متراکم تر از هوا است، شما با حرکت در آب مقاومتی از 4 تا 44 درصد بیشتر از مقاومت هوا را تجربه میکنید. ورزش در آب و غلبه بر این مقاومت، مانند آن است که وزنه هایی به دست و پای خود بسته باشید یا با دستگاههای وزنه دار به ورزش بپردازید، با این حسن که انجام این حرکات در آب کم خطرتر است.

از آنجایی که نیروی جاذبه در آب کم میشود، شما در آب میتوانید آن دسته از حرکات کششی که انجام آن در خشکی برایتان ممکن نیست را انجام دهید.

فشار عمق آب بر روی بدن، مفاصل، ماهیچه ها و اندامهای داخلی، در حین ورزش مانند یک ماساژ خوب، به تمام بدن آرامش بخشیده و مانع کوفتگی بدن میشود.

ورزش در آب برای چه کسانی مناسب است؟

هر کس میتواند به ورزش در آب بپردازد اما برای کسی که دارای یک یا چند نمونه از مشخصات زیر باشد، از هر ورزشی مناسبتر است :

ابتلا به آرتروز یا هر مشکل مفصلی دیگر

اضافه وزن یا چاقی مفرط

بیشتر اوقات روز را در بی تحرکی سپری کند و به دنبال روشی ساده برای آغاز ورزش باشد

در حال طی کردن دوران نقاهت بعد از آسیب دیدگی یا یک جراحی بوده و قصد دارد با اجازه پزشک به این ورزش بپردازد

ابتلا به مشکلاتی در ناحیه پشت

ضعیف بودن ماهیچه های پا

بارداری

سالخوردگی

به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : موناامیدوار , برگ 7 , ابراهیم , mahdiye1989 , پریا حقیقت پور
مرسى سميرا جون نوشته ى خوبيه Shy
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , پریا حقیقت پور
(2013/12/01, 09:54 AM)saeid نوشته است: منم وقتی میرم شنا احساس میکنم میخام بخورم زمین
به همین خاطر اصلا نمی رم چیکار باید بکنم

سعید نیازی نیست که حتما توی آب را بری.اگر برات سخت هست.راه رفتن تو آب که ایده آل هست.ولی همون رفتن تو وان حمام و صرف نشستن هم موثر هست.بعد از این که بیای بیرون خودت می بینی.بهترش جکوزی هست.اگر فضای خالی برای نصب جکوزی در حمام منزل رو داری این کارو انجام بدی خوب هست.فقط زیاد نبابد بمونی که خسته بشی.اون هم بسته به تشخیص خودت هست.من اگه می تونستم می رفتم جکوزی.منتها هم داخل رفتن برام خیلی سخته و هم بیرون اومدن.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : ساناز66 , پریا حقیقت پور
(2012/02/01, 12:47 PM)نسترنى نوشته است: مطلب خيلى خوب و كاملى بود ممنون، من ميخواستم بدونم در مورد استفاده از جكوزى كسى اطلاعاتى نداره؟ احياناً براى ما ضررى نداره؟ Huh

سلام
هر چیزی که باعث شوک اعصاب بشه ضرر داره
جکوزی آب داغ و سونا بخاطر خیلی خطرناک هستش

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فواید شنا برای سلامتی Sina 16 29,142 2014/02/25, 11:19 PM
آخرین ارسال: paeazan
  ورزش های تقویت عضلات زانو قابل اجرا در استخر شنا shokolat 0 11,958 2011/12/09, 07:10 PM
آخرین ارسال: shokolat
  آشنایی با صدمات ورزش شنا و توان بخشی آنها shokolat 0 8,177 2011/11/25, 12:48 PM
آخرین ارسال: shokolat

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان