•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات : 3.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغذیه و ام اس
من هم یک مدت رژیم یکی از اطبا معروف طب سنتی را گرفتم و از شدت گرمی خوردن کهیر زدم و در کمال ناباوری شب عید بعد از شانزده ماه دوباره حمله داشتم ..دیگه تصمیم گرفتم به حرف دکتر خودم گوش بدم وهمه چیز را در حد تعادل مصرف کنم .confused2
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
 تشکر شده توسط : مـه ســـا , احسيني , sohaa , رزمینا
(2012/04/08, 05:41 PM)nazii نوشته است: يه مدت بود لبنيات ترشيجات شيريني چای و قهوه نميخوردم حسرت همش مونده بود به دلم امروز ديگه نتونستم جلو خودمو بگيرمsmiling این رژيمه چی چيه??? اگه این چيزا بد بود يعنی خدا الکی آفريدتشون??تا وقتی که دکتر نگه ديگه هيچ ماده غذايی,مخصوصا طبيعی رو به خودم حروم نميکنمSmile (16)Smile (52)

خوب اخه قرار نیست که هر چی خدا افریده همه رو بخوریم. هرکسی یک سری جیزا براش مفیده و یه چیزایی هم مضر.برای بیماری ام اس هم ماست ودوغ و گوشت گاو و ترشیها وکلا چیزای خیلی سرد مثل خیار و نارنگی خوب نیست .حیف نیست که ادم به خاطر خوشمزگی غذا تلخی دارو ها روهم بخواد تحمل کنه؟خداییش نمی ارزه دیگه wink2
 تشکر شده توسط : zohrevand , ostad2000 , somaye_602000
این رژیم هم روحیه میده به ما هم واسه بدنمون خوبه.رعایتش کنید ضرر نمی کنید.من سه روز پشت سرهم چندین ام اسی میان پیشم تا چیزایی که مریم یاد گرفتم و بهشون یاد بدم.
(2011/05/21, 12:05 AM)nahid نوشته است: با وجود تمام تحقیقات در تمام دنیا هنوز راه درمان حتمی ام اس پیدا نشده است ( ولی در آینده خواهد شد)
پژوهشگران و دانشمندان جهان با وجود تحقیقات علمی و معتبر خود و با این که به پیشرفتهایی رسیده اند اما معمولا از عنوان درمان قطعی برای روش خود استفاده نمی کنند. هر کس اسم روشی را درمان قطعی ام اس بگذارد ،دیگر به حرفهای او اعتمادی نیست.

دوست عزیز توهین به شعور انسانها اصلا کار جالبی به نطر نمیاد.
مگه شما کسایی که دارن با این روش خوب میشن یا حتی شدن و دیدید که انگ دروغگو بهشون میزنید؟
خب ببینیدشون باهاشون حرف بزنید بعد اگه باور نکردید اونوقت بگید همشون دروغگو هستند.
یکی از دوستان گفت از رژیم یکی از اطبا استفاده کرده و کهیر زده و حمله داشته،خیلی دوست دارم بدونم این رژیم چی بوده و اسم این طبیب چی بوده؟
خوشحال میشم اگه راجع بهش بحث کنیم و ادله رو جلوی هم بذاریم تا به یه نتیجه محکم برسیم.
(2011/04/07, 09:36 PM)neda sedaghat نوشته است: سلام
کسی هست که رژیم سبزی خواری رو تجربه کرده باشه یا هنوز ادامه بده؟
اگه آره میشه بگین تاثیری داشته؟ExclamationIdea
رژیم سبزی خواری محض اصلا کار درستی نیست شما باید رژیمی که بچه هایی که با اون رژیم خوب شدند و مصرف نکنید که توش هم گوشت هست هم سبزی هم شیرینی هم تلخی و ....
دوستان محدودیت نیست این رژیم.یکی دیگه از شما گفت:پس ما چی بخوریم؟>
مگه یه چایی و حذف نکرده و 7 تا چایی دیگه واستون گذاشته؟
من تا به حال با همین چایی ها 2 نفرو کشوندم به این سمت.خب برای دوماه استفاده کنید چیزی ازتون کم نمیشه که.
اگه جواب نگرفتید اونوقت بگید اینها همش چرته.
این فقط یه پیشنهاد بود.
مائیم و نوای بی نوایی، بسم الله اگر حریف مایی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
 تشکر شده توسط : gilane , zohrevand , رزمینا , ostad2000
منم با مقالت موافقم چون حداقل خود من که به ام اس مبتلا شدم طبع سردی دارم و غذاهای اسیدی و استرس که خون رو اسیدی میکنه زیاد مصرف می کردم.ولی از وقتی رژیم غذاییمو تغییر دادم و هفتاد درصد غذاهای قلیایی و سی درصد اسیدی می خورم واقعا حس می کنم حالم خیلی بهتر شده.دوستان لطفا میوه و سبزیجات که قلیایی هستند بیشتر مصرف کنید.

icon_questionگر نگهبان من آن است که من میدانم
شیشه را در بغل سنگ نگه می داردicon_question
 تشکر شده توسط : رزمینا , somaye_602000 , ثریا
بچه ها کسایی که اطلاع دارن بگن فلفل واسه ما خوبه یا نه؟
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : ثریا
بچه ها روزي 3 ليوان چاي سبز خيلي خوبه
شادی نمادی از زیستن اگاهانه است و نمایشی از سپاسگزاری در برابر یزدان پاک.

شاد باشید و شاد زندگی کنید که شاد زیستن انتخاب است نه اتفاق
Heart
خواهشا چیزهایی رو بگید که از اثربخشیش مطمئن باشید.رژیمی رو که مریم گفته خب رو خودش اثر گذاشته میشه مطمئن بود بهش.چیزی خارج از اون رو که از اثربخشیش مطمئن نیستید خواهشا سفارش نکنید
 تشکر شده توسط : # پریسا #
من نميگم حتما بخوريد چاي سبز واسه همه چي خوبه من خودم روزي 3 ليوان ميخورم 1 سالم هست هيچ حمله هاي نداشتم شايد از اون نباشه ولي فوايد چاي سبز رو بدونيد بد نيست
من از وقتي ام اس گرفتم هميشه ميخورم به شما نميگم بخوريد چون سيستم بدني هر كس متفاوته
گفتم واسه همه چيز چاي سبز خوبه
خواص چای سبز(1)

چای علاوه بر اینکه می‌تواند در آب و هوای گرم رشد کند همچنین می‌تواند در ارتفاعاتی به بلندی 2100 متر از سطح دریا نیز رشد نماید.

چای علاوه بر اینکه می‌تواند در آب و هوای گرم رشد کند همچنین می‌تواند در ارتفاعاتی به بلندی 2100 متر از سطح دریا نیز رشد نماید. بهترین چایها را می‌توان در ارتفاعات یافت جایی که برگهای آنها به آرامی رشد می‌کنند و طعم بهتری دارند. با توجه به ارتفاعی که چای در آنها می‌روید، برگهای تازه چای بین دو سال و نیم تا پنج سال طول می‌کشد تا برای چیدن آماده شوند. چای برگهای فراوانی دارد و گلهای آن بسیار شبیه گلهای کاملیاست اما تنها برگهای جوان و کوچک آن برای مصرف چیده می‌شوند. جوانه زدن چای در مناظق کم ارتفاع هر هفته صورت می‌گیرد ولی در ارتفاعات بالا، هفته‌ها طول می‌کشد.

فواید چای

حدود 30٪ از وزن برگ چای سبز از فلانویید تشکیل شده است که برای سلامتی بسیار مفید می‌باشد.محققان مشاهده نموده اند که فواید چای سبز برای سلامتی بستگی به میزان مصرف آن دارد که بیشترین مصرف آن در کشورهای آسیایی حدود 3 فنجان در روز است. ( که حدود 240 ـ 320 میلی گرم از پولی فنول بدن را تهیه می‌نماید.)

در افرادی که بصورت روزانه چای سبز مصرف می‌نمایند احتمال ابتلاء به انواع بیماریها اعم از بیماریهای باکتریایی و یا عفونتهای سخت و همچنین بیماریهایی نظیر سرطان، سکته، بیماریهای قلبی ـ عروقی و بیماریهای استخوانی را کاهش می‌دهد.

یکی دیگر از فواید مصرف چای سبز، کاهش مرگ و میر به دلیل هر نوع بیماری مخصوصاً بیماری قلبی ـ عروقی می‌باشد. در مطالعه‌ای که در سال 2006 صورت گرفت محققان دریافتند که چای از هر نوع نوشیدنی دیگر حتی آب خالص ، برای سلامتی مفیدتر است زیرا چای نه تنها بخوبی آب خالص ، بدن را هیدراته(آب رسانی) می کند بلکه منبعی غنی از پلی هنولز می‌باشد که از بیماریهای قلبی جلوگیری می‌کند.

در سال 1994 در ژاپن تحقیقی بر روی 40.530 فرد در سنین بین 40 تا 79 سال انجام گرفت که به مدت 11 سال به طول انجامید. در این گروه انتخاب شده 80٪ از افراد روزانه حدود 3 فنجان از چای سبز مصرف می‌نمودند. در این تحقیق مشاهده گردید که در افرادی که 5 فنجان در روز چای سبز می‌نوشیدند،‌ در مقایسه با افرادی که 1 فنجان چای می‌نوشیدند احتمال مرگ به دلیل هر بیماری خصوصاً بوسیله بیماریهای قلبی ـ عروقی بسیار کمتر بود حتی این آمار نشان داد که تاثیر چای سبز بر روی زنان بیشتر از مردان می‌باشد.

فواید چای سبز

در زنان در مردان
23٪ کاهش مرگ به دلیل هر بیماری 12٪ کاهش مرگ به دلیل هر بیماری
31٪ کاهش مرگ بدلیل بیماریهای قلبی ـ عروقی 22٪ کاهش مرگ بدلیل بیماریهای قلبی ـ عروقی
62٪ کاهش مرگ بدلیل سکته 42٪ کاهش مرگ بدلیل سکته

همچنین در مطالعه‌ای که بر روی زنانی که از چای سبز مصرف می‌کردند و کسانیکه مصرف نمی‌کردند صورت گرفت مشاهده شد که ریسک ابتلاء به سرطان سینه در زنانی که چای سبز مصرف می‌نمودند 22٪ کمتر از افراد دیگر است.
جلوگیری از بیماری گرفتگی رگها

در ژاپن طی مطالعاتی جداگانه بر روی چای سبز به این نتیجه رسیدند که افرادی که 5 فنجان و یا بیشتر از 5 فنجان در روز چای سبز می‌نوشند 16٪ احتمال ریسک ابتلاء به گرفتگی رگها در آنها کمتر است. میزان وجود رادیکالهای آزاد در رگها،‌ کلید ابتلاء به بیماریهای قلبی ـ عروقی می‌باشد. آخرین تحقیقات نشان داده‌اند که کتچینهای موجود در چای سبز مانع از درگیر شدن آنزیمها در تولید رادیکالهای آزاد موجود در رگها می‌گردد.

مشاهده شده است که چای سبز بوسیله کاهش کلسترول بد(LDL)، تری گلیسیرید،‌لیپید پروکسایدLipid Proxides ( رادیکالهای آزادی که باعث تخریب کلسترول بد و چربیها می‌شود) و فیبرینوژن( پروتئینی که در خون وجود دارد و باعث لخته شدن خون می‌شود) ریسک ابتلاء به گرفتگی رگها را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود میزان کلسترول خوب بیشتر از کلسترول بد در بدن باشد.

تاثیر چای سبز روی افراد مبتلاء به تری گلیسیرید

تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف چای سبز برای سلامت قلب افرادی که دارای تری گلیسیرید بالا هستند بسیار مفید می‌باشد. آزمایشات نشان داده‌اند کتچینهای موجود در چای سبز که با میزان مصرف نسبت مستقیم دارد(dose-dependently) مانع از فعالیت لیپاز پانکراس می‌شود(آنزیمی که بوسیله پانکراس ترشح می‌شود و چربیها را هضم مینماید.) در نتیجه این عملیات، سرعت شکستن چربیها و تبدیل آنها به تری گلیسیرید و همچنین افزایش تری گلیسیرید در خونی که بعد از صرف غذا اندازه گیری می‌شود بسیار آهسته صورت می‌گیرند.

با توجه به اینکه افرایش تری گلیسیرید بعد از خوردن غذا یکی از مشخصه‌های بیماری گرفتگی رگها است، نوشیدن 2 فنجان چای سبز همراه با غذا، بسیار مفید می‌باشد.

رقیق شدن خون و جلوگیری از لخته شدن آن

کتچینهای موجود در چای سبز بوسیله جلوگیری کردن از تشکیل مواد التهابی باعث رقیق شدن خون و مانع از ایجاد لختگی در خون می‌شود که این مواد التهابی از اسیدهای امگا 6 بوجود آمده اند و در گوشت و سبزیجات روغنی غیر قابل اشباع نظیر ذرت و روغن سویا یافت می‌شوند.

به حداقل رساندن میزان صدمات وارد شده به مغز و قلب

طبق بررسی های انجام شده، چای سبز نه تنها تعداد سلولهای مرده قلب و مغز را بعد از حمله قلبی و یا سکته مغزی کاهش می‌دهد بلکه بوسیله (EGCG) که بنظر می‌رسد عامل اصلی در ایجاد سلامتی می‌باشد در تسریع بهبودی بعد از سکته و حمله قلبی کمک می‌نماید.

ادامه دارد.....

تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغ _ مهرنوش نصوری

اختصاصی سیمرغ www.seemorgh.com/health

• برای درمان ام‌ اس مفید است.

• برای پیشگیری و درمان سرطان به کار می‌رود.

• برای درمان بیماری پارکینسون و آلزایمر کاربرد دارد.

• سوخت و ساز بدن را بالا برده و اکسیداسیون چربی را افزایش می‌دهد.

• احتمال خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و حملات قلبی را با کاهش خطر لخته شدن خون کاهش می‌دهد.

• احتمال خطر ابتلا به سرطان مری را کاهش می‌دهد.

• نوشیدن چای سبز رشد سلول‌های سرطانی خاص را متوقف کرده و سطح کلسترول خوب خون را نسبت به کلسترول بد افزایش می‌دهد.

• برای درمان روماتیسم مفصلی (آرتریت روماتوئید) و بیماری‌های قلبی عروقی استفاده می‌شود.

• برای تقویت سیسم ایمنی بدن مفید است.

• برخی از محققان می‌گویند، با نوشید منظم چای سبز، از به وجود آمدن حفره در دندان ‌ با کشتن باکتری که موجب ایجاد جرم دندان می‌شود، می‌توان پیشگیری کرد.

• قدر فکری را افزایش داده و قابلیت تمرکز را بالا می‌برد.

• آرام‌بخش است و رفع استرس می‌کند.

• موجب کاهش وزن در افراد چاق می‌شود.
روش نگهداری و دم کردن چای سبز

• برای تازه و معطر ماندن چای سبز بهتر است آن را در ظرفی تیره بریزید و در محلی تاریک و به

دور از نور و رطوبت نگهداری کنید.

• برای هر نفر یک قاشق مرباخوری چای سبز را در قوری ریخته و به ازای هر یک قاشق، یک لیوان آب داغ با دمای 80 تا 85 درجه سانتی‌گراد به آن اضافه کرده و درب قوری را به مدت 7 تا 8 دقیقه بگذارید. سپس آن را بنوشید.

• چای سبز مانند چای سیاه نیازی به دم کردن روی حرارت ندارد.

میزان مصرف روزانه

• چای سبز به عنوان جایگزینی مناسب برای چای سیاه و قهوه توصیه می‌شود.

نوشیدن روزانه سه لیوان چای سبز (حاوی سه گرم مواد حل شدنی) یا روزانه 300 تا 400 میلی گرم عصاره استاندارد چای سبز (عصاره‌ها باید حاوی 80 درصد پلی فنول‌ها و 55 درصد اپی گالوکزچین) مفید است. انواع فرآورده‌های کپسولی و مایع چای سبز نیز قابل دسترسی‌اند.

• البته مصرف خیلی زیاد این ماده غذایی مفید می‌تواند خطرناک باشد. لذا در مصرف هر نوع ماده غذایی، هر چند مفید، اصل اعتدال و میانه روی را رعایت کنید‌.

www.healthmad.com
شادی نمادی از زیستن اگاهانه است و نمایشی از سپاسگزاری در برابر یزدان پاک.

شاد باشید و شاد زندگی کنید که شاد زیستن انتخاب است نه اتفاق
Heart
 تشکر شده توسط : ثریا , somaye_602000 , # پریسا # , ghaside
سلام
من متوجه شدم که شراب خاصیت خوبی داره هم گاهی که میخورم خوب میخوابم و هم فرداش کاملن عالی هستم البته من مشکل زیادی ندارم فقط از داروی ضد تشنج استفاده میکنم.
 تشکر شده توسط : najva
برادر من داری اشتباه میکنی.شراب و بطور کلی مشروبات الکلی واسه ما مثل سم می مونه
 تشکر شده توسط : # پریسا # , Yanis , رزمینا , somaye_602000 , شفا یافته , زهراجون , roya-n

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 12
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان