• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت میان MS و CIS
سلام دوستان .
میشه بگید CIS یعنی چی؟ و چقدر احتمال اینکه به ام اس تبدیل بسه وجود داره؟
ممنون
 تشکر شده توسط : simin , 1206844180 , پریا حقیقت پور
نگین عزیزم سلام

دکتر من هم برام تشخیص سی ای اس رو داده

و اونجور که من فهمیدم به دلیل خاموش بودن پلاک ها و کاملا غیر فعال بودنشون این تشخیص داده میشه

بهش میگن التهاب اولیه مغز

احتمال اینکه هم به ام اس تبدیل بشه در هر فردی متفاوته

مثلا بعضی ها در cis دارو تزریق می کنن و بعضی ها

اینا همه در هر فردی متفاوته عزیزم
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
 تشکر شده توسط : negin , movahedi , آیدا , Ghost , پریا حقیقت پور
سلام دوستان

فرق بین ms و cis چیه ؟
از یکی از دوستان شنیدم که به حمله ی اول cis میگن خواستم ببینم درسته این موضوع ؟
من تا حالا دو بار حمله داشتم حالا من ms دارم یا cisSmile (52)
پدر و مادرم که راستشو نمی گن شما لطف کنید تکلیف ماروicon_biggrin مشخص کنید

راستی سوال دیگه ام که داشتم فرق ین سینووکس و آونکس و بتافرون وو کلا این آمپولایی که برای ام اس به کار میره چیه ؟ چرا بعضی از پزشکا برای بیماراشون بتافرون تجویز می کنن بعضی ها آمپول های دیگه ؟

موضوع دیگه ایم که هست من 6 ماهه که بتافرون تزریق می کنم چند ماه اول فقط رو بازو تزیق میکردم تا اینکه بازوهام حالت طبیعی خودشو از دست داد ! دقیقا محلی که تزیق می کرم سفت شده !! طوری که نمی تونم تزریق کنم
الان حدود 3 ماه رو بازو هام تزریق نکردم ولی بازم سفته !! خواستم ببینم طبیعی که به خاطر تزریق زیاد رو بازو سفت شه ؟

حداقل دوره ی استفاده از بتافرون چند ساله ؟ تا چند ساله دیگه باید تزریق کنم angry خدایش دیگه خسته شدم laughing3
 تشکر شده توسط : آیدا , Ghost , پریا حقیقت پور
(2011/03/22, 03:23 AM)bhxn نوشته است: سلام دوستان

فرق بین ms و cis چیه ؟

راستی سوال دیگه ام که داشتم فرق ین سینووکس و آونکس و بتافرون وو کلا این آمپولایی که برای ام اس به کار میره چیه ؟ چرا بعضی از پزشکا برای بیماراشون بتافرون تجویز می کنن بعضی ها آمپول های دیگه ؟

موضوع دیگه ایم که هست من 6 ماهه که بتافرون تزریق می کنم چند ماه اول فقط رو بازو تزیق میکردم تا اینکه بازوهام حالت طبیعی خودشو از دست داد ! دقیقا محلی که تزیق می کرم سفت شده !! طوری که نمی تونم تزریق کنم
الان حدود 3 ماه رو بازو هام تزریق نکردم ولی بازم سفته !! خواستم ببینم طبیعی که به خاطر تزریق زیاد رو بازو سفت شه ؟

حداقل دوره ی استفاده از بتافرون چند ساله ؟ تا چند ساله دیگه باید تزریق کنم angry خدایش دیگه خسته شدم laughing3
اول که فکر کنم این سوالات تون رو تو انجمن جواب دادن ولی بازم :

ام اس و سی آی اس یکی هستن مراحل اولیه ام اس رو بهش می گن سی آی اس !
کسی که یک حمله داشته باشه و با پالس خوب بشه و برگشتی نداشته باشه بهش می گن CIS که بعضی از پزشکان همون مراحل اول به بیمار آمپول رو تجویز می کنن بعضی ها هم تا حمله 3 و 4 صبر می کنند بعدش دارو را تجویز می کنن.
این آمپیولا هم به قول یکی از پزشکان همه با هم خواهر و برادرن فقط نوع ترکیبی شون با هم فرق داره ولی بازم یک کار رو می کنن. مثل استامینوفن که انواع داره .
مثلا بعضی هاشون 1b هست مثل همین بتافرون بعضی هاشون هم 1a هست .
دیگه اینکه شما نباید چند ماه یک سره فقط روی یک نقطه خاص آمپول رو تزریق کنی . بایدمحل تزریق رو به صورت چرخشی تغییر بدی مثلا :
اول : شکم
دوم : ران
سوم : باسن
چهارم : بازو
که هر دونه اینها هم 4 یا شش قسمت داره Exclamationداخل اون کتاب پیگیری محل تزریق نوشته شده .
یعنی اینکه امروز که روی بازو زدی پس فردا باید بری روی شکم دو روز بعد بری روی ران و به همین ترتیب بری جلو .
دوم که پرستار من برای رفع تورم و کبودی بهم این مورد را پیشنهاد داد :
کرم آلوئه ورا رو 2 ساعت قبل از تزریق روی محلی مورد نظر می مالم و بعدش تزریق می کنم .
در ضمن اینکه از این حوله ها بهم دادن که یک روز بعد از تزریق داغش می کنم و میزارم روی محلی که تزریق کرده بودم.
دوره ی درمان هم بستگی به نظر پزشکتون داره ممکنه بگه یک سال ممکنه بگه 4 سال ممکنه بگه 10 سال ! برای همه یکی نیست ولی به صورت استاندارد و به قول خودشون کتابی میشه 4 سال .
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : Matilat , kaSra , bhxn , عمومهربان , Majid , sar100 , MFhealth , ساغر , earth , Saina , arezoo_azizi , آیدا , Ghost , arezooo82 , paeazan , parastoo joon , سمانه میم , zohaa , maryam.N , sara.a , mohammadreza1369 , پریا حقیقت پور
سلام دوستان

من بعد از ام ار ای دکتر گفت cis تشخیص داده

منم 3 روز بیمارستان بودم و 6 بار هر بار هم 500 میل کورتون توی سرم تزریق میکردagreement2
بعد هم گفت برو 3 ماه دیگه بیا یه ام ار ای دیگه انجام بدم

گفت شاید دارو بدم شاید ندم چون دکترم فامیله احساس کردم شاید نمیخواد کامل جوابمو بدهangry2

بگید ما کجای کاریم تکلیفمون معلوم بشهHuh

تشکر شده توسط : نسترنى , samin12 , پریا حقیقت پور
(2011/03/22, 03:23 AM)bhxn نوشته است: سلام دوستان

فرق بین ms و cis چیه ؟

عزیر داروهایی مثل ربیف وبتافرون که هفته ای سه بار تزریق میشن باید بصورت چرخشی در نقاط مختلف تزریق شوند.من بیش از چهار ساله که ربیف سه بار در هفته می زنم. بازوی راست وچپ] ران راست وچپ وزیر ناف.این پنج محل باید به تناوب محل تزریق باشند یعنی دوبار متوالی مثلا به بازو نزنی.
من اوایل این بلا سرم اومد وبافت یه قسمتی از پام نکروزه شده.کمپرس آب گرم هم می تونه بهت بهت کمک میکنه.در مورد تفاوت دارو ها یه مسئله قیمته ومسئله دیگه اینکه داروهایی که هفتگی تزریق می شوند طالب بیشتری دارند البته مسائل دیگه ای هم هست که ......
علم داره به سرعت نور پیشرفت می کنه.قول می دم تا ده سال دیگه درمان قطعی اش پیدا می شه.موفق باشی.
تا شقایق هست زندگی باید کرد.love28
 تشکر شده توسط : عمومهربان , آیدا , mehdernet2 , سمانه میم , zohaa , parastoo.shahali , پریا حقیقت پور
(2011/04/01, 02:43 PM)*afshin* نوشته است: سلام دوستان

من بعد از ام ار ای دکتر گفت cis تشخیص داده

منم 3 روز بیمارستان بودم و 6 بار هر بار هم 500 میل کورتون توی سرم تزریق میکردagreement2
بعد هم گفت برو 3 ماه دیگه بیا یه ام ار ای دیگه انجام بدم

گفت شاید دارو بدم شاید ندم چون دکترم فامیله احساس کردم شاید نمیخواد کامل جوابمو بدهangry2

بگید ما کجای کاریم تکلیفمون معلوم بشهHuh

اگر در ام ای آی تون که چند ماه بعد تشریف می برید و انجام می دید پلاک فعالی نباشه یا اینکه پلاکها از بین رفته باشه میشه همون CIS که بهتون گفته بودن .
ولی بازم فقط به صحبت پزشک تون اعتماد کنید و بی خود دنبال این نباشید که خودتون راه حل به ایشون پیشنهاد بدید .
اگر به پزشک تون هم بی اعتماد هستید می تونید پزشک تون رو تغییر بدید.
موفق یاشید
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : Majid , آیدا , paeazan , سمانه میم , zohaa , niloofary , پریا حقیقت پور
دکتر من هم دکتر نبوی ایشون اونجور که من فهمیدم فورا تشخیص ام اس رو نمی ده و با ام ار ای هایی که 3 ماه یک بار تجویز می کنه مراحل بیماری رو می سنجه و بعد نظر قطعی رو می ده

مثلا اگه بیماری یا همون پلاک ها خاموش و غیر فعال باشن cis هست و پیشگیری می کنه برای عدم فعالیت پلاک ها در آینده

برای من فعلا تزریقی تجویز نکردن.
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
 تشکر شده توسط : آیدا , niloofary , پریا حقیقت پور
دكتر من هم ربيف داده و من گردشي مي‌زنم ولي بعضي وقتها كبود مي‌شه و از دكترم كه پرسيدم گفت طبيعي و نه كرمي داد و نه حوله‌اي اين حوله اي كه مي‌گيد چي هست و از كچا مي تونم تهيه كنم و اثري داره يا نه
ستیز من تنها با تاریكیست، من برای نبرد با تاریكی شمشیر نمی كشم چراغ می افروزم. (رزتشت)icon_question
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2011/04/09, 01:58 PM)pic نوشته است: دكتر من هم ربيف داده و من گردشي مي‌زنم ولي بعضي وقتها كبود مي‌شه و از دكترم كه پرسيدم گفت طبيعي و نه كرمي داد و نه حوله‌اي اين حوله اي كه مي‌گيد چي هست و از كچا مي تونم تهيه كنم و اثري داره يا نه
ميتونين از پدهاي الكتريكي گرم استفاده كنين
شبها بزنيد به برق و تا صبح روي محل تزريق قرار بديد
از تقريبا كليه ي لوازم پزشكي فرشي ها هم ميتونين تهيه كنين
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : nazaninn , TootFarangi , آیدا , paeazan , سمانه میم , maryam.N , sara.a , پریا حقیقت پور

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت علائم اظطراب با ام اس esiso 6 2,036 2020/08/19, 06:56 PM
آخرین ارسال: هليا