امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی Gilenya به صورت کپسول وارد بازارمی شود
تحت لیسانس هیچ جا نیست مثل سینووکس ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
سلام،اين قرصه فقط براي كساييه كه آوونكس ميزنن؟يا جايگزين بتافرون هم هست؟
واي خدا يعنی ممکنهicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
من که خواسته شدم از تزريق ، خيلی وقته ، sad2

نبایـــد وایســــم باید بـــرم جلوتـــر
نبـــایـــد وایســـم
نبـــایــــد وایسیـــم
بریم برسیــــم به چیزایی که خواستیــــم
agreement2

تشکر شده توسط : Hasty
خداییش داروی خوراکی اومده؟

فکر نمیکنم ایرونیش خوب باشه!!!
من رفتم بگیرم
اخ جون
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2
داروی خوراکی Gilenya
ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۱ کلمات کلیدی:

آخرین توصیه های سازمان غذل و داروی امریکا (FDA) و اروپا (EMA) در مورد داروی خوراکی gilenya

در تاریخ 20 آوریل 2012 ، در سایت های خبری، مطلبی منتشر شده که ضمن آن آخرین توصیه های FDAو EMA را در مورد مصرف داروی خوراکی ام اس یعنی gilenya ( ومعادل ایرانی آن فینگولید – مترجم ) ارائه شده است. با توجه به وقوع فوت ناگهانی چند تن از مصرف کنندگان داروی فوق در دنیا ، انجمن ام اس ایران لازم میداند همزمان با ورود داروی ایرانی فینگولید به بازار داروئی کشور، توصیه های اخیر را درمورد استفاده از این دارو به اطلاع پزشکان محترم و عزیزان مبتلا به ام اس برساند.

بر اساس پیشنهاد دو سازمان فوق

- همه افرادی که از دارویgilenya استفاده میکنند لازم است قبل از مصرف اولین دوز (در یک مرکز درمانی ) و نیز پس از 6 ساعت که بیمار تحت نظر قرار داشت نوار قلب گرفته شود . در حین ساعاتی که فرد تحت نظر است فشار خون و ضربان قلب هر یک ساعت اندازه گیری شود.

- افرادی که پس از اولین دوز دارو ، شواهدی از مشکلات قلبی خود نشان دهند لازم است مدت بیشتری تحت نظر بمانند و آنها که برای افت ضربان قلب نیاز به درمان پیدا کنند تا روز بعد باید تحت نظر باشند.

- این دارو برای افرادی که در 6 ماهه گذشته سابقه مشکلات قلبی – عروقی دارند، از جمله حمله های قلبی، سکته قلبی یا دچار بی نظمی ضربان قلب شامل بلوک درجه 2 و 3 و نیز آنها که داروهای کاهنده ضربان قلب استفاده میکنند ، توصیه نمیشود .

- اگر فردی با سابقه بیماری قلبی، داروی فوق را مصرف کرد، بعد از شروع اولین دوز دارو باید بطور مداوم بررسی شود(مانیتور شود) و این امر تا روز بعد ادامه یابد.

- این ملاحظات لازم است در کسانی که پس از مدتی مصرف دارو راقطع کرده و مجدداً می خواهند شروع نمایند ، اجرا شود.

- احتیاطات فوق فقط در کسانی لازم میشود که اولین دوز را مصرف میکنند. و برای سایر دوزها ضرورتی ندارد .
منبع:آنچه در باره بیماری MS باید بدانید

تشکر شده توسط : melody , atefe , booshveg , ساحل , ساغر , nahid , shahryar_eng , zohrevand , min00 , nazii , # پریسا #
دکترم دارومو عوض کرده و این قرص رو برام تجویز کردن. میخواستم ببینم کسی از دوستان از این دارو استفاذه کرده؟
امروز که پدرم از قیمت دارو پرسیده بود از داروخانه گفته بودن تقریبا 100تا قرص 8میلیون میشه
تاثیر این دارو از بقیه بیشتره؟ ممکنه این دارو درمان باشه؟ اخه شنیده بودم که این دارو ممکنه برای درمان ام اس باشه
باور نمیکنم ولی ................انگار غرور من شکست..................

اگه دلت میخواد بری...........اصرار من بیفایدست...................
 تشکر شده توسط : shahryar_eng
happy0065.gificon_biggrin
سلام دوستان.اخبار شبکه های مختلف تلویزیونی دیروز اعلام کردند تولید ایرانی داروی خوراکی ام اس در ایران با موفقیت انجام شده و از اواسط بهمن سال قبل توزیع و از دو روز پیش تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.agreement2
اگر با من نبودش هیچ میلی ، چرا ظرف مرا بشکست لیلی
 تشکر شده توسط : zohrevand , neda.t , nazii

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی خوراکی جدید ام اس Aubagio تائید شد همسر یک مشکوک به ام اس 15 12,104 2021/03/14, 05:27 PM
آخرین ارسال: Ervin
  آزمایش موفق داروی ایزتیونیک اسید برای MS nahid 0 2,761 2016/09/30, 07:04 PM
آخرین ارسال: nahid
  كشف داروی جدید ام اس sami 1 3,774 2015/11/10, 09:51 AM
آخرین ارسال: niloofary
  BG-12 دومین داروی خوراکی تایید شده. Prime 17 15,340 2015/05/20, 12:13 AM
آخرین ارسال: 0MID
  تایید داروی تزریقی جدید (plegridy ) توسط FDA sina gt 10 7,981 2014/08/21, 12:23 PM
آخرین ارسال: اميدوار
  استفاده از داروی سرطان خون برای درمان ام اس محمود 4 5,107 2013/10/04, 12:04 PM
آخرین ارسال: negar7783
  موفقیت داروی آزمایشی برای بهبود حافظه در موش مبتلا به ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 7 5,285 2012/11/21, 09:14 AM
آخرین ارسال: joker
  داروی ساتیوِکس (عصاره شاهدانه) جهت كاهش علائم ام اس درانگلستان مجوزگرفت nazaninn 4 5,918 2012/10/17, 08:30 PM
آخرین ارسال: paeazan
  داروی خوراکی Laquinimod voodoo 18 12,159 2012/08/17, 05:01 PM
آخرین ارسال: naazanin
  ” ژنتیک افراد ” ، علت بی اثر بودن داروی تی.ان.اف در درمان بیماری ام hamdam 2 4,733 2012/07/21, 01:46 PM
آخرین ارسال: ورپریده

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست