امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی Gilenya به صورت کپسول وارد بازارمی شود
سلام
اول از همه سوختن غصه هايتان در آتش امشب برايتان آرزومندم چهار شنبه سوريتان مبارك بعد ميدونم ميدونم عصباني نشويد اين هم داروي خوراكيه زياد شنيديم و ممنون از خانم دنيز به خاطر ترجمه هاي عاليشان
اختصاصی ام.اس لینک - ترجمه از خانم دنیز - بهداشت کانادا داروی جدید را برای بیماران ام اس ازنوع عود و بازگشت تایید کرده است
. دارو ساز شرکت داروسازی نوارتیس کانادا می گوید داروی Gilenya اولین درمان خوراکی برای ایجاد تغییر در بیماری ازنوع عود وبازگشت ام اس می باشد.
این گزارش می گوید دارو در بیمارانی که از یک یا چند روش درمانی ام اس استفاده کرده اما برایشان موثر نبوده یا قادر به تحمل آنها نبوده اند مفیدواقع شده است.

نوارتیس می گوید مصرف یکبار در روز کپسول طی مطالعه ای حملات را 52 درصد در مقایسه با درمان باAvonex. کاهش داده است
و انجمن ام اس کانادا می گوید : مطالعه دو ساله Gilenya در مقایسه با دارونما54 درصد کاهش عود رادر بر داشت ، ونیز آسیب به بافت مغز و آتروفی مغز اندازه گیری شده با ام آر آی کاهش رانشان داد.
اثرات مصرف Gilenya در دوران بارداری نامشخص است و نیز اثرات ایمنی آن در دراز مدت ناشناخته است.
مطالعات بیشتر هنوز در جریان است.
دربیانیه ی روز پنجشنبه گفته شد:. "انجمن ام اس کانادا از نزدیک این مطالعه ودیگر مطالعات را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایمنی طولانی مدت و اثر بخشی این دارو ی خوراکی نظاره خواهد کرد .
داروی جدید متفاوت از درمان های رایج که نیاز به تزریق یا انفوزیون دارد،می باشد.
شایع ترین عوارض جانبی ، سردرد ، افزایش آنزیم های کبدی ، علایم شبیه آنفولانزا ، اسهال ، دردبدن و سرفه می باشد.. شرکت اعلام کرد سایر عوارض جانبی عبارتند از کاهش برگشت پذیر ضربان قلب به مجرد شروع درمان و افزایش فشار خون خفیف .
Gilenya همچنین باعث کاهش تعداد سلولهای سفید خون و در نتیجه امکان خطر ابتلا به عفونت.را افزایش می دهد.
مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری ناتوان کننده است که حدود 55،000 الی 75،000 کانادایی را درگیر کرده است.
منبع :ام اس لينك

تشکر شده توسط : سحــــــــر , مـه ســـا , Mahdieh , nahid , paeeze , Narges , yaro , Ali 324 , شهرزاد , nosrati , zohrevand , blue sky , ساحل , ساغر , Hasty , arezooo82 , # پریسا #
در مورد این قرص باید گفت که این دارو تولید شده در ایران حدوداً اردیبهشت ماه توسط شرکت اسوه وارد بازار خواهد شد. تا مبتلایان بتوانند از آن استفاده کنند.
یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
 تشکر شده توسط : nazanin , nahid , nazaninn , nosrati , zohrevand , blue sky , ارزو , ساغر , Hasty , min00 , # پریسا #
مرسی.ازآمپول زدن راحت شدیم.
agreement2icon_biggrin
انسان نقطه ای است بین دو بی نهایت
بی نهایت لجن و بی نهایت فرشته
*بنگر به طرف کدام یک می روی!؟*
 تشکر شده توسط : zohrevand , blue sky , Hasty
خدا کنه اثر کنه. قیمتش چنده؟
 تشکر شده توسط : zohrevand
به نظرم کلمه ی درمان از تایتل حذف بشه چون بعید می دونم اون شرکت هم همچین ادعایی کرده باشه.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : Ali 324 , ساحل , naz.gigili
من که اگر این دارو هم بیاد باز تزریق رو ترجیح میدم چون فکر میکنم عوارضش کمتره.مثل قرص گلی بن کلامید که مربوط به دیابته ولی دکترها میگن انسولین تزریق بشه بهتره.
بادباچراغ خاموش کاری ندارد،اگردرسختی هستی بدان که روشنی...
این داروها که ما رو خوب نمی کنه، پس چرا خودمون رو عذاب بدیم؟؟؟!!! من که هیچ دارویی استفاده نمی کنم
ممنون از خبر خوبتون
من که آمپول ایرانیشو میزنم ، نسبت به ایرانی بودنش مشکلی ندارم .پس برام خیلی خبر خوبیه ، از تزریق راحت می شم.چون واقعا برام سخته چون خودم میزنم.جونم بالا میاد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : zohrevand , Hasty
ممنون از خبر خوبتون
حالا ایرانیش چطوریه؟مثل سینووکس ارزونه:55:

خدا کنه این طوری باشه.....با اینکه واسه آوونکسم پول نمیدم اما از قیمت بالای دارو میترسم
دراز مدت و این چیزا.....

گفتین رو سلول های سفید تاثیر داره روی پلاکت چطور؟این رو تست کردن؟آخه من این واسم مهمه

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

(2011/03/15, 11:39 PM)nooresefid333 نوشته است: خدا کنه اثر کنه. قیمتش چنده؟

من قیمت دقیقش نمی دانم یعنی هنوز قطعی نشده ولی دختر عمه من از طرف شرکت اسوه مسئول این پروژه است و به همراه تیم دکتر صحرائیان در حال مراحل تست هستند و قیمت نهایی آن هنوز مشخص نشده است
یکی از مباحث من در سخنرانی در سمینار بحث تحت پوشش رفتن همین دارو بود و یک نامه به معاونت دارو وزارت بهداشت توسط دکتر صحرائیان فرستادیم تا به امید خدا تحت پوشش بیمه قرار گیرد
من حتماً اطلاعات دقیق تر را خواهم داد

یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
 تشکر شده توسط : zohrevand , ارزو , ساغر , Hasty , Saina , g.someira

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی خوراکی جدید ام اس Aubagio تائید شد همسر یک مشکوک به ام اس 15 12,226 2021/03/14, 05:27 PM
آخرین ارسال: Ervin
  آزمایش موفق داروی ایزتیونیک اسید برای MS nahid 0 2,788 2016/09/30, 07:04 PM
آخرین ارسال: nahid
  كشف داروی جدید ام اس sami 1 3,807 2015/11/10, 09:51 AM
آخرین ارسال: niloofary
  BG-12 دومین داروی خوراکی تایید شده. Prime 17 15,442 2015/05/20, 12:13 AM
آخرین ارسال: 0MID
  تایید داروی تزریقی جدید (plegridy ) توسط FDA sina gt 10 8,118 2014/08/21, 12:23 PM
آخرین ارسال: اميدوار
  استفاده از داروی سرطان خون برای درمان ام اس محمود 4 5,154 2013/10/04, 12:04 PM
آخرین ارسال: negar7783
  موفقیت داروی آزمایشی برای بهبود حافظه در موش مبتلا به ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 7 5,319 2012/11/21, 09:14 AM
آخرین ارسال: joker
  داروی ساتیوِکس (عصاره شاهدانه) جهت كاهش علائم ام اس درانگلستان مجوزگرفت nazaninn 4 5,958 2012/10/17, 08:30 PM
آخرین ارسال: paeazan
  داروی خوراکی Laquinimod voodoo 18 12,238 2012/08/17, 05:01 PM
آخرین ارسال: naazanin
  ” ژنتیک افراد ” ، علت بی اثر بودن داروی تی.ان.اف در درمان بیماری ام hamdam 2 4,774 2012/07/21, 01:46 PM
آخرین ارسال: ورپریده

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست