امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی IVIG
سلام دوستان میخاستم بدونم کسی از این دارو استفاده کرده وعوارضشم بدونم
من تجربه ای ندارم ولی این مطلب را سلامت نیوز در موردش گفته :

این داروی شفا بخش
IVIG،از طلا قیمتی تر!
ایمونوگلوبین وریدی یا IVIG تنها از خون انسان ها تهیه شده برای رفع بیماری های ناشی از ضعف سامانه دفاعی کاربرد دارد.

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز،این دارو که برای بیماران پیوند عضوی،نوزادان کم وزن و دچار عفونت و بیمارانی که دچار ضعف سیستم دفاعی هستند کاربرد دارد،یک داروی مشتق از پلاسمای خون انسان و جزو داروهای یارانه ای است که به طور محدود در کشور برای بیمارانی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند وارد و توزیع می شود،که ممکن است شما را برای به دست آورد آن کمی به مشکل اندازد.
در حال حاضر 100 هزار لیتر پلاسمای خون به خارج از کشور فرستاده شده که این مقدار تامین کننده 420 کیلوگرم IVIG است ،ولی نیاز کشور ما 700 کیلوگرم است!
این دارو در عفونتهای حادی مثل ایدز اطفال و کاوازاکی نیز موثر است.
دومنیک اسپاتافورا یکی از مصرف کنندگان این دارو این دارو را معجره ای قلم داد می کند و می گوید:پس از اولین تزریق توانستم از انگشتانم استفاده کنم،لرز اندامهایم کم شد و علائم بیماری من کم کم از بین رفت.دومینیک،مبتلا به نوروپاتی حرکتی چند کانونی بود. بیماری ای که می تواند فرد را با فلج کردن،زمین گیر کند.
IVIG داروی در عین حال پر عارضه و گرانی است.عوارض گزارش شده از این دارو عبارتند از:تب،سردرد،گر گرفتگی،درد عضلات و قفسه سینه و تنگی نفس،این عوارض همه طبیعی بوده و جای هیچ نگرانی ندارند.
پیش بینی می شود استفاده از این دارو تا سال 2010 دو برابر شود چون تا پیش از این استفاده از این فرآورده خونی محدود بود ولی اکنون با روشن شدن اثرات مفید آن در درمان بیماری های استفاده از آن افزایش خواهد یافت.
 تشکر شده توسط : farzadm , Matilat , earth , somaye_602000 , AVID2000 , warrior , ساحل , ساغر , arezoo_azizi , آنا , kiana , Mahdieh , paeazan , zenith , شیرین , DavidBili , arezooo82 , sargol , nazanin , free , سمیرا67 , montazer
من دوبار استفاده كردم فقط حالت تنوع داشتم ولي منو بدترم كرد اون خانمي كه تو انجمن بود گفت نبايد به همه داد مگر كسايي كه چند سال اين بيماري رو دارن به خاطر همين منو بدتر كردrolleyes
love28love51
[quote='nasim' pid='55728' dateline='1298814073']
من دوبار استفاده كردم فقط حالت تنوع داشتم ولي منو بدترم كرد اون خانمي كه تو انجمن بود گفت نبايد به همه داد مگر كسايي كه چند سال اين بيماري رو دارن به خاطر همين منو بدتر كردrolleyes
میتونم بپزسم چه جوری بدترت کرد؟
(2011/02/27, 05:11 PM)nasim نوشته است: من دوبار استفاده كردم فقط حالت تنوع داشتم ولي منو بدترم كرد اون خانمي كه تو انجمن بود گفت نبايد به همه داد مگر كسايي كه چند سال اين بيماري رو دارن به خاطر همين منو بدتر كردrolleyes

سلام
ببخشيد چرا دوباره بدترتان کرد .ممنونم
لطفا اگر کسی ivigتزریق داشته بگه.من هیچ اطلاعاتی ازش ندارم و چند وقت دیگه میخوام این سرم بزنم.نمیدونستم کدوم قسمت باید میگفتم.ممنون میشم بچه ها
 تشکر شده توسط : Prime
لطفا قبل از زدن تاپیک جدید جستجو کنید مطلب مورد نظر شما وجود داشت

داروی IVIG
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : Prime , hamid , anaram
از اینترنت میشه مطالبی پیدا کرد اما نظرات کسی که خودش استفاده کرده باشه چیز دیگه ای.اینجا هم مطلب خاصی پیدا نکردم
 تشکر شده توسط : Prime
خب دوست عزیز من لینک رو گذاشتم که متوجه بشید کاربر nasim از این دارو استفاده کرده و اگر سوالی دارید که جوابش در اون تاپیک نیست میتونید با پیغام خصوصی از ایشون بپرسید یا اینجا سوال کنید و به ایشون پیغام بزنید که بیان تو تاپیک جواب بدن که بعدها بقیه دوستان هم استفاده کنند
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : anaram , paeazan
من 4 ساله ivig میزنم فقط بعضی وقتها یکم گر گرفتگی و تنگی نفس دارم همون 4سال پیش که دکتر گفت ام اس دارم چون به بقیه داروها حساسیت داشتم اینو نوشت برام . برا من که خیلی خوب بوده حمله هام خیلی کم شده من که 2 سال اول هر 3 4 ماه یه حمله داشتم الان خیلی بهتر شدمSmile (16)
باور نمیکنم ولی ................انگار غرور من شکست..................

اگه دلت میخواد بری...........اصرار من بیفایدست...................
 تشکر شده توسط : ساغر , arezoo_azizi , kiana , نازلی , sooorooosh , paeazan , zenith , شیرین , DavidBili

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی سوییسی مارلا ( گلنیا ) sooorooosh 36 34,293 2023/12/14, 01:59 PM
آخرین ارسال: hessam
  داروی siponimod sooorooosh 18 18,417 2023/02/26, 12:46 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  معرفی داروی زادیوا (دی متیل فومارات) samiramiss 30 46,607 2021/04/26, 09:50 AM
آخرین ارسال: AVID2000
  داروی اُکرِلی زوماب ( Ocrelizumab ) .editormasoud 53 35,166 2020/02/19, 07:51 PM
آخرین ارسال: hourieh
  معرفی داروی ریتوکسی ماب (مبترا) sooorooosh 1 13,178 2019/09/20, 05:32 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  راهنمای داروی زیفرون (Ziferon) saffari_mo 4 18,704 2018/12/02, 11:06 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی آمپیرا (Ampyra ) ( fampyra ) zaynab 89 70,236 2017/11/23, 01:43 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا فلوکستین تنها یک داروی ضدافسردگی ست؟! paeazan 16 24,675 2017/11/21, 08:15 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  داروی ایبودی لاست - Ibudilast niloofary 1 2,916 2017/10/29, 09:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  داروی داکلیزوماب (Daclizumab) با نام تجاری زینبریتا (Zinbryta) niloofary 3 3,821 2016/12/23, 12:17 AM
آخرین ارسال: rezamyqn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان