•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
متیل پردنیزولون
(2011/03/22, 03:29 AM)bhxn نوشته است: فکر کنم برای عوارض بعد از تزریقه
بار آخر که رفتم دکتر به دکترم گفتم که استامینفون کدین دیگه نمی خوام مصرف کنم اونم پریدنیزولون رو برام جایگزین کرد !
قرص های ریز صورتی رنگی هستند تا اونجایی که من می دونم !

خیر قرص پردنیزولون برای جلو گیری از تب به بیمار داده میشه .
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
فکر کنم اکثر اونایی که ام اس دارن یه بار اون رو تجربه کردن همونطور که دکتر جون گفتن کاربرد های زیادی داره من یه حمله داشتم که اونم با قرص علائمش رفت....
این یه داروی سرکوبگر سیستم ایمنی بدنه...کلا تو بیماریهایی که سیستم ایمنیشون مختله کاربرد داره مثلا من 5 سال پیش واسه یه مشکل خونی 7 ماه از 60 میلی به پایین هر روز مصرف کردم باید همراهش کلسیم زیاد مصرف کنی چون خطر پوکی استخون زیاده....
شربت معده یا فاموتیدین هم میتونه همراه با اون خوب باشه....

همیشه سلامت باشیsmiling

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

(2011/01/24, 08:51 PM)shokolat نوشته است: angel
نه بابا سفیده زیاد ریز هم نبوداااااااangel
salam man estefade kardam bade cortonii ke behem tazriigh kardan oonam ie no ghorse cortone dozesho kam miknan an dr e man ke injooorii dad ....
(2011/01/24, 09:21 PM)shokolat نوشته است: مگه بده دکتر بشی دکتر جان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اخه اصلا تا به حال سابقه نداشت توی این 4 سال!!!!!!!!!!!!!!التهاب یهو از کجا اومد که دکتر این دارو رو تجویز کرد؟5تا کافیه؟
من میگم همه چیزم فرق داره باورتون نمیشه/حتی دارویی که الان داده کسیتون مصرف نکرده!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام عزیز
بنده همونطور که میدونید الان دیگه 20ساله ام اس دارم (از سال 1370) سال 1373 ÷یش یه دکتر رفتم که خدا بیامرزدش اسمش دکتر درویش بود اون به من کلی قرص پردنیزولون داد 5 روز اول 12 تا 5روز دوم 10تا 5روز سوم 8تا 5 روز بعدی 5 تا و همینطور 3 تا و 1یک دونه مصرف کردم حالمم خیلی خوب شد تا 2سال که دوباره ام اس بهم حمله کرد ...........
حالا اگه توضیح بیشتر خواستید تماس بگیرید با مطبم بهتون بگم. ضمن اینکه دکتر مهدی و دیگر دکترا حتی رنگ پردنیزولون رو هم ندیدن چون رنگش تقریبن صورتی رنگه ضمن اینکه ام اس خودش یه نوع التهابه دیگه عزیزم قرار نیست از جایی بیاد که
(2010/09/22, 09:03 PM)anaram نوشته است: خب البته بيمار با بيمار فرق داره و تجويز دارو از اين بيمار به اونيكي تغيير ميكنه
فك نميكنم چيز عجيبي باشه
بسته به شدت بيماريتون احتمالا شكل تزريق دارو تغيير ميكنه
من فقز در اين حد ميدونم كه در زمان اوج حمله يه دوره ي بين 3 تا 5 روز كورتون تراپي براي بيمارا تجويز ميشه تا تا حمله سركوب بشه
شايد شما در اوج حمله نباشيد و دكترتون بخواد يواش يواش بيماريتون رو مهار كنه !
با اجازه همگی دوستان منم فردا باید برم ویک پالس جدید متیل پریدینوزولن دریافت کنم. اخه دوباره بیماریم عود کرده و حالم به شدت گرفتس. هرکی اطلاعاتی از این دارو داره یا میدونه برای چه نوع از روند بیماری تجویز میشه منو راهنمایی کنه....

در مورد دارو متیل پردنیزولون در این پست توضیح داده شده میتونید اونجا مطالعه بفرمایید :
http://mscenter.ir/showthread.php?tid=32...7#pid82317
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : TootFarangi
هرکی اطلاعاتی از این دارو داره یا میدونه برای چه نوع از روند بیماری تجویز میشه منو راهنمایی کنه....

[/QUOTE]
منم یک ماه پیش گرفتم.
خیلی بد نبود اما یک روز بعدش جوشایی زدم به درشتی نخود!!!
بی اختیار گریه میکردم.
انگار جادو شده بودم.
نبضم شده بود 50 تا.
اما تپش قلب داشتم.
یک صداهای عجیبی میشنیدم! انگار مدام صدای اذان از مسجد میومد!
اما بعد از یک هفته خوب شدم، هم سنگینی پام هم عوارض دارو.
معمولا برای مشکلات ناگهانی خیلی موثره، اما برای مشکلات دائمی...نه آنچنان.

البته اینا تجربیات یک ماهه منه! اکثر دوستان بیشتر تجربه دارن.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : برگ 7
سلام من يك تزريق 5روزه با 10 آمپول انجام دادم خيلي از علائم مثل دوبيني ،تاري ديد گيجي عدم تعادل رو ديگه ندارم الانم هفته اي يكي آوونكس ميزنم بغير از گزگز دست وپا فعلا خوبم
بعد از تزريق تعريق وحشتناك تپش قلب بالا و از همه بدتر معده درد وحشتناك داشتم انگار كه توي معدم يه چشمه در اومده بود مدام يه چيزي جوش ميكرد صورتمم قرمز شده بود و يه جوشايي زد ولي بعد از دو هفته اثراتش از بدنم رفت دوباره بشبه حالت اول راستي اشتهام خيلي زياد شده بود دكترم ميگفت اين همه عوارضو تو چرا باهم نشون دادي ولي خوب شدم بعد از 2 هفته ،2 نفر ديگه هم بامن تزريقو انجام دادن ولي حالشون خيلي بهتر از من بود
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
سلام به همه دوستان خوبم
هركي درباره تاثيرات خوب و بد امپول سولو مدرول اطلاعي داره بگه.باسه تاري ديد و خواب رغتگي هم تاثير داره؟؟؟
زندگي مهربان نيست اما باز هم خوب است
من بعد از 8 دوز استفاده از solu medrol چون خیلی ورم کرده بودم پاهام دچار خواب رفتگی شدید می شد بعد از چند روز که ورم ها خوابید مشکل خواب رفتگی هم حل شد. تا یکی دو هفته بعد از استفاده از این آمپ.ل تاری دید هم داشتم که خوب شد.(البته تاری دید خیلی خفیف بود)
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : hamid.m

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: