•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزمایش مایع نخاع ( LP )
آنالیز مایع مغزی نخاعی (CFS)
برای گرفتن مایع نخاعی نیاز به سوراخ کردن کمر یا ستون فقرات است . تست مایع نخاعی در حال تبدیل شدن به معیاری برای تشخیص پروتئین های غیر طبیعی (آنرمال) که تکه های کوچکی از میلین یا نوع خاصی از گلبول های سفید خون در این نوع تشخیص کمک میکنند . برای مثال سطح بالا ایموگولوبین در تشخیص بکار میرود و نشانگر پیشرفت بیماری می باشد
[تصویر:  19078.jpg]

منبع http://adam.about.com/reports/000017_6.htm
 تشکر شده توسط : nazaninn , nahid , Prime , mrz81 , Hasty , niloufar , hadisss , پریا حقیقت پور
سلام به همه دوستان ام اسي گلم
بچها مي خواستم ازتون بپرسم كه كدام يك از شما آزمايش مايع نخاعي را انجام داديم واينكه چه جور آزمايشيه كدوم دكتر براتون نوشته نتيجش چي بوده ودر آخر كجا انجام دادين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يكي از اقوام مدارك پزشكي من رو برده آلمان پيش يه دكتر اونجا بهش گفتن بدون اين آزمايش نمي‌تونن هيچ اظهار نظري روبكنن وهيچ دارويي رو هم نميتونن تجويز كنن گفتن حتما اين آزمايش رو انجام بدم وبراشون ارسال كنم تا نتايج رو دكتر بهم بگهicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2011/04/14, 08:38 AM)prime نوشته است: من می دونم ولی دوس ندارم راجع بهش حرف بزنم. واقعا چیز مزخرفیه!
بیخیال آلمان شو!

چرا آقا عليرضا مگه چه جوريه خيلي ترسناكه UndecidedUndecidedUndecided
بعد اگه من هم بخوام همسرم كوتاه نمياد چون الان اونا كه گفتن چرا بدون اين ازمايش داره دارو مصرف ميكنه حتما بايد خيالش راحت بشه
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
والا من باید برم جایی! میام توضیحات برات میدم
همین رو بگم یه سوزن قد خودکار بین مهره های آدم میکنن تازه اگه دفعه اول جواب بده
و یه مایع زلال میگیرن. حالم بد شد.
می بخشید من باید برم.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : Mahdieh , Hasty , آنا , H-tanha , پریا حقیقت پور
مهدیه اصلا موافق نیستم با این حرف یعنی چی که بدون آزمایش نخایی نمیشه دارو تجویز کرد آخه؟
آزمایش نخایی دقیق ترین عامل تشخیص هست ولی تنها راه نیست
اینهمه ام اسی هستند بدون این آزمایش یعنی همشون اشتباهی دارن دارو مصرف میکنن؟ نه به این حرفا گوش نده
گرفتن آب نخاع کار سخت و بسیار ظریفیه دیگه اگه کسی کلی علائم داشته باشه و کلی مشکل و کسی به نتیجه خاصی نرسیده باشه با روشای دیگه ممکنه برن سراغ مایع نخاع همینجوری نیست که
بیخیال شو فکرتو بکش بیرون از این مسئله ام اس دیگه نیازی به دکترای المان و ... نداره
(پیغام خصوصیت غیر فعاله نتونستم اون مسئله رو واست بفرستمwink2)
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : Mahdieh , آنا , پریا حقیقت پور
(2011/04/14, 10:02 AM)fireboud نوشته است: یک توضیح مختصری در این پست هست آزمایش مایع نخاعی

آقا فربود ممنون از راهنمايي تون ولي اينكه شما خودتون اين آزمايش رو انجام دادين يانه من ميخوام بدونم چه جوريه واينكه اگر خواستم برم بايد كجاها برم براي آزمايش
(2011/04/14, 09:48 PM)yas نوشته است: میترسمangry3

راستش منم میترسم به من هم گفتن باید این ازمایش رو انجام بدم ولی چون ترسیدم دکترم رو عوض کردمangry2
 تشکر شده توسط : mrz81 , Hasty , پریا حقیقت پور
سلام . بچه ها از من هم این ازمایش گرفته شد اما گفتن التهاب مغزی بعد هم بتافرون دادن به نظرتون به من دروغ گفتن یا همون التهاب Dodgy
خدا گوید :تو ای زیباتر از خورشید زیبایم
تو ای والاترین مهمان دنیایم
بدان ! اغوش من باز است شروع کن !
یک قدم با تو تمام گام های مانده اش با من...
من این آزمایش رو انجام دادم ،فکرش از خود آزمایش سخت تر بود برام!!بعد از 3 الی 4 ساعت دیگه نمی تونستم درست راه برم تا 2 روز خونه خوابیدم تا راه رفتنم عادی بشه من تا 2 روز به خاطر این آزمایش مثل آدم آهنی راه می رفتم!!
به تعداد نفسهای آدمیان راه های رسیدن به حقیقت وجود دارد ...
(2011/04/14, 11:19 AM)مهديه نوشته است: آقا فربود ممنون از راهنمايي تون ولي اينكه شما خودتون اين آزمايش رو انجام دادين يانه من ميخوام بدونم چه جوريه واينكه اگر خواستم برم بايد كجاها برم براي آزمايش

mahdiye joon man in azmayesho anjam dadam...hamintoriye k to ax hast ama baraye man ampol nazad ye sozan bod shabihe anjiukat ke bahash serom vasle mikonan vali ertefash 2 ya3 barabar bishtar bod.. didi chtori az anjiucati ke to rag zadast az entehash khon miyad biron.. az sozani ke be kamar mizanan maye nokha miyad biron mirizanesh to loleye azmayesh...in azmayesho khode pezeshkam to bimarestan gereft mesle hameye ampolaee k mikhorim dard dasht ta 3 saat badesh esterahate motlagh dashtam parastaram goft age rah beri 2chare sardarde shadid mishi ta chand rozam kamaram dard mikard vali na tori ke natonam rah beram ...age khasti anjamesh bedi hatman pishe motekhases beri k tajrobe dashte bashe ...

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد شرایط قبل از آزمایش و M.R.I hessam 0 1,314 2019/11/14, 07:45 PM
آخرین ارسال: hessam
  آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا paaarrr1991 5 2,835 2019/04/16, 07:49 AM
آخرین ارسال: سالومه
  پلاک نخاع و کمر فاطمه زهرا 43 62,841 2017/08/22, 03:05 PM
آخرین ارسال: famoon
  آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟ Kamyar 9 7,197 2017/08/09, 04:54 PM
آخرین ارسال: hourieh
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 161,748 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  آزمایش خون Anti TPO paeeze 17 110,030 2016/11/12, 07:48 PM
آخرین ارسال: سپيد
  سئوال در مورد آزمایش ostad2000 30 21,784 2016/04/22, 07:00 PM
آخرین ارسال: سها
  آزمایش خون بعد از تزریق nahid 12 8,258 2015/08/19, 11:31 PM
آخرین ارسال: web1001
  اثرکورتیکو استروئید بر نتیجه ی آزمایش مایع نخاعی H-tanha 1 2,511 2014/08/28, 12:28 PM
آخرین ارسال: H-tanha
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,607 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان