امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرما خوردگی ، زكام و MS

یک متخصص مغز و اعصاب؛
مبتلایان به‌ام. اس مراقب سرماخوردگی‌های فصلی باشند
ضرورت انجام فعالیت‌های مفرح در مبتلایان
یک عضو انجمن‌ام. اس با اشاره به آغاز فصل سرما و تاثیر آن در مبتلایان به‌ام. اس گفت: «روند بیماری در ۷۵درصد مبتلایان به‌ام. اس از طریق گرما بد‌تر می‌شود با این حال، به بیماران توصیه می‌شود از قرار گرفتن در موقعیت‌های عفونی که منجر به سرما خوردن آن‌ها می‌شود، بپرهیزند.»
دکتر مژگان قهاری در گفتگو با خبرنگار سینا نیوز با اشاره به صعب العلاج بودن بیماری‌ام. اس گفت: «علت مشخصی برای این بیماری وجود ندارد و تنها مسئله‌ای که به فرد کمک می‌کند، پذیرش واقعیت و تمایل به درمان‌های مفید، رفتن به روا‌شناس برای دریافت کمک‌های روانی، کاهش استرس‌های محیطی و انجام فعالیت‌های مفرح از جمله رفتن به استخراست.»
وی از ضرورت حفظ روحیه در مبتلایان به‌ام. اس سخن گفت و افزود: «علیرغم تمامی ضعف‌های حاصل از بیماری‌ام. اس برخی از روش‌های درمانی برای حفظ روحیه فرد وجود دارند و بیمار نباید از محیط اجتماعی خود را دورکند.»

روند بیماری در ۷۵درصد مبتلایان از گرما شدت می‌یابد
این عضو انجمن‌ام. اس با اشاره به پرهیز ازدر معرض گرما قرار گرفتن، اظهار داشت: «از مسائل بسیار مهم برای مبتلایان به‌ام. اس پرهیز از گرماست به طوری که روند بیماری در ۷۵درصد بیماران از گرما شدت می‌یابد، به همین جهت آن‌ها باید از لباس‌های مناسب استفاده کنند»
قهاری در ادامه افزود: «موضوع پرهیز از قرار گرفتن در موقعیت‌های عفونی و در نتیجه سرماخوردگی‌ها و همچنین ابتلا به عفونت‌های بیشتر نیز از جمله مواردی است که تمامی مبتلایان باید به آن توجه کنند.»
وی در پایان خطاب به مبتلایان توصیه کرد: «بیماران مبتلا به‌ام. اس باید از غذاهای سالم استفاده کنند و اطرافیان نیز در فراهم کردن یک زندگی آرام و مدیریت بحران‌ها به آن‌ها کمک کنند.»

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : ghaside , visko , ALI REZA , zenith , arezoo_azizi , Yanis , شفا یافته , مهرافروز , parisa2011 , maryam.N , hadisss , zohaa , ayda.m , mohammadreza1369 , arezooo82 , elham 66 , kohedard
خانم دکتر نگفتند چرا بخصوص بیماران ام اس باید مراقب سرما خوردگی فصلی باشند ؟
ما چه تفاوتی داریم در سرما خوردگی ؟confused2
من متوجه نشدم گفته مواظب باشن سرما نخورن ، بعد گفته از گرما بپرهیزن !confused2
چه ارتباطی داره مگه ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , kohedard
(2012/11/26, 10:36 AM)nahid نوشته است: خانم دکتر نگفتند چرا بخصوص بیماران ام اس باید مراقب سرما خوردگی فصلی باشند ؟
ما چه تفاوتی داریم در سرما خوردگی ؟confused2
من متوجه نشدم گفته مواظب باشن سرما نخورن ، بعد گفته از گرما بپرهیزن !confused2
چه ارتباطی داره مگه ؟
سرما نباید بخورین....چون اگر عفونی باشه مجبور میشن از آنتی بیوتیک ها برای درمان استفاده کنن...اصلاً خوب نیست...تحریک کننده سیستم ایمنیه....یعنی با مصرف اونها ممکنه حمله اتفاق بیوفته
اگر یه وقت هم سرما خوردین...از آمپو لایی مثل پنادور و پنسیلین 800 استفاده نکنید...مطلقاً به هیچ وجه...استفاده ازش برای ما خیلی بده
حتی انتیبیوتیک هم نباید خیالی قوی باشه مثلاً کو آموکسی سیلین یا اریترو مایسین قوی هستن بده...نهایتاً باید با آموکسیسیلین رفعش کنید
اگر مجبور به استفاده از آنتی بیوتیک قو شدین مثل سفکسین و کوآموکسی و اریترو مایسین...حتماً به نورو لوژتون بگید
در ضمن واکسن ویروس زنده هم نباید تزریق بشه...یه وقت نرین سر خود واکسن بزنین خیلی بدهConfusedConfused...ممکنه سیستم ایمنیتون تحریک بشه حمله کنه کله پاتون کنهSadsad2sad2angry3angry3angry3sadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsad
اینو دکتر لطفی (ع) هم میگفتRolleyes...خیلی هم تاکید میکرد روش
بعدش حالتون هم بد شد یه وقت نرید بخور بگیرین...گرما نباید بخوره بهتون...یادتون بمونه...Dodgy

[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : ehsan 10054 , nahid , آیدا , م.ه , paeazan , roya-n , نازی ی , ghaside , Yanis , شفا یافته , paradise , parisa2011 , zohaa , maryam.N , hilda , آنا , HannahZ , ayda.m , helli , arezooo82 , برگ 7 , kohedard
ممنون از جواب.
خوشبختانه من گوش شیطون کور چشم شیطون لال ! شاید سالی یه بار سرما بخورم .Smile (16)
ولی امروز صبح گلوم یه جوری بود نمیدونم می خوام سرما بخورم یا نه ؟confused2confused2
هر سرما خوردگی هم که تا ویروسی باشه آنتی بیوتیک نمیخواد .
منم بیشتر از 17-18 ساله که پنی سیلین نزدم چون آخرین بار منجر به کهیر شد که تا چند سال اثراتش موند.
اریترومایسین هم چندین سال پیش یه بار امتحانش کردم ، از درد به خودم می پیچیدم با همون یه کپسول ! اصلا بدنم تحملشو نداره ...بهتر !badtaste
پس با این حساب بهتره هر روز آب نمک قرقره کنیم که از همه چی سالمتر و بی خطرتره .
 تشکر شده توسط : sooorooosh , parisa2011 , رامنا
(2012/11/26, 10:54 AM)sooorooosh نوشته است: سرما نباید بخورین....چون اگر عفونی باشه مجبور میشن از آنتی بیوتیک ها برای درمان استفاده کنن...اصلاً خوب نیست...تحریک کننده سیستم ایمنیه....یعنی با مصرف اونها ممکنه حمله اتفاق بیوفته
اگر یه وقت هم سرما خوردین...از آمپو لایی مثل پنادور و پنسیلین 800 استفاده نکنید...مطلقاً به هیچ وجه...استفاده ازش برای ما خیلی بده
حتی انتیبیوتیک هم نباید خیالی قوی باشه مثلاً کو آموکسی سیلین یا اریترو مایسین قوی هستن بده...نهایتاً باید با آموکسیسیلین رفعش کنید
اگر مجبور به استفاده از آنتی بیوتیک قو شدین مثل سفکسین و کوآموکسی و اریترو مایسین...حتماً به نورو لوژتون بگید
در ضمن واکسن ویروس زنده هم نباید تزریق بشه...یه وقت نرین سر خود واکسن بزنین خیلی بدهConfusedConfused...ممکنه سیستم ایمنیتون تحریک بشه حمله کنه کله پاتون کنهSadsad2sad2angry3angry3angry3sadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsad
اینو دکتر لطفی (ع) هم میگفتRolleyes...خیلی هم تاکید میکرد روش
بعدش حالتون هم بد شد یه وقت نرید بخور بگیرین...گرما نباید بخوره بهتون...یادتون بمونه...Dodgy
پس اگه سرماخوردیم باید بریم پیش نرولوژیست؟

من از 29 اسفند 90 که سرماخوردیم دیگه سرپا نشدم
پلی سینین زدم
چند بسته آموکسی کلاو خوردم
دیفن هیدرامین و قرص سرماخوردگی
نمیدونم آیا اینا حالمو بد کرد؟confused2
بعد از شش سال، تیر امسال 1 حمله خفیف داشتم
نمیدونم آیا اون هم در ادامه این سرماخوردگی بود؟!confused2
یا بخاطر تغییر دارو از بتافرون به اکتوفرون بودconfused2
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : ghaside , helli
خدارو شکر اهل پنی سیلین زدن نیستم ولی بعد از جراحیم دکترم بهم یه آنتی بیوتیک قوی داد الان اسمش خاطرم نیست که بعد از اون یک پام بی حس شد !!!! من نمیدونستم ام اس دارم و این دارو برام بده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!angry3angry3sad
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
 تشکر شده توسط : paeazan , sooorooosh , zenith , sargol
من در گذشته زیادسرما میخوردم حتی تا 3 سال پیش که زیاد کوه و ... میرفتم سرما میخوردم ولی یک سال هر روز عسل میخوردم اون سال اصلا سرما نخوردم.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : sargol , برگ 7 , helli
مگه این داروهای ام اس ما ضد ویروس نیستن ؟ پس باید مانع سرما خوردگی ما بشن که ؟
 تشکر شده توسط : sargol , sooorooosh , kohedard
کلا عفونت از هر نوعش برای ام اس مضره و بنظر من آمبولایی که میزنیم چون یه جورایی سیستم ایمنی بدن رو ضعیف میکنه نمیتونه باز دارنده از سرما خوردگی باشه بهترین راه مراقبت از سرماخوردگیهicon_biggrin
 تشکر شده توسط : kohedard
(2012/11/26, 08:40 PM)arash sisi نوشته است: کلا عفونت از هر نوعش برای ام اس مضره و بنظر من آمبولایی که میزنیم چون یه جورایی سیستم ایمنی بدن رو ضعیف میکنه نمیتونه باز دارنده از سرما خوردگی باشه بهترین راه مراقبت از سرماخوردگیهicon_biggrin
براي من يه سوالي پيش اومده اين اينترفرون ها تقويت كننده سيستم ايمني هستند يا تضعيف كننده؟
اگه تضعيف كننده هستند،پس چرا من با اينكه خيلي مراقب سلامتي ولباس گرم پوشيدن و اينجور نكات،نيستم...چرا دو سال يكبار هم سرما نمي خورم اونم اگه خودم رو چشم نزنم خيلي خفيف

تشکر شده توسط : sooorooosh , sargol , kohedard

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان