امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ويروس ام اس نما(پلاک دراثرعفونت گوش میانی)
(2010/11/03, 11:18 AM)nazaninn نوشته است: سلام به همگي
دوستان ديشب با يه موضوعي برخورد كردم كه بازگو كردنش واسه شماها خالي از لطف نيست چون شايد موارد مشابهي وجود داشته باشه

دوست يكي از بستگانم حدود يك سال و نيم پيش با تاريه شديد چشم و عدم تعادل و وجود پلاك در ام آر آي مغزي به ام اس مبتلا ميشه و تو اين مدت هم ربيف مصرف ميكرده اما علائم بيماري با گذشت زمان رو به بهبودي نبوده و بيشتر و بيشتر ميشده و دوبيني هم به اون اضافه ميشه تعادل ايشون كه تاحد غير قابل باوري كم ميشه و تاريه ديد هم به هيج وجه بهتر نشد كه نشد
اين بنده خدا تو اين يك سال و نيم اين همه سختي رو متحكل شدن از بابت اين ام اس احمق
چند ماه پيش ايشون در يك ميهماني با يك پزشك آشنا ميشن كه فوق تخصص گوش و حلق و بيني بودند و البيته در خارج زندگي ميكنن وقتي اون دكتر جانم به قربانش شود با ايشون صحبت رو باز ميكنن ازشون ميخوان كه جهت انجام يك سري معاينات و آزمايشات به يه كلينيك برن و خوب نكته جالب توجه اينه كه نيجه نهايي نشون ميده كه ايشون اصلا ام اس ندارند!!!!!!!!!!!!!
دچار يك نوع ويروس گوشه مياني شده بودند كه اين علائم رو داشته و حضور پلاكها هم از همون نوعي بوده كه قبلا هم اينجا بحثش شده و هر كسي ممكنه تو سرش داشته باشه و خدشه اي به زندگيش وارد نشه
ايشون بعد از طي يك دوره سه ماهه درمان توسط آنتي بيوتيك به حالت وليه خودشون بر مي گردن و هيچ مشكلي هم ندارن
واي خداي من فكرش رو بكنيد كه چه فاجعه اي
يه تشخيص چه ها كه كرده بوده با اين شخص
ممكنه خيلي از بچه ها دچار اي علائم باشن من نميگم همه ويروس دارند ولي به هر حال ضرر نداره يه سوال بشه از پزشكتون راجع به اين موضوع
الهي من دست اون دكتره فرنگ رفته رو ببوسم
الهي من اون دانشگاه فرنگي و كفري كه ايشون توش درس خوندن رو ميتونستم بغل كنم

----------------------------------------------------------------
سلام بر شما
مدتی دچار سرگیجه شدم از آذر 87، فقط آذر ماه یعنی آذر 87 آذر 88 و آذر 89

دکتر گوش و حلق و بینی فشار گوش میانی رو تشخیص داد اما محض احتیاط، MRI هم تجویز کرد( البته سال )88 ولی خیلی تاکید نکرد. سال 89 که دوباره دچار شدم رفتم انجام دادم و در mri پلاک دیده شد.
عوارض بالینی ام اس رو ندارم اما پزشک مغز و اعصاب گفت بهتره دارو رو شروع کنم.
مسئله اینه از وقتی به من گفتند مشکوکند به ام اس و من در موردش تحقیق کردم کم کم پام مور مور شد در حالیکه میدونستم از ترس هست نه واقعی
میخواستم خواهش کنم آدرس این پزشک رو به من بدید و همینطور آزمایشهایی که تجویز شده
بیصبرانه منتظر پاسختون هستم
با سپاس و احترام
دوست عزیز بیماری ام اس پروسه ی تشخیص داره
و گاها این دوره طولانیه
آزمایش های مختلفی هم وجود داره!
مایع نخاعی MRI با وضوح بالا عوارض بالینی و آزمایش هایی که از طریق خون گرفته می شود.
شامل این پروسه می شود.
شما (و پزشک شما) باید این پروسه رو طی کنید تا از عدم بیماری مطمئن بشید.
قطعیتی وجود نداره دوست من!
اینطوری نیست که دکتر خاصی بتونه تشخیص ام اس بده یا بگه بیماری ویروسیه!
سعی میکنم با مطالعه پرونده ی کاملی از علائم آزمایش ها و روند تشخیص تهیه کنم.
به اینجا مراجعه شود
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : naz.gigili
سلام به همگی
بچه ها من تازه دچار این علائم شدم
ام ار ای گرفتم که بدون تزریق پلاک دیده میشه اما با تزریق نه!!!!
سینوزیت مزمن دارم.
ازمایش نخاع هم انجام دادم که ocb دیده می شد به نظرتون به گوش و حلق و بینی مراجعه کنم؟
سلام

حدودا 12-14 روز پیش بصورت ناگهانی دچار سرگیجه (سرگیجه منظورمه و نه گیجی) شدم رفتم دکتر و گفت لابيرنتيت حاد داری.....خلاصه ظاهرا این بیماری درمان خاصی نداره یعنی داروی خاصی براش تجویز نمیشه.....اما نکته ای که باعث نگرانی من شده اینه که با وجود گذشت تقریبا 2 هفته هنوز عدم تعادل شدید دارم یعنی اگر وایسم یا راه برم احتمال زمین خوردنم خیلی زیاده.....با وجود اینکه من تقریبا تجربه بیشتر حمله های رایج که برای بیماران ام اسی ذکر شده رو داشتم اما این مورد از عدم تعادل رو نداشتم میترسم این بیماریم منجر به یک حمله شده باشه...البته به دکتر گفتم من ام اس هم دارم....که کلی برام آزمایش نوشت که شکر خدا نتایج خوب اونا باعث شد بگه بعدا اگه خواستی یه ام آر آی هم بده.....حالا از اساتید درخواست دارم که در این مورد ینده رو راهنمایی کنند هم در مورد دوره این بیماری و اینکه آیا کسی از دوستان اینجور حمله ای داشته که سرش سنگین باشه نتونه درست راه بره یعنی همین که میخواد بچرخه سرگیجه بگیره و اگه جایی رو نگیره زمین بخوره.....من قبلا که حمله دو بینی داشتم اوایل دچار گیجی (نه سرگیجه) میشدم اما امکان اینکه زمین بخورم خیلی ضعیف بود.....اما این مورد برای خودم هم ناشناخته است!!!

متشکرم اگه راهنمایی بفرماییدicon_question
شاید وقتی دیگر، جایی دیگر...اما بدون شک اتفاق می افتد!
سينااااااااااااااااااااا من تازه بعد از يك ماه اين مطلبو خوندم. يعني چي وقت ندارم چي مهمتر از اين خب برو زودتر همه بچه ها رو خوشحال كني ايشالله
ندا جریان چیه ؟
من متوجه نمیشم ؟؟؟
چیرو میگی؟؟
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : sargol
(2011/05/23, 01:53 PM)Sina نوشته است: ندا جریان چیه ؟
من متوجه نمیشم ؟؟؟
چیرو میگی؟؟
بابا مگه نمي گي دكتر گفته تو ام اس نداري و از اين حرفا. خب چرا نمي ري پيگيري پيش همون دكتره كه مي گي

كسي راجب اين مبحث اطلاعي داره و اينكه آيا ممكنه با ام اس بدون علايم باليني اشتباه بشه از بابت تشخيص
فقط برای همه دعا کنید
من که نمیدونمHuh شاید بقیه دوستان اطلاع داشته باشن
رنگین کمان پاداش کسانی است که تا انتهای باران ایستاده اند.
پلاکها در مسیر عصبی تشکیل می شوند ومنجر به التهاب اعصاب می شوند ویکی از دلایل msعفونتهای ویروسی است
 تشکر شده توسط : zohaa

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست