•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ریزش مو
سلام به همهء دوستان در مورد ريزش مو ميخواستم بگم: 1- اون كسايي كه ريزشه مو دارن بايد توجه داشته باشن كه اگه ارثي باشه نميشه هيچ كارش كرد� 2- من خودم ريزش مو دارم .ولي از دارويي استفاده ميكنم كه تا حدودي كم كمك كرده تا ريزش كمتر بشه.داروي ماينوكسيديل. 3- من دوباره پيش يه دكتر رفتم كه يك قرص معرفي كرد كه من الان دارم .دكتر گفت براي آقايان متاهل اين قرصه خوب نيست چون قواي جنسي از كار ميوفته (بايد ببخشيد كه اينطر گفتم فقط خواستم عوارض دارو رو هم بگم) البته بعد از يك روز با مصرف نكردن قرص بحالت اول بر ميگرده. وبراي مرد هاي مجرد گفت خوبه. من هم با اين كه مجردم تا الان مصرف نكردم تا ببينم حرف دكتر درسته يا نه.دليل مصرف نكردنم اين بود كه از نظر فكري خيلي عذابم ميداد... اسم دارو رو ميگم تا هر كسي خواست با مشورت پزشك مصرف كنه� فيناسترايدسها� � � � � � � � � باي
سلام به همگی
من این دفعه که رفتم دکتر به دکتر گفتم که ریزش مو دارم و یه دارو به اسم zinc sulfate(سولفات روی) برام نوشت و گفت تا 50درصد جلوی ریزش رو میگیره میخواستم ببینم کسی تا حالا از این دارو مصرف کرده یا نه؟ آیا راضی بوده؟
عاقبت خاک شود.حسن جمال من و تو. خوب و بد میگذرد.وای بحال من و تو.

اثرات دارویی روی zinc sulfate
طیبه احمدیان راد

دکتر داروساز

این دارو به صورت کپسول در بازار دارویی ایران موجود است. سولفات روی به عنوان مکمل برای پیشگیری و درمان کمبود روی مصرف می شود. رشد طبیعی و تقسیم سلولی، ترمیم بافتی، بلوغ جنسی و دستگاه تولید مثل، عادت به تاریکی و دید در شب، التیام زخم ها، دفاع ایمنی بدن، ادراک چشایی و احتمالاً بویایی از اعمال فیزیولوژیک وابسته به روی است.

جذب نمک های روی از مجرای گوارش ناچیز است. تقریباً 30-20 درصد از روی موجود در رژیم های غذایی از طریق دوازدهه و ایلئوم جذب می شود. این عنصر به طور کلی در گلبول های قرمز و سفید و همچنین عضلات، استخوان ها، پوست، کلیه ها، کبد، لوزالمعده، شبکیه و پروستات ذخیره می شود.

سولفات روی در درمان آکنه و آرتریت روماتوئید، به تأخیر انداختن شروع زوال عقل در بیمارانی که از نظر ژنتیکی در معرض این خطر هستند و نیز جهت بهبود پاسخ ایمنی در سالخوردگان مصرف می شود.

نکاتی درباره نحوه مصرف این دارو

-روی جذب تتراسایکلین را مختل می کند.

-از مصرف غذاهای کلیسم دار (مانند لبنیات)، فسفر و فیتات با این دارو باید خودداری کرد.

-از عوارض جانبی دارو می توان به تهوع، استفراغ و مشکلات گوارشی اشاره کرد. در صورت بروز اسهال خفیف، بثورات پوستی، استفراغ شدید، از دست رفتن آب بدن و بیقراری، مصرف دارو باید کم شده و تا از بین رفتن علایم دارو قطع شود.

-دارو دست کم یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غذا (مگر در صورت تحریک گوارشی) مصرف گردد.

-مقدار مصرف توصیه شده روزانه برای پسران و مردان بالغ 15 میلی گرم و برای دختران و زنان بالغ 12 میلی گرم است.

(طی یکی دو سال اخیر مکمل های دارویی محتوی روی مانند zinc plus و غیره وارد بازار دارویی ایران شده است).

یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
سلام به همگي Smile
عرض كنم كه روي خيلي خوبه منم يه مدت مصرف ميكردم يه خوبي ديگه هم كه داره البته مطمئن نيستم ولي فكر كنم اشتها رو بالا ميبره چون منو كه خيلي پرخور كرده بود� Wink
من تو این فکرم که سینووکس چرا این عوارض داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پس چرا اوونکس نداره خب نمیشه همون اوونکس رو بزنین بهتر نیست با دکترتون مشورت کنین و اوونکس رو بزنین که این قدر اذیت نشین

وااله وقتی مو میریزه مخصوصا برا اقایون دیگه ریخته درسته قرص زینگ پلاس خوبه ولی اونم یه عوارض جانبی دیگه داره
ما میخوایم ابرومون رو درست کنیم چشممون هم کور میشه خب این چه کاریه
پیشگیری بهتر از درمان است

راستی اگه کچلی کلاس داره تا منم برم سربازی� Smile

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
یاسی جون من الان ماهی اینهمه دارم خرج میکنم که کچل نشم
البته خودم مشکل ندارم
فقط چون من خیلی دیر به دیر میرم مهمونی های فامیلی و خونوادگی
هر کی من و میبینه� .[تصویر:  TAEL_SmileyCenter_BMC%20(222).gif].میگه واااااااااااااااااااااای مهتاد شدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خراب شدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعدش مامانم از اون طرف [تصویر:  TAEL_SmileyCenter_BMC%20(43).gif] میگه خوب چرا نمیری دکتر
این دکترم نمیدونم چی کار میکنه که رسما تاسی از بین میره و موی جدید رویش میکنه
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

من حدود 4 ماهه كه بخاطر ريزش شديد موهام كه از عوارض سينووكس و كليه اينترفرونها هست تحت درمان پيش يه دكتر پوست و مو هستم البته دكتر خودمم اول برام قرصzinc sulfate تجويز كرد و چون زياد اثري نداشت مجبور شدم پيش دكتر پوست و مو برم و دكتر اول برام قرص Ecko fan نوشت كه تونست تا 50%ريزش موهام رو بگيره ولي حدود يك ماه پيش يك بسته مولتي ويتامين ريجن دايت كه فقط مخصوص جلوگيري از ريزش مو هستش برام تجويز كرد كه خيلي خيلي جلوي ريزش موهام رو گرفت و خيلي خوب جواب داد پيشنهاد ميكنم كساني كه قرص zinc جلوي ريزش موهاشون رو نميگيره با نظر پزشكشون از اين قرص هم استفاده كنن چون مزيت اين قرص اينه كه چون مولتي ويتامين هست كمترين عوارض رو ميتونه براي بدن ايجاد كنه بقيه مشخصات قرص رو هم در پايين براتون ميزارم
--------------------------------------------------------------------------------------
قرص ريجن دايت آهسته رهش، مكمل غذايي- رژيمي حاوي ويتامين ها و املاح به انضمام ®Biotinax است كه بر روي 32 نفر افراد سالم كه در مراحل اوليه ريزش مو قرار داشته اند در مركز تحقيقات پوست و مو در كشور ايتاليا آزمايش شده است. (Dermatology Service, Savona)

اين مكمل غذايي به شكل قرص آهسته رهش (رتارد) (به مرور محتويات قرص آزاد شده و جذب بدن مي گردند) مي باشد و در بسته بندي هاي 30 عددي عرضه مي گردد.

ريزش مو يا تلوژن افلوويوم پديده اي است كه در اثر استرس هاي شديد جسمي يا روحي، بيماري هايي كه منجر به ضعف و ناتواني مي گردند، رژيم هاي غذايي نامناسب، استفاده از داروهاي خاص و يا قرار گرفتن در شرايط فيزيولوژيكي بخصوص مانند دوران پس از بارداري رخ مي دهد.

تحقيقات آماري انجام شده روي 300 نفر در طول يك دوره سه ساله نشان داده است كه اشكالي از ريزش مو وجود دارند كه به خودي خود شديد نيستند، اما به علت آنكه تداوم دارند، از طرف افراد به عنوان يك مشكل جدي قلمداد مي شوند.

همين تحقيقات آماري نشان داده كه بخش اعظمي از اين افراد به مراكز پزشكي مراجعه نمي كنند بلكه مستقيماً به داروسازان و فروشگاه هاي لوازم بهداشتي و كارشناسان مو مراجعه مي كنند.

- دلايل متفاوت و متعددي براي ريزش مو مطرح مي گردد كه از بين آنها مي توان به نكات زير اشاره نمود:

استفاده مفرط و بيش از اندازه از شوينده ها توسط ورزشكاران، درمان هاي دارويي به خصوص در خانم ها، جوانان داراي زمينه ارثي ريزش مو و همين طور اشخاصي كه رژيم هاي غذايي نامناسب را دنبال مي كنند (به خصوص رژيم هاي لاغري). از طرفي خصوصيات باليني هميشه به خوبي شناسايي نمي شوند، لذا افراد ممكن است كه ريزش موي خود را جدي نگيرند. تحقيقات نشان داده كه كاهش دريافت مواد مغذي توسط مو مي تواند منجر به ريزش مو شود بنابراين استفاده از يك مكمل غذايي مناسب، هم جهت پيشگيري و هم درمان موثر خواهد بود.

مواد موثر و فعال در يك قرص:

250mg D-L-Methionine

50mg L-Cystine

Equal to Selenium 50 mcg Selenium yeast

Equal to Vit. E 7.5mg Vitamin E 50% acetate

Equal to Vit. B5 9mg Calcium Pantothenate

Equal to Zinc 7.5mg Zinc oxide

Equal to copper 1mg Copper gluconate

Equal to Vit. B6 2mg Vitamin B6 chlorhydrate

300mcg Folic acid

50 mcg D-Biotin

موارد مصرف:

ويتامين ها و مكمل هاي معدني همراه با Biotinax® (متيونين، سيستين، بيوتين) در درمان رشد و تغذيه پوست، مو و ناخن ها فوق العاده موثر است. فرمولاسيون و تكنيك تركيبي آن طوري طراحي گرديده كه مواد مغذي و ويتامين هاي موجود در فرمول دارو به طور Retard (آهسته رهش) از قرص جدا شده و مواد مغذي و ويتامين ها را در بدن آزاد مي نمايند كه در جهت سلامتي پوست، پوست سر، مو و ناخن ها با حداكثر غلظت فرمولي عمل مي نمايند.

دستور مصرف:

روزانه يك قرص با 1 تا 2 ليوان آب ميل شود.

اثرات اصلي مواد موثر و فعال:

* (Methionine, Cystine, Biotin) Biotinax®

متيونين و سيستين به صورت سولفور، شامل آمينواسيدهايي است كه موجب تقويت ساختمان كرآتين، به منظور استحكام و انعطاف پذيري مو مي گردد. اين اسيدهاي آمينه جذب سلنيم را نيز بهبود مي بخشند. بيوتين (Biotin)، چربي پوست سر و پوست را به حالت تعادل درآورده و موجب حذف مشكلات موي سر در رابطه با چنين اختلالي مي گردد.

* روي (zinc):

اين ماده معدني يك عامل اساسي در سلامت و بازسازي و مرمت بافت هاي آسيب ديده به شمار مي آيد. روي همچنين يك ماده موثر بر ضد راديكال هاي آزاد در ساختمان حياتي مو مي باشد.

* مس (copper):

محرك توليد ملانين كه به پوست و موي سر رنگ طبيعي مي دهد مي باشد.

* سلنيم (selenium):

راديكال هاي آزاد كه موجب پيري زودرس سلول ها مي گردند را خنثي كرده و همچنين اين عمل را در روي پوست سر و موها انجام مي دهد.

* ويتامين E:

شبيه سلنيم، خاصيت آنتي اكسيدان داشته كه در مقابل ضعيف شدن و شكنندگي ناخن ها و موي سر مقابله كرده همچنين قدرت پايداري و سرزندگي به پياز مو داده و موجب تحريك آن مي گردد.

* ويتامين B6:

اين ويتامين داراي خواص و اعمال متعدد مي باشد. اين اعمال فعاليت هاي فيزيولوژيكي مو و پوست سر را به حالت نرمال و عادي درآورده و همچنين سلامت و زيبايي موها را بهبود و مطلوب مي نمايد.

* پانتوتنيك اسيد (Vit.B5):

اين ويتامين ريزش موي سر را كم كرده و موجب رشد آن مي گردد. موها را شفاف و درخشان‌تر نموده و سبب سهولت شانه زدن موها مي‌گردد. اين ماده همچنين شكل‌پذيري موخوره (دو شاخه شدن انتهاي مو) را كم كرده و طراوت خاصي به موها مي بخشد.

* فوليك اسيد (folic Acid):

اين ماده براي رشد و نمو و تقسيم سلولي تمام ارگان هاي بدن ضروري بوده و اجازه مي دهد براي سنتز پروتئين ارگان ها از اسيدهاي آمينه استفاده شود.

روش ها و فرآورده مورد استفاده:

32 خانم 60-20 ساله كه از لحاظ جسمي سالم بودند ولي مشكل ريزش مو داشتند با كسب موافقت خودشان جهت انجام مطالعه “open-label” به مدت سه ماه انتخاب شدند. براي اين افراد به مدت 2 ماه، روزي يك قرص ريجن دايت آهسته رهش به هنگام صرف صبحانه تجويز شد.

آنها يك مرتبه در ابتداي شروع تحقيقات و يك مرتبه يك ماه پس از اتمام دوره درمان مورد بررسي قرار گرفتند.

پس از انجام تست هاي عمومي و اختصاصي پوست و مو فاكتورهاي تغييردهنده سلامت كه مي توانست بر نتايج تأثيرگذار باشد حذف شدند و پارامترهاي زير مطالعه گرديد:

* تست كشش (سنجش ميزان مقاومت مو در برابر كشش).
* تست شستشو (شمارش تعداد موهاي از دست داده در هنگام شستشوي مو طي سه روز متوالي).
* تريكوگرام (درصد موهايي كه در مرحله آناژن قرار دارند و در حال رشد هستند).
* تريكومتري (تخمين ميكروسكپي ضخامت و كلفتي مو).

نتايج

تست كشش:

در آغاز، ميانگين تست كشش 1/1 (SD 0.6) بود. ميزان تست كشش پس از درمان به 8/0 (SD 0.4) رسيد كه نشان دهنده افزايش مقاومت در برابر كشش به ميزان 30% است. اين تفاوت (3/0) از لحاظ آماري معني دار است. (p=0.0027, wilcoxon test)

تست شستشو در روزهاي 1 و 2 و 3:

در ابتدا نتايج تست هاي شستشوي انجام گرفته در روزهاي اول و دوم و سوم معادل 8/100 و 3/79 و 1/64 بود كه پس از درمان، به ميزان 5/91، 5/69، 5/57 كاهش پيدا كردند، (متوسط كاهش از دست دادن مو: 12%) اين كاهش از نظر آماري معني دار است.

تريكوگرام:

در ابتدا، ميزان تريكوگرام (درصد موهاي موجود در مرحله آناژن) 6/70% (SD 8.2) بود. پس از درمان اين ميزان به 2/76% افزايش يافت (SD 6.4). اين تفاوت 6/5 (8%) از لحاظ آماري معني دار است. (P < 0.0001)

تريكومتري:

در شروع تست، متوسط ضخامت مو (تريكومتري) 8/37 ميلي متر (SD 10.2) بوده، ميزان تريكومتري پس از درمان به 6/40 ميليمتر (1/10) افزايش پيدا كرد. اين افزايش 8/2mm معادل (7%) از لحاظ آماري اهميت دارد. (P < 0.0001)

قابليت پذيرش و تحمل قرص ريجن دايت:

اين مكمل غذايي در طول آزمايش توسط بيماران به خوبي تحمل شد

فایل‌(های) پیوست شده
.jpg   Regindiet.jpg (اندازه: 34.85 KB / تعداد دفعات دریافت: 12)
عاقبت خاک شود.حسن جمال من و تو. خوب و بد میگذرد.وای بحال من و تو.
 تشکر شده توسط : hamid , salman121 , Morteza , Prime , ساغر , sargol
بابا بی خیال حالا بریزه
کچلی کلی کلاس داره شانس داره...
اما از شوخی گذشته این ویتامین ها تاثیر
داره منم که می خورم بهتر شده...
T a n T a n
هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهد
فقط اگه کسی :زینک پلاست روی؛ مصرف میکنه ... دقت کنه که داره آهن مصرف میکنه
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

منهم موقع مصرف آوونکس ریزش موی شدیدی داشتم. حالا شما آقایون که موهای کوتاهی دارید کمتر جلب توجه میکنه، موهای من که بلندتر بود، از هر جا که عبور میکردم ردپایی از مو باقی میگذاشتم!
ویتامینهای که حمید گفته را هم مصرف میکردم اما ریزش موهام ادامه داشت (البته شاید اگر مصرف نمیکردم شدیدتر میبود).
تغذیه در برطرف کردن این مشکل خیلی تاثیرگذار بود. پیشنهاد میکنم بجای وقتی که برای رفتن به مطب دکترپوست میگذارید، وقتی برای درست کردن معجون جوانه گندم و شیربادام که طرز تهیه آنها در http://www.tebbeghorani.com/Papers/5sheetsregime.htm اومده بگذارید. من که نتیجه خیلی خوبی گرفتم.
 تشکر شده توسط : رزمینا , سها , Maryam95

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان