•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ریزش مو
(2012/04/04, 01:07 PM)sohaa نوشته است: تجربه من با تجربه خیلی ها متفاوته...
قبل از تشخیص بیماریم، موهام ریزش شدیدی داشت و متاسفانه فقط کمی کرک قسمت جلوی سرم باقی مونده بود! خیلی به متخصص پوست و مو مراجعه کردم و داروهای زیادی استفاده کردم اما خوب نشد!!!
بعد از فلج کامل و تشخیص ام اس، وقتی راجع به ریزش موهام و تغییرات شدید هورمونی با دکترم صحبت کردم، گفت ریزش موها و تغییرات شدید هورمونی به خاطر ام اس بوده!
بعد از مصرف سینوکس ریزش موهام کمتر و توی مدت کمی کاملا ترمیم شد! الان هم که دیگه نه کچلم، نه موهام کم پشته و نه ... الان وضعیت موهام عالی یه!Shy

می شه یکم بیش تر توضیح بدین؟ منم دقیقاً الان تازه تشخیص داده شده ام اسم.
قبلش خیلی ریزش مو داشتم و الان هم هیچ دارویی استفاده نمی کنم. تعجب می کنم که چرا این همه ریزش مو دارم.
شما فلج کامل رو هم تجربه کردین یعنی؟؟ الان چه طوره وضعتون؟
ممنون.
بدانید که خداوند بین انسان و قلبش حائل است و همه به او بازگردانده می شوید.
انفال /24
من از وقتی که بتارو شروع کردم موهام شروع کرد ریزش ولی فک کردم طبیعیه اهمیت ندادم تااینکه بعد از سه ماه ریزش احساس کردم نه خانومی برو بدکترت خبر بده وقتی بدکترم گفتم گفت این داروها بین ادما تاثیرش متفاوته بعضیا ریزش مو میگیرن بعضیا نه برام زینک پلاست نوشت گفت اگه خوب نشد میفرسمت پیش متخصص پوست ومو الان تقریبا سه ماهی میشه استفاده می کنم خیلی خوب تاثیرشو کرده من راضیم روزی دوتا میخورم اهن هم باهاش میخورم
راستی موهامم کوتاه کردم که احساس کردم خیلی مفید بود
دوباره سیب بچین حوا.....
بگذار از اینجاهم بیرونمان کنند روزگاریست که شیطان فریاد میزند ادم پیدا کنید سجده خواهم کرد.....
 تشکر شده توسط : sooorooosh
نترس سروش، کچل نمیشی

کچل هم بشی اشکال نداره، مطمئن باش بهت زن میدنSmile
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : sooorooosh

ام.اس و ریزش مو

ریزش مو در مردان و زنان دلایل متعددی دارد اما مهمترین و رایج ترین دلیل آن عامل وراثتی است که به طاسی الگوی مردانه معروف است.
در زنان نیز این طاسی به طور مشابهی، ارثی است و به نظر می رسد تاثیر هورمون ها در پدید آمدن این نوع طاسی تا حدودی متفاوت با آقایان باشد.
همچنین دلایل دیگری نیز در خصوص طاسی و ریزش مو وجود دارد که به نظر می رسد با درمان به موقع قابل پیشگیری باشد. دلایلی مانند فقرآهن، تب زیاد، جراحی یا بیهوشی، اختلالات تغذیه، مصرف برخی از داروها، زایمان و بیماری های پوستی موجب ریزش موقت یا دائم مو می شوند.
در مورد ریزش مو باید به این نکته توجه داشت که در بیشتر افراد بالغ، به طور متوسط روزی 75 تا 125 عدد مو می ریزد و این موضوعی طبیعی است چرا که سر به طور خودکار در ریشه های دیگری شروع به فعالیت و ساخت موی جدید می کند و تا زمانی که این تعادل برقرار باشد، موهای سر همواره تعداد مشخص و ثابتی خواهد داشت.
نکته مهم در مورد ریزش مو که باید مورد توجه قرار گیرد، عامل استرس است که حتی می تواند به عنوان تسریع کننده عامل وراثتی ریزش مو عمل کند.
ژن ریزش مو می تواند هم از پدر و هم از مادر به ارث برسد و معمولاآغاز این ریزش نیز پس از بلوغ خواهد بود. در این صورت موهای سر (بخصوص در قسمت جلو و بالای سر) ابتدا شروع به نازک شدن و سپس ریزش می کنند.
معمولاموهای پشت سر و شقیقه ها، بخصوص در آقایان، از پایداری بیشتری برخوردار هستند و تا آخر عمر باقی می مانند.
ریزش مو بعد از زایمان
در شرایط ویژه ای بخصوص در دوران بارداری که مقدار هورمون «استروژن» در خون خانم ها افزایش می یابد تعداد زیادی از موها وارد مرحله غیر فعال شده و دچار ریزش نمی شوند و همچنان به فعالیت و رشد خود ادامه می دهند که در نتیجه موهای سر پرپشت و انبوه می شوند اما بعد از زایمان، موهایی که در دوران بارداری به طور فوق العاده در مرحله فعالیت و رشد باقی مانده بودند، همگی همزمان با هم وارد مرحله قطع فعالیت و ریزش می شوند. این موضوع می تواند منتهی به کاهش قابل توجهی از موهای سر، گردد که بین خانم ها به طور شایع در حدود 3 تا 9 ماه بعد از زایمان مشاهده می شود.
با این نوع ریزش مو، بیشتر با عقب رفتن موها از ناحیه پیشانی جلب توجه می کند و گاهی اوقات در زایمان های بعدی نیز تکرار می شود. به هر حال این پدیده به خودی خود محدود شونده است و خانم های مبتلابه این نوع ریزش مو، باید مطمئن باشند که رشد موهایشان بدون هیچ گونه اقدام درمانی مجدد شروع می شود.
کمبود ویتامین D و ریزش مو
نازکی و ریزش موها بویژه در زنان، ابتدایی ترین عارضه ناشی از کمبود این ویتامین است. بررسی ها نشان می دهد یکی از عوامل موثر در ریزش مو، کمبود ویتامین D در بدن است. این ویتامین نقش قابل ملاحظه ای در وضعیت بافت پوست و مو در بدن دارد.
از دیگر عوارض ناشی از کمبود این ویتامین می توان به احتمال بروز بیماری هایی نظیر دیابت/ افزایش فشار خون/ اختلالات قلبی/ افسردگی/ ام اس و بیماری های دهان و لثه اشاره کرد.
در برخی از موارد متخصصان به منظور درمان ریزش و نازکی موها و کنترل بیماری های فوق از مکمل های ویتامین 3D و در مواردی نیز از کپسول ها و یا آمپول های آن استفاده می کنند.
اسیدهای چرب امگا3 نیز تا حدی مانند این ویتامین عمل کرده و می تواند در کنترل اختلالات موثر واقع شوند.
جلوگیری از ریزش مو
ساختمان اصلی مو از کراتین تشکیل شده که نوعی پروتئین است. پس مصرف غذاهای پروتئین دار برای رشد و نمو و جلوگیری از ریزش آن لازم است.
بسیاری از غلات و حبوبات، تخم مرغ/ ماهی/ گوشت/ لبنیات و سویا حاوی پروتئین هستند.
مصرف ویتامین ها و مواد معدنی نیز که علاوه بر سبزیجات و میوه جات در بعضی از غلات و حبوبات وجود دارند در رشد مو تاثیر بسزایی دارد. با توجه به اینکه مصرف زیاد از حد بعضی از این مواد مانند ویتامین A اثر معکوس بر رشد و نمو دارد، بهتر است مصرف ویتامین ها و مواد معدنی به صورت فرآورده های دارویی مانند قرص یا کپسول با مشورت پزشک باشد.
رعایت بهداشت مو، شست و شو با شامپوی مناسب نوع مو، برس کشیدن ملایم و منظم (نه زیاده از حد) مو با برس نرم، مانع از ریزش بی مورد مو می شود.
همچنین هر نوع کششی، از جمله محکم بستن موها بخصوص در زمان خیس بودن و بافتن سفت می تواند از عوامل ریزش مو باشد.
ماسا ژ و دستکاری شدید و طولانی مدت و استفاده مکرر از سشوار نیز می تواند منجر به ریزش مو بشود.
به نظر می رسد این شایعترین علت کم پشتی موی سر در زنان و مردان باشد. در این حالت درمان خاصی برای تسهیل و سرعت بخشیدن به رشد مجدد موها وجود ندارد و خود به خود با قطع عامل محرک، به مرور زمان به شکل اولیه باز می گردد. اما باید توجه داشت در صورتی که عامل تحریک مدت طولانی وجود داشته باشد ممکن است فولیکول (ریشه) ضعیف شده و به ریزش برگشت ناپذیر منجر شود.
از میان درمان های مرسوم و متداول ریزش مو با نظر پزشک متخصص، می توان از تزریق کورتون به ناحیه ریزش مو، مصرف ماینوکسیدیل، آنترالین و دیگر داروهای تخصصی نام برد.
پیوند مو به روش تانچ، پیوند پایه دار مو، کاهش سطح پوست منطقه طاسی و درنهایت استفاده از کلاه گیس از روش های دیگر مقابله با ریزش مو و تبعات طاسی سر هستند.
میوه بخورید تا طاس نشوید
میوه ها به دلیل دارا بودن املاح و ویتامین ها تاثیر بسزایی در سلامت بدن و پوست و مو دارند. میوه ها سرشار از کلسیم، فسفر، سدیم، پتاسیم، منیزیم، آهن و ویتامین های C و A بوده و برای رشد و استحکام پوست و مو بسیار موثر و سودمند هستند.
مصرف مداوم میوه ها در پیشگیری از بیماری های مختلف خصوصا بیماری های پوست و مو (ریزش مو) نقش چشمگیری دارد.
آنتی اکسیدان موجود در میوه ها، فرایندهای تخریبی پوست و مو را تا حدودی کاهش می دهد.
گفتنی است کرم های گیاهی باعث لطافت و مرطوب کنندگی پوست و مو می شوند ولی هرگز سلامت پوست و مو را در پی ندارند.

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
من قبلا که دو سال بتافرون میزدم از ریزش مو شکایتی نداشتم ولی الان که حدود نه ماهه سینووکس میزنم احساس میکنم موهام داره میریزه و این منو نگران کرده!ینی اگه ریزش موهام ارتباط مستقیم با سینووکس داشته باشه قطعاً قطعش میکنم!
میخوام بدونم کسی از دوستان هم این مورد رو تجربه کرده؟اگه اطلاعاتی دارید لطفاً به اشتراک بذارید برام خیلی مهمه!!
در ضمن من دارم در مورد داروی ایرانی سینووکس حرف میزنم چون اطلاعات نمونه خارجی(اوونکس) را از منابع لاتین مطالعه کردم.
نگران منی به تو قرصه دلم
تو کنار منی نمی ترسه دلم
پاسخ دکتر صحراییان به پرسشی در این زمینه :

یکی از نتایجی که استفاده از این داروها (داروهای ام اس ) دارد ریزش مو است . عوارض ریزش مو را در این بیماران می توان بایک سری ترکیبات روی یا مکمل های ویتامینی کم کرد . ترکیب ویتامینی وجود دارد که هم روی دارد و هم ترکیبات دیگر ویتامین ها از گروه های مختلف را دارد . اینها پنجاه درصد ریزش موی بیماران را کم می کنند . اما ممکن است که ریزش مو قطع نشود. این جزء عوارض دارویی است که متأسفانه در بعضی ازبیماران دیده می شود .

توصیه ی من این است که داروی خود را حتماً مصرف کنند و در کنار آن ازآن مکمل ها بخصوص ترکیبات روی استفاده کنند البته با مشورت با پزشک خود . اگر عارضه ای با دارو ایجاد شد که برای او بیمار قابل تحمل نبود و مثلاً گفت که من آنقدر ریزش مو دارم که نمی خواهم دارو استفاده کنم . واقعاً نتوانستند او را راضی کنند که دارو مصرف کند ما توصیه می کنیم که دارو عوض شود و از داروی دیگری استفاده کنند که عوارض کمتری دارد .

http://www.ch3.ir/salamat/index.php?opti...Itemid=379

---------------------------------------------

اینجا هم عوامل و هم داروهایی که سبب ریزش مو میشه رو نوشته که خود بیماری های خود ایمنی میتونن سببش بشن و هم اشاره کرده به داروهای روانپزشکی ، ضد تشنج و....
http://www.pezeshkonline.ir/index.php?To...&AID=10336
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : یه غریبه , fireboud , hessam , ماه
(2013/04/05, 07:09 PM)nahid نوشته است: پاسخ دکتر صحراییان به پرسشی در این زمینه :

یکی از نتایجی که استفاده از این داروها (داروهای ام اس ) دارد ریزش مو است . عوارض ریزش مو را در این بیماران می توان بایک سری ترکیبات روی یا مکمل های ویتامینی کم کرد . ترکیب ویتامینی وجود دارد که هم روی دارد و هم ترکیبات دیگر ویتامین ها از گروه های مختلف را دارد . اینها پنجاه درصد ریزش موی بیماران را کم می کنند . اما ممکن است که ریزش مو قطع نشود. این جزء عوارض دارویی است که متأسفانه در بعضی ازبیماران دیده می شود .

توصیه ی من این است که داروی خود را حتماً مصرف کنند و در کنار آن ازآن مکمل ها بخصوص ترکیبات روی استفاده کنند البته با مشورت با پزشک خود . اگر عارضه ای با دارو ایجاد شد که برای او بیمار قابل تحمل نبود و مثلاً گفت که من آنقدر ریزش مو دارم که نمی خواهم دارو استفاده کنم . واقعاً نتوانستند او را راضی کنند که دارو مصرف کند ما توصیه می کنیم که دارو عوض شود و از داروی دیگری استفاده کنند که عوارض کمتری دارد .
چرا ریزش مو را به دارو ربط می دیم؟HuhHuh
قسمت بزرگ این قضیه روبوط به سایر عوامل مثل ژنتیک و محیط است icon_cryicon_cry
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : movahedi
دوستان من هنگام استفاده از سینووکس ریزش مو داشتم اما از وقتی ربیف میزنم ریزش قطع شده

به نظر من به سینووکس مرتبطه

دکتر برای ریزش مو RIGENDIET تجویز کرده بودند
 تشکر شده توسط : khatereh. , hessam , ماه , movahedi
(2013/04/05, 07:33 PM)mysis نوشته است: دوستان من هنگام استفاده از سینووکس ریزش مو داشتم اما از وقتی ربیف میزنم ریزش قطع شده

به نظر من به سینووکس مرتبطه

دکتر برای ریزش مو RIGENDIET تجویز کرده بودند

منم یه مدت ریزش مو شدید داشتم اما خود به خود قطع شد
دوست بالا که گفته عوامل ژنتیک و محیط رو کاملا قبول دارم .... یه جابجایی داشتم و یکی دو هفته بعدش این مشکلم برطرف شد فکر کنم به آب و هوا هم مربوط میشه
 تشکر شده توسط : hessam , mysis , ماه , movahedi
به جرات میتونم بگم که دو سوم موهام ریختهangryconfused
الانم زینک مصرف می کنم
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9