نظرسنجی: نظر شما در مورد ازدواج یه ام اسی چیه؟
(مدت بیماری بالاتر از 7 سال)موافق
20.92%
32 20.92%
(مدت بیماری بالاتر از 7 سال)مخالف
3.27%
5 3.27%
(مدت بیماری پایینتر از 7 سال)موافق
60.13%
92 60.13%
(مدت بیماری پایینتر از 7 سال)مخالف
15.69%
24 15.69%
در کل 153 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16(current)
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موافق و مخالف ازدواج
سلام و وقت بخیر به همه دوستان
خواهشا احساسی برخورد نکنین این یک واقعیته که دوستانی که این مشکلا دارن ممکنه هیچ وقت نتونند ازدواج کنند تو را خدا ناراحت نشین ولی گاهی ما با یک تصمیم احساسی و شتابزده شرایط خودمونا بدتر میکنیم باید با مشکلاتی که داریم کنار بیایم و درسته این حق ما نبوده ولی خواه ناخواه ما با مشکلاتی حتی جزئی روبروییم که در چشم یه شخص دیگه بسیار بزرگ جلوه میکنه و مخصوصا تو ناملایمات زندگی اونا به بن بست میکشونه تصورشا بکنین اگه حتی تو یه سرگیجه کوچیک همسرتون که دستتونا میگیره با یه احساس ترحم کوچیک چه ضربه ای به خودشا و شما وارد میکنه حتی اگه این حسم نباشه مطمئنا اون شخص باید بدونه علاوه بر همسر وظایف دیگه ای هم باید داشته باشه همین به مرور زمان مشکل ساز میشه مطلب دیگه ماهیت غیر قابل پیشبینی این بیماریه که خودتون بهتر از من میدونین یعنی چه به هر حال نظر من اینه خواهشن اگه مخالفین نظرتونا بنویسین تا به نتیجه برسیم بازم ممنون.
خدایا ، چنان کن که روزهای عمرم در انجام دادن کاری سپری

شود که مرا برای آن آفریده ای!!!

تشکر شده توسط : rose abi , okhtapus
سلام دوستان من عضو جدید این سایتم وتقریبا چند ماه که این بیماری و گرفتم/راستش من تو همه سایت ها و مطالب خوندم که تمام msها میتونن ازدواج کنن اما این ما نیستیم که از ازدواج میترسیم بیشتر از ما کسی که میخواد با ما ازدواج میترسه /اونم مثل ما نمیدونه که اخرش چی میشه/البته یه جایی خوندم که یه عروس سرطان داشت و فقط یه روز مونده بود به مرگش اما باز عروسی کرد
 تشکر شده توسط : ارزو , شهرزاد , okhtapus , dr.dentist , hamid_147
من اگه یه خورده پول داشتم همین فردا ازدواج میکردم...
evilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gif
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : زهراجون , Exhautless , Maryam95
آقا مهدی مسائلی که شماگفتیددرسته/اما آیا یک بیمار ام اسی انسان نیست،آیا او دارای عاطفه نیست؟آیا آنچه خداوند در قرآن در زمینه انسان واحتیاج او به آرامش گفته است و آیاتی که برتشکیل خانواده سفارش نموده وآن را زمینه تکمیل وپیشرفت انسان دانسته در مورد بیماران ام اسی صادق نیست!!!!!!؟؟؟؟همه ما چون دیگرانسانها به محبت نیاز داریم.پس فکر نمی کنم تنها به بهانه مشکلات احتمالی از این سنت الهی فرار کنیم.البته باید درانتخاب همسفر این راه دقت لازم را نمود تا به بیراهه نرویم وموجب تشدیدمشکلاتمان نشویم.
به امید روزی که تمامی دوستان همسفران واقعی خویش را یافته ودر سایه الطاف الهی زندگی شادی را داشته باشند.icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : hamid_147
ازدواج.لغتي كه قبلا برام مفهومش با الان فرق مي كرد.درك خيلي ها از بيماري ام اس درست نيست متاسفانه.من به اشتباه به همه دوستان دور و نزديكم گفتم كه مريضم ولي در نهايت مادرم گفت شايد كسي كه مي خواد باهات ازدواج كنه دوست نداشته باشه بيماري زنش رو همه بدونن.البته نمي دونم همچين پسر خوبي پيدا ميشه يا نهconfused2
دو روز پيش به همه گفتم كه جواب ام ار اي من اشتباه بود و من بيمار نيستم.همه هم باور كردن .بهمين سادگي براي اونا.منم تا دو روز تو شوك اين دروغ كذايي بودم.
قراره دخترخالمم و خالمم اين دروغ رو بشنون.
حالا جالب اينكه تا آخر هفته بايد به بيش از 10 نفر شيريني بدمangry3angry3angry3angry3
 تشکر شده توسط : yummy , dr.dentist , hamid_147 , Maryam95
مهری جون من فک میکنم عاقبت خوبی نداشته باشه این دروغ
شما باید با وجود بیماریتون به اطزافیانتون ثابت کنین که ما ام اسی ها میتونیم زندگی کنیم.اونی که باید باشه همه ی جوانب رو در نظر میگیره.
البته درسته که مرد زندگیتون شااید نخواد کسی از بیماری زنش خبردار باشه ولی با دروغ فک نمیکنم درست شه.این طوری همون مرد زندگی هم بهتون شک میکنه.
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : hamid_147 , minoshka
به نظر من همینجور که برای سلامتی ما تضمینی نیس برای سلامتی افراد سالم هم تضمینی نیس
اتفاقا ام اسی ها، هم شریک زندگی خیلی خوبی میشن هم مادر یا پدر خیلی بهتری میشن
شک ندارمBlush
حَـسْـبُــنَــا الــلّــهُ وَ نِــعْــمَ الْــوَکِـيــلُN_aggressive (39)
 تشکر شده توسط : atkh , yas8866 , minoshka , Maryam95
سلام دوستان
به نظر من ام اس مانعی برای ازدواج نیست .
و میتوان اینگونه فرض کرد که اول ازدواج کردی بعد ام اس گرفتی ، می خواهی چیکار کنی ؟
هیچی به زندگی ادامه میدی .
حالا ام اس را داری پس میتونی ازدواج کنی و احتمال شکست به نظرم کمتر خواهد بود ، ان شاالله .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : minoshka , مُنا_منتظر المهدی
سلام
نمیخواستم پست بزارم ولی متن ها رو خوندم دلم نیومد چیزی نگم
اول باید بعنوان کسی که ام اس نداره خدمتتون بگم چون من در کنار دوستانی که ام اس داشتن بودم و میدونم ام اس یعنی چی ازدواج کردن یا نکردن برمیگرده به شرایط اون شخص که میتونه بپذیره یا نه.از نظر خودم اوکیه. ام اس مانع ایی برای ازدواج نیست مهم انسانیت هست که شاید در یک ادمی ک بیماری ام اس نداره وجود نداشته باشه

دوم و از همه مهمتر جامعه ی بسته ی ماست که لعنتی هنوز هیچ اقدامی براش نشده و خیلی از انسانها علی الخصوص مادر و پدرها نمیدونن ام اس چی هست
برای همینم چون قدیمی فکر میکنن بهشون بگی من با فلانی میخوام ازدواج کنم اولش میگه اوکی بعد میگی ام اس داره میپرسه چی هست بعد از توضیحات میگه بیخود کردی

پس ازدواج چه با ام اس چه بی ام اس باید شعور و درک درست در شخص مقابل باشه .
دیونگی یعنی همین اهنگ که واسه تو با عشق میخونم
این همه لحظه های خوبو من به پاکی این عشق مدیونم
love28
 تشکر شده توسط : minoshka , narsis2 , مُنا_منتظر المهدی , Aydanima , mahsa24
سلام دوستان
صحبتهای دوست عزیزمان اقای hamid-147 کاملا صحیح است و مشکل در ازدواج نااگاهی نسبت به ام اس است .
پس کلا ازدواج و ام اس باهم تضاد دارد .
من نظر خود را نقض میکنم .
ولی دلیل من از گفتن این مطب این بود که یکی از اقوام بعد از ازدواج ام اس گرفت و به مادر خانمش قبل از مادرخودش گفت و زندگی موفقی دارد خداروشکر .
ولی برای یه دختر مبتلا به ام اس طبق نظر دوستمون ازدواج غیر ممکن است .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : mahsa24

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16(current)
  • 17
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ازدواج و ام اس sima 4,289 2,467,103 2024/04/12, 05:58 PM
آخرین ارسال: hessam
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 24,977 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,646 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 43,066 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,093 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان