امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خام‌ گیاهخواری
تشکر بهار جون ولی من تو رو با امیدوار مقایسه نکردم ، بعدم کی گوشت گاو می خوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
معمولا ملت گوشت گوسفند مصرف می کنن ، بعدم من اصلا گوشت نمی خورم ، من مرغ و ماهی مصرف می کنم .
شیر هم علاوه بر کلسیم ، چربی هم داره ، حتما اسم لاکتوز رو شنیدی ! تو شیر این قند وجود داره ...
چقدر از بدنت از آب تشکیل شده ؟ می تونی با مصرف مایعات جبران کمبود رو بکنی ، حالا این مایعات یکیش شیر هست . میدونی چرا گاو و گوسفند و بقیه پستاندارن حلال گوشت بعد از اینکه بچه شون به دنیا میاد و بهش شیر میدن تا N سال بعد هم می تونن شیر داشته باشن ؟
چرا آدم ها نمی تونن تا 50 سالگی تولید شیر کنن ؟ کدوم گاو یا گوسفندی رو دیدی که 2 تا بچه به دنیا بیارن بعد دیگه کلن از شیر بیوفتن ؟
قدرت خدا چیه عزیز دل ؟ خدا نمی تونست به آدم ها هم این قدرت رو بده که بچه هاشون رو که شیر میدن تا ته عمرشون همینطوری خاصیت شیر دهی داشته باشن ؟ چرا بعد از 2 سال قطع میشه ؟ اصلا تا به حال به این فکر کردی ؟
به نظرت اگر شیر بی فایده بود و متضرر بود خدا اصلا بوجودش میاورد ؟
چرا حضرت علی ( ع ) وقتی که ضربت خورد دکتر بهش گفت برات شیر خوبه و دوای درد تو شیره ؟ به نظرت اگر زهر بود حضرت علی که علمش از تو و من N برابر بیشتر بود حاضر میشد بخوره ؟ اونطوری اگر اون کار رو می کرد می گفتن حضرت دستی دستی خود کشی کرد ...
دوست خوبه من ، من به رژیم مورد نظرت برای درمانت احترام میزام و تحسینت می کنم که می تونی اینهمه قدرت اراده داشته باشی که 1 ساله تونستی ادامه بدی ، ولی من به نظرم 10 سال یا 20 ساله دیگه اثراتش برات معلوم میشه ...
اگر من به جای مصرف مرغ و ماهی از سویا تغذیه می کردم تا 1 ماهه دیگه هم نمی تونستم راه برم !
خدا برای چی مرغ و خروس و گاو و گوسفند و ماهی رو برای مصرف برای ما حلال کرده ؟ چرا گفته از این حیوانات حلال گوشت تغذیه کنین ؟ شاید اشتباه کرده ...
امیدوارم که در آینده مشکلی بر نخوری ولی گوشت ، چه سفید چه قرمز سرشار از پروتئین هست و همه دنیا این رو می دونن . گرچه تو می تونی به جای گوشت از لوبیا و سویا استفاده کنی ، ولی آیا اینا رو هم خام مصرف می کنی ؟
چطوری می تونی صیفی جات رو خام مصرف کنی ؟ مثلا اگر سرما بخوری بخای شلغم بخوری شلغم رو خام مصرف می کنی ؟
بهار جان بازم می گم ممنون از مطالب مفیدت و ممنون و احسنت به خاطر پشت کارت love51love51love51agreement2agreement2agreement2
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : Matilat
عزيزم جونم
فك مي كنم كه توضيح بيش از حد هم در مورد چيزي اونو خيلي بي مزه مي كنه (عاميانه بگم)
من در مورد مضرات مصرف شير نوشتم
در مورد اين كه پروتئين فقط در گوشت نيست
اين كه گوشت چه سفيد باشه چه قرمز بازم گوشته
اين كه چرا ميگم مرغ نخوريد ،‌گوشت نخوريد ، شير نخوريد (به خاطر شرايط بسيار بد دامداري ها و طريقه ي نگهداري از اونها)
اما شما گوشت خوار باش براي دنيا فرقي نمي كنه ..
نوع تغذيه مو بهت گفتم و بهتره بهت بگم من اصلا سرما نمي خورم .... اگه هم شد لازمه بدوني كه من سيب زميني رو هم خام مصرف ميكنم
اگه به جاي شما بودم به جاي اينكه بگم كه 10 يا 20 سال آينده نتيجه ميگيري !!!!!‌ اميد هاي بيشتر و قوي تر و نزديكتري ميدادم (هر چند كه اصلا بهش احتياج ندارم،‌ روزي 5 بار با خواهر و برادرهام صحبت مي كنم و به قدر كافي انرژي ميگيرم)،‌همونطوري كه من به خيلي از شما اميد دادم.
چيزي رو كه ميدوني درسته انكار ميكني و من هم ديگه هيچ حرفي نميزنم در اين زمينه...
من انكار نكردم كه گوشت سرشار از پروتئين نيست ، معلومه كه مقاله ها رو اصلا نخوندي
صحبت هايي كه برات گذاشتم از دكتر زرين آذر بود كه فقط وجدان كاريش به 100 تا مدرك دكتراي (البته تعداد اندك) مي چربه
و نكته ي آخر اينه كه من دكتر نيستم و تمام اطلاعاتي رو كه دارم به روز بهتون ميدم واگه ميلو جان خيلي دوس داري مي توني يه هزينه اي رو متحمل بشي و با پروفسور بسكي در اين زمينه صحبت كني(قول ميدم برات وقت بگيرم)
يا اينكه مطالعاتت رو در اين زمينه بيشتر كني همونطوري كه سينا زحمت كشيد اينكارو كرد و حالا يكي ديگه از كساييه كه -خامگياه خواري- ميكنه
موفق باشي
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : TootFarangi , هانیه
من شما رو تحسین کردم بهار جان واسه ارادت ...

امیدوارم تو موفق تر از من باشی ...

ویرایش ...
ویرایش ...
 تشکر شده توسط : zaynab
حذف شد...
ميترسم حذفش كنم كل تاپيك نابود شهsmiling
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
نه شیر خشک نه شیشه... شیر مادر همیشه...

گفتی گل گیلاس عمرش از همه کوتاه تر است و با بادی می ریزد.
اما من لحظه ای را به یاد دارم که گل زندگی ام پژمرد با یک حرف،
باد هم نمی وزید...
در مورد كمبود ويتامين B12 ميتونيد
اينجا رو بخونيد
آزمايش خوني كه جديدا دادم هيچ گونه كمبود ميتاميني رو در من نشون نميده و همين طور خواهرم كه 2 ساله كه گياه خواري ميكنه...
گياه خواري يك رژيم بسيار خاصه و هر كسي نميتونه از پسش بر بياد چون بايد تعادل در رسوندن تمام مواد غذايي مورد نياز در بدن وجود داشته باشه. و اين كه دوني براي چي گياه خواري؟
بنابراين من فك مي كنم كه بهتره مقاله هايي رو از طرف كسايي بزاريم كه گياه خواري براشون يه هدفه نه شيوه اي براي سود رساني
 تشکر شده توسط : بهــار , هانیه
يكي از راهنمايي هايي كه دكتر زرين بهم كردن اينه:

بهار عزیز از سابقه بیماری شما و نحوه تشخیص آن اطلاعی ندارم ولی می‌توانم بگویم بهترین راه برای درمان را که همان خام‌گیاهخواری است در پیش گرفته‌اید.
باید بدانید که بسیاری از مواد شیمیایی موجود در مواد غذایی، از جمله برخی از قندهای مصنوعی (نوتراسوئیت) می‌توانند عوارضی شبیه به ام اس بوجود آورند.
بنابراین باید از کلیه غذاهایی که بسته بندی شده، کنسرو شده یا پروسه شده‌اند مطلقاً پرهیز کنید. بیمارانی را مشاهده کرده‌ام که بعد از کنار گذاشتن مثلا کوکاکولای رژیمی عوارض مشابه ام اس که داشته‌اند (پزشک تشخیص ام اس داده بوده) کاملاً رفع گردیده‌اند.
مسئله دیگر ارتباط مصرف چربی و بیماری ام اس است. این مسئله بخصوص در مورد چربیهای حیوانی (لبنیات یا گوشت و ماهی) صدق می‌کند. مصرف مواد حیوانی را که مطلقاً کنار گذاشته‌اید ادامه دهید.
اگر چه از سابقه بیماری شما اطلاع ندارم، به نظرم نمی‌رسد که مرحله‌ای پیش‌رفته از ام اس داشته باشید. بدون شک رژیم خام گیاهخواری و یک پاکسازی کلی بدنتان به شما امکان می‌دهد که خودش را اصلاح کند. پلاک‌ها از بین خواهند رفت. مصرف گاه‌به‌گاه مقداری حبوبات یا اندکی سبزیجات پخته یا حتی برنج قهوه‌ای اگر کمکتان می‌کند که به رژیم خود ادامه دهید ایرادی ندارد. اما سعی کنید مصرف غذاهای پخته را به حداقل برسانید. از مصرف ذرت خودداری کنید. مصرف سویا را هم توصیه نمی‌کنم.
شروع پاکسازی با آب انگور بسیار عالی است. از سبزیجات به میزان فراوان استفاده کنید. متأسفانه چون دور هستم و از وضع بدنی و تغذیه سابق و سابقه بیماری‌تان با اطلاع نیستم به نظر کلی قناعت می‌کنم ولی توصیه می‌کنم که صددرصد باز هم به دکتر بسکی مراجعه کنید و تحت نظر ایشون رژیم خود را ادامه دهید.
دارو مصرف نکنید. باز هم برمبنای سابقه بیماری، وضع سلامت و تغذیه سابق، مصرف ویتامین ب کمپلکس به همراه تزریق ب12 برای دوره کوتاهی ممکن است به نفعتان باشد. با دکتر بسکی مشورت کنید.
بطور کلی:
بله رژیم خام‌گیاهخواری و رعایت سایر عوامل سلامتی مانند استفاده از نور آفتاب دوبار در روز به مدت ده دقیقه، ورزش و فعالیت بدنی، استراحت و خواب کافی، آرامش اعصاب و باور به نیروی برتر بدن و روحتان که توانا به هر عملی است سلامتی را به شما باز خواهد گرداند.
مصرف چربی را به حداقل برسانید و از هیچگونه روغنهای مایع گیاهی استفاده نکرده به چربی موجود در دانه‌ها و مغزها و آووکادو قناعت کنید. امیدوارم این اندک کمکی بوده باشد. اگر سوالی داشتید در خدمت هستم.
با آرزوی سلامتی شما
 تشکر شده توسط : nazaninn , مـه ســـا , هانیه
بهارجان سلام

در این رابطه گیاه خواری که شما اصرار دارین سوالاتی برام پیش اومده که فعلا یکیش رو می پرسم

شما میگین غذاهای حیوانی نباید خورده بشه عسل چطور ؟
عسل هم که یک غذای حیوانی هست Huh

ممنون
موفق و سلامت باشید icon_question
.
غروب شد خورشيد رفت.
آفتابگردان دنبال خورشيد مي گشت. ناگهان ستاره اي چشمك زد آفتابگردان سرش را پايين انداخت.

آري.... گلها هيچوقت خيانت نمي كنند...
كي گفته من اصرار دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
من فقط توضيحاتي در مورد رژيم غذايي كه دارم ميزارم و براي دوستان دليل آوردم كه مصرف كردن چه چيزايي خوب نيست .
حتي اگه يك هزارم از اين برنامه هم تو رژيم غذاييشون انجام بدن بردن. چون تا حالا هيچ انديشمند و دانشمندي نيومده بگه گياه نخوريد چون باعث بوجود اومدن بيماري ميشه ...
و در مورد عسل هم بسته به نظر و سليقه ي خود گياه خوار داره
اگه پست هاي قبليمو خونده باشين متوجه ميشين كه گفتم گياه خوار ها به چند قسمت تقسيم مي شن .
و هر كدوم از چه مواد غذايي اي استفاده مي كنن.
من عسل رو استفاده مي كنم اونم فقط در شيريني هام .
در مورد خاصيت فراوان عسل همه جا قيد شده البته نه عسلي كه با گذاشتن شكر درست ميشه فقط عسل خالص
 تشکر شده توسط : TootFarangi , Amir , omidvar , هانیه

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست