امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میلین درمانی
با سلام خدمت تمامی فرشته های ناز ام اسی :-*
اومدم بگم براتون که...جدیدا Wink
در یک روش ازمایشی که به نام "" القاء تحمل ایمونولوژیک "" معروف میباشد به بیماران مبتلا به ام اس پروتیین "" میلین"" را از طریق خوراکی میدهند. منطقی که پشت این قضیه نهفته است این است که موادی که خورده می شوند معمولا از طرف سیستم ایمنی بدن به عنوان اجسام بیگانه و نا شناخته شناسایی نمی شوند .
غذا برای فردی که ان را میخورد یک چیز خارجی و بیگانه است اما به طور طبیعی این غذا مورد حمله سلول های ایمنی قرار نمیگیرد. دانشمندان میگویند که اگر پروتیین میلین از طریق دهان و به صورت خوراکی وارد شود شاید بدن بیمار تخریب ان ها را متوقف کند و در نتیجه از حملات آن پیشگیری شود
یکی دیگر از درمان های ازمایشی که در ان از میلین استفاده میشود امتحان نمودن راه هایی است که کمک شود تا "" میلین "" خود ترمیم شود یکی از این رو شها بررسی بر روی "" الیگو دندرو سیت ها"" میباشد که همان سلول های سازنده میلین است.
به نظر میرسد که این سلول ها بعد از حملات حاد ام اس ،دیگر قادر به ساختن میلین نمیباشند
تحقیقات دیگری هم بر روی فاکتور های رشد شیمیایی که اصلاحا به ان ها"" نوروگولین"" گفته میشود جریان دارد این فاکتورهای رشد به سلول های خاصی علامت میدهد تا شروع به ساخت میلین جدید کنند
راه دیگر تلاش برای پیوند زدن "" میلین "" سالم به بیماران مبتلا به ام اس است
اولین بار در سال 2001 میلادی دانشمندان دانشگاه ""Yale"' اولین اقدام را در این مورد انجام دادند و سلول های تولید کننده "" میلین"" را از قسمت های دیگری از بدن خارج """ خارج از مغز و نخاع""" �کرده و به داخل پلاک های ایجاد شده در مغز چندین بیمار مبتلا به """ ام اس""" پیوند زدند
نتایج این اقدام هنوز از طرف دانشمندان گزارش نشده است اما پزشکان امید زیادی دارند که اگر این رو شبه خوبی کار کند گام بزرگی در درمان این بیماری برداشته شود
.
.
.
به امید روزی که ام اس به تاریخ بپیوندد Wink
همیشه بهاری باشید
به امید سلامتی تک تک شما فرشته های ناز ام اسی ،با بهترین و سبزترین آرزوها

همیشه بهاری باشید

خدا نگهدارAngel

تشکر شده توسط : warrior , Yitzak , احمدرضا , BanOoOo , SSA , hanie , هانیه , nazaninn , goli61 , Sina , sara.i , najva , kia , parvaneh , مولتی ام اس , sahar85 , hamdam , roya-n , Hasty , عمومهربان , م.ه , تاجیک , غم فروش , Exhautless , esmaeil , mostafa00 , علیرضا 2 , Mehrdad0307 , aliisam , aztab , عطیه 8 , montazer , Bahar29 , pariya1361
ايا امكان داره كه خود بدن شروع به باز سازي ميلن هاي تخريب شده كنه(اگه اين گولبول هاي سفيد بزارن).........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 تشکر شده توسط : pariya1361
یه انسیتو از المان با داروی گیاهی معتقده که سلول بنیادی روفعال میکنه تا میلین روترمیم کنه
منم الان1هفته هست ازداروش میخورم امیدوارم موثرباشه
اگراطلاعات بیشتری ازاین موضوع بدی یاسایتش بدی که ممنون چون ظاهرا برای من این راه تنها راهیه که مونده
 تشکر شده توسط : hamid , warrior , hamdam , Hasty , mohamad88 , eleana , AVID2000 , pariya1361
(2011/07/30, 12:04 PM)رویا م نوشته است: یه انسیتو از المان با داروی گیاهی معتقده که سلول بنیادی روفعال میکنه تا میلین روترمیم کنه
منم الان1هفته هست ازداروش میخورم امیدوارم موثرباشه
اگراطلاعات بیشتری ازاین موضوع بدی یاسایتش بدی که ممنون چون ظاهرا برای من این راه تنها راهیه که مونده

داروشو تو ایران میشه پیدا کرد؟تحت نظر کی باید استفاده بشه ؟
(2011/07/30, 06:44 PM)ZAKER نوشته است: داروشو تو ایران میشه پیدا کرد؟تحت نظر کی باید استفاده بشه ؟
این دارورو باید سفارش بدی یه سری سوالات تا بدونن درچه مرحله ای هستی لازمه بدونی هنوز توی مرحله ازمایشه ومن توی این طرح داوطلب شدم
 تشکر شده توسط : hamid , najva , pariya1361
(2011/07/31, 12:04 PM)رویا م نوشته است: این دارورو باید سفارش بدی یه سری سوالات تا بدونن درچه مرحله ای هستی لازمه بدونی هنوز توی مرحله ازمایشه ومن توی این طرح داوطلب شدم
سلام دوست عزیز
میشه لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدین؟
مثلا اطلاعاتی درمورد این طرح و نحوه شرکت کردن و هزینه و آدرس سایت و ...
ممنون میشم
تو منو تنها نذار....ای خدا.....خدا.....
 تشکر شده توسط : i3aran , najva , pariya1361

سلام
رویا جان میشه اطلاعات جامع تری بدی ممنونicon_question
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
سلام
این طرح ازمایشیه درنوبت اول روی10ام اسی کارشده که جواب +گرفتن وحتی 1نفرکه مثل من ویلچری بوده چندقدم راه میره!درحقیقت من چون داروبهم جواب نداده برای هرطرحی که بهم بگن داوطلبم برای کاردکتربهرامپور توی بیمارستان فیروزگرم میخواستم شرکت کنم که گفتن دیگه داوطلب نمیگیرن .برای سلول بنیادی در ایران هم داوطلب بودم که تنهااثری که برمن گذاشت 1سال جلوی پیشرفت بیماریمو گرفت .این کارم باتوجه به اینکه روی 1نفرمثل من جواب داده توی10نفربعدی شرکت کردم به من گفتن چون گیاهیه طول میکشه(لااقل2ماه)یه شرح حال وجواب اخرین ام ار ای روازم گرفتن و2هفته بعد برام یه جوشونده دادند که 3بار بعدازغذابخورم .توضیحی که به من دادن که این جوشانده سلول بنیادی که غلاف میلین رومییسازه فعال میکنه واین غلاف ترمیم میشه.این کارحتمامثل خبری که نگارعزیز توی تاپیک گذاشتن حاصل کاردانشمندها نیست ومن فقط خواستم بگم منم ازروشی مشابه شروع به استفاده کردم
دراخرازهمه شماالتماس دعادارم.
 تشکر شده توسط : warrior , najva , successful , hamdam , min00 , PAYA , م.ه , sia , علیرضا 2 , AVID2000 , pariya1361
شاید این داروها روی ام اس تاثیر مثبتی داشته باشن ولی ممکنه رو قسمتای دیگه بدن اثر مخرب داشته باشن.چون اگه اینطوری نبود حتما تایید می شد و رسما به بازار می اومد.
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
امیدوارم این دانشمندان عزیز یه کم سرعت عمل نشون بدن!
تا شقایق هست زندگی باید کرد.love28
 تشکر شده توسط : warrior , pariya1361

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فعال کردن سلولهای سازنده میلین nahid 0 4,277 2018/11/28, 07:58 PM
آخرین ارسال: nahid
  مطالعات جدید ثابت کرد که آسیب میلین عامل MS نمی باشد!!! آیدا 0 2,616 2012/10/18, 08:37 AM
آخرین ارسال: آیدا
  تاثیر عطر درمانی و ماساژ بر کاهش درد مبتلایان به ام.اس hamdam 0 4,262 2012/03/28, 02:05 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان