امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر در بعضی انجمن ها و زیر مجموعه ها
ناهيد من هنوز منتظر نظرات تكميليت هستما !!
بعد نندازي گردن من باز بگي كاري انجام نشد !!
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
ببین اینطوری بشه خوبه ؟ بعد تو بزرگترین پستا ثبتش کن � Smile (16)

دانستنی های ام اس :
1 �- ام اس چیست؟ � ( تاریخچه - انواع �– علایم �)
2- عوامل تشدید و تخفیف بیماری
� � � � � � -عوامل محیطی �
� � � � � � - فشارروحی و روانی
� � � � � � - اهمیت استراحت و خواب کافی
� � � � � � - حرارت محیط
� � � � � � - تغذیه
� � � � � � - فعالیت بدنی
� � � � � � - فیزیو تراپی
� � � � � � - ...............
3- ارتباط ام اس با عوامل دیگر
--------------------------------------------------------------------
اخبار ام اس :
1- اخبار داخلی �و فعالیت محققان داخل
2- اخبار خارجی و فعالیت محققان خارج
---------------------------------------------------------------------
معرفی دارو های مورد استفاده
1. داروهای خاص ام اس
2. سایر داروها
( داروهای تب بر و مسکن - آرامبخش ها - داروهای خواب آور ، .... )
------------------------------------------------------------------------------
مهار غیر دارویی ام اس :
--------------------------------------------------------------------------
یوگا
-----------------------------------------------------------------------------
روان درمانی
الف- رسیدن به آرامش و شادی
ب- خود باوری و اعتماد به نفس
پ- بهبود روابط با اطرافیان
ت- غلبه بر مشکلات
ث- کسب رضایت شغلی
ج- .............
---------------------------------------------------------------------
مشاوره
------------------------------------------------------------------------
تبادل نظر و تجربه اعضا
1) اطلاع اطرافیان
2) ازدواج
3) تزریق
4) مقابله با عوارض دارو ( درد- تب ولرز- ... کبد – ریزش مو- ...)
5) علایم �حمله و عود بیماری
6) خاطرات من و ام اس
7) پزشک خوب
8 ) � �مسایل تحصیلی و شغلی
9) � � سایر پرسشها و پاسخها
10) نظر سنجی و پرسشنامه های مربوط به ام اس ( گروه خونی – آلرژی – ...)
---------------------------------------------------------------------------------------------
علم وزندگی
1) اخبار پزشکی �و بهداشتی �روز
2) دانستنیها ی علمی
3) خواص گیاهان ومیوه ها
4) ویتامینها
5) محیط زیست و سلامتی
6) رویدادهای فرهنگی و اجتماعی
7) دانستنی های مفید تاریخی
8 ) � روانشناسی
9) پرسشنامه های علمی و نظر سنجی
----------------------------------------------------------------------------------
انجمن ادبی :
1) شعر
2) کلام بزرگان
3) حکایات آموزنده
4) مناجات
----------------------------------------------------------------------------------
هنر و سر گرمی :
1) لطیفه
2) پیامک
3) طالع بینی
4) ارتباط ظاهر و باطن افراد ( بعضی تستها )
5) عکسهای �جالب
6) انیمیشن مجید Smile (16) – آواتار- نقاشی – موسیقی و....)
---------------------------------------------------------------------------------------
گفت و گو های عمومی دوستان :
1) گفت و گوی روزانه
2) تولد اعضا
3) هر چه می خواهد دل تنگت بگو
4) خاطرات �شیرین و بامزه
5) مراسم و دیدارها

پیشنهادها و توضیحات �تکمیلی : �
- یکی شدن اخبار خارجی و فعالیت محققان چون جداشدنی نیست.
- شاید عنوان روان درمانی �به جای روانشناسی در صفحه اصلی �بهتر باشه .این که گفته بودی �روانشناسی بخاطر اهمیت زیادش در کنترل ام اس �بهتره یه انجمن اصلی �باشه درسته �، اما �فکر کنم �بهتره شامل اطلاعاتی باشه که به درمان روح و روان و آرامش و... �کمک کنه �نه اطلاعات روانشناسی دیگر . در این صورت میتونیم روانشناسی و �روان درمانی رو جداکنیم البته اگه این نظر درست باشه . از طرفی شلوغ ترین و درهم ترین انجمنه �( همینطور سرگرمی ) که نمیشه مطلب مورد نظر رو توش پیدا کرد.
- بهتره تستهای روانشناسی زیر مجموعه روانشناسی بشه چون اهمیت جایگاهش به اندازه ای نیست که در صفحه نخست باشه.
حالا �تا همین جا به فکرم رسید �.اگه انجمنهایی که فکر میکنی لازمه ایجاد کنی کم کم بقیشم درست �و منظم میشه .ممنون.

چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
ناهيد جان مر30
فكر كنم يه 3-4 روز كار دارم كردي از پاي سيستم نبايد تكون بخورم

نظرات اكثرا خوب بود ولي يه چيزم من بگم شما نظر بديد

به نظرم چون راه درمان ام اس و علتش كشف نشده و ممكنه از همين نظر سنجي هاي كوچيك و بزرگ يه سر نخ هايي به وجود بياد براش يه انجمن جداگانه در نظر گرفته بشه

بعد يه سري موارد رو به عنوان زير مجموعه ذكر كردي كه اصلا وجود ندارن
راجع به اونها هم نميشه فعلا اقدامي كرد

قسمت روانشناسي هم باهات كاملا موافقم چون بعضي قسمت ها اصلا هيچ ربطي به ام اس نداره

ايشالله كم كم شروع به انجام اين كار ها ميكنم ولي واقعا حجمش خيلي زياده شايد كمي طول بكشه
مث حس ی عشق تازه بودی
ناهيد من واقعا گيج شدم . الان كامل هنگ كردم
بگو جاي اينا كجاس ؟!

عرفان چيست ؟؟؟

عجیب اما واقعی

مناسبت های مذهبی

نگاهی به تاریخ و گرفتن درسی از آن

روانشناسی درختان!!!

اگر حق انتخاب داشتید به دنیا می آمدید ؟

برای استجابت دعا چه باید کرد؟

طالع بینی ماه ه

چگونه از زندگی لذت ببریم ؟

]چگونه یک زن را خوشحال کنیم؟چگونه یک مرد را خوشحال کنیم

تازه اينا فقط مال انجمن سرگرمي هست
به خدا ميترسم بيام تو سايت انقدر در هم بر هم هست .
بچه ها تورو خدا يه خورده بيشتر توجه كنيد منم گناه دارم 5 ساعت بايد بشينم اينا رو جابه جا كنم
مث حس ی عشق تازه بودی
آروم باش ! نترس ! کم کم باید اصلاحات صورت بگیره . 8)
خوب در مواردی که جای مشخصی بوده و استفاده نکردیم بی دقتی بوده . اما مواردی هم هست که جای مشخصی �برای مطلب مورد نظر نبوده در نتیجه هر جا شده نوشته شده !
حالا عین خونه ای که همه چیش به هم ریخته باید مرتب بشه ، جورابو از تو یخچال در بیار بذار تو جاجورابی . کتاب رو از تو ماشین رختشویی بذار تو کتابخونه و... � �
هنگ کردن هم نداره . در همه کارها باید مشورت کرد باید همه کمک کنیم تا آسون بشه . Wink
اگه منظورت اینه طبق پیشنهادی که دادم جای اینا کجاس اینم جاشون :

عرفان چيست ؟؟؟ � � � � �------------ � دانستنیهای علمی
عجیب اما واقعی � �------------ � � � � � رویدادهای ....
مناسبت های مذهبی � ----------- � � � محلی برای...
نگاهی به تاریخ و گرفتن درسی از آن � � دانستنیهای مفید تاریخی
روانشناسی درختان!!! � � � ---------- � � �طالع بینی �
اگر حق انتخاب داشتید به دنیا می آمدید ؟ ------ �هر چه می خواهد...
برای استجابت دعا چه باید کرد؟------------- �دانستنیها- مذهبی ( یعنی تو دانستنیهای علمی یه قسمت هم برای مذهبی باز کنید. اگه در مورد علوم دیگه هم مطلب بود میشه در نظر گرفت.)
طالع بینی ماه ه ------------------- طالع بینی
چگونه از زندگی لذت ببریم ؟ �--------- روان درمانی – رسیدن به ....
چگونه یک زن را خوشحال کنیم؟چگونه یک مرد را خوشحال کنیم �----------سرگرمی – �طنز و لطیفه

ناهید جون ممنون از تلاشت برای برنامه ریزی در جهت سامان دهی انجمن Wink
عزیزم تقسیم بندی خوبی اعمال کردی.
قسمت علم و زندگی شاید یه مقداری شبهه داشته باشه . مثلا" زیرمجموعه "دانستنیهای مفید تاریخی" رو ممکنه کسی حدس نزنه که در این قسمته.
دیگه اینکه من نمیدونم آیا زیر مجموعه هایی که واسه هر کدوم از این موضوعات نوشتی دقیقا" همونه. یعنی هر موضوعی دقیقا" به زیر مجموعه های نوشته شده تقسیم میشه ؟ یا میشه زیر مجموعه ای رو خود بچه ها بهش اضافه کنن. چون به نظر کامل نمیاد.(به جز اون قسمتهایی که واسه ش نقطه چین گذاشتی)
با نظرت در مورد روانشناسی موافقم. بهتره بخش روان درمانی از روانشناسی جدا باشه و اون �قسمتهایی که براشون مشخص کردی مناسب هستن Wink
بازم ممنون و خسته نباشی عزیزم :-*
عجیب اما واقعی� � ------------� � � � � رویدادهای ....� ؟؟؟
رويداد ؟

ناهيد به نظر تو خيلي ساده هست

اگر حق انتخاب داشتید به دنیا می آمدید ؟ ------� هر چه می خواهد...
اين 2 تا يعني بايد تلفيق بشه ؟
اونوقت ميدوني اگه تاريخ پست ها باهم برخورد كنه چه بي نظمي فجيحي تو اين تاپيك ايجاد ميشه ؟!

من رو يه موضوع خيلي گير كردم ميشه يكيتون جوابمو بديد ؟!

تو يه انجمن تخصصي ام اس چرا بايد مطالب ادبي . تاريخي . ديني و ... تا اين حد وسيع وجود داشته باشه ؟!
خوب بريد يه انجمن تخصصي ديگه رو ببينيد . تاكيد ميكنم تخصصي !
انجمني كه تخصصش كامپيوتر هست فقط مسائل مرتبط با كامپيوتر توش وجود داره . شايد 2 تا تاپيك واسه سرگرمي هم توش باشه اونم بازم ميگم شايد !
اگه قراره انجمنمون تخصصي باشه وجود اين مطالب تو انجمن هيچ معنايي نداره ولي نه ! اگه قراره تخصصي نباشه كه بگيد لااقل منم بدونم .

اقايون مدير فني كه فقط نظاره گر هستن , شمام بي زحمت يه استين بالا بزنيد شما كه ديگه با اين موارد اشناييد ميدونيد كار كمي نيست . لااقل ميتونيد تو اين تاپيك نظر بديد !
مث حس ی عشق تازه بودی
یه پیشنهاد هم دارم و اون اینکه در برخی بخشها که امکانش وجود داره زیر مجموعه ای� تحت عنوان"معرفی کتاب " بذاریم. مثلا" در قسمت روان درمانی میشه این کار رو کرد. این شکلی مطلب ارائه شده میتونه مفیدتر واقع بشه و خواننده میتونه بهره بیشتری از اون ببره.
حمید جون من می گم مگه چقدر مطلب در مورد ام اس هست ؟ فکر نمی کنم توی 24 ساعت شبانه روز بیشتر از یه خبر برای ام اس داشته باشیم . تازه اگم مهم باشه و ...

به نظر من اضافه شدن یه سری بخش های متفرقه به انجمن خیلی انجمن رو از حالت تخصصی خارج نمی کنه .� می تونیم زیر انجمن های ام اس رو بیاریم توی صفحه اصلی تا مطالب مربوط به ام اس بیتشر توی چشم بیان ولی خوب این خودشم باعث بی نظمی می شه .

الان همه دارن پیشنهاد می دن ولی تو چشمت رو بستی داری جیغ می زنی کمک ! خوب همه دارن کمک می کنن ، چشم هات رو باز کن ببین .

مخصوصاً ناهید که خیلی پیشنهاد های خوبی داده .
سلام �دوستان

فرشته جون ممنون �ولی این فقط پیشنهاد بود که مسلما نقص داره که با همفکری �رفع میشه.
ولی فکر کن ببین چطور باشه بهتره. �شاید با ایجاد یک عنوان فرهنگی اجتماعی �بشه �برای تاریخ و ... جا پیدا کرد ، نمیدونم . � � �
حمید عزیز میدونم کار سختیه ولی نمیدونم چقدر ! �Sadچون من �با امور فنی ش آشنا نیستم . ولی �شاید یه ماه پیش اعلام خطر کردم � Winkتقاضای همفکری کردم �چند نفر توجه کردن ؟ � :-X :-X :Smile
همون طور که گفتی در این سایت تخصصی باید اکثر مطالب به نحوی مربوط به ام اس باشه �و راه های مقابله با اون �یعنی روان درمانی �و یوگا �و...
نقل قول: حمید جون من می گم مگه چقدر مطلب در مورد ام اس هست ؟ فکر نمی کنم توی 24 ساعت شبانه روز بیشتر از یه خبر برای ام اس داشته باشیم . تازه اگم مهم باشه و ...
منظور از مطالب مربوط به ام اس فقط اخبار اون نیست ، مثلا هر مطلبی که به شادی و آرامش و .. هم منتهی بشه میشه روان درمانی.
یه پیشنهاد : �درخواست از دوستان �بشه که فعلا فقط در انجمنهای گفت و گو ، لطیفه ، یوگا �، مشاوره و �پیشنهاد ( دیگه یادم نمیاد ) مطلب ارسال کنن �تا خانه تکانی انجام بشه
پیشنهاد دیگه اینه که نظر سنجی در مورد �میزان ضرورت بعضی انجمنها که تخصصی نیست انجام بشه �برای ابقا یا حذف اونها.

برای نمونه عجیب اما واقعی که من گذاشتم جزء مواردیه که ضروری نیست و میشه حذفش کرد . من فقط دومین پستم رو در این قسمت �یادم بود برای همین نوشتم رویدادهای فرهنگی و اجتماعی!!! �Smile ;D
مجید عزیز درسته پیشنهاد میدم ولی از عملی بودنش و سختیهاش اطلاع ندارم خواهش می کنم اگه ممکنه در امور فنی به حمید کمک کنین که یه وقت میبینی از دست رفتا !! �:'( :-X خوب تنهایی نمیتونه.چندروز دیگه هم لابد دانشگاه قبول میشین ( آکسفورد ) ودیگه وقت ندارین . Smile (16) Smile (16) Smile (16)

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درج آدرس سايت انجمن استانها parisa2011 3 3,281 2013/01/23, 12:32 PM
آخرین ارسال: Pooya.N
  ایجاد زیرانجمن های جدید در انجمن پزشکی nahid 17 8,901 2011/05/19, 04:03 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست