امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مور مور پا
(2010/10/07, 11:35 AM)soofya نوشته است: میدونی چقدر طول میکشه تا خود به خود رفع بشن؟angry3rolleyes
عزيزم من ام اسم با مور مور شدن و بيحسي بدنم شروع شد !
اون اولاش يه 2ماهي طول كشيد تا يواش يواش خوب شد
ولي كلا هميشه وقتي كه خيلي استرس داشته باشم يا خسته باشم يا گرمم باشه دستام يا پاهام يا يه بخشي از صورتم شروع ميكنه به مور مور كردن !
اين حالت هم معمولا يه مدت كوتاهي بعد از حذف شدن عامل مور مور مثلا گرما يا خستگي يا .... رفع ميشه !
مثلا اگه گرما دليلش باشه ، اغلب نيم ساعت الي يك ساعت بعد از خارج شدن از اون شرايط ، اگه خستگي يا استرس باشه معمولا بعد از مدتي كه استراخت كردم ، اغلب 3 الي 12 ساعت و به همين نسبت .... رفع ميشه wink2
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : soofya
این اتفاق وقتی افتاد که بچه خواهرم رو که 3 سالشه یه مسیر طولانی بغل کردم که خیلی سنگین بود .
الانم یه هفته میشه که هست . اعصابم داغونه!!!!!!!!!!
ولی یه چیزی شبهایی که خوب میخوابم صبح که بیدار میشم خیلی کمتره . اما تا شب دوباره زیاد میشه . یه حالت بی حسیه . اما حس دارم توی بازوم و شکمم و انگشتای دستم و کف پامه . البته فقط سمت چپ.
برای رسیدن به چیزی که تا بحال به آن نرسیده ای ، باید کسی باشی که تا بحال نبوده ای.
(2010/10/07, 01:32 PM)soofya نوشته است: این اتفاق وقتی افتاد که بچه خواهرم رو که 3 سالشه یه مسیر طولانی بغل کردم که خیلی سنگین بود .
الانم یه هفته میشه که هست . اعصابم داغونه!!!!!!!!!!
ولی یه چیزی شبهایی که خوب میخوابم صبح که بیدار میشم خیلی کمتره . اما تا شب دوباره زیاد میشه . یه حالت بی حسیه . اما حس دارم توی بازوم و شکمم و انگشتای دستم و کف پامه . البته فقط سمت چپ.

عزيزم همونجور كه خودت گفتي ، اين حالت در اثر خستگي زياد بوجود اومد
البته اينو هزار بار به من گفته ان و من هم يه چيزي توي همين مايه ها به بچه هاي سايت گفته ام و حالا به تو هم ميگم
اينجور علائم ( علائمي مثه بي حسي و مور مور شدن و تاري ديد و اينا ) كه اغلب ميان و ميرن و موقتين ، اگر تا 3 روز نهايت 5 روز بطور مداوم باقي موندن حتما به پزشكتون مراجعه كنين و اجازه بديد ايشون كنترل كنن كه اين علائم احيانا حمله هستن يا نه !
اگر يه هفته اس كه اينطوري ، حتما به پزشكت مراجعه كن wink2
آنارام باشید
به نظر شما مور مور پا موقع استراحت مثلا زمانی که روی مبل نشستی یا پات دراز کردی میتونه یه حمله باشه؟اخه پاهای من الان یه مدت که اینجوری شده انگار ویبره یه موبایل زیر پاهام روشنه.
انا جان در این مورد تاپیک وجود داره می تونی اونجا بخونی بچه ها چی گفتن.
اما خلاصه اینکه میتونه باشه میتونه نباشه بستگی به مدت زمانش داره چند روز باشه یا نه و اینکه علائم دیگه هم بهش اضافه شه یا نه
من 1 سال پیش ام اسم با مور مور و بی حسی پاهام شروع شد و تا زمان تشخیص ام اس کل بدنم بجز سر و گردنم رو گرفت.2 بار حمله داشتم و پالس تراپی شدم بی حسی ندارم اما دقیقا 1 سال و 5 ماهه که همیشه بدنم گزگز میکنه گاهی شدید میشه گاهی هم کم . اما همیشه هست
بدون امضا
من بیشتر شب ها دست و پای راستم به خواب عمیقی فرو میرند و از شدت خواب رفتگی و یه درد یا یه حس خاص نمی تونم توصیف کنم(یه حس خاص که همه آدما فکر کنم یه چند باری تجربه کردن فکر کنم خودتون درک کنیدsmiling) از خواب بیدار میشم طوری که نمی تونم دستم رو تکون بدم و با اون یکی دستم، دست راستمو ماساژ میدم تا بیدار شه و بعد که کامل بی خواب شدم دستم هم بیدار میشه و بعد پام بیدار میشه.
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
بچه ها منم خیلی وقته اینطوری میشم ولی وقتی حالتشو عوض میکنم خوب میشه بعد یه مدت دوباره یه جا دیگه ش میشه،اینو کسی میدونه چیه؟همون ام اس؟یا دارو ها.یه...Huh
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
سلام
مورمور یکی از علائم ام اس های خوش خیم ولی این واسه ایجاده پلاک هاست و پلاک ها هم که ترمیم نمیشه و این دارو ها واسه اینه که سعی کنن پلاک جدید نزنه که باز هم طی درمان پلاک جدید می زنه و این مور مور هست دیگه ، من با خوردن کلوناسپام اثرشو کم می کنم و مفیده تا حدی
دکتر اولم که از ایران رفت به من گفت این دارو ها نزنی یا بزنی بی معنی اند چون خود این بیماری ناشناخته است چه برسه به این داروها و به من می گفت avonex بزن و هم اثرات جانببیش کمه و هم بهتر جواب می ده تو بیماری عود کننده فروکش کننده
مواظب خودت باش و بی خیال باشwink2
قصه نيستم که بگوئی ، نغمه نيستم که بخوانی ،صدا نيستم که بشنوی ،یا چيزی چنان که ببينی ،يا چيزی چنان که بدانی ...
من درد مشترکم ،مرا فرياد کن
سلام من یه مشکلی پیدا کردم چند وقته که صبحا که از خواب بیدار میشم به محض اینکه میایستم به زمین میخورم و بعد از چند دقیقه دوباره میتونم راه برم کمی هم احساس ضعف توی زانو هام دارم و وقتی که مینشینم احساس میکنم پام به حدی سنگین شده و بلند کردنش برام سخته... چیکار باید بکنم؟ هر وقت به مادرم میگم میگه به خاطر کم خونیم و اجازه نمیده برم دکتر...
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , موناامیدوار

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان