امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
من و ام اس و گیاه
بله این رو درک میکنم ولی چون اسم تاپیک رو گذاشته بودن روش جدید و جمله های آخرشون هم باعث نا امید کردن مبتلایان نسبت به داروها میشه ، گفتم . هیچ ام اسی شبیه دیگری نیست.
امیدوارم راه درمان و یا رفع علایم ام اس زودتر پیدا بشه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : niloofary , ali1357 , hadisss
با سلام خدمت دوستان گرامی
به نظر بنده بیماری ما همانند یکدیگر نیست و هریک ممکن است به یک روش درمان پاسخ دهیم ... ممکن است بیماری شما به یک داروی خاص پاسخ مثبت دهد و بهبود یابید ولی برای بنده و دیگری مؤثر نباشد ...
فرق هم ندارد این درمان زیر نظر پزشک متخصص آکادمیک باشد یا سنتی باشد ...
همانطور که می دانید فعلا درمان قطعی پیدا نشده است و حتی برای کنترل این بیماری هم پزشکان دست به آزمون و خطا می زنند تا بالاخره بیمار به یک دارو یا به یک روش جواب مثبت دهد ... این مسأله قابل انکار نیست بنده شخصا هم از دکتر صحرائیان و هم از دکتر وراوی پور شنیده ام ...
این روشی که بنده گفتم مسلما برای همه ممکن است صدق نکند ولی حتی اگر برای یک نفر هم جواب دهد خودش خیلی جای شکر دارد و نباید جلو آن را گرفت
مسلما استشمام بوی گل نرگس مضراتش از همه داروهای شیمایی و حتی سنتی دیگر کمتر است و این انکار ناپذیر است ...
درضمن در روایات هم بر استشمام بوی گل تأکید شده است ... و گمان نمی کنم کسی با بوی گل حال روحی اش خراب شود ... و اگر هم شود یک استثنا است و ممکن است یک آلرژی داشته باشد ..
جالب است برخی از مدیران این سایتها بجای حمایت از اینگونه مطالب مبادرت به حذف آن از تاپیک و سایت خود می کنند ...
نمی دانم چرا اجازه نمی دهند تجربه دیگران به گوش بقیه اعضا و بیماران برسد چه بسا برخی به این راه پاسخ مثبت دهند و مقداری بهبود یابند ...
دوستان در معالجه این بیماری نمی شود به طور صد در صد روشی را انکار کرد و یا صد در صد پذیرفت ...
خدا رو شکر به یمن این سایتها و انجمن ها به راحتی می توان با دیگران ارتباط برقرار کرد و از تجربیات آنها استفاده کرد ...
 تشکر شده توسط : ali1357
(2015/09/09, 08:41 AM)afshar7760 نوشته است: با سلام خدمت دوستان گرامی
به نظر بنده بیماری ما همانند یکدیگر نیست و هریک ممکن است به یک روش درمان پاسخ دهیم ... ممکن است بیماری شما به یک داروی خاص پاسخ مثبت دهد و بهبود یابید ولی برای بنده و دیگری مؤثر نباشد ...
فرق هم ندارد این درمان زیر نظر پزشک متخصص آکادمیک باشد یا سنتی باشد ...
همانطور که می دانید فعلا درمان قطعی پیدا نشده است و حتی برای کنترل این بیماری هم پزشکان دست به آزمون و خطا می زنند تا بالاخره بیمار به یک دارو یا به یک روش جواب مثبت دهد ... این مسأله قابل انکار نیست بنده شخصا هم از دکتر صحرائیان و هم از دکتر وراوی پور شنیده ام ...
این روشی که بنده گفتم مسلما برای همه ممکن است صدق نکند ولی حتی اگر برای یک نفر هم جواب دهد خودش خیلی جای شکر دارد و نباید جلو آن را گرفت
مسلما استشمام بوی گل نرگس مضراتش از همه داروهای شیمایی و حتی سنتی دیگر کمتر است و این انکار ناپذیر است ...
درضمن در روایات هم بر استشمام بوی گل تأکید شده است ... و گمان نمی کنم کسی با بوی گل حال روحی اش خراب شود ... و اگر هم شود یک استثنا است و ممکن است یک آلرژی داشته باشد ..
جالب است برخی از مدیران این سایتها بجای حمایت از اینگونه مطالب مبادرت به حذف آن از تاپیک و سایت خود می کنند ...
نمی دانم چرا اجازه نمی دهند تجربه دیگران به گوش بقیه اعضا و بیماران برسد چه بسا برخی به این راه پاسخ مثبت دهند و مقداری بهبود یابند ...
دوستان در معالجه این بیماری نمی شود به طور صد در صد روشی را انکار کرد و یا صد در صد پذیرفت ...
خدا رو شکر به یمن این سایتها و انجمن ها به راحتی می توان با دیگران ارتباط برقرار کرد و از تجربیات آنها استفاده کرد ...
این که این کار روی شما و انشاء الله هر کسی که انجام بدهد تاثیر مثبت دارد، خبر خوبی است اما ادامه داروهای رسمی ضروری است.
دغدغه دوستان در این جا بی دلیل نیست. بارها دیده شده دوستان به علت کنار گذاشتن داروهای رسمی و روی کردن به داروهای گیاهی دچار مشکلات حاد شده اند. همه ادعاهای موجود درباره درمان ام اس با داروهای گیاهی دروغ از آب درآمده است. داروهای پزشکی جدید و سنتی از یک میزان تایید علمی برخوردار نیستند. جامعه مورد آزمایش و روش تایید این داروها بسیار متفاوت است، بنابراین نباید فکر کرد که می توان داروهای جدید را کنار گذاشت و صرفا گیاه درمانی کرد.
 تشکر شده توسط : majid1 , arezooo82 , nahid , hadisss
دوست عزیز تجربه مبتلایان در بهبود علایم ام اس خیلی هم مفیده و سایت تا به حال فکر نمی کنم حذف کرده باشه ولی در مقابل تشویق به عدم مصرف دارو واکنش نشون میده. اگه فقط بیان تجربه باشه که مشکلی نیست.

مدیر سایت خیلی موارد پیشرفت بیماری در اثر ترک دارو رو دیده و میشناسه.
منم مواردی رو در همین سایت سراغ دارم که دارو مصرف نکردن یا قطع کردن و به دیگران هم با اطمینان میگفتن قطع کنید من با گیاه درمانی و ... بهتر شدم و... ولی بعد از یکی دو سال یا بیشتر داریم تو سایت میبینیم که دارو براشون تجویز شده و معلومه که نتیجه نگرفتنو بیماریشون پیشرفت کرد. چند نفر هم خودشون تو سایت گفتن .
کسی نگفته گل نرگس ضرر داره ، ترک دارو یا عدم رعایت دستور پزشک متخصص مغز و اعصاب ممکنه عوارض جبران ناپذیری داشته باشه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss , helli , ali1357
دوستان عزیز بنده چند بار متن خود را خوانده ام و ندیدم جایی گفته باشم داروهای تجویزی دکتر متخصص خود را قطع کنید ...

همانطور که گفتم بیماری ما به نظر می رسد یکسان نباشد و برای هر یک یک روش جواب بدهد .. عده ای با با فلان آمپول و عده ای با دیگر آمپول .. که ماشاءالله تعدادش هم داره زیاد میشه و عده ای هم با طب سنتی ... پس به طور خاص نمیشود یک تجربه را رد یا قبول کرد ... بنده هم گفتم این تجربه من ضرری به آن صورت ندارد با امتحانش چیزی را از دست نمی دهید شاید در این بین برخی به آن پاسخ مثبت دهند ...

منم مثل بقیه دوستان اینقدر این دکتر آن دکتر کرده ام مشاوره و نظرخواهی گرفته ام اینقدر طب سنتی و آمپول های مختلف امتحان کرده ام و یا دوره ای ترک دارو داشته ام که این چیزها را بدانم .. ولی این رو خوب می دانم که برای هر کس متفاوت است و در رد یا قبول نمی توان به طور صد در صد سخن گفت حتی در زمینه ترک دارو ...
هرچند همه ما به طور معمول و نه استثنا از ترک داروی متخصصان واهمه داریم و حتی اگر داروی سنتی را مصرف می کنیم آمپول های متخصص را هم می زنیم ...
بنده هم حداقل دوبار توی تلویزیون دیده ام کسانی ترک دارو داشته اند و دست به خود درمانی زده اند و مشکلی پیدا نکرده اند ... ولی خود من هم به هیچ وجه ترک داروی متخصص رو مجاز نمی دونم چون بالاخره این ترس هست که خدای ناکرده مشکلی ایجاد شود ...
 تشکر شده توسط : niloofary
سلام
دوست عزیز همینکه توی پستتون این جمله رو نوشتید که:
(2015/09/05, 09:15 AM)afshar7760 نوشته است: خیلی بهتر از یک مشت قرص ها و آمپولهایی شیمایی هست که مصرف می کنیم و روی ما امتحان می شود که آیا جواب می دهد یا نمی دهد
.

همین جمله تون یعنی نفی داروها
یعنی اگه یه بنده خدایی که تازه به ام اس مبتلا شده باشه با دیدن این قسمت با خودش میگه لابد داروها بی تاثیرن

در موثر بودن داروها در درمان ام اس هیچ شکی نیس و اثبات شده س
نمیخوام در مورد چون و چرا و اینکه کدوم دارو به کی ساخته و چطور بحثی کنم چون قبلا زیاد صحبت شده در سایت

اما اگر شما کسایی رو دیدین بی دارو حالشون خوب شد؛
بدونین ما هم موارد زیادی حتی توی همین سایت داریم که سرخود دارو قطع کردن و رفتن طرف درمانهایی که بعضیشون پایه علمی هم ندارن، حالشون بدتر هم شده و الان ویلچرنشین یا عصا و .... هم شدن

درسته برخی مکمل ها هم در بهبود برخی علایم بی تاثیر نیستن
مثلا اینکه میگن ورزش خوبه، عسل خوبه یا گل نرگسی که شما پیشنهاد دادین

اما اینا در کنار درمانهای اصلی نه جایگزین آنها !!!!!

من از کسایی بودم که اولش نظرم حذف پست اولیه تون بود به علت اینکه آخرش داشتین تشویق میکردین به قطع دارو!
ولی همین خودم بعدا پیشنهاد دادم که این بحث باقی بمونه
چون قبلا بارها و بارها در مواردی این چنین بحث شده

و خوبه همچین بحث هایی بشه که دیگران بدونن نباید نباید نباید دارهای اصلیشون سرخود قطع شه

موفق باشی
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : nahid , niloofary
با سلام
با این همه منکر حرف بنده نیست و یه جورایی دارم همون حرف شما رو می زنم ...
بالاخره نه این سخن در زمینه قطع کامل داروهای شیمیایی صادق است و نه در مورد مصرف آن ... چون همانطور که خود شما هم گفتید برای هرکس می تواند متفاوت باشد و هیچ قطعیتی ندارد ...
این هم که بنده گفتم از مصزف یک مشت قرص شیمیایی بهتر است از دلخونی خیلی از ما بیمارهاست این رو من از بیش از شصت درصد دوستان خود شنیده ام که از این داروهای شیمایی خسته شده اند و برای برخی که تعدادشان هم کم نیست نتیجه هم نداده است و دلشون واقعا خون هست ولی این رو تأکید می کنم همه ما می دانیم چاره ای جز این نیست و از ترس هم که شده مجبوریم همین راه درمان متخصصان رو ادامه دهیم با همین داروهای شیمیایی ... بنده هم با همه این احوالات هرگز حاضر به ترک کامل داروهای متخصص نیستم ...
یادم هست زمانی در شبکه خبر یک نشست مناظره ای بین طب سنتی و طب روز بود ... خیلی دوست داشتم دیگران و شما می دیدید آن را ... فقط کتک کاری نکردند ... حرف های هر دو طرف هم به نظر منطقی میامد ... ولی هیچکدام نتوانستند دیگری را محکوم کنند ... و تا بحال هم این کنشها ادامه داره ...
در هر صورت نمی شود هیچ یک از نظریه ها را به طور قطع رد یا قبول کرد ...

ازین که شما ارسال بنده را مثل برخی دیگر حذف نکردید و به نظر این حقیر احترام گذاشتید فراوان متشکرم

ازینکه بحث دوستانه و گاها مفیدی داشتیم خوشحالم

برای شما و دیگر دوستان آروزی بهبودی و سلامتی کامل دارم
موفق و پیروز و سربلند باشید ...
 تشکر شده توسط : niloofary
الان فکر می کنم شما بیماری ام اس رو به خوبی نمیشناسید!

این داروها نقش کنترلی دارن
از پیشرفت بیماری جلوگیری می کنن

در ام اس همینکه بیماری متوقف شه و پیشروی نداشته باشه خودش خیلیه
اصن هدف داروها همینه

بازم میگم نقش داروهایی که تجویز میشه در کنترل بیماری اثبات شده س!
این دلیل نمیشه اگر یه دارو به کسی نساخت اونو کامل رد کرد که !!!

در هر حال وظیفه دونستم پست بدم و تاکید کنم که هیشکی سرخود داروشو قطع نکنه و درمانهایی غیره رو سرخود یا بنا به توصیه دوست، آشنا و .... جایگزین درمان اصلیش نکنه!
دیگه دلیلی برای کش دادن بحث نمی بینم!

به امید بهبودی و درمان قطعی برای همه ماها
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
سلام برهمگی. ببخشید کسی میدونه برا سرگیجه کدوم گیاه دارویی خوبه ؟
(2018/12/04, 01:34 PM)هوالشافی نوشته است: سلام برهمگی. ببخشید کسی میدونه برا سرگیجه کدوم گیاه دارویی خوبه ؟

زنجبیل،  فلفل قرمز (Capsicum) و  ...

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روزهای گیاه خواری بهــار 15 10,134 2011/10/01, 10:49 AM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست