امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرش غیرارادی پا
وقتي آدم مي خواد بخوبه پاش مي پره اما بعد خوابيدن ديگه مشكلي نداره.يعني اوايلكه آدم مي خواد بخوابه اينجوري بشه بعد راحت بخوابه مربوط به ام اسه؟
با احساس تورمتوانگشتاي پا مخصوصا شست
راهنماييم كنين لطفا
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : nahid , Ghost , omid
منم از این پرش پاها داشتم هر از گاهی پیش میاد و یه بارم در مورد تکان سر تو این تاپیک پرسیدم :
http://mscenter.ir/Thread-%D9%BE%D8%B1%D...97#pid5997
و البته نتیجه خاصی هم نگرفتم !
نمیدونم ممکنه از عوارض بعضی داروها باشه یا نه؟
از عوارض نادری که برای بعضی داروهای اعصاب مثل آسنترا ( سرترالین ) نوشته شده ، حرکات و تکان های غیر ارادی هست ولی نمیدونم پرش پا هم میتونه مصداقش باشه یا نه .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : Ghost , rana
منم همچین علائمی داشتم ... همین الان هم دارم ولی با خوردن قرص کاربامازپین کل علائمم برطرف شده
روزی دو تا میخورم ... یکی صبح یکی شب ... اگر هم نخورم بازم بعضی وقتا پرش رو احساس میکنم
البته پرش توی علائم ام اس شاید متفاوت باشه ... و شاید پرش شما و ناهید با پرش من فرق داشته باشه ... این تجربه خود من بود ... بهتره با نورولوژیست مشورت کنین
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : ثریا , Ghost , kaveh_plus , rana , omid , sargol
چه جالب منم داشتم.الان خیلی وقته ندارم یادمه قبل از اولین حمله ام این حالت ها خیلی بهم دست میداد تو خواب.نمیتونیم بگیم حتما ار عوارض دارو هست چون من قبل از مصرف دارو ها هم اینطوری بودم به دکترمم که میگم میگه بیخیال!باز داری چرتکه میندازیsmiling

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : sargol
(2012/07/29, 03:50 PM)nahid نوشته است: منم از این پرش پاها داشتم هر از گاهی پیش میاد و یه بارم در مورد تکان سر تو این تاپیک پرسیدم :
http://mscenter.ir/Thread-%D9%BE%D8%B1%D...97#pid5997
و البته نتیجه خاصی هم نگرفتم !
نمیدونم ممکنه از عوارض بعضی داروها باشه یا نه؟
از عوارض نادری که برای بعضی داروهای اعصاب مثل آسنترا ( سرترالین ) نوشته شده ، حرکات و تکان های غیر ارادی هست ولی نمیدونم پرش پا هم میتونه مصداقش باشه یا نه .
من تجربش کردم هم پرش پایعنی پرش کل بدنو و هم تکان سرو که تو اون یکی تاپیک پرسیدین.البته نمیدونم مال شما هم مثل من بوده باشه یا نهicon_cry.ولی من قبل ایندفعه(چند سال پیش) موقعی که خواب بودم انگار یهو یه چیزی محکم میخورد تو سرم فکر میکرم رگ سرم ترکیده و سرم تکون میخوردو از خواب میپریدم که رفتم دکتر گفت مال اضطراب و اعصابته اما از وقتی که این بیماریه گوشو گرفتم مدله تکون سرم فرق کرده انگار از تو ,مخم داره تکون میخوره عقب و جلو یا راست و چپ تکون میخوره یعنی همه بدنم احساس میکنم تکون آروم داره انگار روی موج آرومه آبم ولی بعضی وقتا انقدر تکونه سرم شدید میشه که یهو بیدار میشم عین یه ضربه محکم به سمت عقب و جلو یا چپ و راسته که فعلا تشخیص دادن مربوط به گوشمه که من زیاد باور نمیکنم Smile (16)بعدم من (اسنترا ) سرترالین100 میخورم ولی از قبلش این طوری میشدمconfused2.لورازپام تا حدودی اثر مثبت داره رو این تکونام.امیدوارم جوابتونو گرفته باشینicon_question

تشکر شده توسط : nahid
این موضوع برا منم اتفاق میوفته ومعمولا ارتباط مستقیم با خوابم(شوت کردن چیزی,افتادن از جایی و ...)داره,
شدت و ضعفش هم بستگی داره به اینکه اون چیز توپه یا آدمه fighting0030.gifagreement2
 تشکر شده توسط : sargol , Maryam95
سلام دوستان
من يه مدتي خيلي زياد پاهام حالت پرش ميگيره
نميدونم چطور توصيفش كنم مثلا نشستم ودارم كار ميكنم يا صحبت ميكنم يا حتي غذا ميخورم
واصلا هيچ استرسي هم ندارم پام انچنان پرشي ميكنه كه احساس ميكنم اطرفيانم متوجه ميشوند
ودر ضمن گرفتگي عضلات هم خيلي زياد دارم

من تاحالا جايي نديدم كه گفته شده باشه اين موضوع به ام اس ربطي داره ولي من چون مشكل أساسي تو پاهام هست
وتوانايي پاهام كم هست و در ضمن اين حالت حتي موقع راه رفتن هم رخ ميده گفتم شايد
اينم از ام اس هست
به نظر شما اين ديگه چيه؟
انگه كه توانستم بشد دانستم نشد
                               چون كه دانستم بشد توانستم نشد
(2018/04/11, 07:05 PM)hourieh نوشته است: سلام دوستان
من يه مدتي خيلي زياد پاهام حالت پرش ميگيره
نميدونم چطور توصيفش كنم مثلا نشستم ودارم كار ميكنم يا صحبت ميكنم يا حتي غذا ميخورم
واصلا هيچ استرسي هم ندارم پام انچنان پرشي ميكنه كه احساس ميكنم اطرفيانم متوجه ميشوند
ودر ضمن گرفتگي عضلات هم خيلي زياد دارم

من تاحالا جايي نديدم كه گفته شده باشه اين موضوع به ام اس ربطي داره ولي من چون مشكل أساسي تو پاهام هست
وتوانايي پاهام كم هست و در ضمن اين حالت حتي موقع راه رفتن هم رخ ميده گفتم شايد
اينم از ام اس هست
به نظر شما اين ديگه چيه؟
سلام
علتش ام اسه. به طور کلی حرکات غیر ارادی مربوط به این بیماریه. من مدتها پیش مشکل پرش پا رو داشتم ولی مدت کوتاهی بود و خود به خود برطرف شد. همون اوایل بیماری هم یکبار توی خواب دستم بطور ناگهانی از جا بلند شد و خورد توی صورتم! و با تعجب از خواب پریدم. دکترم گفت بخاطر ام اسه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : hourieh , zahra :) , Maryam95
اي بابابا عجب ماشاله اين ام اس همه كارست
از هر انگشتش يه هنري ميبارهlove28
خدا قوت پهلووووووونfighting0030.gif
انگه كه توانستم بشد دانستم نشد
                               چون كه دانستم بشد توانستم نشد
 تشکر شده توسط : Maryam95
من تو خواب یا پشت میز گاها اینطوری میشه ولی ۱۰۰٪‌ مطمئنم تا این حد طبیعی هست و همه این پرش رو کم و زیاد دارن
ولی اینکه میگی واسه تو خیلی زیاده و تو راه رفتن هم هست شاید به ام اس ربط داشته باشه
دکترت میتونه قطعی نظر بده .حتما باهاش درمیون بزار
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : hourieh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست