•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 18
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس
دعا مي كنم از ته قلبم كه چهارشنبه رفتي دكتر بگه خوب شدي هيچي نمي خواد بزني
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
 تشکر شده توسط : TootFarangi , mehdernet2
من 3سال آوونکس مصرف کردم.
دکترم میگفت بر اساس تجربیاتش چون تزریق هفته ای یکبار برای بیمار راحتتره برای همین این دارو را تجویز میکنه وگرنه ترکیبات همشون یکی هست.
میلو جان اگر بیمه هستی پس مشکل هزینه نداری، بنابراین فقط به این فکر کن که تزریق هفته ای برات راحتتره یا یک روز در میان.
 تشکر شده توسط : TootFarangi , beyda63
ميلو جان من آوونكس تزريق ميكنم
سينووكس رو ا ز همون اول كه فهميديم ايرانيه اوونكسه قيدش رو زدم
اصلا استفاده نكردم ولي خود پزشكم اظهار داشت كه آوونكس به نسبت سينووكس عوارض كمتري داره
خودم هم تا حالا كه تزريق نكردم واسه خودم
تزريقش اصلا درد خاصي نداره هر چقدر هم تزريق آرومتر و به تدريج انجام بگيره بعدش راحت تري
عوارضش رو هم سارا جون گفتن كه البته توي همه يكسان نيست
من خودم به شخصه خيلي كم دچار عوارضش ميشم اما همه اينجوري نيستند
ولي خيلي به ندرت پيش آمده روزايي رو كه حس كنم بدنم خستس يا بي حاله قبل تزريق يه مسكن ميخورم
معمولا قبل تزريق مسكن مصرف ميكنن حالا خودت دستت مياد كه تو چه وضعيتي قرار ميگيري عزيزم
به هر حال آمپوله ديگه تزريقش خوشايند نيست ولي وقتي بدوني اثراتش چيه مسلما قيد درد و اينا رو هم ميزني
انتخاب دارو با پزشكه كلا ولي اگه گذاشته به عهده خودت از بين اين سه تا!! من آوونكس رو پيشنهاد ميكنم
بيمه هم اگه باشي يه مقدار از آوونكس رو تقبل ميكنه من نميدونم چقدرش رو ولي
نگران نباش اصلا واست عادي ميشه و خودت يه روز مياي واسه يكي ديگه تجربياتت رو مي نويسي به راحتي

با آرزوي سلامتي واسه همه دوستان عزيزم
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
ممنون از همه من امشب با یکی از دکتر ها صحبت می کردم اونم آوونکس رو گفت بگیرم ولی هزینش ...
نمی دونم ... آخه اون می گفت همشون رو خودمون به خودمون میشه تزریق کنیم ، میگفت یکی اولیش رو یادت میدن باقیش رو میدن به خودت ، تا حالا کسی بوده خودش به خودش تزریق کرده باشه ؟ هر کدومش ، فرقی نداره ، فقط می خوام بدونم چطوریه ؟ sad2
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
يكي از دوستان به من مدت ها پيش گفته بود كه سينوكس يا اونكس رو خودش به خودش تزريق ميكنه.
ولي كلا اين دو دارو چون عضلاني هست و بايد در باسن تزريق بشه تزريق به خودي خيلي سخته .
ولي بتافرون كلا بحثش جداست چون داروي زير جلدي هست و در نواحي قابل ديد تزريق ميشه ( تزريق با دستگاه هم وجود داره )
تزريق به خودي خيلي اسونه
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : TootFarangi
میلو جان منم سینووکس میزنم مشکل و عوارض هم به دنبال تزریق ندارم. تزریق هم توسط خودمه .البته این که دکتر گفته یه دفعه میری یاد میگیری شاید کمی بیشتر تمرین بخواد .سخت نیست بستگی به شجاعتت داره .برای یادگیری دفعات اول تزریق در ران راحت تره بعد که یاد گرفتی در باسن.اگه هم مراکز تزریق این آمپولها نزدیکتونه که اصلا خودت نزن.
از چند دکتر هم پرسیدم گفتن هیچ فرقی بین ایرانی و خارجی اون نیست. موادش یکیه.
یه مساله اینه که اگه تحریم شدیم و واردات آونکس قطع شد سخته که آدم بخواد دارو عوض کنه.
بازم تحقیق کن .اما به عوارضی که مینویسن توجه نکن .منم اینا رو که خوندم از ترسم چند ماه نزدم .بستگی داره سازگاریت با دارو چقدر باشه.
سلامت باشی
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hamid , TootFarangi , saffari_mo
ممنون احتمالا همون سینووکس رو بگیرم بازم بگم 4 شنبه وقت دارم باید برم پیشش تا 100% بشه که چه دارویی می خواد بهم بده ، دیشب با یه دکتر دیگه مشورت می کردم و می گفت اگه آمپولت رو شروع کنی دیگه اینهمه دارو نمی خواد بخوری دیگه Sad
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
با سلام

من نمیتونم نظر بدم خودت بهتر میدونی
ولی من خودم اوونکس تزریق میکنم و خودم تزریق رو انجام میدم راستش رو بخواهی برای اینکه کسی متوجه نشه من امپول میزنم بدون یادگیری خودم اولین بار در باسن تزریق کردم خب هر کی باشه اولش میترسه ولی من با جسارت تمام سوزن رو فرو کردم اولش سخت بود و الان بعد از دو سال عادت کردم که خودم میزنم و هیچ هذراسی ندارم خیلی اسونه فقط کمی جسارت میخواد همین
موفق باشی love51
ميلوي عزيزم بازم بهت مي گم اولين كاري كه بايد بكني اينه كه از بين دكترات اوني كه بهتر بيماري تو كنترل كرده انتخاب كني و به روش درمانش عمل كني اين كه براي هركاري از چند تا دكتر مختلف نظر مي خواي بدتر باعث مي شه گيج بشي بعد عزيزم داروتو كه انتخاب كردي ايشالله درمانتو شروع كن مطمئن باش هيچ مشكلي پيش نمي ياد همه چي اولش سخته ولي بهت قول مي دم خيلي زودتر از اون كه فكرشو بكني بدنت با داروها سازگاري پيدا مي كنه، گلم دارو رو هم مجبور نيستي خودت تزريق كني من حتي يبارم اين كارو نكردم مي توني بدي پرستار برات تزريق كنه.
پس فكرتو اصلا ناراحت نكن ايشالله به زودي خبر مي دي كه عوارضت از بين رفته و خوب خوبي.
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
ميلو من 152 تا يا شايد 148 تا آونكس زدم اصلا" هم انتخابي نبود. منتهي وقتي سينوكس اومد قيمت آونكس بد جو رفت بالا يعني آمپولي رو كه من دونه اي 10 هزار تومن مي خريدم يه دفعه شد 55 هزار تومن خب برام خيلي گرون بود اما پزشكم بهم گفت من با سينوكس هيچ كاري ندارم كه تاييدش كنم يا ردش تنها چيزي كه مي تونم بگم اينه كه من اين دارو رو نمي شناسم. شايد از آونكس هم بهتر باشه اما من نمي شناسمش. ضمن اينكه تو چند ماهي از دوره سه ساله ات باقي نمانده، توصيه من اينه كه اين چند ماه هم به هرشكلي هست آونكس رو تهيه كن كه اگه خداي نكرده مشكلي پيش اومد ما حدس رو روي تغيير دارو نزنيم. اين شد كه من تا پايان دوره سه ساله اي كه چند پزشك ديگه به غير از پزشك خودم گفته بودند رو آونكس زدم. آنچه كه هست اينه كه سه داروي ربيف آونكس و بتافرون از خانواده ايتتر فرون هستند و تجويز آن هم تا جايي كه من اطلاع دارم اختياري نيست فقط اينو مي دونم كه ربيف و بتافرون از آونكس قويترن منتهي شدت حساسيت به آونكس نسبت به دو داروي قبل كمتره. همون موقعها كه نبود آونكس ماجراها داشت من از خود بيمارها شنيدم بيماراني كه مشكل حركتي داشتند كه مي گفتند زدن سينوكس از نزدنش خيلي بهتره. چون اثر فاحش اونو مي ديدند چون مشكل حركتي داشتند و مي تونستند حس كنند اين تغيير رو. الان خيلي از پزشكها ديگه با سينوكس مشكل ندارند فكر كنم الان دو سالي هست كه اين دارو به بازار اومده و ديد پزشكها رو هم عوض كرده. من نفعي اين وسط ندارم ولي چندي پيش از اخبار شنيدم كه هر داروي خارجي كه وارد مي شه يه مدت زماني رو گفت كه الان خاطرم نيست، بعد از اون مدت مي بايست در داخل توليد بشه در غير اينصورت تسهيلاتش قطع مي شه. ضمن اينكه من تو يكماه به هر دري زدم نتونستم آونكس تهيه كنم به ناچار 4 تا سينوكس زدم كه بهم گفته شد كه كار اشتباهي كردم. از پزشكان خود انجمن ام اس اينو گفت. ولي انصافا" مشكل خاصي باهاش نداشتم هيچ، اون تب و درد رو هم نداشتم. اميد سلامتي براي همه از جمله خودم رو دارم. ميلو خيلي خودت رو اذيت نكن بالاخره ويژگي خوب و دوست داشتني كه انسانها دارند همين قابليت انطباق است. آدمها خودشو رو با شرايط وفق مي دن. خوندي كتاب رابينسون كروزو رو يا ديدي فيلمشو؟ شرايط آدمها رو مي سازه و كاري مي كنه كه فكر آدم بهتر كار كنه. مثلا" من الان يه كشفي كردم كه نگو امسال رب پختنم خيلي آسون مي شه بعدا اگه موفق شدم بهتون مي گم يه چيزي به مغزم رسيده اگه عملي شد براتون ميام توضيح مي دم شايدم يه بار با ربي كه درست كردم يه آبگوشت دعوتتون كردم به شرط اينكه گوشت كوبيدشو خودت بكوبي منتهي دستت رو خوب بشوري كه نازنين هم بخوره.شما آبگوشت بخوريد منم نون و پنير و سبزي شايدم گوشت كوبيده با پياز خوردم.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 18
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس را برای طرف مقابل (برای ازدواج) چگونه مطرح کنم ؟ AIDA 151 92,728 2022/11/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: powerful
  انتخاب پزشک مغز و اعصاب ؛ آزمايشگاه و مراکز درمانی khatoon25 49 38,911 2020/05/08, 03:36 PM
آخرین ارسال: Tanhafatima
  داروی اکرووس Ocrevus ارزو ش 3 3,520 2019/12/14, 07:29 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  استفاده از Tiwan برای سهولت در راه رفتن ستاره تهرانی 0 1,266 2019/09/23, 10:10 AM
آخرین ارسال: ستاره تهرانی
  آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا paaarrr1991 5 2,833 2019/04/16, 07:49 AM
آخرین ارسال: سالومه
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 19,798 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  تغییر بیمه زهرا59 16 8,466 2018/02/01, 11:10 PM
آخرین ارسال: glassheart
  شهربازی و بازی های هیجانی برای ام اس بده؟ نگین م 29 17,699 2017/05/24, 11:59 PM
آخرین ارسال: سها
  آیا داروهایم داروی ام اس است؟ danynazary 4 3,256 2017/01/06, 03:06 AM
آخرین ارسال: glassheart
  سفربا ام اس و داروی تزریقی marmar 94 53,630 2016/07/26, 01:34 AM
آخرین ارسال: rezap

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان