امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت فینگولیمد و مارلا
سلام
دوستان از تفاوت مارلا و فینگولیمد هم میشه بگید؟
از عوارض تا قیمت.
لطفا قیمتش رو با نوع بیمه تو تاپیک قیمت دارو یا اینجا بنویسید من هم بیمه ای پیدا نکردم اونجاBlush

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
دارو که در کل اسمش فینگولیمده
اصل دارو اسمش جلینیا یا گلنیاس که خارجیه و فک کنم تو ایران وارد نمیشه

مارلا همون جلینیاس که ماده ش وارد ایران میشه و بسته بندی میشه و همون خارجیشه در واقع

فینگولید ایرانیه که خودمم استفاده کنندشم

هر سه تا دارو در واقع یکین
فقط
جلینیا(خارجی)
مارلا(خارجی بسته بندی در ایران)
فینگولید که عمدتا ماها همون فینگولیمد میگیمش(ایرانی)

من تجربه استفاده هم مارلا و هم فینگولید رو دارم
ایرانیشم الان که مقایسه میکنم تفاوت چندانی با خارجیش نداره
با هر دو تقریبا حمله نداشتم بجز یه خفیف!
عوارض خارجی برام کمتر بود اما خب تهیه ش سخت تر

اما مثلا دوستی دارم باهاش حمله داشت و بهش نساخت و عوارض میداد دکتر دارو رو عوض کرد
دوستایی هم دارم چند ساله دارن استفاده میکنن و نسبتا راضین هم
ببین؟ هر کی یه جوریه با داروها

بله قبول دارم داروی عارضه داریه اما برا همه که عوارض یکسان نمیده که

داروی خوراکی احتیاج به مراقبت بیشتری داره بیمار. آزمایشات دوره ای رو باید مرتب داد و...

در هر حال اگه به پزشکتون اطمینان دارید خب دیگه مشکل چیه
اگرم نامطمئنید میتونید به پزشک بهتری مراجعه کنید
بهتره پزشکی که میرید یه پزشک باسابقه در زمینه ام اس باشه

من خودم به شخصه اصلا این دارو رو به کسی توصیه نمیکنم چون نظر هر پزشک با پزشک دیگه متفاوته بسته به شرایط بدنی بیمار
من که نمیدونم شرایط بیماری شما، ام آر آی و .... تون چطوره. اصن در تخصص ما نیس بگیم دارو خوبه یا نه. هیچ 2 بیمار ام اسی هم مثل هم نیستن

در ام اس یه اصلی هم وجود داره اینه که برای درمان حرف پزشک شرطه، و نه ام اسیهای دیگه و نه ماها و ....

بعدشم فینگولیمد رو که الکی دکتر تجویز نمی کنه
قبلش یه سری آزمایش خون میگیره که اگه اوکی بودی تازه باید بستری شید برا تست قلب و فشار خون و ....
اگر اینا اوکی بودن دارو رو شروع میکنه
(یعنی پزشک خودش روال کارو باید کامل بگه!!!!!)

در موردش بیشتر تحقیق کن

حرفهای من صرفا باب تجربن و اطلاعاتی که از دارو خوندم

اما قیمت:

فینگولید ایرانی بسته ش 30 عدد قرصه
قیمتش آزادش: یک ملیون و سیصد و پنجاه هزار تومنه. برخی بیمه ها 10% پوشش میدن و قیمتش پای بیمار 135 هزار تمن در میاد
برخی بیمه ها هم رایگانش کردن مثل بیمه من(نیرومسلح) البته بیمه تکملی هم دارم
از بیمه های دیگه اطلاع ندارم. از شرکت بیمه تون بپرسید
در کل بیمه ها نمونه ایرانی رو پوشش میدن

حالا مارلا یعنی خارجیش بسته ش 28 تا قرصه
قیمت آزادش: دوملیون و پونصد و بیس هزار تومن
بیمه من و برخی دیگه رایگان میدادش(باتوجه به تکمیلیم)
بیمه های دیگه یادمه 40 یا 50 درصد پوشش میدادن پارسال. یعنی باید از جیب یک ملیون و خرده ای تمن میدادی. برخی هم 800 یا 900 هزار تمن.
از بیمه تون باید جویا شد قیمتو. اطلاع ندارم جدیدا
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : یه غریبه , alireza1111 , آنا , nahid , paeeze , maryk909 , امیر1384 , y_m_a_s , tala , SSA , سحر ابراهیمی , پریا حقیقت پور
سلام
دوستان امروز پیش دکترم بودم هرکاری کردم سینوتک بنویسن گفتن مثل کچ میمونه اگر میخای تغییر دارو بدی فقط فینگولیمد میتونم بنویسم
منم حالا موندم چیکار کنم
دوستان اگه زحمتی نیست برام بیشتر توضیح بدین این دارو چه جور دارویه ایا خارجی هم داره ودر ضمن قیمتش چطوره هم خارجیش و هم ایرانیش
با تشکر از همه دوستان
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
اون طور که گفته میشه ( این تاپیک ) ، تو ایران فینگولیمود خط دوم درمان و داروهای دیقوزل و سینوتک خط اول درمانن . پس شاید دکتر نمیخواسته از همون نوع دارو ، ایرانیش رو بنویسه ،دکترها معمولا از داروی قویتر روی ضعیفتر نمیان .فینگولیمد قویتره.

نوع خارجیش مارلا هست . هر کدوم از این داروها اطلاعاتش توی معرفی داروها هست. اثربخشی و عوارضش هم تاپیک جدا داره ،
تفاوت فینگولیمد و مارلا : http://mscenter.ir/showthread.php?tid=12...#pid530062
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss , پریا حقیقت پور
(2017/07/17, 02:01 AM)Aydanima نوشته است: سلام
دوستان امروز پیش دکترم بودم هرکاری کردم سینوتک بنویسن گفتن مثل کچ میمونه اگر میخای تغییر دارو بدی فقط فینگولیمد میتونم بنویسم
منم حالا موندم چیکار کنم
دوستان اگه زحمتی نیست برام بیشتر توضیح بدین این دارو چه جور دارویه ایا خارجی هم داره ودر ضمن قیمتش چطوره هم خارجیش و هم ایرانیش
با تشکر از همه دوستان

من یک ساله و یک ماهه دارم فینگو مصرف میکنم از نظره دکتره من داروی خارجیش که مارلا نام داره با داروی ایرانیش که فینگلومید نام داره هیچ فرقی نداره
ازش راضیم هم مصرفش راحته هم عوارضش کمتره البته اگر میخوای شروع کنی یک سری آزمایش داره که خوده دکتر برات مینویسه ....
قیمت داروی خارجیش نزدیکه 1500000تومنه 28عددی با تامین اجتماعی
و داروی ایرانیش 28عددی با تعرفه تامین اجتماعی 68590تومن

و از طرفی دکتر وقتی داروت رو مینویسه الان شمارو نمیبینه بلکه آینده بیماری رو میبینه پس بهش اعتماد کن......
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : hadisss , Aydanima , سحر ابراهیمی , پریا حقیقت پور
(2017/07/18, 12:52 PM)شهرزاد نوشته است:
(2017/07/17, 02:01 AM)Aydanima نوشته است: سلام
منم حالا موندم چیکار کنم
با تشکر از همه دوستان

من یک ساله و یک ماهه دارم فینگو مصرف میکنم از نظره دکتره من داروی خارجیش که مارلا نام داره با داروی ایرانیش که فینگلومید نام داره هیچ فرقی نداره
ازش راضیم هم مصرفش راحته هم عوارضش کمتره البته اگر میخوای شروع کنی یک سری آزمایش داره که خوده دکتر برات مینویسه ....
قیمت داروی خارجیش نزدیکه 1500000تومنه 28عددی با تامین اجتماعی
و داروی ایرانیش 28عددی با تعرفه تامین اجتماعی 68590تومن

و از طرفی دکتر وقتی داروت رو مینویسه الان شمارو نمیبینه بلکه آینده بیماری رو میبینه پس بهش اعتماد کن......

ممنونم قوت قلب گرفتم چون نظر خودم روی سینوتک بود اما دکتر قبول نکرد گفت فقط فینگو فردا هم برا بستری میرم برام دعا کنید دوستان بامن این دارو سازگار باشه به امید خوب شدن همگی مون
 تشکر شده توسط : شهرزاد , سحر ابراهیمی , پریا حقیقت پور

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اثربخشی و عوارض داروی مارلا ( گلنیا ) آرزو 19 12,668 2018/11/17, 02:29 AM
آخرین ارسال: گلبرگ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست