• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 28
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثربخشی و عوارض ریتوکسی مب
این درمان خیلی عالیه
من خیلی بهش امید دارم
با 2-3 تا دکتر خیلی خوب هم حرف زدم
میگن توانایی کنترلش خیلی خوبه...ولی نمیدونم چرا این گروه آنتی بادی ها انقدر گرون هستن
الان این هر آمپولش 2/300 قیمتشه
خیلی گرونه...فکر کنم دوز مصرفیش هم بیشتر از المتوزوماب و ناتالی زوماب باشه...یعنی بیشتر از یک بار در ماه
خوب مقرون به صرفه نیست
بیمه هم نیستangry3
اصلاً یه وضعیاangry3
ولی در کل خدمتتون عرض کنم بهش خیلی امید دارن...شاید بتونه ام-اس رو در مراحل اول مثل آرتریت روماتوید کنترل کنه
اینا درمانهای بینهایت خوبی هستن بچه ها ---اصلاً بهتون قول میدم...این جماعت آنتی بادی مونوکلونال که وارد بازار شده((همین زوماب اینا)) درمان بیماریهای اتو ایمنی رو خیلی راحت میکنن ..و کنترل اونا رو بسیار ساده میکنن...نمونه خوبش همون ناتالی زوماب هست اولین آنتی بادی مورد استفاده در درمان ام اس...عجب دارو خوبیهlove28love28love28...الان خیلی خوب ام-اس رو در اکثر مواقع کنترل میکنه
اینا نسل سوم درمانهای ام اس هستن...یعنی بعد از درمانهای استروییدی و درمانهای اینترفرون اینا سری سوم درمان هستن که دارن به بازار میان...و عملکردشون خیلی قوی تر از گروهای قبلی هست
در آینده هم حتماً با ((استیم سِل تراپی)) ام اس رو برای همیشه خاموش میکنن...و این بیماری یک خاطره میشهinnocent0001.gif
icon_biggrinicon_biggrin
البته راه زیادی پیش رو هست...بین 5 تا 10 سال آینده...باید امید داشته باشیم و دعا کنیم
بر گردین به 40 سال پیش که حتی کورتن هم وجود نداشت و پزشکا فقط ناظر بودن که ام -اس با بیمارشون چکار میکنه
از 1980 همه چیز تغییر کرد...با اومدن بتا فرون
و سالهای 2000 تا 2010 سالهایی بود که روند ساخت دارو برای ام -اس بینهایت سرعت گرفت...ساخت کوپاکسون-میتوکسانترون-فنگولیمد-ناتالی زوماب-المتوزوماب-داکلی زوماب-ریتوکسیماب-داروی دوم خوراکی شرکت سانوفی و کلی کار دیگه که داره انجام میشه
باور داشته باشین...اندکی صبر سحر نزدیک است...به جون خودم راست میگمicon_questionicon_questionlove28love28love28love28
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : برگ 7 , محمود , kamran.k , milkway , علیرضا 2 , amr , keyhan , پریا حقیقت پور , مه سا رها , ارزو ش , ساراس
(2012/12/24, 02:15 PM)sooorooosh نوشته است: این درمان خیلی عالیه
من خیلی بهش امید دارم
با 2-3 تا دکتر خیلی خوب هم حرف زدم
میگن توانایی کنترلش خیلی خوبه...ولی نمیدونم چرا این گروه آنتی بادی ها انقدر گرون هستن
الان این هر آمپولش 2/300 قیمتشه
خیلی گرونه...فکر کنم دوز مصرفیش هم بیشتر از المتوزوماب و ناتالی زوماب باشه...یعنی بیشتر از یک بار در ماه
خوب مقرون به صرفه نیست
بیمه هم نیستangry3
اصلاً یه وضعیاangry3
ولی در کل خدمتتون عرض کنم بهش خیلی امید دارن...شاید بتونه ام-اس رو در مراحل اول مثل آرتریت روماتوید کنترل کنه
اینا درمانهای بینهایت خوبی هستن بچه ها ---اصلاً بهتون قول میدم...این جماعت آنتی بادی مونوکلونال که وارد بازار شده((همین زوماب اینا)) درمان بیماریهای اتو ایمنی رو خیلی راحت میکنن ..و کنترل اونا رو بسیار ساده میکنن...نمونه خوبش همون ناتالی زوماب هست اولین آنتی بادی مورد استفاده در درمان ام اس...عجب دارو خوبیهlove28love28love28...الان خیلی خوب ام-اس رو در اکثر مواقع کنترل میکنه
اینا نسل سوم درمانهای ام اس هستن...یعنی بعد از درمانهای استروییدی و درمانهای اینترفرون اینا سری سوم درمان هستن که دارن به بازار میان...و عملکردشون خیلی قوی تر از گروهای قبلی هست
در آینده هم حتماً با ((استیم سِل تراپی)) ام اس رو برای همیشه خاموش میکنن...و این بیماری یک خاطره میشهinnocent0001.gif
icon_biggrinicon_biggrin
البته راه زیادی پیش رو هست...بین 5 تا 10 سال آینده...باید امید داشته باشیم و دعا کنیم
بر گردین به 40 سال پیش که حتی کورتن هم وجود نداشت و پزشکا فقط ناظر بودن که ام -اس با بیمارشون چکار میکنه
از 1980 همه چیز تغییر کرد...با اومدن بتا فرون
و سالهای 2000 تا 2010 سالهایی بود که روند ساخت دارو برای ام -اس بینهایت سرعت گرفت...ساخت کوپاکسون-میتوکسانترون-فنگولیمد-ناتالی زوماب-المتوزوماب-داکلی زوماب-ریتوکسیماب-داروی دوم خوراکی شرکت سانوفی و کلی کار دیگه که داره انجام میشه
باور داشته باشین...اندکی صبر سحر نزدیک است...به جون خودم راست میگمicon_questionicon_questionlove28love28love28love28

مرسی سروش از پستت. من الان مبترا مصرف میکنم و به نظرم برای من مثل تایسبری مثبت میاد Rolleyes.
دوز مصرفش هر ۶ ماه یکباره که فکر میکنم الان تو گرونی دارو مصرفش به صرفه باشه.
 تشکر شده توسط : sooorooosh , paeazan , omid , naarin.p , سورنا , zohrevand , Godfires , آدرینا , محمود , amr , علیرضا 2 , keyhan , پریا حقیقت پور
علیرضا همه دارو ها رو دارهSmile (16)
خوشحالم برات علی. ما ترجمه میکنیم علی میاد میگه من الان چند ماهه میزنم. این ثمره زندگی تو ملک سلیمان هستconfused2
خوشبحالت تو رفتی اونجا .ما ایران موندیم.حالا تو کجا و من کجاconfused

تشکر شده توسط : omid , naarin.p , سورنا , alireza1111 , mahsima.m , amr , keyhan , پریا حقیقت پور
خوبه.همه چیز مال اونوریاست.اگه رفتی اونور،که خوشبختی و زندگی میکنی.اگه هم نرفتی میشی یکی مث من که بعد 8ماه که از تزریق اولین دوز تایسبریم میگذره هنوز منتظرم که دارو واسم بیاد و دوز بعدیشو بزنم.شاید باظهور امام زمان داروی منم بیاد!!!!!!!!!!
 تشکر شده توسط : sooorooosh , سورنا , zohrevand , omid , پریا حقیقت پور
ههتاب خانم همین ریتوکسیماب هر آمپولش 2300000 بور الان شده 8300000 یعنی فکر کنم تو خواب هم گیر مردم نیاد داروی آرتریت روماتوید .خیلی روی اون بیماری عالی عمل کرده و در خیلی مواقع بیماری رو کاملاً خاموش کرده. اکثر موارد نظور هست.
اثر بخشیش روی ام اس هم خیلی مقبول بوده. خوب با توجه به قیمتش فکر نکنم دست کسی برسه.
میگفتن شرکت سیناژن تولیدش کرده. البته زیاد دنبالش و نگرفتم . شاید عملکرد داشته باشهconfused2

تشکر شده توسط : saffari_mo , پریا حقیقت پور
(2012/12/24, 02:15 PM)sooorooosh نوشته است: اینا درمانهای بینهایت خوبی هستن بچه ها ---اصلاً بهتون قول میدم...این جماعت آنتی بادی مونوکلونال که وارد بازار شده((همین زوماب اینا)) درمان بیماریهای اتو ایمنی رو خیلی راحت میکنن ..و کنترل اونا رو بسیار ساده میکنن...نمونه خوبش همون ناتالی زوماب هست اولین آنتی بادی مورد استفاده در درمان ام اس...عجب دارو خوبیهlove28love28love28...الان خیلی خوب ام-اس رو در اکثر مواقع کنترل میکنه

موافقم
البته باید این نکته رو هم در نظر گرفت که هرچقدر دارو قوی تر باشه ، عوارض سنگین ترین هم دارم
نمونه اش همین ناتالی زوماب یا تایسبری
البته راجع به گرونی هم باید بگم طبق آخرین آماری که دارم 17 میلیون شده
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : sooorooosh , paeazan , omid , پریا حقیقت پور
تزریقش هر شش ماه یکباره، ماهی 417 میشه، بعضی ها بیشتر از این مبلغ رو برای اینترفرون هزینه میکنن. با تاثیر این دارو بهتره که خب اینو انتخاب کنن
اما مسئله اینه که این دارو رو از کجا تهیه کنن
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : omid , پریا حقیقت پور
[/quote]
موافقم
البته باید این نکته رو هم در نظر گرفت که هرچقدر دارو قوی تر باشه ، عوارض سنگین ترین هم دارم
[/quote]

آنارام! آیا تایسبری برات واقعا عارضه داشت؟
راستی ریتوکسیماب دیگه مساله اون پی ام ال لعنتی رو برای ام اسی ها نداره. البته اینطوری که دکترم میگفت اونایی که به خاطر آرتریت این دارو براشون تجویز میشه خیلی ریسک پی ام ال براشون بالاست.

بعد همونطور که paeezan گفت قیمتش حدود ماهی ۴۵۰ تومن در میاد و من ایمان دارم که اثر بخشیش برای خیلی از بیمارها بیشتر از اینترفرونه.
 تشکر شده توسط : sooorooosh , paeazan , omid , پریا حقیقت پور
من ناچارم که اینو بنویسم چه بسا برخی خوششون نیاد.داروی شیمی درمانی رو همین طور بی هوا استفاده نکنید.ممکن هست که اثرات مثبت داشته باشه ولی اثرات منفی هم داره.من اگر خودم دکتر بودم هرگز به بیماران مجرد یا افرادی که در آینده دوست دارند که بچه دار بشند چنین داروهایی رو تجویز نمی کردم.داروهای شیمی درمانی با درصد زیاد احتمال ناباروری دارند.در موردش خوب فکر کنید اگر براتون مهم نیست استفاده کنید.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : saeid , naarin.p , پریا حقیقت پور
موافقم
[/quote]

آنارام! آیا تایسبری برات واقعا عارضه داشت؟

[/quote]

ببین عارضه ی بزرگ تایسبری ، همون ریسک بالاش ، مربوطه به همون عارضه ی پی ام ال میشه که منجر به مرگ میشه و احتیاط هایی که از طرف پزشک ها انجام میشه برای همین موضوعه
ولی عوارض جانبی زیاد دیگه ای هم داره که اغلب آنتی بادی ها دارند
مثل کم خونی ، عوارض پوستی و فراهم شدن زمینه ی عفونت و رشد ویروس ها در بدن
به شخصه دچار کم خونی حاد ( در حد نیاز به تزریق خون ) شده ام که از عوارض تایسبری بود
انواع عفونت های کوچیک و بزرگ ااز کوچیکترینشون که عفونت ادراری بود تا بزرگترینشون که منجر به یه عمل جوراحی شد برای من اتفاق افتاد
مشکلات و عوارض پوستی کوچیک و بزرگ عجیب غریب و زیادی که طی مدت مصرف تایسبری برای من رخ داد و ....
باوجود همه ی اینا ، معتقدم ، تایسبری یکی از فوق العاده ترین داروهای دنیاست و شاید اگر تشخیص پزشکم و خطر عارضه ی پی ام الش و قیمت وحشتناکش نبود ، همچنان ترجیح میدادم تایسبری مصرف کنم
* آها . یه نکته ی دیگه این که عمده ی این عوارض ، بین 6 تا 9 ماه اول مصرف دارو رخت داده و میده و بعد یواش یواش بدن آداته میشه
* نکته ی دیگه اینکه من معتقدم تایبری اختلالات شناختی و حافظه رو افزایش میده .
* و نکته ی آخر اینکه خیلی از این عوارش برای تایسبری و خیلی از آنتی بادی ها ، غابت نشده و کسی نمیتونه به قطع مربوطشون کنه به دارو ولی تجربیات خیلی از بیمارا و پزشکا میگه که مربوط به داروئه

(2013/07/29, 10:36 AM)بهرنگ نوشته است: من ناچارم که اینو بنویسم چه بسا برخی خوششون نیاد.داروی شیمی درمانی رو همین طور بی هوا استفاده نکنید.ممکن هست که اثرات مثبت داشته باشه ولی اثرات منفی هم داره.من اگر خودم دکتر بودم هرگز به بیماران مجرد یا افرادی که در آینده دوست دارند که بچه دار بشند چنین داروهایی رو تجویز نمی کردم.داروهای شیمی درمانی با درصد زیاد احتمال ناباروری دارند.در موردش خوب فکر کنید اگر براتون مهم نیست استفاده کنید.

مگه ریتوکسیماب داروی شیمی درمانیه ؟ icon_cry
آنتی بادیه confused2
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : paeazan , alireza1111 , sooorooosh , پریا حقیقت پور

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 28
  • بعدی