•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سریالی که به ام اس مبتلا شد
يك سوال اساسى
چرا در مورد مشكلات دخترا كه ام اس مى گيرند سريال ساختند ؟؟؟
دخترا فقط شوهر يا شهر سخت گيرشون نمى ياد
پسرا كه مشكلاتشون بيشتره كه
حالا
زن كه هيچى مهم نيست
ولى
كار به سختى گيرشون مى ياد حتى احتمال اخراج هم دارند
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : Parla , silent , ارزو
برادر حسامCheshm-posht2

اتفاقا نقش خانما توی زندگی بیشتره اما متاسفانه کمرنگ نشون داده میشه
خانمها نقش و مسئولیتهای متعدد تری نسبت به آقایون دارن
همین نقش مادر بودن رو تصور کن
چقد گسترده و سنگینه!
یک خانم از جهات زیادی از یک آقا قوی تر و صبور تره Sleepy
مکشلات خانما بیشتره angry بایدم بیشتر نشون بدن
در ضمن آمار ابتلا به ام اس در خانما هم بیشترهconfused

مردها پایه و اساسشون روی زن هست!
اصن خیلی هم خوب که فقط خانما رو نشون میدن Dash2Dash2Dash2
اگه آخره سریال رومونو سیاه نکنن البته Dash2Dash2Dash2

غیرتیم کردیییییییی angryangryangry
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : neghar , nahid , paeeze , طاهره. , elham 66 , آنا , silent , عسل راد , غزل , ارزو , Rahayi
تو ایران آمار ام اس درخانمها سه یا چهار برابر آقایونه Dodgy
آمار بیکاری در خانمها هم حداقل دوبرابر آقایونه Dodgy
برعکس آمار قبولی در کنکور !
اگه موضوع شغل و اخراج و... باشه باز خانمها در صف اولن ، چون تقاضای کار زیاده ،اخراج میکنن یکی دیگه جایگزین میشه ، با در آمد کم مشغول به کار میشن. این دیگه پرسیدن نداره.Dodgy
این سریال هم اصلا در مورد ام اس نیست که ! موضوع اصلیش یه چیز دیگه س ، نقش اولش هم یکی دیگه س . خانم مرجانه گلچین که یه خانم واقعا مذهبی هست و حق الناس حالیشه و به فکر همه هست. این وسط حالا یه دختر مبتلا به ام اس میشه چون این روزا بیماری خوبیه برای فیلما ! ام اس اینجا در حاشیه س.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : niloofary , hadisss , طاهره. , elham 66 , آنا , neghar , silent , غزل , ابراهیم , ارزو
انقدر سخت نگیرید یه سریاله دیگه مهم نیست مهم اینه که همیشه غم و غصه باشه که تو این سریال فراوونهicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
 تشکر شده توسط : hadisss , طاهره. , neghar , silent , غزل , ارزو
به نظر من
تاکید میکنم نظر من اینه که این سریال وامسال این زیاد نقشی تو دیدگاه مردم ندارن
اگر هم باشه کمرنگ
چون مردم همچنان ام اسی که تو جامعه میبینن ویلچر نشین واز کارافتاده س اکثرا
خب وقتی این سریالا پخش میشه میدونید چی میگن؟؟

فیلما ایرانیه دیگه حالا حتما پسره میره دختر میگیره خوب خوش زندگی میکنن
بازم ایراد از خودمون هست اولیش هم خودم که هنوز تو فامیل کسی نمیدونه ام اس دارم

حالا اگه زبونم لال laughing3چیزیم بشه همه میفهمن
این نظر منهparty0048.gif
البته نه اینکه موافقه طلا ومس باشموangry
 تشکر شده توسط : hadisss , elham 66 , آنا , neghar , silent , غزل , ارزو
باز هم من اعتقاد دارم
که خانم ها چون خیلی به خودشون توجه دارند و به کوجک تری اتفاق تو بدنشون زمین و زمون را به هم می دوزند Cheshm-posht2 که این اتفاق چرا براشون افتاده آمار ام اس را بیشتر کردند اگه آفایون حساسیت خانما را داشتند الان تعداد برابری می کرد N_aggressive (35)
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : طاهره. , silent , ارزو
(2015/11/20, 09:16 PM)neghar نوشته است:
(2015/11/20, 07:13 PM)helli نوشته است: بعد از تماشای این سریال در برخی خانواده ها، گرفتن ام آر ای و... به آزمایشهای لازم قبل از ازدواج مثل آزمایش خون و اعتیاد اضافه میشه چون میترسن عروس یا داماد آینده دچار ام اس باشه بی اینکه از ظاهرش مشخص باشهicon_cry

چقدر دارید مته رو خشخاش میذارید به خدا!!! حالا این بیچاره ها وقتی نقش یه بیمار ام.اس را به بازیگر میدند جه جور نشون بدهند؟ خوبه از این به بعد هر بیمار ام.اس تمام کارهای خانه یا هرجایی که هست را انجام دهد؟ نشون بدند این بیماران توان جسمی خیلی بالایی دارند؟..........................

فکر کنم پست رو اشتباه نقل قول کردین! پست من اتفاقا در مورد این بود که چون این خانوم در ظاهر علامت خاصی نداره ولی ام اس داره یه سری آدم بسیار محتاط که از اسم هر بیماری ای می ترسن دیگه به آدمای به ظاهر سالم هم شک می کنن که نکنه بیماری نهفته ای داره305320_JC_thinking
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : silent
[font=Times New Roman]سلام دوستان. شب خوش فقط من و شما میدانیم بودن با بیماری درمان نشونده و همیشگی چگونه است! داستان زندگی ترانه بسیار شبیه روزگار خیلی از ما میتواند باشد خصوصا رفتار مادر ترانه که هنگار از مادر من کپی برداری شده؟ او در شرایط فعلی تنها یار و همراه من است و در عین حال بسیار عصبی که انتهای هر مشکل در زندگی را به من نسبت میدهد! خدا حفظش کند مرا تحمل میکند و خوب میدانم کار سختی است. حالا باز صد آفرین به کسی که در مورد ازدواج با دختر مبتلا به ام اس فکر میکند. سال گذشته یکی از همکارانم که جز ظاهر و رشته و نام خانوادگی من هیچ شناختی از من نداشت و تصور کرد که اخلاق و ... من بسیار خوب است و حیف که تا بحال ازدواج نکرده ام" شماره همراهم را به کسی داد که خواهرش با من تماس گرفت برادر 40 ساله اش به دنبال دختری با نهایت نجابت و.... میگردد و شما را معرفی کرده اند. من هم به ایشان گفتم در کنار تمام تصوراتی که از من دارید این بیماری را دارم و بهتر است قبل از هر اقدامی با دید باز ادامه دهید! تا حدی شوکه شدند اما دو ساعت بعد خواهر تماس گرفت و گفت برادرم میگوید شرایط سخت است و نکند با روحیه حساس این بیماران نتواند کنار بیاید و .... راستش را بگویم که در این سایت اولین بار است عنوان میکنم بسیار دلم شکست و مدتها در خلوت و تنهایی همیشگی خویش فریاد میزدم ای انسان نادان که حتی حاضرنشدی مرا ملاقات کنی یا صدایم را بشنوی مرا محکوم به شکنجه کردی؟ تازگیها پذیرفته ام تنها ماندن حداقل حسنی که دارد عدم مورد قضاوت قرار گرفتن است و هرگز دنیای زیبای خویش را با کسی تقسیم نخواهم کرد و منتظر دست همراهی نمیمانم که مرا و همه را خدا بس... سبک شدم و روحم تسخیر آرامش گردید من امشب هفت شهر آرزوهایم چراغان است..........................
برای اولین بار تولد را درک کنید فرصتهای ناب تکرار نمی شوند. من امشب هفت شهر آرزوهایم را گم کرده ام. اینجا ستاره ها پنهان شده اند. تا به خویش آمدم تمامم تباه شد........

تشکر شده توسط : majid1 , hadisss , paeeze , معصومه عباسی , nahid , mojtabasalimi28 , neghar , Parla , آنا , عمومهربان , Rahayi , hyd69hyd
بیشتر دلشکستگی ها فراموش میشه ، اگه نشه به خاطر اینه که انتظاراتمون از جامعه منطقی نیست. اگرچه سخته ولی باید بپذیریم که هر بیماریی یه نقص به حساب میاد. این که میگیم آدم از کجا میدونه یه روزی خودش تصادف نکنه و مشکل دار نشه ، در حد حرفه. کلاه خودتون رو قاضی کنید : آیا برادر سالمتون حاضره با یه مبتلا ازدواج کنه ؟ حداقل 90 درصد خیر ، حتا شما هم راضی نیستید .
وقتی قبل از دیدن فردی موضوع ام اس گفته بشه، طرف هم براساس همین چیزی که از طرف میدونه ، نظرش رو میگه چون سلامتی براش ملاکه .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : neghar , hadisss , طاهره. , Parla , غزل , آنا , ارزو , helli , shabahang
(2015/11/24, 11:00 AM)nahid نوشته است: بیشتر دلشکستگی ها فراموش میشه ، اگه نشه به خاطر اینه که انتظاراتمون از جامعه منطقی نیست. اگرچه سخته ولی باید بپذیریم که هر بیماریی یه نقص به حساب میاد. این که میگیم آدم از کجا میدونه یه روزی خودش تصادف نکنه و مشکل دار نشه ، در حد حرفه. کلاه خودتون رو قاضی کنید : آیا برادر سالمتون حاضره با یه مبتلا ازدواج کنه ؟ حداقل 90 درصد خیر ، حتا شما هم راضی نیستید .
وقتی قبل از دیدن فردی موضوع ام اس گفته بشه، طرف هم براساس همین چیزی که از طرف میدونه ، نظرش رو میگه چون سلامتی براش ملاکه .
مشکل از جای دیگه است.می خوایم به شیوه سنتی ازدواج کنیم و توقعات مدرن داریم.اساسا وقتی کسی بدون شناخت از دختری به خواستگاری ش میره یا دختری وارد گفتگو با خواستگارانش میشه نمی تونه انتظار داشته باشه باهاش مثل یه کالای انتخاب شده رفتار نشه.دو طرف نه شناختی از هم دارن،نه عاشق همدیگه ن.یه سری معیار ذهنی دارن و با توجه به اون اومدن کیس مناسبشون رو انتخاب کنن(از دید من سرش معامله کنن).چرا تو چنین وضعیتی انتظار برخوردهای انسانی و نه کاسبکارانه داریم؟اصلا بیماری هم اینجا موضوعیتی نداره.دخترایی هستن که مثلا به خاطر اعتیاد پدرشون،داشتن خواهر و برادر معلول تو خونه،فقر و هزار چیز دیگه از طرف خواستگاراشون ریجکت میشن،علی رغم تمام نقاط قوتی که دارن.این آدما هم همونقدر دلشکسته میشن و غرورشون میشکنه.
بهتره از اول تو زمینی بازی نکنیم که قواعدشو قبول نداریم و ناعادلانه می دونیم.اگر هم به نظرمون عادلانه است که دیگه دلشکستگی معنا نداره.
 تشکر شده توسط : paeeze , ali1357 , غزل , آنا , ارزو , atmahasan , helli , Rahayi , shabahang , nahid

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مستند «صعود» درباره بیماران مبتلا به ام‌اس ساخته شد hamdam 0 2,470 2012/10/26, 03:21 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان