•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سریالی که به ام اس مبتلا شد
(2015/12/13, 12:51 PM)goli61 نوشته است:
(2015/12/13, 08:35 AM)majid1 نوشته است:

سلام.
من زمانی که ازدواج کردم مبتلا به ام اس بودم و همسرم رو در جریان کامل بیماری قرار دادم.حتی بهش گفتم یه مدت برو دقیق تحقیق کن.مدارک پزشکی خودم رو هم بهش دادم و ازش خواستم بره پیش دکتر خودم و دکترای دیگه کامل بپرسه.
الان داریم با هم زندگی می کنیم.هرچند که وضعیت من الان خیلی بدتر از اون موقع هست ولی همسرم از بابت هیچ کدوم از فراز و نشیب های بیماری من متعجب یا شاکی نشد.
ضمنا ازدواج دو فرد مبتلا به ام اس منطقی نیست و توصیه نمیشه.

راستی من یه دختر کوچولوی دو ساله هم دارم.
هرچند هیچ وقت نتونستم تو بغلم بگیرمش راه برم ولی خدا رو هزاران بار بابت داشتنش شکر میکنم.

شایدم شما درست میگین.
من استنباط خودم و گفتم فقط.
سرگذشت من
سر گذشتی بود
که اشتباها بر من گذشت.
 تشکر شده توسط : mahdi1004 , نازلی , ارزو , niloofary
اصلا این سریال حرف جدیدی برای گفتن نداره و فیلمنامه اش هم بجای مشاوره با یه متخصص همینطوری بر اساس شنیده ها و تصورات تدوین شده اومدن ابرو درست کنن زدن چشم کور کردن. بهتر بود بجای نشون دادن اینهمه ضعف بسترسازی می کردن برای بالا رفتن دید جامعه درباره این بیماری که الزاما ناتوان کننده نیست و با علم جدید به آسانی مهار میشه من وقتی بهم حمله دست داد و دکتر تشخیص ام اس داد همسرم بیشتر از من پیگیر بیماری بود و هم کمک زیادی کرد تا وضعیتم عالی شد. همسرم همش میگه مریضی که دست ما نیست باید اصولی باهاش جنگید. الان هم یه پسر خوشگل داریم و هیچ خبری هم از ام اس تو خونه نیست
به زخمهایت افتخار کن
 تشکر شده توسط : الهام ج , برگ 7 , آنا , غزل , fariba 68 , arezooo82 , ارزو , niloofary
شما چرا فکر می کنین هدف سازندگان این سریال تغییر دید جامعه نسبت به ام اس هست؟ خودشون جایی ذکر کردن؟ confused2
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : SSA , nahid , Parla , ارزو , niloofary
معمولا در اکثر کشورها برخی از آگاه سازی ها و فرهنگ سازی درباره مسائل اجتماعی و ... از طریق رسانه های دیداری و شنیداری و بخصوص ساخت فیلمها و اینجور چیزهاست و از این طریق مخاطبین عام و اقشار مورد نظر توجیه میشن.
ساخت سریالی که یکی از شخصیتهاش به بیماری خاص مثل ام اس دچار شده باید در این راستا حرکت می کرد چونکه دید عموم مردم و حتی بسیاری از مسئولین راجع به این بیماری مبتنی بر علم جدید نیست بیشتر شایعات و اطلاعات ناقص درباره این بیماریه که اونو وحشتناک جلوه داده که در عالم واقعیت اینگونه نیست.مسئولین صدا و سیما باید از این فرصت استفاده می کردند و با پرداختن به یک شخصیت بیمار در سریال پرمخاطب علاوه بر اطلاع رسانی به مردم به فرهنگ عمومی در رابطه با برخورد با بیماران هم کمک می کردند و اگه اینجوری نبوده که الکی وقت خودشون و مردم گرفتن و باعث آزردگی بیماران عزیز هم شدنDash2Dash2
به زخمهایت افتخار کن
 تشکر شده توسط : آنا , kohedard , parva , غزل , zenith , arezooo82 , helli , ارزو , niloofary
من اصلا نگاه نمیکنم که حرص نخورم wink2wink2
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : سها , coffeedot , helli , niloofary
خیلی از پزشکا خودشون اطلاعات درستی نسبت به روند این بیماری ندارن دیگه چه برسه به مسوولین صدا وسیماconfused

(2015/12/14, 05:54 PM)arezooo82 نوشته است: من اصلا نگاه نمیکنم که حرص نخورم wink2wink2

منم همینطوز!agreement2 خوبه که ساعت پخش سریالای شبکه یک طوری نیست که بقیه ی اعضای خانواده هم نگاه کننicon_biggrin
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : Parla , fariba 68 , mahdi1004 , ارزو , niloofary , arezooo82
ب سلامتی از امشبم این خانم که ام اس خفیف داشت عصایی شدlaughing3
خدا شاهده این فیلم و فقط ب خاطر اینکه یزره شاد بشم و بخندم نگاه میکنمlaughing3
ام اس محدودیت میاره و دست و پا گیر شاید بشه ولی اینا تو‌این سریال دارن میگن که کلا ام اس حتی اگر خفیف هم که باشه آینده خوشی نداره.
سرگذشت من
سر گذشتی بود
که اشتباها بر من گذشت.
 تشکر شده توسط : ارزو , ali1357 , helli , niloofary , ساسان , غزل , آنا
خدايا چرا انقدر اخه اينا با اين فيلماشون ادمو حرص ميدن
تو قسمت قبل بالاخره بعد از چندين بار رفتن و اومدناي اين اقاي عاشق خانواده دختر خانوم راضي شدن و عروس و داماد شاد و خوشحال رفتن براي خريد طلا(تو اين صحنه از فيلم دختر خانوم كاملا سالم و سرحال رو پاي خودش ايستاده و دارن خريد ميكنن)
بعد امشب كه ميرسه به مرحله سفره عقد و عاقد و مهمونام كه حاضرن و عروس ميخاد بياد پاي سفره كه پدرش عصارو ميده دستشو ايشونم لنگ لنگون مياد سر سفره.confusedconfusedconfused
من واقعا از همه دوستاي عزيزم، دوستاي گلم با هر وضعيت جسماني كه دارن معذرت ميخام از اين تعريفم از فيلم.
بعد اونوقت همسر من ديشب اين صحنه رو كه ديد ميگه اي بابا اين دختر كه سالم بود ديشب؟!!!!!
ايشون 10ساله منو ميشناسه و وضعيت منو ميدونه اما بقيه مردم ذهنيشون از ام اس با ديدن اين فيلم چي ميشه؟
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
 تشکر شده توسط : niloofary , غزل , paeeze , آنا
بابا بخدا بیخودی دارین حرص میخورین . اتفاقا این برای من خیلی اتفاق میفته که در یک روز راه رفتتنم از اینور به اونور میشه مثلا شده لحظاتی کامل راه رفتم لحظاتی دیگر بزور و با تکیه به دیوار و چند ساعت دیگه اصلا راه رفتن صفر!! من وقتی هم خسته بشم راه رفتم کلا از بین میره!!! و این هم خوب عروسیه دیگه خسته شده با درگیری ذهنی و نگرانی به بار آمده باز به هم ریخته!!!
چیزی که برام جالبه بیشتر علامتهاش مثل منه. من در یک روز شده رفتم سر کارم و مشکل چندانی نداشتم اما بعد از برگشت به خانه پام واایستاده!
ام اس بیماری هزار چهره است همین را هم که در فیلم می بینید انتظار داشته باشید.
آجر میچینم روی هم...
دور تا دورٍ بودنم...

آنقدر که دیواری شود...

تا هیچ احساسی...

نتواند سرک بکشد...

و سر به سرم بگذارد!
 تشکر شده توسط : niloofary , nahid , paeeze , آنا
ام اس خوبه مثل ام اس این دختره....
جیک ثانیه فهمید....جیک ثانیه ویلچری شد....جیک ثانیه هم رو پاشد و عروس شدlaughing3laughing3

ام اس ما باید یاد بگیره....

همه چیه ام اس دختره فوری فوتی بوده:60:
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : ارزو , helli , مریم 1361 , niloofary , elham 66 , fariba 68 , hyd69hyd , آنا , N@RGES

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مستند «صعود» درباره بیماران مبتلا به ام‌اس ساخته شد hamdam 0 2,483 2012/10/26, 03:21 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست