امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی مشکلات ام اس
سلام خدمت همه دوستان
خیلی سریع و بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب

اوایل هفته آینده قراره یک جلسه با حضور آقای نوبخت (معاون وزیر بهداشت) درباره ام اس برگزار بشه .
موضوع های جلسه به شرح زیر هست :

موانع ومشکلات موجود
وضع فعلی
پیشنهادات برای بهبودی وضع

در صورتی که از تعرفه های توانبخشی (فیزیوتراپی و ... ) آگاه هستید، عنوان کنید

به خاطر اینکه بتونیم تمام مشکلات و نظرات از دید افراد مختلف داشته باشیم و انتقال بدیم، این تاپیک ثبت شده و وقتمون خیلی کمه . چون کلیه صحبت ها باید جمع بندی بشه . فکر کنم نهایت ۲ الی ۳ روز فرصت داشته باشیم تا این تاپیک به نتیجه برسه.

منتظر نظراتتون هستیم .
و به دوستانتون هم خبر بدید چون این جلسه خیلی مهمه انشالا بتونیم موارد مهمی رو اعلام کنیم و ترتیب اثر داده بشه .
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : hadisss , سها , elham 66 , glassheart , coffeedot , kaveh_plus , عسل راد , nahid , آرزو , نونا , majid1 , kohedard , hessam , سمیرا67 , برگ 7 , paeeze , Azad , abed6311 , zohrevand , مُنا_منتظر المهدی , yas8866
سلام حمید
منم خیلی سریع اولین مشکلی که گاهی خودم و دوستانم در استانهای دیگه باهاش مواجه هستنو بگم

چرا برا استانهایی به غیر از تهران، هر چند وقت یکبار بحث کمبود داروی ام اس پیش میاد؟
مگه نمی دونن ام اس بیماری یی غیرقابل پیش بینی هست؟
مگه نمی دونن بیمار هست که نباید بدنش حتی یک روز بی دارو بمونه؟

خودم و چنتا دوستانم در خوزستان به عینه شاهد این مشکل کمبود داروها هستیم
از استانهای دیگه هم کم و بیش خبرایی می شنوم گاهی

مگه نمیگن مشکل کمبود ندارن؟
پس چرا درست مدیریت نمی کننن که داروها سر وقت برسه دست بیمار؟

مثلا من خودم به علت عدم وجود داروی اصلیم یا کمبودش، مجبورم مشابهش رو استفاده کنم!
در صورت کمبود یک دارو کی پاسخگوهه که ما بریم به اونجا بگیم و جواب درستی هم بگیریم؟

این فعلا اولین مشکلی که به ذهنم رسیده بحث کمبود یک یا چند قلم دارو و پاسخگویی جهت رسیدگی!
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : hamid , glassheart , nahid , عسل راد , آرزو , kohedard , hessam , سمیرا67 , مُنا_منتظر المهدی
سلام.
حمید همونطوری ک خودت میدونی بیماری ام اس خیلی هزینه بره و مخارج بالایی هم داره.
اگه شد این مشکل و ب گوششون برسون
بیمار ام اس گدا نیستها.مثلا من قبل از ام اس بیمه تامین اجتماعی بودم و با وجود مشکلات زیاد و بیکار بودنم ولی هنوز دارم بیممو ادامه میدم تا شاید یه روز ویلچری بشم و از کار افتاده ب قول خودشون کامل.دوبار هم تا حالا کمیسیون پزشکی فرستادنم برای از کار افتادگی که موافقت نمیکنن دکترای کمیسیون میگن از کار افتاده کامل نیستی.ما که چیز زیادی نخواستیم فقط خواستیم بابت مریضی سختی که داریم از کار افتاده بشیم.
اگه اینها مثل کشورهای اروپایی باید یه حقوق مادام العمر به همه بیمارای خاص بدن چیکار میکردن.
بیان حق بیمه و چیزی که تو قانون جمهوری اسلامیشون هست و درست رعایت کنن.یعنی از کار افتاده شدن بیماران ام اس.
سرگذشت من
سر گذشتی بود
که اشتباها بر من گذشت.
 تشکر شده توسط : hadisss , hamid , nahid , عسل راد , آرزو , kohedard , hessam , سمیرا67 , برگ 7 , Azad , ali1357 , المیرا , مُنا_منتظر المهدی
مطلب زیر به پست اول این تاپیک افزوده شد

نقل قول: در صورتی که از تعرفه های توانبخشی (فیزیوتراپی و ... ) آگاه هستید، عنوان کنید
مث حس ی عشق تازه بودی
 تشکر شده توسط : hadisss , coffeedot , nahid , عسل راد , آرزو , kohedard , hessam , سمیرا67 , مُنا_منتظر المهدی
سلام
چرا با وجود اینکه تو دفترچه ذکر شده بیمار خاصم و بیمه تکمیلی هم هستم هر دفعه باید داروخونه برای گرفتن فینگولید پول بدم و بعدش برم از بیمه پولشو بگیرم؟
قبلا زیفرون هم یه مدت همینطور بود که میزدم ولی بعدش داروخانه مستقیم خودش مبلغ رو با بیمه حساب کرد
یعنی هر ماه ما باید اعصاب خوردی بیمه رفتن و تو صف موندن رو بکشیم؟Dash2
تازه همه که تو مرکز استان نیستن.من هر دفعه که میام اصفهان ب خاطر این بیمه باید کلی معطل شم.تازه یک ماااااهم طول میکشه تا پول رو بدن!
کاش بشه تو همون داروخانه مبلغ رو با بیمه حساب کنن
یکم به فکر ماها که استرس و خستگی اعصاب خوردی برامون خوب نیس خوب باشن
 تشکر شده توسط : elham 66 , nahid , آرزو , hamid , kohedard , hessam , سمیرا67 , hadisss , برگ 7 , glassheart , مُنا_منتظر المهدی , zohrevand
چرا در بیشتر شهرستان ها داروی ایرانی ام اس رایگان از داروخانه دریافت میشه ولی در تهران و بعضی شهرها خیر . کسانی که بیمه تکمیلی ندارن که نمیتونن هزینه داروشوون رو بگیرن ، کسانی هم که دارن باید یه روز وقت و اعصاب بذارن برای مراجعه به بیمه و تحویل مدارک ، تا بعدها پولش رو بدن ، اونم با تحمل اخم کارمند بیمه که قبض و مدارک شش ماه رو با هم میبریم و کار ایشون رو زیاد میکنیم. بعد در اخبار هی میگن داروی ایرانی رایگانه !

موضوع دیگه که یکی از دوستان قبلا گفته بود در سایت این که تزریق آمپول های ام اس رو نباید به اجبار به خود بیمار سپرد. بیمار باید دغدغه و استرس تزریق نداشته باشه . چرا با وجود رشد روزافزون ام اس ، پرستاران بیمارستان ها و درمانگاه ها رو آموزش نمیدن برای تزریق ؟ چرا باید وقتی اسم سینووکس رو میشنون ندونن چیه ؟
شرکت سیناژن امسال همون مراکز اندک و انگشت شمار آموزش و تزریق رایگانش رو برداشت و دیگه قرارداد ندارن . موضوع رایگان نبودنش نیست ، حداقل مراکزی در نظر بگیرن که هزینه تزریق رو بگیرن ولی بیمار مطمئن باشه که جایی هست که بتونه با خیال راحت تزریق کنه و آموزش هم ببینه. همه که نمیتونن در کلان شهر تهران به شهرک غرب مراجعه کنن !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : عسل راد , آرزو , alireza1111 , hamid , kohedard , hessam , سمیرا67 , hadisss , برگ 7 , glassheart , مُنا_منتظر المهدی , zohrevand
به نظرم یک بیمار ام اس علاوه بر دکتر مغز و اعصاب باید دکتر فیزیوتراپ و دکتر تغذیه و دکتر روانشناس هم داشته باشه.
ولی همچین چیزی توی ایران با این مخارج و ویزیت دکتر ها برای همه ممکن نیست.
هزینه ی ویزیت پزشک به جز هزینه ی آزمایشات و ام آر آی و... برای بیماران میتونه یه مشکل به حساب بیاد!

از طرفی هم هزینه ی دارو ها...
داروهایی مثل مارلا که نمونه ی سویسی فینگولید هست.هزینه اش زیاده و همه توانایی پرداخت ندارند
بیمارانی مثل من که داروی ایرانی بهشون نمیسازه و باید داروی خارجی مصرف کنن باید کلی هزینه ی دارو بدن.
و در کل داروهای خارجی تحت پوشش بیمه نیست و هزینه ی سنگینی برای بیمار داره.
 تشکر شده توسط : fariba 68 , majid1 , عسل راد , alireza1111 , hamid , coffeedot , nahid , kohedard , مریم 1361 , hessam , سمیرا67 , hadisss , برگ 7 , Azad , paeeze , glassheart , المیرا , مُنا_منتظر المهدی
بچه ها این موضوع به هممون ربط داره نمیدونم چرا انقدر همکاری کمه !!!!
یا ام اس نداریم یا مشکل نداریم !!!!

اگه مشکل نداریم چرا انقدر اعتراض میکنیم ؟

یه سری مشکلات وجود داره که بهش اشاره نشده یا حداقل کم اشاره شده
هزینه فیزیوتراپی شخصی که باید هفته ای ۲ ۳ بار به مرکز مراجعه کنه یا حتی درخواست کنه برن خونش.
هزینه داروی شخصی مثل آرزو که اشاره کرد داروی ایرانی بهش جواب نمیده
بحث بیماری خاص شدن ام اس که خیلی وقته در اولویت نیست و پرداخت ماهیانه 50 60 100 200 300 تومن فقط برای داروی اصلی واسه خیلی هامون هزینه کمی نیست.
بحث قاچاق دارو که خیلی عادی شده وقتی از جلوی داروخانه های x , y , z , ...رد میشی و میبینن یه بسته دارو دستته میان دورو برت و پیشنهاد خرید 5-6 برابر قیمت بهت میدن که صد در صد در نهایت به بیمار ضربه میخوره نه به سازنده و فروشنده و دولت و خریدار و ...
بحث تهیه دارو به صورت حداقل دو ماه یکبار که لازمش اینه که مورد قبلی ۱۰۰٪ ریشه کن بشه . چون به نظرم اگه فردی وجود نداشته باشه که داروشو بفروشه پس اون دلال هم نباید وجود داشته باشه.
و خیلی بحث هایی که احتمالا من ازش بی خبرم

بازم تقاضا دارم که همه دوستان همکاری کنن .
فرصت پیش اومده رو از دست ندیم حتی اگه تو ذهنمون اینه که هیچ فرقی نمیکنه این همه گفتیم هیچی نشده اینم روش !! ولی شاید این سری فرق داشت
مث حس ی عشق تازه بودی
 تشکر شده توسط : آرزو , coffeedot , سمیرا67 , مریم 1361 , hessam , hadisss , nahid , paeeze , glassheart , مُنا_منتظر المهدی
سلامsmiling
عاغا این ماجرای حواله تو شهرای شما چیهDash2 مریضی منکه مشخصه داروی منم که مشخصه اگه لازم نداشتم که مرض ندارم برم بگیرم چرا هربار باید حواله داشت وهربار رفت نسخه رو تایید کرد یک بار یه چیزی بدن دست من که بااون دارو بگیرم مجبور نباشم هربار از بیمه ومعاونت درمان و..تایید بگیرم خب confused2confused2
یه چیز دیگه ما بلاخره خاص هستیم یا نیستیم؟icon_cryicon_cry
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : hessam , hadisss , glassheart , Sarina_al , مُنا_منتظر المهدی
ﻣﻦ ﻓﻜﺮ ﻣﻲ ﻛﻨﻢ ﻳﻜﻲ اﺯ ﻣﻬﻤﺘﺮﻳﻦ ﻣﺸﻜﻼﺕ
ﻣﺎ ﺑﺤﺚ اﺷﺘﻐﺎﻟﻤﻮﻥ ﺑﺎﺷﻪ ﺗﺎ ﺣﺎﻻ ﭼﻨﺪﻳﻦﺑﺎﺭ
ﺟﺎﻫﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺧﻮﻧﺪﻳﻢ ﻳﺎ ﺷﻨﻴﺪﻳﻢ ﻛﻪ ﻗﺮاﺭﻩ
ﻳﻪ ﻓﻜﺮﻱ ﺑﺮاﻱ اﻳﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺑﻜﻨﻨﺪ ﻭﻟﻲ ﻫﺮ ﺑﺎﺭ
ﻓﻘﻄ ﺩﺭ ﺣﺪ ﺣﺮﻑ ﺑﺎﻗﻲ ﻣﻲ ﻣﻮﻧﻪ و ﻳﺎﺩﺷﻮﻥ ﻣﻲ ﺭﻩ
ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺗﻲ ﻛﻪ اﺻﻼ ﭼﻴﺰ ﻛﻢ اﻫﻤﻴﺘﻲ ﻧﻴﺴﺖ...
 تشکر شده توسط : hessam , hadisss , برگ 7 , majid1 , nahid , paeeze , سمیرا67 , glassheart , mana22 , مُنا_منتظر المهدی

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb بررسی فرضیه ها و غلت یابی ام اس gor911 14 7,968 2017/12/06, 07:18 PM
آخرین ارسال: i_sh
  بررسی عوارض و مسائل اجتماعی بیماری ms parvaneh 30 20,672 2011/12/25, 03:15 AM
آخرین ارسال: فریده آذرکیش

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان