امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مردان ۵ برابر سكته‌ و سه برابر خودكشي بيشتر از خانم‌ها را دارند
مردها بيشتر از زن‌ها دچار سكته‌ي قلبي مي‌شوند و ميزان خودكشي در ميان آنان بيشتر است. اولين گزارشي كه در آلمان در رابطه با وضعيت جسمي و سلامتي مردها منتشر شده است، نشان مي‌دهد كه تنها مردها در اين ميان مقصر نيستند.

اخيرا گزارشي توسط پژوهشگران موسسه سلامتي و بهداشت مردان آلمان منتشر شده است. بر اساس داده‌هاي اين گزارش، مردها بيشتر از زن‌ها دچار سكته‌ي قلبي، سرطان ريه يا بيماري قند مي‌شوند. به نظر پژوهشگران تهيه‌كننده اين گزارش، نه پيشگيري‌هاي مختلف و نه حتي درمان‌هاي پزشكي گوناگون نتيجه‌ي دلخواه را در اين زمينه به ارمغان نمي‌آورند. يكي از نويسندگان گزارش يادشده مي‌گويد كه در جامعه به مشكلاتي كه مختص مردها هستند اهميت چنداني داده نمي‌شود. او تاكيد مي‌‌كند: «نگاه ما به مردها بايد تغيير كند و خود آنها نيز بايد بدين منظور در اين راه تلاش كنند.»

بيشتر مردهاي ميانسالي كه خانواده تشكيل داده‌اند با اين مشكل روبرو هستند كه از يك طرف بايد نقش مردي مدرن را بازي كنند، و از طرف ديگر "نان‌آور" خانواده محسوب مي‌شوند. اين امر در اضافه كاري، فشار زياد و اوقات فراغت محدود نمايان مي‌شود. علاوه بر اين، مردها همواره از خود انتظار دارند كه بتوانند توقعات ديگران را برآورده كنند.

۵ برابر سكته‌ و سه برابر خودكشي بيشتر از خانم‌ها

مردها در سنين بين ۴۰ تا ۵۰ سالگي ۵ برابر بيشتر از زن‌ها در سنين مشابه دچار سكته‌ي قلبي مي‌شوند. وزن زياد، بيماري‌هاي قلبي و تمايل به مصرف سيگار بيشتر در ميان مردان وجود دارد.

بر اساس يك نظرسنجي منتشر شده از سوي يك شركت بيمه در آلمان، ۴۴٪ مردها گفته‌اند ترجيح مي‌دهند كه مشكلاتشان را خود حل كنند. مشكلات روحي در بين مردها معمولا آشكار نيستند و كمتر مورد درمان قرار مي‌گيرند. يكي از تهيه‌كنندگان گزارش مي‌گويد كه دردهاي روحي براي مردها هنوز تابو به شمار مي‌رود، يعني موضوعي كه نمي‌توان درباره آن سخن گفت.

با وجود اينكه زنان دو برابر مردان دچار افسردگي مي‌شوند، اين مردها هستند كه سه برابر زن‌ها دست به خودكشي مي‌زنند. اين ارقام نشان دهنده‌ي آن است كه افسردگي مردها بيشتر حالت پنهان دارد.

در آلمان تنها يك كرسي دانشگاهي وجود دارد كه به مسائل مربوط به سلامت و بهداشت مردها مي‌پردازد. اين كرسي در كلينيك دانشگاهي هامبورگ-اپندورف است.
 تشکر شده توسط : tanha , Amir , nazaninn , سحــــــــر , Matilat
آخییی... حیوونی مردها sad2 :38:

از بس که ما آقایون فکر زندگی و خانواده هستیم و مشکلاتمون رو تو خودمون می ریزیم، بایدم که زود پر پر بشیم... confused

چه میشه کرد که ما مظلوم واقع شدیم؟! (خدا به دادم برسه واسه آخرین جمله ای که نطق فرمودم!)

گفتی گل گیلاس عمرش از همه کوتاه تر است و با بادی می ریزد.
اما من لحظه ای را به یاد دارم که گل زندگی ام پژمرد با یک حرف،
باد هم نمی وزید...
(2010/11/14, 09:48 PM)tanha نوشته است: چه میشه کرد که ما مظلوم واقع شدیم؟! (خدا به دادم برسه واسه آخرین جمله ای که نطق فرمودم!)

همین مظلومیتتون کشته همه رو laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
یه حالی دارم این روزا
نه آرومم نه آشوبم
به حالم اعتباری نیست
تو که خوبی منم خوبم
من فکر میکنم یه مقدار زیادی از این مشکلات برمیگرده به این مسئله که آقایون (ایرانی ها حداقل) خیلی سخت می گیرند. angry3
یه حالی دارم این روزا
نه آرومم نه آشوبم
به حالم اعتباری نیست
تو که خوبی منم خوبم
اگه یه کم دقت کنیم از همین سایت مشخص که آقایون بیشتر مشکلاتشون رو تو خودشون میریزن
خانوما ساختارشون اینه که به هیچ عنوان نمیتونن یه درد رو تنهایی تحمل کنن و حتما باید به یه کسی بگن ولی آقایون واقعا تحملشون بالاتره و مشکلاتو تو خودشون میریزن تازه باید خانومشونم آروم کنن
واسه همینه که میگن: مرد باید که در کشاکش دهر
سنگ زیرین آسیا باشد
عشــق
همین خنده های ساده ی توست
وقتی با تمام غصه هایت میخندی
تا از تمام غصه هایم
رها شوم...

(2010/11/15, 11:19 AM)sahar نوشته است: اگه یه کم دقت کنیم از همین سایت مشخص که آقایون بیشتر مشکلاتشون رو تو خودشون میریزن
خانوما ساختارشون اینه که به هیچ عنوان نمیتونن یه درد رو تنهایی تحمل کنن و حتما باید به یه کسی بگن ولی آقایون واقعا تحملشون بالاتره و مشکلاتو تو خودشون میریزن تازه باید خانومشونم آروم کنن
واسه همینه که میگن: مرد باید که در کشاکش دهر
سنگ زیرین آسیا باشد

sad2rolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyes
(2010/11/15, 11:48 AM)yaro نوشته است: sad2rolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyes

احسان جان به خودت نگیر
همه که سنگ زیرین آسیا نیستن
این مال قدیما بود
laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
یه حالی دارم این روزا
نه آرومم نه آشوبم
به حالم اعتباری نیست
تو که خوبی منم خوبم
(2010/11/15, 11:48 AM)yaro نوشته است: sad2rolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyes

آخییی.... همونی که میدونی پیش مرگت بشه... گریه نکن... ما مردها موجودات بدبختی هستیم که غم و غصمون تو دلمونه.... sad2

گفتی گل گیلاس عمرش از همه کوتاه تر است و با بادی می ریزد.
اما من لحظه ای را به یاد دارم که گل زندگی ام پژمرد با یک حرف،
باد هم نمی وزید...
واقعا مطلب خيلي خوبي بود ممنون از شما
با خوندن اين مطلب قرص فلوكسامين كه دكي داده بود بعد از مدت ها خوردمShy
آخه از قرص خوردنو اين جور حرفا خوشم نميومده پس بايستي قرص هاي آرام بخش موقع خواب هم مصرف كرد
البته شكلات خانوم با توجه به اينكه خودتونم ورزشكارين به اين موضوع معتقدم كه با ورزش كردن و ترشح هورمون شادي آور سروتئين از مغز ميشه تا حدودي افسردگي رو از بين برد اگه راه هاي ديگه براي از بين بردن افسردگي هست ممنون ميشم كه عنوان كنين
دقيقا به داشتن افسردگيم پي بردم ديشب تو تبليغي قرص گياهي مموري بوست خوندم كه اين دارو براي از بين بردن افسردگي و تقويت حافظه هست.الانم احساس بدي پيدا كردم ممنون ميشم اگه مطلبي با عنوان راه هاي تمركز و تقويت حافظه و يا از بين بردن افسردگي هست مطرح كنين
موفق و سر بلندو شاد باشين
 تشکر شده توسط : shokolat

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زنانی که دائم دلهره و اضطراب دارند بخوانند paeazan 1 3,133 2012/08/23, 07:37 PM
آخرین ارسال: پویش

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست