امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ابتلای عجیب سه دانشجوی هم اتاقی به ام اس
من نظرات دوستان را خوندم و دلایل مختلف در موافقت یا مخالفت با تغذیه را شنیدم اما الان استدلال خودم را میارم شاید مورد تایید شما هم قرار بگیره.
نظریه اول: کنسرو حاوی فلزات سنگینی نظیر جیوه هست و ماست عاملی است که باعث رسوب فلزات در بدن میشه.به همین دلیل هست که پزشکان به خانمها توصیه می کنند برای جذب آهن غذا از مصرف گوشت که حاوی آهن هست با ماست پرهیز کنند. پس شاید ماست باعث رسوب جیوه یا سایر فلزات موجود در غذای کنسروی شده باشه و در دیواره سد خونی مغز که سدی در برابر نفوذ مواد غیر مناسب به فضای مغز و نخاع هست، نشسته و باعث اختلال در سیستم محافظتی آن شده و باعث ایجاد این بیماری شده است.
نظریه دوم: شباهت زیادی بین پروتئینهای موجود در ماست از شیر گاو با بعضی پروتئین های بدن وجود دارد. ترکیب شیر و فلزات سنگین مثل جیوه می تواند باعث تغییر ساختاری آن شده و واکنش سیستم ایمنی بدن را برانگیخته باشد بطوریکه این نوع پروتئین در حافظه گلبول سفید یا سیستم ایمنی بعنوان جسمی خارجی شناخته شده و به آن حمله شده است و از آنجا که پروتئینهای مشابهی در بدن وجود دارد آنها نیز بعنوان جسم خارجی شناخته شده و به آنها نیز حمله شده و این بیماری ایجاد شده است.
پس بنابر این زندگی خوابگاهی ملاک نیست.عوامل دیگری که میشه بصورت مشابه در بین این سه نفر جستجو کرد یکی عامل استرس و دیگری میدانهای مغناطیسی در محیط هست که اون هم به محل خوابگاه بستگی دارد.
ببار ای ابر می اندود من مستانه ام کن
بسوز اندیشه را از بیخ و بن دیوانه ام کن
چو رودی بر روانم شو روان ای دولت شعر
بکن تن را ز من ،من را زجان، جانانه ام کن
 تشکر شده توسط : یاسی

پیام های داخل این موضوع
RE: ابتلای عجیب سه دانشجوی هم اتاقی به ام اس - توسط mohammad mehdi - 2015/07/29, 02:06 PM
RE: خوابگاهی بودید یا نه؟ - توسط javad6788 - 2015/07/29, 11:51 AM
RE: خوابگاهی بودید یا نه؟ - توسط Reza_N - 2015/07/29, 11:57 AM
RE: خوابگاهی بودید یا نه؟ - توسط javad6788 - 2015/07/29, 12:00 PM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان