امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معکوس کردن روند ام اس (نیاز به ترجمه)
سلام
لطفا یک نفر این خبر مهم رو ترجمه کنه،

http://www.medicalnewstoday.com/articles/292734.php
 تشکر شده توسط : sweetbasil , سمیرا67 , mzs , 0MID
(2015/04/27, 07:06 AM)mohamad88 نوشته است: سلام
لطفا یک نفر این خبر مهم رو ترجمه کنه،

http://www.medicalnewstoday.com/articles/292734.php
دوست گرامی اتفاقا من این خبر را چند روز پیش خواندم و نمیدانم چقدر واقعیت دارد. کرمی که میتواند بیماری ام اس را معکوس کند و اثار ترمیمی بر میلین داشته باشد من نمیدانم این خبر چقذر صحت علمی دارد.
به نظرم باید کمی صبر کنیم تا مطالب بیشتری راجع به این موضوع چاپ بشه . مطلب مال همین چند وقت اخیر است. مطمینا خبرهای جدید خواهذ امد. میبخشید من مطلب را ترجمه نکردم . فقط به اصل موضوع اشاره کردم.
موفق باشید
 تشکر شده توسط : niloofary , sweetbasil , mojtabasalimi28 , سمیرا67 , mzs
ترجمه دست و پا شکسته:
مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری مزمن عصبی است که تخمین زده می شود حدود 2. 3 میلیون نفر در سراسر جهان به آن مبتلا هستند.
اعتقاد بر این است که یک اختلال خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن به اشتباه به بافت سالم در سیستم عصبی مرکزی (CNS). میلین - پوشش محافظ اطراف فیبرهای عصبی – حمله می کند و به ان آسیب می زند و همچنین به سلول های که میلین تولید می کنند، به نام الیگو دندروسیتها. فیبرهای عصبی بنیادی نیز ممکن است آسیب دیده باشند.
این آسیب CNS است که منجر به علائم MS میشود، از جمله از دست دادن تعادل، هماهنگی ضعیف، ضعف عضلانی و بی حسی، تاری دید و ضعف حافظه و ... است. اما بر طبق گفته دکتر Paul J. Tesar از دانشگاه پزشکی Western Reserve در کلیوند، و همکارانش، دو داروی بدون نسخه miconazole و clobetasolممکن است l,موجب توقف و کلید معکوس آسیب دیدن CNS در بیماران MS باشند.
در تحقیفات انها ، که در مجله Nature منتشر شده است، دکتر Tesar و همکارانش در پیدا کردن یک راه برای بهبود مرمت و بازسازی میلین متمرکز شده اند.
آنها نگاه کردند به سلول های مولد شبه الیگودندروسایت (OPCs)- سلول های بنیادی که میلین می سازند- تولید الیگو دندروسیتها.
مشخص شده است که OPCs در مغز بزرگسالان مبتلا به MS چندین برابر است. اگرچه این OPCs ها شکست خوردند در ساخت میلین های جدید. دکتر Tesar و همکارانش اقدام به شناسایی داروهایی کردند که توانایی تحریک OPCs و افزایش myelination را دارد.(فک کنم یعنی دارویی که تحریکشون کنه تا میلین بسازند)
"برای جایگزین سلول های آسیب دیده، تحقیقات علمی متمرکز بر پیوند مستقیم بافت سلولی به دست آمده از ساقه برای احیاء شده است و این روش به احتمال زیاد در در آینده سودمند خواهد بود" یادداشت دکتر Tesar
"ما با این پرسش مواجه بودیم که آیا ما می توانیم رویکرد سریع تر و کمتر تهاجمی برای فعال سازی سلولهای بنیادی سیستم عصبی و هدایت انها به ساخت میلین را پیدا کنیم؟؟" او ادامه می دهد: "هدف نهایی ما رسیدن به راهی به منظور توانایی بدن در خودسازی و مرمت بود"
به گفته محققان: مطالعه برروی OPCs در گذشته به دلیل مشکل جداسازی چالش برانگیز بوده است.
به این ترتیب، تیم توسعه یک تکنیک دارد که اجازه می دهد تا آنها مقدار زیادی از OPCs در انسان و موش تولید کنند که می تواند در یک ظرف آزمایشگاهی ((petri dish آنالیز شود.
دکتر Tesar و همکارانش با استفاده از میکروسکوپ، به سرعت در حال بررسی اثرات بیش از 700 دارو در OPCs هستند.
ترکیبات مورد آزمایش قرار گرفته از یک مرکز نگهداری دارو گرفته شد (مدیریت شده توسط موسسه ملی مرکز ملی بهداشت ..... (NCATS))
تیم پزشکی از غربالگری داروها دو داروی miconazole و clobetasolرا در تحریک OPCs جهت تولید میلین موثر دانست.
میکونازول دارو های ضد قارچی اسن که عموما برای درمان عفونت های پوستی، مانند پا ی سوارکاران و خارش ورزشی استفاده می شود. Clobetasol داروی استروئیدی است که در درمان اگزما و سایر بیماری های پوستی استفاده می شود.
محققان سپس این ترکیبات این دو دارو را به موش های آزمایشگاهی مبتلا به MS تزریق کردند. انها دریافتند که این دو دارو در تحریکح OPCs و ساخت مملین موثر بوده اند.
آنچه مهم است ان است که فلج معکوس در موش ها بود به نحوی که آنها قادر به حرکت پاهای عقب خود شدند.

دکتر رابرت میلر ، از دانشگاه پزشکی جورج واشنگتن، می گوید: "این یک اصلاح قابل توجه در کاهش شدت بیماری در موش ها بود. داروهایی که ما شناسایی کردیم قادر به افزایش ظرفیت احیا کننده سلول های بنیادی در سیستم عصبی بزرگسالان می باشد.
این به درستی نشان دهنده یک تغییر تفکر الگویی ما در خصوص پبازگرداندن عملکرد به بیماران مولتیپل اسکلروزیس می باشد.
در هر حال تحقیقات بیشتری در محیط آزمایشگاهی پیش از آزمایش این داروها برروی انشان مورد نیاز است.
آنها بابت این که اثر تزریق این دو دارو در انسان نامشخص است نگراننده زیرا تا کنون استفاده این داروها به صورت موضعی بوده است. دکتر Tesar می گوید ممکن است ترکیب این داروها به صورت موجود در حال حاضر برای انسان خطر آفرین باشد.
او می گوید ما درک می کنیم که بسیاری از بیماران و خانواده هایشان احساس می کنند که نمی توانند برای تولید و توسعه داروی جدید مورد تایید صبر کنند. او اضافه می کند اما ممکن است استفاده کردن ار فرم موجود داروها خطرات بهداشتی بیشتری نسبت به تخفیف علائم ام اس داشته باشد اما ما به طور خستگی ناپذیر جهت تولید داروی بی خطر برای استفاده بالینی کار می کنیم.

ترجمه قسمت 2:
اگرچه این داروها در مرحله آزمایش کلینیکی است اما محققان می گویند اگر تاثیر آن در افزایش و ساخت میلین ثابت شود می تواند تعدادی از اختلالات دیگر مربوط به آسیب یا از دست دادن میلین ، مانند فلج مغزی، زوال عقل مرتبط با سن و اسکیزوفرنی را درمان کند.
"دستاورد دانشگاه کیس وسترن ترکیبی از فن آوری سلول های بنیادی و غربالگری دارو های شیمیایی جدید برای توسعه درمان های مربوط اختلالات میلین است": Dr. Christopher Austin, director of NCATS.
"روشن است که کشف این داروها در کنترل عملکرد سلول های بنیادی نشان دهنده یک دوره جدید امیدوار کننده در پزشکی احیا کننده می باشد"
اخبار پزشکی امروز بدر مطالعه انجام شده توسط محققان انگلستان که نشان می دهد که یک داروی مورد استفاده در درمان صرع ممکن است برای حفاظت از بینایی در بیماران مبتلا به MS موثر باشد.
نوشته شده توسط Honor Whiteman

Copyright: Medical News Today
بدون اجازه تکثیر نشود
باید نشانش بدهم که نمی‌شکنم؛ که شاخ و شانه هم نمی‌کشم برایش؛ خم می‌شوم مثل یک ساقه نرم، و می‌گذارم که بگذرد.
 تشکر شده توسط : mohamad88 , paeazan , سمیرا67 , سها , Exhautless , zohrevand , mzs , 0MID , sia , yummy , niloofary
ممنون از زحمتی که کشیدید.........سودمند بودhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
صبر کن سهراب! آری… تو راست می گویی آسمان مال من است پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین،مالِ من است!
اما سهراب تو قضاوت کن، بر دل سنگ زمین جای من است؟! من نمی دانم که چرا این مردم، دانه های دلشان پیدا نیست…
صبر کن سهراب! قایقت جا دارد؟ من هم از همهمه ی داغ زمین بیزارم
 تشکر شده توسط : sweetbasil

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعیین دقیق روند MS با ابداع روش جدید MRI مغناطیسی mahdi7 2 3,460 2014/01/01, 01:53 AM
آخرین ارسال: maya.v
  موفقیت دانشمندان در جوان کردن موش‌های پیر مبتلا به ام‌اس chipchip 3 3,355 2013/11/12, 05:31 PM
آخرین ارسال: nazaninamiri70
  کشف جدید: ناتوانی در موش مبتلا به ام اس با مولکول آلزایمر معکوس شد همسر یک مشکوک به ام اس 0 2,177 2012/08/04, 10:25 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  کشف راه حل جديد در درمان بيماري ام.اس - فعال کردن شيوه ‌«RXR» يک مسير mehdi.abdn 1 3,052 2011/05/06, 09:46 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست