امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیر منطقه جغرافیایی بر ام اس
اساسا چون من ژئومورفولوژی خوندم و کنکور جغرافیای پزشکی شرکت کردم به شما این اطمینان را میدهم که محیط تاثیر داردSleepySleepySleepy البته چیزایی که درباره جغرافیای ms گفته شده همه کلیت هستن ومنطقه بندیش یا نیست یا حداقل من پیدا نکردم تو ایران اصفهان وبعد تهران بیشترین آمار رو دارنconfused2

اختلافات جغرافیایی: براساس این فرضیه ms در مناطق دور از خط استوا بیشتر رخ می دهد. برخی دانشمندان معتقدند، با توجه به اینکه میزان مواجهه با نور آفتاب در طول سال، در مناطق نزدیک به خط استوا بیشتر است و ویتامین d به طور طبیعی به دنبال مواجهه با آفتاب تولید می شود، این ویتامین اثر مفیدی بر عملکرد سیستم ایمنی دارد و ممکن است به محافظت در برابر ms کمک کند.
همچنین مطالعه درباره الگوی مهاجرت نشانگر این است که اگر افراد متولد شده در یک منطقه جغرافیایی خاص که با خطر بالاتری برای ابتلا به بیماری ms همراه است، قبل از ۱۵ سالگی به یک منطقه جغرافیایی دیگر با خطر کمتر ابتلا مهاجرت کنند، خطر ms در آنها معادل با منطقه ای خواهد بود که به آنجا مهاجرت کرده اند.

همه‌گیرشناسی
انتشار جغرافیایی ام. اس یکنواخت نیست، این بیماری بیشتر در مناطق معتدل و سرد پیش می‌آید و در مناطق با آب و هوای گرم و استوایی نادر است. مهاجرت از مناطق با شیوع بیشتر به مناطق با شیوع کمتر و بلعکس در میزان شیوع ام. اس نقش دارد. ام. اس در نژاد سفید پوست شایع‌تر است.

منطقه جغرافيايي نيز در بروز بيماري ms نقش دارد . بطوريكه در برخي نقاط دنيا مثل آمريكاي شمالي و اروپا شيوع بيماريms بيشتر است و اگر كسي در سنين قبل از ۱۵ سالگي از منطقه كم خطر به اين نواحي مهاجرت كند احتمال بروز بيماري در وي همانند افراد ساكن در آن محل مي شود.
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : paeazan , nazaninamiri70 , farda20032020 , helli , مبارز

پیام های داخل این موضوع
RE: تاثیر منطقه جغرافیایی بر ام اس - توسط سمیرا67 - 2015/04/06, 11:08 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا ام اس میتونه رو خانه دار بودن تاثیر بذاره؟؟ MMy 27 14,773 2014/07/16, 01:16 AM
آخرین ارسال: HannahZ
  تاثیر ویتامینهای سفارش شده رو روند ام اس؟ shams_taban2000@yahoo.com 39 26,549 2014/06/21, 12:55 PM
آخرین ارسال: ابراهیم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان