امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واکسن آنفلوانزا و ام اس
امروز رفته بودم دکتر (واسه سرماخوردگیم) میگفت اگه واکسن نمیزنی میتونی هر ماه 10 روز هر روز 2تا از این کپسول های ایمیون ساپورت استفاده کنی که واسه کل اون ماه از نظر آنفولانزا بیمه ای!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

متخصص بیماری های عفونی بودن ایشون.من دارم میخورمش ببینم چی میشه

کسی اینو مصرف کرده؟

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : غزاله
سلام
با توجه به اين نوشته
(((افرادی که 6 هفته بعد از دریافت واکسن آنفولانزا دچار سندرم ژویلاین باره (نوعی بیماری فلج کننده شدید،که در آن سیستم ایمنی بدن به سیستم اعصاب حمله می کند)شده اند.)))
فكر ميكنيد براي بيماران عارضه ام اس كه مشكل سيستم ايمني را دارند لازم است واكسينه شوند يا خير؟

(2011/11/30, 04:38 AM)sara.161 نوشته است: امروز رفته بودم دکتر (واسه سرماخوردگیم) میگفت اگه واکسن نمیزنی میتونی هر ماه 10 روز هر روز 2تا از این کپسول های ایمیون ساپورت استفاده کنی که واسه کل اون ماه از نظر آنفولانزا بیمه ای!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

متخصص بیماری های عفونی بودن ایشون.من دارم میخورمش ببینم چی میشه

کسی اینو مصرف کرده؟

نه خوردی به ماهم خبر بدهicon_biggrin
(2011/11/30, 10:03 AM)عمومهربان نوشته است: سلام
با توجه به اين نوشته
(((افرادی که 6 هفته بعد از دریافت واکسن آنفولانزا دچار سندرم ژویلاین باره (نوعی بیماری فلج کننده شدید،که در آن سیستم ایمنی بدن به سیستم اعصاب حمله می کند)شده اند.)))
فكر ميكنيد براي بيماران عارضه ام اس كه مشكل سيستم ايمني را دارند لازم است واكسينه شوند يا خير؟

من دکترم گفت اگر ازدسته افرادی باشی که زیاد مریض میشی تزریقش مانعی نداره
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : عمومهربان , غزاله
سلام... خیلی گشتم تا این موضوع رو پیدا کنم. اما موفق نبودم!
می خواستم بدونم کسی از شماها در مورد واکسن آنفولانزا، اینکه برای ما خوبه یا بده و .... با دکترش صحبت کرده؟ نظرشون چی بوده؟ icon_cry
آخه میدونید، اگه واکسن نزنیم، با این همه درد جورواجور، دیگه اگه آنفولانزا هم بگیریم، جنسمون حسابی جور میشه!!!evilgrin0039.gif Confused
 تشکر شده توسط : toktam* , غزاله
دکتر لطفی می گفت نزنی بهتره !!
الان نمی دونم والا منم داشتم بهش فکر می کردم
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
« واکسن آنفولانزا بزنیم یا نزنیم؟ ....»

واکسن انفولانزا برای همه مبتلایان به ام اس پیشنهاد میشود البته فقط فرم تزریقی آن و مشروط بر آنکه ، تحت درمان با کورتون نباشند.

در آستانه فصول سرد سال هستیم و دوستان مبتلا به ام اس بار دیگر این نگرانی را دارند که آیا واکسن انفولانزا بزنیم یا نزنیم ؟

بر اساس توصیه انجمن ملی ام اس انگلستان ، استفاده از فرم تزریقی واکسن ( ونه فرم اسپری ) و با توجه به داروئی که عزیزان برای کنترل بیماری ام اس استفاده می کنند ، بلامانع است.

در واکسن تزریقی انفولانزا ، از ویروس کشته شده استفاده شده است و برای همه افراد بالاتر از 6 ماه سن ، توصیه شده است . استفاده از این واکسن برای افرادی که از داروهای اینترفران ( آونکس ، ربیف ، بتافرون و معادل های ایرانی آنها سینووکس ، رسیژن و زیفرون ) و نیز داروی گلاتیرامراستات ( و معادل ایرانی آن کوپامر و اسویمر ) ، داروی میتوکسانترون ، ناتالی زوماب ( تای سبری) و فینگولی مود ( معادل ایرانی آن فینگولید ) استفاده می کنند بلامانع است . اگرچه مشخص نیست افرادی که از تای سبری و یا فینگولی مود استفاده می کنند آیا از این واکسن سودی می برند یا خیر ؟

عزیزان ام اس که واکسن انفولانزا را استفاده می کنند بعد از تزریق آن ، به انفولانزا مبتلا نمی شوند چراکه ویروس موجود در آن مرده است . هیچ تداخل داروئی بین داروهای اینترفران و گلاتیرامراستات و واکسن تزریقی انفولانزا وجود ندارد.

نکته ای که لازم است توجه دوستان به آن جلب شود این است که ممکن است برخی از افراد پس از تزریق واکسن تا چند روز دچار تب و یا بیحالی ناشی از واکسن شوند و در این شرائط حتی ممکن است احساس کنند علائم بیماری ام اس عود کرده و یا بدتر شده است . اما این معمولاًیک واکنش موقتی و زودگذر است و فقط در صورت تداوم آن لازم است با پزشک معالج مشورت کنند.

اگر به بیماری عفونی دیگری مبتلا هستید و یا در حین حمله بیماری ام اس هستید و یا اگر تحت درمان با کورتون هستید بهتر است با پزشک معالجتان در مورد استفاده از این واکسن مشورت کنید.
سه شنبه 14 آبان 1392 6:41
http://www.iranms.ir/fa/news/8/bodyView/...F.....html
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : نازلی , ابراهیم , غزاله
واکسن انفولانزا، اگر بزنیم اثری دارد؟

شنبه 12 بهمن 1392

در سال 2009 در کشور نروژ ، مطالعه ای انجام شد که هدف آن یافتن پاسخ به سوال فوق بود . از آنجاکه داروهائی که در بیماری ام اس استفاده میشود به راههای مختلف سیستم ایمنی را دچار تغییر و تحول می کند، آیا اگر این عزیزان همزمان با مصرف داروهای ام اس واکسن بزنند، واکسن میتواند کمک کننده باشد و آنها را در مقابل بیماری مربوطه ( مثلا انفولانزا ) محافظت کند و یا در حضور داروهائی فوق اثر بخشی خود را از دست میدهد؟

در مطالعه نروژی ، 113 فرد مبتلا به ام اس و 216 فرد غیر مبتلا که واکسن انفولانزا فصلی نوع H1N1 را تزریق کرده بودند مورد مطالعه و مقایسه قرار گرفتند.

نتایج این مطالعه نشان داد که مبتلایانی که داروهای گلاتیرامراستات( با نام تجاری کوپاکسون و معادل ایرانی کوپامر و اوسویمر) و میتوکسانترون ( با نام تجاری نوانترون ) و ناتالی زوماب ( با نام تجاری تای سابری ) را استفاده می کردند، از واکسن انفولانزا سود کمتری بردند. اما آنها که تحت درمان با داروهای دسته انترفرون بودند (بتافرون ، زیفرون ، سینووکس ، اونکس ، ربیف و رسیژن ) ، بخوبی از اثرات این واکسن بهره جستند.

نتایج مشابهی در سال 2010 نیز حاصل شد و بنابراین به نظر می رسد ، عزیزان مبتلا به ام اس که درمان داروئی میشوند، باید از نظر میزان سودمندی واکسن انفولانزا بررسی شوند و در صورتی که مشاهده شود اثرات واکسن در این افراد کافی نیست، نوبت دوم آن را نیز دریافت نمایند.

شنبه 12 بهمن 1392
iranms

.
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : hilda , آرزو , Amir , hadisss , SSA
پس ما می تونیم واکسن سرما خوردگی بزنیم خیلی خوبه این واسه منم سوال بود ممنون agreement2
دردهایت را دورت نچین تا دیوار شود .......
زیر پایت بگذار تا پله شود .....
 تشکر شده توسط : آرزو
من هر سال دارم این واکسن رو میزنم!
خیلی خوبه!
در طول زمستون اصلا سرما نمی خورم اگه سرما بخورم هم خیلی خفیف و سطحیه!!
 تشکر شده توسط : hilda , نازلی , Amir
سال قبل من چهار ماه بطور پیوسته سرما شدیدی داشتم.
هزارو یک جورم دارو خوردمconfused2
دکترم به من نگفت آنتی بیتوتیک برامون ضرر داره.
حتی امسالم گفتم واکس آنفلوانزا بزنم گفت اشکالی نداره.
حالا من چیکار کنم من بخاطر کارم خیلی دز خطر سرماخوردگیم
 تشکر شده توسط : مستانه , kohedard

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان