امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واکسن آنفلوانزا و ام اس
من دیروز ازدکتر نبوی پرسیدم گفتن نباید واکسن انفولانزا بزنم البته نمیدونم چون من فینگولید مصرف میکنم اجازه ندارم یا تمام بیمارای ام اس نباید از این واکسن استفاده کنن
اگر میخواید واکسن بزنید قبلش حتما با دکترتون مشورت کنید
تو رو آرزو نکردم
این یعنی نهایت درد
خیلی چیزا هست تو دنیا که نمیشه آرزو کرد
 تشکر شده توسط : hadisss , یه غریبه , سها , helli
من قبل از اینکه ام اس بگیرم بیشتر سرما میخوردم.تو این 1 سال گه متوجه بیماریم شدم فقط یک بار اونم خیلی خیلی خفیف سرما خوردم!به نظرتون علت خاصی داره یا اتفاقیه؟!
 تشکر شده توسط : سها , helli
منم خیلی کم سرما میخورم درحالی که بچگی خیلی مریض می شدم!

پ ن: من که فکر می کنم با وجود اینترفرون دیگه نیازی به واکسن آنفولانزا ندارم توضیحم نمیدم چرا! چون نمیدونمlaughing3
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : javad6788 , سها
مگه نمیگن اینترفرونها ضد ویروسن ؟ خوب لابد برای همین کمتر سرما میخوریم. Smiley-cool14
حالا این وسط بعضیا زیاد سرما میخورن با وجود اینترفرون ، نمیدونم چرا ؟!confused2
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : javad6788 , سها , helli
ناهید جان من قبل از اینکه دارو مصرف کنم همینطوری بودم یعنی سرما نمیخوردم یه مدتی حتی عطسه هم نمی کردم !دیگه با اینترفرون من سرما رو می خورم نه سرما منوicon_biggrin
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : nahid
(2015/12/08, 07:28 PM)hadisss نوشته است: خب برا همه نیس
مثلا توی بروشور داروی خوراکی (مارلا، فینگولید) خوندم که نوشته باید در حین مصرف این قرص، از تزریق واکسن خودداری کنیم
مخصوصا واکسنایی که حاوی ویروس زنده ضعیف شده هستن
برا همین من نمیرم واکسن بزنم چون الان داروم فینگولیده

البته اشاره هم شده با پزشک در این باره صحبت شود

در مورد داروهای تزریقی و تداخل داشتن یا نداشتن واکسن با اونا اطلاعی ندارم!

تا اونجا که من می دونم واکسن انفولانزا ویروس زنده نداره،به طور كلي دربيماران ام اس تزريق واكسنهايي كه ويروس يا ميكروب زنده ندارند منعي ندارد
لذا واكسن تزريقي انفولانزا كه ويروس زنده ندارد در بيماران بلامانع است.ولي واكسن نوع استنشاقي بيني(Flumist) حاوي ويروس زنده ي ضعيف شده است و در مبتلايان ام اس ممنوع است
اگر بيماري شرايط ذكر شده را داشت تزريق واكسن توصيه ميشود
از طرفي بيماراني كه به واسطه ي شرايط شغلي
در خطر ابتلا به انفولانزا هستند مثلا معلم مبتلا به ام اس يا بيماراني كه به مراكز پر ازدحام رفت وآمد دارند و در كل در فصول سرد مكرر سرماخوردگي پيدا مي كنند تزريق واكسن انفولانزا بلامانع است
بطور كلي تزريق واكسن در مطالعات اثري بر تشديد بيماري ام اس يا بروز حمله ي جديد نداشته است.اما هر بيمار مبتلا بايد با پزشك معالج خود قبل از تزريق واكسن انفولانزا مشورت كند
انجمن مولتیپل اسکروزیس ایران - انفولانزا چيست؟
http://iranms.ir/index.php/node/view?id=532
باید نشانش بدهم که نمی‌شکنم؛ که شاخ و شانه هم نمی‌کشم برایش؛ خم می‌شوم مثل یک ساقه نرم، و می‌گذارم که بگذرد.
 تشکر شده توسط : nahid , javad6788 , narsis2
(2015/12/09, 02:00 PM)afsaneh نوشته است: من دیروز ازدکتر نبوی پرسیدم گفتن نباید واکسن انفولانزا بزنم البته نمیدونم چون من فینگولید مصرف میکنم اجازه ندارم یا تمام بیمارای ام اس نباید از این واکسن استفاده کنن
اگر میخواید واکسن بزنید قبلش حتما با دکترتون مشورت کنید

برای من خود پزشکم تجویز کرد البته دست به سرما خوردن هم خیلی خوبه
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
(2015/12/09, 06:37 PM)nahid نوشته است: مگه نمیگن اینترفرونها ضد ویروسن ؟ خوب لابد برای همین کمتر سرما میخوریم. Smiley-cool14
حالا این وسط بعضیا زیاد سرما میخورن با وجود اینترفرون ، نمیدونم چرا ؟!confused2

جالبه من نمیدونستم.ممنون که گفتید.
رفتم در موردش جستجو کردم تو سایت دارویاب اینو نوشته:
"مکانیسم اثر:
اينترفرون ها محصولات پروتئيني هستند كه از روش نوتركيب حاصل و به منظور تزريق آماده شده اند. اينترفرون ها در بدن درپاسخ به عفونت های ویروسی و ساير محرك هاي بيولوژيك توليد مي شوند. رسیژن® گليكوپروتئيني با 166 اسيد آمينه مي باشد كه از نظر توالي اسيد آمينه ها با اينترفرون انساني يكسان است. اينترفرون-بتا داراي خواص ضد ويروس، ضد تكثير و تنظيم كننده ايمني مي باشد. اثبات شده است كه اينترفرون با اتصال به گيرنده هاي خودش در سطح سلول بيان يك سري از محصولات ژني را باعث مي شوند. اعتقاد بر اين است كه اين محصولات ميانجي هاي اعمال بيولوژيك اينترفرون-بتا مي باشند.مكانيسم عمل آن در بيماري مولتيپل اسكلروزيس كاملاً مشخص نيست."
 تشکر شده توسط : آنا , nahid , parva , fariba 68
من تو این چند سالی که اینترفرون دارم می گیرم
فقط دوبار که سرما خوردم
wink2wink2wink2
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : javad6788 , آنا
من قبل از اینکه ام اس بگیرم همش تو فصل پاییز و زمستون گلو درد شدید و سرما خوردگی در حد تیم ملی داشتم یعنی تا سال 91 همینجوری بود از 92 دیگه خبری نشد و بعد از تشخیص ام اس هم همینطوریه آخرش نفهمیدم چرا شاید سیستم ایمنی بدنم قاطی کرده بود قبلا
به زخمهایت افتخار کن

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان