امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا بارداری و زایمان باعث تشدید ام اس می شود ؟ ( تجربه شما چیست؟)
من از بس استرس داشتم 3 ماه بعد از قطع دارو یه حمله داشتم که با کورتون و کلی دگزا بر طرف شد.
اصلا استرس نداشته باش. دارو هم مصرف نکنی هیچیت نمیشه چون کنترل شده بیماریت.
اصلا بهش فک نکن که دارو مصرف نمیکنی.
مطمئن باش اگه یه درصد دکترت فکر میکرد نمیشه قطعش کنی میگفت فعلا صبر کن.
پس جای هیچ نگرانی نیست.
حتما دکتر زنان هم برو و شرایطت رو بهش بگو
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : مینا... , sooorooosh , FBF , محسن گرامي , kohedard , pariya1361
من دوران بارداريم اصلا نمي دونستم ام اس دارم حالم خيلي بد بود همش بيحال و خسته بودم. فکر نمي کنم ديگه بتونم بچه بيارمsad
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , رامنا , محسن گرامي , kohedard , pariya1361
سلام من دوتاپسر۵و۳ساله دارم امافکرنکنم اونموقع ام اس داشتمconfused2شایدم داشتم امامشکلی توبارداری نداشتمhappy0065.gif::happy0065.gifhappy0065.gif
 تشکر شده توسط : برگ 7 , Hasty , pariya1361
سلام من خانم هایی رو میشناسم که نزدیک ده سال ms دارن تو دوران msبچه دار شدن خدارو شکر نه خودشون ونه بچه هاشول مشکلی ندارنhappy0065.gifنگران نباشید شما همگی مامانای خوبی مشید به امید خداicon_question
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : saeid , رامنا , mehdernet2 , Hasty , e.ehsan , سیما جون , pariya1361
سلام
حالا که بحث بارداریه من بگم که ده ساله ام اس دارم و الان هشت ماهه باردارم.متاسفانه علایم حرکتی من در طول بارداری تشدید شد.متخصص زنان اصرار داشت که با توجه به تجربیاتی که از بیماران مشابه داشته من پالس بگیرم ولی نورولوژیست قبول نکرد.البته فردا دوباره میرم پیش نورولوژیست و مجددا ازش میپرسم.
به هر حال خیلی اذیت شدم.
برام دعا کنین.
تو منو تنها نذار....ای خدا.....خدا.....
 تشکر شده توسط : yummy , رامنا , الهام ج , برگ 7 , hamid_147 , هانیه , عمومهربان , رزمینا , Hasty , venoos , آنا , محبوب64 , paeeze , pariya1361
سلام به دوستای خوبم
از زمانیکه بیماری من تشخیص داده شده سوال هایی فکر منو مشغول کرده
١_ اگه برای بارداری دارومونو قطع کنیم حمله بهمون دست بده چی می شه ٢_ بارداری چگونه سپری می می شه ٣_ بعد از زایمان حال مادر و بچه به چه صورتیه ( مادر دچار مشکل خاصی پیدا می شه یا بچه )confused2
خواهش می کنم از کسانیکه حس مادرشدن رو با این بیماری تجربه کردن , از تجربیاتشونم برای ما بگن.
در ضمن به همه ی مامان و باباهای این سایت تبریک می گم که چنین نعمتی رو خدا بهشون داده.
 تشکر شده توسط : mahdie , محسن گرامي , kohedard , pariya1361
سلام ببخشید من جواب میدم ولی تو سایت تاپیکی مشابه به این هست یه سرچ کنید
و تاجایی که یادمه و تو تلویزیون بحثش رو دیدم این هست که مادر از ماه 4 به بعد نیازی به استفاده از قرص نداره(با دکتر خود حتما مطرح کنید) و در تمام دوران بارداری حمله ای بهشون دست نمیده علایم ام اس خاموش هستند تو این دوران.باز هم دوستان دیگر هستند که راهنمایتون بکنن. و هیچ اتفاق خاصی نه برای شما ونه بچه رخ میده پس خیالتون راحت باشهicon_question
دیونگی یعنی همین اهنگ که واسه تو با عشق میخونم
این همه لحظه های خوبو من به پاکی این عشق مدیونم
love28
 تشکر شده توسط : سمانه ٧ , mahdie , همراز , محسن گرامي , kohedard , مریم۷۲ , pariya1361
دوستان و خانم هاي محترمه
توي محل ما يه خانم دكتر بود كه همدرد من بود و همين دارو رو هم استفاده ميكرد
در دوران بارداريش اصلا" دارو مصرف (تزريق) نكرد تا بعد از وضع حملش در دوران شير دهي هم دارو مصرف نكرد من در همين حد ميدونم و بيشتر ازش نپرسيدم
محلش هم در درمانگاه فرهنگيانه كرج
و خدا يه دختر كاكل زري بهش داد كه فقط بايد بزاريش لاي نون بربري خالي خالي بخوريش اصلا" دختر نه دوتا لپ زاييد كه يه بچه بهش چسبيده بود
گر ببري به سروري بر سر زلف جان من
زنده شوم به يك نفس از دم جان فضاي تو
 تشکر شده توسط : سمانه ٧ , kohedard , مریم۷۲ , hamid_147 , مینا ح , elhamtanha , pariya1361
خانم دکتر مزده که خودش استاد در دانشگاه بوعلی هست و منم بیمار ایشون هستم گفت وقتی خانمی بیمار هست و بیماریش تحت کنتروله 3ماه قبل از بارداری داروشو هرچی که هست باید قطع کنه و در دوران حاملگی شاید علاعم حمله موقت یکی دو روزه داشته باشه ولی با استراحت و مصرف داروهای مخصوص هیچ مشکلی برای خانم ونوزاد همراه نداره وتازه احتمال خاموش شدن تمام پلاکها در خانمها بعد از زایمان وجود داره یعنی همان شفا پیدا کردن خودمون که میگیم(کلنیکشم در همدان روزهای زوج بعد از ظهرا هستش و همه روزه صبحا در بیمارستان فرشچیان هست)دوست داشتی باهاش مشورت بکن مینا خانم تازه کتابی هم به خانمهای که میخوان بچه بیارن میده که داخلش در باره سلامتی بیمار بعد از فارغ شدن نوشته
البته بعضی وقتا هم گفت احتمال 1حمله بعدش هست ولی چون قابل کنترول هست و دز مصرف داروی بیمار مشخصه هیچ مشکلی نیست چون سریعا درمانو شروع میکنن براش
با ارزوی موفقیت براتونicon_questionicon_questionicon_question
 تشکر شده توسط : hamid_147 , نازلی , elhamtanha , pariya1361
سلام دوست عزیز من چندماه پیش داروم بخاطر تصمیم به بارداری قطع کردم و هرماه یک گرم کورتون میزدم تااینکه باردارشدم و الان دوماهه که دیگه کورتون هم نمی زنم و حالمم هم هیچ تغییری نسبت به زمان تزریق نکرده و فقط عایم بارداری یکم اذیت میکنه که برای همه ی زنان باردار بوجود میاد جای هیچ نگرانی نیست عزیزمicon_biggrin
 تشکر شده توسط : سمانه ٧ , pariya1361

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دوران بارداری و زایمان برای افراد مبتلا به ام اس sooorooosh 43 34,363 2021/06/17, 10:34 PM
آخرین ارسال: mahbub
  نوع زایمان در بیماران ms النا 26 32,120 2020/03/11, 01:42 PM
آخرین ارسال: Setareh...
  قطع داروهای ام اس قبل از بارداری Soroush 86 59,534 2018/03/03, 10:15 AM
آخرین ارسال: glassheart
  آیا می توان خطر عود را پس از زایمان کاهش داد؟ همسر یک مشکوک به ام اس 4 5,719 2017/01/12, 11:13 PM
آخرین ارسال: M.mozhgan.73
  نکات قابل توجه درباره بارداری و ام اس sara 65 48,097 2016/01/11, 09:27 AM
آخرین ارسال: niloofary
  احساس خستگی و بارداری RoOo$aAa 3 3,433 2014/10/08, 02:55 PM
آخرین ارسال: farane

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست