امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر شما چیه؟(مشورت درباره ادامه تحصیل)
(2012/04/17, 11:59 PM)شیرین نوشته است: سلام به دوستای عزیزمlove51
1سوال داشتم
خواهشا اگه امکانش هست تا میتونین راهنماییم کنین بتونم تصمیم درستی بگیرمlove51
من ارشد قبول شدم.به نطرتون بخونم یا نه؟
آخه من از دکتر صحراییان این سوال رو پرسیدم ایشون گفتن اگه بدون استرس بخونی ضرری برات نداره بخون
آخه جون من مگه میشه امتحان و درس خوندن بی استرس باشه؟
بچه هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
میشه کمکم کنین 1تصمیم درست بگیرم؟
اگه بخونم امکان داره وضع بیماریم بدتر بشه؟sad2sad2sad2

سلام شیرین جان تبریک میگم که قبول شدی. من یه پیشنهاد دارم اگر برای شغل پیدا کردن میخوای بخونی پیشنهاد میکنم نخون ولی اگه دوست داری بخونی و برای سرگرمی میخونی خیلی هم عالیه بخون. اصلا هم استرس نداشته باش ارشد خیلی راحت تر از کارشناسی هست من معدل کارشناسی با تلاش زیاد 17 و خورده ای بود ارشد با تلاش کمتر معدلم 19 و خورده ای نزدیکه بیست بود. من به شخصه درس خوندم که برم سرکار و وقتی دیدم شرایط کار مخصوصا برای ما چقد بده حتی با اینکه سهمیه استعداد درخشان دارم برای دکترا بدون کنکور بیخیالش شدم و دیگه ادامه ندادم.
امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیریicon_question
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : pariya1361
6 سال از موقعی که شیرین میخواسته بره دانشگاه گذشتهconfused2 اگه تا الان ادامه داده باشه دکتراش هم گرفتهN_aggressive (37)N_aggressive (37)N_aggressive (37)N_aggressive (37)
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : alireza1111 , nahid , hamid , pariya1361
سلام
من خودم تصمیم به ادامه تحصیل نداشتم ولی بعد ام اس کنکور دادم و ادامه دادم agreement2
ولی کلا ربطی به بیماری یا سلامتی نداره معتقدم ادامه تحصیل چه فایده ای داره اونم تو این شرایط....confused2
الکی فشار و استرس و غیره ادم خیلی راحت میتونه کلاسهای دلخواهش و بره و تاثیر و نتیجه بهتری هم ببینهsmiling
ولی در شرایطی که ادم تا این مرحله رسیده و قبول شده بهتره ادامه بدهagreement2
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : nahid , glassheart , pariya1361
(2018/08/12, 10:22 AM)سمیرا67 نوشته است:
1سوال داشتم
آخه من از دکتر صحراییان این سوال رو پرسیدم ایشون گفتن اگه بدون استرس بخونی ضرری برات نداره بخون

سلام شیرین جان تبریک میگم که قبول شدی. من یه پیشنهاد دارم اگر برای شغل پیدا کردن میخوای بخونی پیشنهاد میکنم نخون ولی اگه دوست داری بخونی و برای سرگرمی میخونی خیلی هم عالیه بخون. اصلا هم استرس نداشته باش ارشد خیلی راحت تر از کارشناسی هست من معدل کارشناسی با تلاش زیاد 17 و خورده ای بود ارشد با تلاش کمتر معدلم 19 و خورده ای نزدیکه بیست بود. من به شخصه درس خوندم که برم سرکار و وقتی دیدم شرایط کار مخصوصا برای ما چقد بده حتی با اینکه سهمیه استعداد درخشان دارم برای دکترا بدون کنکور بیخیالش شدم و دیگه ادامه ندادم.
امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیریicon_question

سمیرا جون کجایی ؟ دقیقا کجایی ؟ سوال 6 سال پیش شیرین رو جواب میدی و تبریک میگی ولی سوال امروز رو نه ؟

شیرین بعد از اون ازدواج کرد و یه بچه هم داره و حتما تولدشو تبریکم گفتی یادت نیس !!laughing3smiling

(2018/08/11, 11:58 PM)مینا1234 نوشته است: با سلام و آرزوی سلامتی برای همه دوستان
آیا امکان حذف مدارک پزشکی بیماری ام اس وجود دارد؟
بنده بنا به دلایلی قصد دارم مدارکم را پس بگیرم آیا مقدور هست؟
سلام ، از کجا میخواهین پس بگیرین ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : پروانه , glassheart , pariya1361
1سوال داشتم

سلام
یه تجربه کاملا شخصی در مورد خودم
سال ۹۴ ارشد قبول شدم. یعنی مهر ماه رفتم سر کلاس. اون موقع هنوز ام اس تشخیص داده نشده بود. کلا هم آدم استرسی ای بودم.
ترم دوم که ام اس یهویی ظاهر شد کاری که کرد این بود که استرسم یهو کم شد. زدم تو خط بیخیالی. قبل از ام اس سر نمره هم اعصابم خورد میشد بعدش کار به جایی رسید که الان هنوز پایاننامه تحویل ندادم. همین امروز پیش استادم بودم میگفتم بابا اخراجم کن حال ندارم پایاننامه بدم.
smilingsmilingsmilingsmilingsmiling
یه چیز خیلی مهمه برای ارشد و ادامه تحصیل
و اون اینه که سوالای زیر را برای خودت پاسخ بدی.
- ایا این رشته ای که دارم میرم ارشدش رو بگیرم رو دوست دارم یا نه؟؟؟ اگه دوست دارم پس ارشد گرفتن لذت بخشه و مفید اما اگه دوست ندارم چی؟
- حالا دارم ارشد میگیرم. بعدش چی؟برنامه چیه؟ دکترا بگیرم؟ بعدش چی؟ برم سرکار؟ ارشد داشتن یا نداشتن چقدر مزایا داره برای کارمند شدن؟ اصلا میخوای کارمند بشی؟
شغل خودت؟
اینا را برای خودت مشخص کن. اگه نتیجه گرفتی برو ارشد بخون
جمله بی‌قراریت از طلب قرار تست ------- طالب بی‌قرار شو تا که قرار آیدت
سلام دوستان.چند سالی هست دختریو دوست دارم از آشناها هست و ام اس داره.بعضی وقتا میگه من رو میخواد بعضی وقتا میگه من ازدواج نمیکنم من خیلی دوسش دارم .میخواستم بدونم این عوارض هستش؟بعدش راهی داره؟چطور رفتار کنم؟خیلی دوسش دارم
سلام عزيزان
ميخواستم نظرتون را در مورد عصا بدونم
من وقتي ميرم بيرون هميشه ترس از خوردن زمين دارم چون تعادلم زياد خوب نيست واين باعث شده كمتر برم بيرون ومعمولا با خواهرم ميرم بيرون
الان طب فيزيكي ميرم ودكتر يه كفش تجويز كرده وقتي پام ميكنم نوع راه رفتنم خوب ميشه وديگه پامو پرتاب نميكنم 
(من موقع راه رفتن پاي چپم را به طور غير إرادي يه چرخش ١٨٠درجه ميدم وپرت ميكنم خيلي بد  راه ميرم)
ولي با اين وسيله(اورتز)خيلي بهتره ولي خوب عدم تعادل  بعد  از كمي راه رفتن هنوز هست
دكتر(طبفيزيكي)پيشنهاد عصا داده ولي خواهرم مخالفه ميگه تنبل ميشي وممكنه عصا زمينت بزنه
ولي به نظر خودم هم عصا پيشنهاد بدي نيست
اگر كسي تجربه داره يا اطلاعات بيشتري ممنون ميشم راهنماي كنيد
انگه كه توانستم بشد دانستم نشد
                               چون كه دانستم بشد توانستم نشد
 تشکر شده توسط : آرزو , pariya1361
(2018/12/02, 03:03 PM)hourieh نوشته است: سلام عزيزان
ميخواستم نظرتون را در مورد عصا بدونم
من وقتي ميرم بيرون هميشه ترس از خوردن زمين دارم چون تعادلم زياد خوب نيست واين باعث شده كمتر برم بيرون ومعمولا با خواهرم ميرم بيرون
الان طب فيزيكي ميرم ودكتر يه كفش تجويز كرده وقتي پام ميكنم نوع راه رفتنم خوب ميشه وديگه پامو پرتاب نميكنم 
(من موقع راه رفتن پاي چپم را به طور غير إرادي يه چرخش ١٨٠درجه ميدم وپرت ميكنم خيلي بد  راه ميرم)
ولي با اين وسيله(اورتز)خيلي بهتره ولي خوب عدم تعادل  بعد  از كمي راه رفتن هنوز هست
دكتر(طبفيزيكي)پيشنهاد عصا داده ولي خواهرم مخالفه ميگه تنبل ميشي وممكنه عصا زمينت بزنه
ولي به نظر خودم هم عصا پيشنهاد بدي نيست
اگر كسي تجربه داره يا اطلاعات بيشتري ممنون ميشم راهنماي كنيد

سلام دوست عزیز
من عدم تعادل در راه رفتن رو درک میکنم و میدونم خیلی بد هست
استفاده از عصا خوبه ولی نه همیشه... فقط مواقع خاص...مثلا وقت هایی که تنهایی و کسی همراهت نیست که کمکت کنه.
خواهرتون درست میگن اگه همیشه عصا دستت باشه برات عادت میشه و بعدش بدون تکیه گاهی مثل عصا نمیتونی راه بری...حتی آدمی که ام اس نداره و سالمه هم همینطوره !!
من عدم تعادلم زیاد و اذیت کننده نیست ولی حتی موقع ورزش و یا راه رفتن روی تردمیل مربیم نمیزاره دست هامو نگه دارم و میگه سعی کن خودت تعادلتو حفظ کنی.
از هیچی نترس عزیزم به خودت مطمعن باش فوقش هر جا خسته شدی و احساس کردی تعادلت اذیتت میکنه کمی بشین و استراحت کن . icon_question
 تشکر شده توسط : hourieh , pariya1361
بله میشه بدون استرس درس خوند، اولا شما خودت را عضو بهزیستی کن در ثبت نام کنکور گزینه معلول را بزن بعد سهمیه قبولی در شهر خودتون را میدن.
من الان ارشد میخونم و در دوران لیسانس ام اسم خفیف بود و به کسی نمیگفتم ام اس دارم
 حال به اساتیدم میگم بهم استرس بدن ام اس دارم چون بیماریم پیشرفت کرده و واحد کم بر میدارم
 تشکر شده توسط : Syd , pariya1361

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست