امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اگرازتزریق خسته اید،این موضوع را دنبال کنید.
بعد از تزریق هم باید کمپرس سرد کرد؟؟ بلافاصله بعد از تزریق؟؟ من نمیدونستم بعدش هم کمپرس کردن میتونه خوب باشه
دردهایت را دورت نچین تا دیوار شود .......
زیر پایت بگذار تا پله شود .....
 تشکر شده توسط : فرید 1353 , zohaa
پرستاری که به من آموزش تزریق دادند گفتند هم قبل از تزریق و هم بعد از تزریق از کمپرس یخ همون یخ خشک بر روی محل تزریقت استفاده کن
به این صورت که چند ثانیه قبل از تزریق یخ رو روی محل تزریق نگه می دارم بعدش پد الکل رو میزنم روی محل و چند ثانیه صبر میکنم الکل کمی خشک شه و سپس تزریق میکنم و بعد از تزریق با پنبه ی تمیز محل روتمیز می کنم و بعدش دوباره یخ رو چند ثانیه نگه میدارم
برای من این مدلی درد کمتره و هم کبودی

البته بلافاصله ی بلافاصله بعد از تزریق نه. کمی صبر میکنم و بعدش دوباره یخ میزارم
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : hilda , فرید 1353 , zohaa
movafegham manam nimsatt ghablaz tazrigh in ghors mikhoram tabolarz va sardadam kamtar shodehicon_biggrin
نمی دانم چه می خواهی!

ولی امشب دعا گویم

برای تو

برای رفع غم هایت

برای قلب زیبایت

برای راز پنهانت

و می دانم !

خدا از آرزوهایت خبر دارد

یقین دارم دعا حتماً اثر دارد
Smile
 تشکر شده توسط : فرید 1353 , zohaa
من همیشه نیم ساعت قبل از تزریق و روز بعد تزریق ناپروکسن میخورم البته ی مواقعیم نمیخورم که ببینم هنوزم عوارض رو بدنم داره یا نه که مواقعی که نمیخورم بدن درد شدیدتری نسبت به مواقعی که ناپروکسن میخورم دارم
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : zohaa , محسن گرامي
(2014/07/08, 01:01 AM)فرید 1353 نوشته است: اگر از تزریق خسته شده اید و اینترفرون(سینووکس زیفرون اکتفرون رسیژن ربیف و...)تزریق می کنید میتوانید به جای تزریق از داروی خوراکی فینگولید استفاده نمایید.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = == = = = = = = = = = = = = = = = = =

معاون وزير بهداشت و رييس سازمان غذا و دارو در مراسم افتتاح رسمي نخستين

خط توليد داروي خوراکي ام‌اس با عنوان «فينگوليد» در شرکت داروسازي اسوه،

گفت: سرانه مصرف داروي هر ايراني ۷۰ هزار تومان است در حالي که ۳ برابر هزينه‌

داروهاي ايراني به عنوان يارانه براي داروهاي خارجي صرف مي‌شود و سرانه

داروهاي گران گاهي تا ۷۰ ميليون تومان هم در سال افزايش مي‌يابد. رسول ديناروند

اظهار کرد: فرآيند توليد داروي «فينگوليد» از هشت سال گذشته آغاز شده بود و

کارهاي فرمولاسيون و سبک آن در وزارت بهداشت ادامه داشت. خوشبختانه مواد

اوليه اين دارو در داخل کشور ساخته شده و از دو سال پيش نيز مرحله مطالعات

باليني اين داروي ايراني صورت پذيرفت و پروتکل آن تصويب شد که نتايج، نشان از

موفقيت اين دارو است. وي با اشاره به تصديق کارشناسان و متخصصان علوم

اعصاب و بيماري‌هاي ام اس از جمله دکتر پاکدامن و دکتر صحراييان در زمينه داروي

خوراکي «فينگوليد»، افزود: اثربخشي «فينگوليد» رضايت بخش بوده که عوارضي

نشان نداده و اين دارو دروازه‌ جديدي براي درمان بيماران ام اس است. ديناروند با

اشاره به ۶۳ هزار بيمار ام‌اس در ايران عنوان کرد: بسياري از اين بيماران داروهاي

تزريقي دريافت مي‌کنند که حداقل نيمي از آنها مي‌توانند از داروي «فينگوليد» که

عوارض کمتري دارد، بهره‌مند شوند.
رييس سازمان غذا و دارو با بيان اينکه

«فينگوليد» در حال حاضر در داروخانه‌هاي منتخب وجود دارد و تحت پوشش ۹۰

درصدي بيمه قرار دارد، گفت: نگراني از بابت دسترسي اين دارو وجود ندارد و با تاييد

گفته‌هاي شرکت سازنده چند هزار از اين دارو توليد شده که در اختيار بيماران قرار

مي‌گيرد

دوست عزیز این موضوع رو باید تو تاپیک مربوط به خودش میگذاشتید
 تشکر شده توسط : محسن گرامي
(2014/07/09, 07:40 PM)فرید 1353 نوشته است:
(2014/07/09, 11:41 AM)nahid نوشته است: دوست عزیز ،کسی که این تاپیک رو ایجاد کرده هدفش توضیح راهکارهای تزریق بهتر بوده ، هر کس در این رابطه توضیحی داره میتونه توی این تاپیک بذاره . ولی اگه بخواهید کل صورت مسأله رو حذف کنید و بگید اگه از تزریق خسته شدید پس بیایید فینگولیمود بخورید ، مسلما هیچ ربطی به موضوع تاپیک نداره . شما اگه مطلبی درمورد این قرص خوراکی دارید لطفا در تاپیک مربوط به خودش بگذارید.
در این تاپیک قبلا هم پست های بله و خیر به علت عدم ارتباط با هدف تاپیک حذف شده. تاپیک های تخصصی برای سهولت در استفاده همه مبتلایان در زمان فعلی و سالهای آینده تا زمان درمان قطعی ام اس باید فقط مطالب مفید در ارتباط با موضوع باشه،نه آنقدر شلوغ که کسی نتونه 200-300 ارسال رو بخونه.
امیدوارم قانع شده باشید.icon_question

عنوان این تاپیک هیچ سنخیتی با هدفی که ایجاد کننده ان داشته ندارد.بهتر است عنوان تاپیک به(( راهکارهای تزریق بهتر))تغییر یابد.بهرحال ممنون از توجه شماicon_question

سلام فرید عزیز
نه دوست عزیز فکر میکنم شما در حوزه تولید یا فروش دارو تخصص داشته باشید. ولی حقیقتا Needle fatigue چیزیه که باید تزریق کننده باشید تا درک کنید موضوع رو. موضوع خسته شدن از تزریق در سالهای بیماریه.

من ۷ ساله دارم یک روز درمیان تزریق میکنم. و از تزریق خسته شدم. با دکتر های زیادی هم ارتباط دارم. همه بر این موضوع توافق دارند که چون داروی تزریقی من بهم ساخته و تا الان بدون مشکل هستم بهتره که تغییرش ندم. بنابراین نمی تونم تغییرش بدم.

البته که دارو های خوراکی هم خیلی خیلی خوب هستند.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : paeazan , FBF , kaveh_plus , hessam , hadisss , nahid , paeeze , فرید 1353 , mahdiye1989 , محسن گرامي
من مدتیه که (حدوداً دو هفته) تزریقاتم رو پدرم با دست برام انجام میده و خیلی خیلی راضیم هم موقع تزریق درد ندارم و هم بعدش جای تزریقم دردش خیلی کمتره

قبلاً خودم با دستگاه تزریق انجام میدادم چون نمیخواستم وابسته بشم به کسی برای تزریق کردن و یا اینکه پدرم بخاطر اینکه باید اینکارو برام انجام بده آزرده خاطر بشه ولی این اواخر تزریقاتم خیلی اذیتم میکرد مجبور شدم اینو امتحان کنم الان خیلی راضیم امیدوارم پدرم با انجام اینکار ناراحت نشه من هربار بهش میگم که وقتی برام تزریق میکنه اصلن دردم نمیاد و خیلی راحتم

به نظر من تزریق رو با دست انجام بدین و آمپول رو آروم آروم تخلیه کنین من کمپرس هم انجام نمیدم wink2
 تشکر شده توسط : hadisss , sina gt , ayda.m , minoshka , mahdiye1989 , محسن گرامي
(2014/07/05, 08:22 AM)تندیس نوشته است: خوردن ی استامینوفن کدئین بعد هر تزریق عالیهههههه

فرقی نداره که قبل و بعدش بخوری.ولی برای کسانی که اینترفرون استفاده می کنن ضروری هست که استفاده کنن و الا بعد از تزریق تا چند ساعت و چه بسا 1 روز حالت تب و لرز خواهند داشت.استا مینوفن عادی هم اگه چیز دیگه ایی نداشتید خوبه.بلاخره از هیچی بهتره.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : mahdiye1989
آقا بهرنگ نزدیک 10 ساله دارم یه شب درمیون بتافرون میزنم ولی تا حالا نشده بخاطر تزریق مسکن بخورم ، حداروشکر مشکلیم ندارم ، مصرف زیاد مسکن باعث میشه بعد از یه مدت بدن بهش عادت کنه و دیگه جواب نمیده ، بخش زیادی از مشکلات ما تلقینیه ، مثل همین تب و لرز confused2
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : بهرنگ
خوب مهديه جان من هم بعد از تزريق درد و تب و لرز دارم عايا اين تلقينه ؟
من هم از تزريق خسته شدم ولي تا حالا سه يار به دكترم مراجعه كردم ولي اون اجازه نداده كه از قرص استفاده كنم
گر ببري به سروري بر سر زلف جان من
زنده شوم به يك نفس از دم جان فضاي تو
 تشکر شده توسط : mahdiye1989

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کتاب:ام اس خود را مدیریت کنید. mohammad.ali 1 3,095 2010/06/01, 07:00 AM
آخرین ارسال: mohammad.ali

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان