• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سئوال درباره انجام ام آر آی
با سلام
1- mri بدون تزريق چه فرقي با mri با تزريق داره؟
2- كسي كه 5 ساله گزگز و خواب رفتن دست و پا و كمي هم لرزش خفيف وضعيتي اندامها و وزوز گوش داره ميتونه با mri بدون تزريق هم متوجه داشتن يا نداشتن ms بشه ؟ چون شنيدم ماده حاجبي كه تزريق ميكنند ممكنه با بدن بعضيا سازگار نباشه و تزريق دردناكي هم داره و براي بدن هم مضر هست . حالا درست يا غلطشو نميدونم.

3- هزينه mriبدون تزريق و با تزريق بدون بيمه چنده؟
4- كل زمان mri براي مغز و گردن و نخاع چقدر طول ميكشه؟ داخلش تاريكه يا لامپ داره؟ هوا مياد يا احساس خفگي ميده؟ لباس مخصوص بايد بپوشيم يا با لباس خودمونم ميشه؟
5- با نوار عصب چشم بتنهايي ميشه اين بيماري رو تشخيص داد؟
مرسي
جواب سوال 4 البته با تجربه ای که داشتم.من چند باری ام آر آی از مغز و نخاع گردن انجام دادم حدودا 10 تا 15 دقیقه طول کشیده من همیشه توی دستگاه چشمام رو می بندم.مثل اینه که جلوی باد کولر هستی هم خیلی خنکه هم هوا جریان داره من همیشه احساس سرما میکنم از خنکی زیاد.لباس مخصوص پوشیدم اما مهم اینه که لباسی تنت باشه که هیچ فلزی نداشته باشه مثل دکمه فلزی و ... .تزریق کنتراست هم هیچ دردی نداره عزیزم .من نوار عصب چشمم طبیعی بود.منم مشکلات حسی داشتم 5 ماه تمام بدنم گزگز میکرد و بی حس بود از پا شروع شد و کل بدنم رو گرفت حتی اگه لباس هم تنم نبود نمی فهمیدم sad2 .منم وزوز گوش و کاهش شنوایی گوش چپ هم داشتم از چند سال قبل از بیماریم.
بدون امضا
 تشکر شده توسط : Prime , ms0 , mika
(2011/07/23, 02:34 AM)ms0 نوشته است: با سلام
1- mri بدون تزريق چه فرقي با mri با تزريق داره؟
2- كسي كه 5 ساله گزگز و خواب رفتن دست و پا و كمي هم لرزش خفيف وضعيتي اندامها و وزوز گوش داره ميتونه با mri بدون تزريق هم متوجه داشتن يا نداشتن ms بشه ؟ چون شنيدم ماده حاجبي كه تزريق ميكنند ممكنه با بدن بعضيا سازگار نباشه و تزريق دردناكي هم داره و براي بدن هم مضر هست . حالا درست يا غلطشو نميدونم.

3- هزينه mriبدون تزريق و با تزريق بدون بيمه چنده؟
4- كل زمان mri براي مغز و گردن و نخاع چقدر طول ميكشه؟ داخلش تاريكه يا لامپ داره؟ هوا مياد يا احساس خفگي ميده؟ لباس مخصوص بايد بپوشيم يا با لباس خودمونم ميشه؟
5- با نوار عصب چشم بتنهايي ميشه اين بيماري رو تشخيص داد؟
مرسي

1) تزریق ماده ی حاجب باعث ایجاد افتراق بین بافت طبیعی و غیر طبیعی استفاده می شوند . و عکس بهتری به رادیولوژ میدهد.

2) در مورد عوارض ماده حاجب دکتر شما که براتون تجویز کرده بهتر از همه میدونه و تداخل دارویی شما رو متوجه میشه. اما به طور کلی هر چه دکتر برای شما تجویز کنه مفیده.
[تصویر:  jwt2xtbee648qo0rj4y.jpg]

3) هزینه ی آزاد در حدود 96 هزار تومن ه!
4) زمان ام آر آی در سه منطقه در حدود 90 دقیقه میانگین با توجه به دستگاه طول میکشه.
لباستون رو نمی تونید استفاده کنید. در هزینه ی فوق لباس هم در نظر گرفته شده. تهویه ی مطبوع گذاشتن بعضی جاها هم موسیقی پخش میکنن فقط نکته مهم اینه که شما نباید تکون بخورید.
5) با نوار به تنهایی نمیشه تشخیص داد. نوار عصب عضله فقط مشکلات اون عضلاتی رو میبینه که آزمایش میشه! اصلی ترین روش تشخیص mri هست.

از mri نترسید.

منابع:
به دلیل تعدد منابع ذکر نمیشود.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : hamid , somaye_602000 , ms0 , Mahdieh , fireboud , BanOoOo , شفا یافته , maede , paeazan
كسي ميدونه اين ماده حاجبي كه تزريق ميكنند چيه؟ پلاكها روبهتر نشون ميده يا فايده ديگه اي داره؟ براي كساني كه علائم خيلي خفيف اوليه را دارند و ممكنه بيماري ديده نشه استفاده ميشه يا براي كساني كه بيماري پيشرفت كرده هم استفاده ميشه؟

داخل دستگاه تاريك هست يا روشن؟

كسي كه دندان پر كرده يعني جيوه كه فلز هست داخل دهانش هست و كسي كه دندان كاشتني داره يعني تيتانيوم كه فلز هست داخل فكش هست و روكش دندان هم ميتونه متال سراميك باشه پس با اين همه فلز داخل دهان چرا داشتن يك دكمه فلزي روي لباس مشكل دارد؟
وقتي لرزش خفيف دارم چطور ميشه داخل دستگاه تكون نخورد
لرزش با تکون خوردن فرق داره!
در نهایت ممکنه به شما آرامبخش بزنن MRI ساده ترین و راحت ترین آزمایشهاست.

[تصویر:  MRI-Machine.jpg]

داخلش روشنه و شما با یه تخت آهسته داخل تونل روشنی میشید.
بعد دستگاه پر سر و صدایی بدون اینکه ببینید دور این لوله می چرخه و یک آهنربای قوی ایجاد میکنه و با توجه به میدان مغناطیسی که ایجاد میشه عکس برداری میکنه.

من در مورد ماده حاجب توضیح دادم
 تشکر شده توسط : ms0 , Mahdieh , شفا یافته , maede , paeazan
سلام..این ماده ای که بهتون تزریق میکنن منشا پلیمری داشته و بیشتر دارای مولکولهای آبه..بنابراین هیچ خطری براتون نداره...در مورد mri هم جدیدا روش mri باز اومده که دیگه داخل فضای کوچیک نیستین...میتونین درخواست کنین براتون موسیقی بزارن...mri هم نسبت به روش های عکس برداری دیگه کم خطرتره...

ای سراپا همه خوبی
تک و تنها به تو می اندیشم
 تشکر شده توسط : Prime , ms0 , Mahdieh , MAHDI
اضافه کنم که ماده پرکننده دندان ؛ تاثیری بر MRI نداره اما ممکنه روی عکس تاثیر بذاره
و حتما باید رادیولوژ بمونه!
 تشکر شده توسط : ms0 , Mahdieh
اتفاقا من خیلی از ام آر آی خوشم میاد.کیف داره کلی .من از تزریق میترسیدم که اصلا نفهمیدم کی زد. همش داشتم ذکر میگفتم و به پلاکهام میگفتم پلاکهای خوبی باشن و غیر فعال باشنagreement2
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : ms0 , maede
(2011/07/23, 07:58 PM)Prime نوشته است: اضافه کنم که ماده پرکننده دندان ؛ تاثیری بر MRI نداره اما ممکنه روی عکس تاثیر بذاره
و حتما باید رادیولوژ بمونه!

مرسي . ولي راديولوژ بدونه كه دندان فلز داره چكار ميتونه بكنه ؟
مرسي . ولي راديولوژ بدونه كه دندانم با فلز پر شده چكار ميتونه بكنه ؟
اگه راه حل نداره و عكس خراب ميشه پس mri كردن اينجوري چه فايده اي داره؟

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان