امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رژیم غذایی دکتر والس برای بیماران ام اس و بهبودی
من آهن خونم همیشه پایین بوده و هست
اما کلسیم
من از آذر ماه سال 92 لبنیات رو گذاشتم کنار
الان من یک هفته پیش آزمایش دادم هم کلسیم بالا
بود هم ویتامین دی. ..
برای اینکه خیلی چیزها ی دیگه هم کلسیم دارن درست مثل
گوشت ها وقتی بوقلمون و گوشت گوسفندی آهن دارن
خوب ما گاو و گوساله نمی خوریم یه مو از سر خرس کندن
غنیمته. ..
 تشکر شده توسط : مینا میلانی
[quote='سها' pid='499492' dateline='1430065935']
من آهن خونم همیشه پایین بوده و هست
اما کلسیم
من از آذر ماه سال 92 لبنیات رو گذاشتم کنار
الان من یک هفته پیش آزمایش دادم هم کلسیم بالا
بود هم ویتامین دی. ..
برای اینکه خیلی چیزها ی دیگه هم کلسیم دارن درست مثل
گوشت ها وقتی بوقلمون و گوشت گوسفندی آهن دارن
خوب ما گاو و گوساله نمی خوریم یه مو از سر خرس کندن
غنیمته. quote]
سلام

رژيم غذاى دكتر والس در كجا نوشته شده اگر ممكن است بيشتر توضيح دهيد
منکه اصلا رژیم غذایی رو رعایت نمیکنم..........confused
تا حالاهم مشکلی پیش نیومده.....نمیدونم شاید بعدها پشیمون بشم...ولی درکل اعتقاد به رژیم غذایی ندارم......Smile (52)Smile (52)Smile (52)
صبر کن سهراب! آری… تو راست می گویی آسمان مال من است پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین،مالِ من است!
اما سهراب تو قضاوت کن، بر دل سنگ زمین جای من است؟! من نمی دانم که چرا این مردم، دانه های دلشان پیدا نیست…
صبر کن سهراب! قایقت جا دارد؟ من هم از همهمه ی داغ زمین بیزارم
(2014/04/21, 10:49 AM)paeazan نوشته است: ۱۳۹۳/۰۱/۳۱

بیماران مبتلا به ام اس این رژیم غذایی را امتحان کنند

[تصویر:  25835711631622775858.jpg]

سلامت نیوز: در سال 2000 «تری والس» پروفسور پزشکی در دانشگاه آیوا به‌ام اس دچار شد. او با استفاده از راهکار‌های طبیعی و دانش پزشکی بر این بیماری پیروز شد و با بیماری غیر قابل درمان جنگید و در نهایت سلامتی‌اش را به‌دست آورد.در حال حاضر این استاد دانشگاه تلاش می‌کند مبتلایان به‌ام اس با بیماری‌شان مبارزه کنند.
او در یک مصاحبه خبری گفت:‌ام اس به من انگیزه داد تا دوباره علوم پایه و تغذیه را مطالعه کنم.پس از تلاش بسیار نتیجه گرفتم رژیم غذایی مناسب و بر پایه علم تغذیه،‌ام اس را درمان می‌کند.این متخصص می‌گوید: این رژیم غذایی به بیماران‌ام اس و افرادی که از سایر بیماری‌های عصبی و صدمات مغزی رنج می‌برند،کمک می‌کند.
بلافاصله پس از تشخیص‌ام اس دکتر والس از بهترین درمان‌های پزشکی در دسترس از جمله داروهای زیادی استفاده کرد اما هیچ یک از آن‌ها برای درمان قطعی پاسخ نداند طوری‌که پس از هفت سال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری بدون کمک دیگران قادر به نشستن نبود و مجبور شد از صندلی چرخ دار استفاده کند.

با وجود این ناتوانی دکتر والس تحقیق در زمینه تغذیه و بیماری‌ام اس را با پشتکار فراوان و اراده‌ای خستگی ناپذیر ادامه داد و مکانیسم‌های اساسی‌ام اس و سایر بیماری‌های عصبی مانند پارکینسون،هانتینگتون و آلزایمر را پیدا کرد که همگی ناشی از نقص در میتوکندری بودند.میتوکندری‌ها قطعات کوچکی در سلول‌ها هستند که مدیریت تولید انرژی را بر عهده دارند و برای مغز و عملکرد قلب همچنین سلامت عمومی مهم هستند.دکتر والس 31 ماده مغذی را که میتوکندری و سایر انتقال دهنده‌های عصبی مهم تغذیه می‌کنند شناسایی کرد.
با استفاده از این یافته‌های علمی او یک رژیم غذایی بسیار خاص برای بیماران طراحی کرد و در کمتر از شش ماه بعد توانست بدون کمک دیگران و استفاده از صندلی چرخ دار راه برود.چند ماه بعد او با 18 مایل دوچرخه سواری به بیماری‌ام اس پایان داد.
این استاد دانشگاه می‌گوید: این برنامه غذایی با به حداکثر رساندن ویتامین‌ها، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی ساخته شده است اما غلات و فرآورده‌های لبنی در این دستورالعمل نیستند.

مواد غذایی پیشنهادی دکتر والس به شرح زیر است:

- بشقاب سبزی‌های برگ دار مانند کلم
- سبزی‌های غنی از گوگرد مانند کلم بروکلی و پیاز
- بشقاب حاوی حداقل سه نوع سبزی مختلف رنگی غیر نشاسته‌ای (منظور ذرت و سیب زمینی نیست)
- ماهی یا گوشت حیوانات علف خوار
- توت
- سیرابی حداقل یک بار در هفته
- جلبک دریایی حداقل یک‌بار در هفته
- آب استخوان پخته شده
بسیاری از بیماران دکتر والس با استفاده از این رژیم غذایی بهبودی چشمگیری داشتند و در دو سال گذشته از رختخواب به صندلی چرخ دار منتقل شده سپس با عصا راه رفتند.

یکی از بیماران‌ام اس درباره برنامه غذایی دکتر والس می‌گوید: بعد از انجام این رژیم غذایی به سختی می‌گویید که به‌ام اس مبتلا بوده‌اید.دکتر والس بعد از استفاده طولانی مدت همچنان بهبودی قابل چشمگیری داشته و زندگی بسیار فعالی دارد.او به پزشکان بالینی آموزش می‌دهد با این شیوه بیماران را درمان کنند.او در کتابش رژیم غذایی و دستورالعمل‌های زیادی را فراهم کرده و در کتاب «مراقبت از میتوکندری من» آن‌ها را منتشر کرده است.

دکتر والس متخصص مغز و اعصاب، نوشیدن یک کاسه از آب استخوان پخته را در روز توصیه می‌کند.او می‌گوید:این مایع برای مفاصل بسیار مغذی بوده و در عملکرد انتقال دهنده‌های عصبی مؤثر است.همچنین جلبک دریایی منبع خوبی از ید و سایر مواد معدنی ضروری بدن است.

منبع: روزنامه ایران

لینک خبر
سلام
من ٣٨ درصد پوكى استخوان دارم اگر مواد لبنى نخورم پوكى من بيشتر ميشود با اين مشكل چكار كنم
اگر كسى اطلاعات پزشكى دارد لطفا من را راهنمايى كند متشكرم

سلامت نیوز: در سال 2000 «تری والس» پروفسور پزشکی در دانشگاه آیوا به‌ام اس دچار شد. او با استفاده از راهکار‌های طبیعی و دانش پزشکی بر این بیماری پیروز شد و با بیماری غیر قابل درمان جنگید و در نهایت سلامتی‌اش را به‌دست آورد.در حال حاضر این استاد دانشگاه تلاش می‌کند مبتلایان به‌ام اس با بیماری‌شان مبارزه کنند.
او در یک مصاحبه خبری گفت:‌ام اس به من انگیزه داد تا دوباره علوم پایه و تغذیه را مطالعه کنم.پس از تلاش بسیار نتیجه گرفتم رژیم غذایی مناسب و بر پایه علم تغذیه،‌ام اس را درمان می‌کند.این متخصص می‌گوید: این رژیم غذایی به بیماران‌ام اس و افرادی که از سایر بیماری‌های عصبی و صدمات مغزی رنج می‌برند،کمک می‌کند.
بلافاصله پس از تشخیص‌ام اس دکتر والس از بهترین درمان‌های پزشکی در دسترس از جمله داروهای زیادی استفاده کرد اما هیچ یک از آن‌ها برای درمان قطعی پاسخ نداند طوری‌که پس از هفت سال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری بدون کمک دیگران قادر به نشستن نبود و مجبور شد از صندلی چرخ دار استفاده کند.

با وجود این ناتوانی دکتر والس تحقیق در زمینه تغذیه و بیماری‌ام اس را با پشتکار فراوان و اراده‌ای خستگی ناپذیر ادامه داد و مکانیسم‌های اساسی‌ام اس و سایر بیماری‌های عصبی مانند پارکینسون،هانتینگتون و آلزایمر را پیدا کرد که همگی ناشی از نقص در میتوکندری بودند.میتوکندری‌ها قطعات کوچکی در سلول‌ها هستند که مدیریت تولید انرژی را بر عهده دارند و برای مغز و عملکرد قلب همچنین سلامت عمومی مهم هستند.دکتر والس 31 ماده مغذی را که میتوکندری و سایر انتقال دهنده‌های عصبی مهم تغذیه می‌کنند شناسایی کرد.
با استفاده از این یافته‌های علمی او یک رژیم غذایی بسیار خاص برای بیماران طراحی کرد و در کمتر از شش ماه بعد توانست بدون کمک دیگران و استفاده از صندلی چرخ دار راه برود.چند ماه بعد او با 18 مایل دوچرخه سواری به بیماری‌ام اس پایان داد.
این استاد دانشگاه می‌گوید: این برنامه غذایی با به حداکثر رساندن ویتامین‌ها، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی ساخته شده است اما غلات و فرآورده‌های لبنی در این دستورالعمل نیستند.

- بشقاب حاوی حداقل سه نوع سبزی مختلف رنگی غیر نشاسته‌ای (منظور ذرت و سیب زمینی نیست)
- توت
- آب استخوان پخته شده
بسیاری از بیماران دکتر والس با استفاده از این رژیم غذایی بهبودی چشمگیری داشتند و در دو سال گذشته از رختخواب به صندلی چرخ دار منتقل شده سپس با عصا راه رفتند.

یکی از بیماران‌ام اس درباره برنامه غذایی دکتر والس می‌گوید: بعد از انجام این رژیم غذایی به سختی می‌گویید که به‌ام اس مبتلا بوده‌اید.دکتر والس بعد از استفاده طولانی مدت همچنان بهبودی قابل چشمگیری داشته و زندگی بسیار فعالی دارد.او به پزشکان بالینی آموزش می‌دهد با این شیوه بیماران را درمان کنند.او در کتابش رژیم غذایی و دستورالعمل‌های زیادی را فراهم کرده و در کتاب «مراقبت از میتوکندری من» آن‌ها را منتشر کرده است.

دکتر والس متخصص مغز و اعصاب، نوشیدن یک کاسه از آب استخوان پخته را در روز توصیه می‌کند.او می‌گوید:این مایع برای مفاصل بسیار مغذی بوده و در عملکرد انتقال دهنده‌های عصبی مؤثر است.همچنین جلبک دریایی منبع خوبی از ید و سایر مواد معدنی ضروری بدن است.

لینک خبر
سلام
من ٣٨ درصد پوكى استخوان دارم اگر مواد لبنى نخورم پوكى من بيشتر ميشود با اين مشكل چكار كنم
 تشکر شده توسط : 0MID
(2015/05/03, 01:32 PM)zohrevand نوشته است:

- توت
- آب استخوان پخته شده

لینک خبر
سلام

- توت
- آب استخوان پخته شده

لینک خبر
سلام
.سلام
من در مورد شما که مبتلا به پوکی استخوان هستید نمی دونم
و کاری هم با طب سنتی ندارم اما من خودم اعتقاد داشتم الآن نزدیک 2 ساله
که لبنیات نمی خورم کورتون هم مواقعی بوده که استفاده کردم ولییییییی
بادوم زیاد می خورم می دونید که بادام و سویا سرشار از کلسیم هست
مخصوصا سویا
سویا بوداده رو از آجیلی ها مثل بادام تهیه کنید و میل کنید
من تازگی ها آزمایش دادم نه کمبود کلسیم دارم نه ویتامین دی
( البته کم کاری تیروئید خود ایمن گرفتم سویا می گن خوب نیست براشsad2sad2sad2)
ان شاءالله خوب می شید...baybay
 تشکر شده توسط : مینا میلانی , zohrevand , 0MID , غزل
کم کاری تیروئید اگه بخاطر ام اس یا داروئه ، تغذیه تاثیری روش نداره
در زندگی سه گزینه بیشتر نداریم: بی خیال شویم، تسلیم شویم، یا آگاهانه سخت تلاش کنیم.
 تشکر شده توسط : 0MID
پوکی استخوان درخانمها شایع است....مهمترین دلیل بخاطر عادت انها است......
کپسول کاردیول که مکمل غذایی خیلی میتونه موثرباشه........خوردن گردو تازه و قرارگرفتن در معرض نورخورشید هم موثره.....یه مطلب هم در مورد کم کاری تیروئید میذارم امیدوارم استفاده ببرید:

اضافه وزن به تنهایی مشکلات زیادی را برای فرد به وجود می‌آورد که می‌توان به عنوان نمونه به چربی خون، دیابت و... اشاره کرد ولی در رابطه با مراجع مورد نظر به بررسی‌های بیشتری نیاز است. این‌طور که به نظر می‌رسد علاوه بر چاقی و چربی خون با مشکل دیگری هم مواجه هستید و آن «کم‌کاری» غده تیروئید است.
برای تشخیص قطعی این بیماری باید آزمایش خون بدهید. ولی با علائم ذکر شده احتمال کم‌کاری تیروئید دور از انتظار نیست.

نشانه‌ها سخن می‌گویند
بیشتر بیماری‌های ایجاد شده در بدن علائمی را به همراه دارند که همین نشانه‌ها زمینه‌ساز تشخیص اولیه بیماری هستند. اختلال کم‌کاری غده تیروئید هم با نشانه‌هایی همراه است که از آن جمله می‌توان به کاهش ضربان قلب، تعرق بیش از حد، اختلال در خواب، ریزش مو و به هم خوردن عادت ماهانه در خانم‌ها اشاره کرد.
با پیشرفت بیماری اثرات نامطلوبی روی بخش‌های مختلف بدن ایجاد می‌شود. از این‌ اثرات می‌توان به کاهش سوخت و ساز بدن (کاهش متابولیسم)، افزایش وزن، تغییرات فشار خون و... اشاره کرد. این نشانه‌ها از دیگر علائم کم‌کاری غده تیروئید است. کره چشم برخی از مبتلایان به اختلال کم‌کاری دچار بیرون‌زدگی (اگزوفتالمی)، التهاب، تورم و درد شدید می‌شود.

هدف اصلی، وزن
افرادی که به بیماری کم‌کاری تیروئید مبتلا هستند باید وزنشان را کنترل کرده و به افزایش وزنشان حساس باشند. علاوه بر اینکه باید زیر نظر پزشک دارو دریافت کنند و برای داشتن رژیم غذایی مناسب تحت نظر یک مشاور تغذیه هم قرار بگیرند. مصرف زیاد نان وجایگزین کردن آن با برنج کار درستی نیست چرا که چنین رژیمی غیراصولی بوده و نمی‌تواند وزن را کاهش دهد. مساله‌ای که این خانم با آن مواجه است اضافه وزن نیست بلکه چاقی مفرط است.
در نتیجه باید تغییرات عمده‌ای روی برنامه غذایی او ایجاد شود. برای اینکه دو تا چهار کیلوگرم در ماه وزن کم کنید باید از برنامه غذایی فعلی‌تان 500 تا 800 کیلو کالری کم کنید. در واقع شما به 1200 کیلو کالری در روز نیاز دارید؛ ضمن اینکه باید از خوردن برخی غذاها و تنقلات اجتناب کنید؛ چرا که برخی از غذاها روی عملکرد غده تیروئید تاثیر منفی می‌گذارند.

وقتی غذا دشمن می‌شود
هورمون کنترل‌کننده عملکرد غده تیروئید در بدن افرادی که به کم‌کاری تیروئید مبتلا هستند به اندازه کافی ترشح و تولید نمی‌شود و به همین دلیل نوع تغذیه و رژیم غذایی بر بهبود یا تشدید روند بیماری این افراد تاثیرگذار است. مبتلایان به کم‌کاری تیروئید نباید انواع کلم را به شکل خام مصرف کنند. همچنین مصرف اسفناج، شلغم، سویا و بادام‌زمینی هم به آنها توصیه نمی‌شود. برخی میوه‌ها مثل گلابی و هلو باعث کاهش عملکرد غده تیروئید می‌شود. مصرف روغن کلزا و کانولا هم برای افراد مبتلا به اختلال کم‌کاری تیروئید مضر است.

گیاه درمانی
شما باید علاوه بر کنترل وضعیت غده تیروئید و کاهش وزن، به فکر کاهش و کنترل چربی خون نیز باشید. به همین دلیل مصرف غذاهای سرخ کردنی را به طور کل کنار بگذارید و غذاها را به شیوه بخارپز و کباب‌پز تهیه و مصرف کنید. تا حد امکان می‌توانید چربی‌های گوشت قرمز و پوست مرغ را کاملا جدا کنید. مصرف خامه، کره و چربی‌های حیوانی را به حداقل ممکن برسانید و برای کاهش وزن هم مصرف قند مثل شیرینی و شکلات را متوقف کنید. برای کاهش چربی خون بهتر است از اسپرزه، آویشن، شنبلیله، سیر، پیاز، جو، جعفری و گریپ فروت استفاده کنید و در نهایت اینکه استفاده از روغن زیتون هم توصیه می‌شود.

آداب نمک‌خواری
استفاده از نمک باعث افزایش فشار خون می‌شود ولی اگر با مشکل فشار خون مواجه نیستید باید به چند نکته درباره نمک توجه کنید؛ اول اینکه نمک ید دار را در پایان پخت غذا به میزان کم به غذا اضافه کنید. دوم اینکه نمک یددار را در معرض نور قرار ندهید؛ چرا که ید آن از بین می‌رود.

خوراکی‌های مجاز
استفاده از ویتامین‌های خانواده B رابطه مستقیمی با کنترل تولید هورمون مرتبط با تیروئید و بهبود عملکرد آن دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود از مکمل حاوی ویتامین‌های خانواده B استفاده کنید. ویتامین C هم برای افراد مبتلا به کم کاری تیروئید مفید است.
در نتیجه استفاده از سبزیجات با رنگ سبز تیره مثل اسفناج تیره و نارنجی مانند هویج و فلفل دلمه‌ای می‌تواند به تامین این ویتامین کمک کند. به غیر از مواد یاد‌شده که منع غذایی دارند (که کمی قبل‌تر درباره آن حرف زدیم) می‌توانید از انواع میوه‌ها و سبزی‌ها به صورت خام استفاده کنید. ویتامین E مورد نیاز بدن را از غلات و مغزها تامین کنید. البته یادتان نرود که مصرف بادام زمینی مضر است. مصرف گوشت مرغ و ماهی (گوشت سفید) توصیه می‌شود. به طور کلی افرادی که به کم کاری تیروئید مبتلا هستند باید مواد مورد نیاز بدن را با یک رژیم اصولی تامین کنند. بدن را با یک رژیم اصولی تامین کنند.

از تو حرکت
تاثیر ورزش در بهبود عملکرد بدن انکارناپذیر است. به همین دلیل برای پایین آمدن وزن و بهبود عملکرد غده تیروئید ورزش ضروری است. مشورت با پزشک، مصرف دارو و در صورت نیاز رعایت رژیم غذایی صحیح (کم کردن وزن) و ورزش می‌تواند در بهبود عملکرد غده تیروئید موثر باشد.
منبع:farsika.ir
صبر کن سهراب! آری… تو راست می گویی آسمان مال من است پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین،مالِ من است!
اما سهراب تو قضاوت کن، بر دل سنگ زمین جای من است؟! من نمی دانم که چرا این مردم، دانه های دلشان پیدا نیست…
صبر کن سهراب! قایقت جا دارد؟ من هم از همهمه ی داغ زمین بیزارم
 تشکر شده توسط : elham 66 , zohrevand , پریس
عزیران این رژیم غذایی رو چطور انجام بدیم همراه غذا یا میان وعده کلموسبزیجاتو پیاره ...میشه بفرمایین
(2015/10/01, 01:55 PM)tamana نوشته است: عزیران این رژیم غذایی رو چطور انجام بدیم همراه غذا یا میان وعده کلموسبزیجاتو پیاره ...میشه بفرمایین
تو کتاب کاملا توضیح داده که چی کار کنین! خودش در طی یه سال از صندلی چرخ دار بلند شده با دچرخه تا محل کارش رفته! من خودم یه ساله فقط با تغذیه ام اسم رو کنترل میکنم بجز سر درد اونم وقتی خسته میشم هیچ علایم دیگه ای نداشتم بعد از حمله ی اول که 2 ماه زمین گیرم کرد!
البته من با این کتاب جلو نمیرم ولی خیلی دنبالشم لطفا اگه پیدا کردین منم در جریان بزارین
Dr wahls, how i beat my progressive MS
 تشکر شده توسط : پریس
همه این رژیم خوبه ولی اخه من نه سیرابی نه اب استخون نه جلبک رو نمیخورم جایگزین نداره؟مثلا لواشکagreement2agreement2agreement2
گاهیــ خـــدا آنقـدر صدایتـ را دوستـ داردکــ ه

سکوتـــــــــــــ میکنـــد تا تــو بارهـــــا بگویــی

خــــــــــــــــ♥ـــدای منـــــــــــــــــــــــــــ

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی توکسین بوتولینوم برای حل کردن مشکلات مثانه در بیماران ام اس zenith 3 4,397 2013/09/13, 05:15 PM
آخرین ارسال: hamdam
  اسپاستیسیتی (بخش ۲) : کشش برای درمان Sina 2 4,470 2010/03/08, 08:38 PM
آخرین ارسال: sadaf

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان