امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سیزدهمین همایش سالانه بیماری ام.اس دراهواز
انجمن ام. اس استان خوزستان به اطلاع می رساند درتاریخ پنج شنبه 26/10/92 سیزدهمین همایش سالانه بیماری ام.اس درمحل اهواز - نیوساید - سالن سینمای نیوساید ازساعت 8:00 الی 12:00 با سخنرانی پزشکان واعضاء هیات علمی دانشگاه برگزارمی گردد.
انجمن ام. اس استان خوزستان
 تشکر شده توسط : دل آرام , venoos , maryam.N , hadisss , paeazan , omid , محبوب64 , هانیه , ahya , ساغر , zohaa , warrior , الهام ج , fireboud , yummy , a.majd
اوکی agreement2
مرسی خانم کوشکی
تاریخ رو یادداشت کردم که فراموشم نشه
من که هستم ایشالا
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : paeazan , omid , محبوب64 , ahya , علی دنیانورد
شانس بدبختی من مامانم که رفته بود فاتحه خونی که تمامی ندارندconfused من هم درگیر یه مهمون که به جایی اینکه حبیب خدا باشه مصییبت عظیم خدا بود angry بودم نتونستم با اینکه این همه برنامه ریزی کرده بودم نیومدمsad
 تشکر شده توسط : محبوب64 , paeazan
سر فرصت گزارشی کامل و مفصل از همایش رو اینجا رائه میدم icon_question
 تشکر شده توسط : یه غریبه , الهام ج , fireboud , محبوب64 , paeazan , کارون , mahdiye1989
با تشکر از انجمن بخاطر برنامه ی عالیشون.خیلی شاد بود.در ابتدا دکتر مجدی نسب رئیس انجمن ام اس خوزستان از تازه های ام اس گفتن و در آخر برنامه هم دکتر مجدی نسب و دکتر محمدیانی نژاد جواب سوالات پزشکی حضار رو دادن
یه روانشناس هم صحبت کرد و به سوالات مربوط جواب داد
و..

در اول هنگام ورودمون بهمون چند کتابچه و کاتالوگ در مورد ام اس و روانشناسی دادن:
رویارویی با ام اس:پرسش و پاسخ صریح
اکنون زمان حرکت است

اینجا یا در تاپیک دلتنگی سعی میکنیم مطالب رو بذاریم
یه کتاب دادن با عنوان "در جستجوی درمانی برای بیماری ام اس" اثر دکتر هاوارد واینز و مترجمین اون دکتر علیرضا میناگر و دکتر مسعود اعتمادی فر و دکتر امیرهادی مغزی.کمی از کتاب رو خوندم بنظرم کتاب خوبیه

http://mscenter.ir/showthread.php?tid=52...#pid383884
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : کارون , hadisss , fireboud , م.ه , mahdiye1989 , محبوب64 , omid , نرگس طلا
مرسی زهرا جان icon_question
پس دیگه احتیاجی نیست من گزارشمو بزارم!
 تشکر شده توسط : paeazan , shaytoon , محبوب64
سلام بچه ها من بلاخره تونستم وارد سایت شمم.همایش عالی بود من اولین بار بود ک شرکت میکر م کلی خوشحال شدم کلی دوستای خ ب پیدا کردم.از همه ی مسوولان تشکر میکنم .
 تشکر شده توسط : paeazan , hadisss , fireboud , محبوب64
آره واقعا عالی بود
دارم جزئیات دیگه رو آمده می کنم که بزارم جهت اطلاع رسانی
دوس دارم همه بدونن انجمن ام اس استان خوزستان چه همه خدمات و کارا داره برا بیماران انجام میده و من به شخصه تا الان دیدم از فعال ترین انجمنای کشور بوده
جدیدترین خدمتش که قبلا هم داشتن اینه که همین امروز صبح یه سر رفتم انجمن و مسئولش بهم گفتن که یه دوره کلاس یه ماهه برا کنترل استرس و اینا در محل دانشگاه علوم پزشکی میخواد انجام بشه و در صورت تمایل اسمتو بگو بنویسم
حیف باید ماه بعدی رو در بهبهان باشم و الا حتما ثبت نام می کردم
 تشکر شده توسط : paeazan , fireboud , mahdiye1989 , محبوب64 , omid
صحبتهای خانم دکتر مجدی نسب رئیس انجمن ام اس خوزستان:

اتفاقات جدید در جهان در سال 2013:
ورود دو داروی جدید یکی آلمتوزوماب و دیگری تری فلونامید یا اوباجی او
داروی اولی تزریقیست.در سال اول پنج بار در سال و در سال دوم سه بار در سال استفاده میشه.در بعضی کشورها تأییدیه گرفته در استرالیا،کره جنوبی و آرژانتین ولی آمریکا هنوز تأییدیه این دارو رو نداده لذا در همه کشورها این دارو در دسترس نیست بطبع ایران هم هنوز این دارو رو ورود نکرده.در آگوست 2013 این دارو در بعضی کشورها مجوز گرفت.ان شاءالله در آینده ای نزدیک اگه مجوزات تهیه دارو گرفته بشه از اداره غذا و داروی آمریکا،ممکنه دارو به کشور ورود کنه.
داروی دوم خوراکیه.تاییدیه خود را در سال گذشته در بعضی کشورهای اروپایی و استرالیا گرفته و مجوز استفاده از آن را دارند ولی بعضی کشورها مجوز استفاده از این دارو رو ندارند.
در ایران:
در ایران از بهمن ماه سال گذشته یه داروی خوراکی که از دوسال پیش مجوز گرفته بود در ایران از بهمن گذشته به صورت یه کار تحقیقاتی در اختیار بیماران قرار گرفت که ابتدا در تهران بعد اصفهان و سپس اهواز و از دوماه پیش داروی خوراکی به طور کلی و عموم در دسترس همه تونست قرار بگیره با قیمت 130 هزار تومن با بیمه
ما (انجمن ام اس اهواز) طبق رایزنی که با شرکت این دارو داشتیم تونستیم برای 11 بیمار داروی رایگان رو به مدت یک سال به انضمام بررسیهای رایگانی که بیمار نیاز داره مثل معاینه چشمی و بستری و.. بگیریم.
تاکنون عارضه جدی از این دارو گزارش نشده
ایران دومین کشور تولید کننده داروی خوراکی در جهانه.اولی یه کشور سوئیسیه
چند نکته: ما به هیچ عنوان این دارو رو بعنوان خط اول درمان استفاده نمیکنیم هم ایران و هم بعضی کشورهای دیگه.لذار کسانی که داروی تزریقی میگیرنو مشکل جدی برای آنها ایجاد نکرده به هیچ عنوان تغییر دارو به فرم خوراکی امکان پذیر نیست و ممکنه صدماتی رو برای بیمار ایجاد کنه.
یه شرط دیگه اینه که بیمار ناتوانی جدی نداشته باشه و بتونه حداقل صد متر راه بره.
از 20 سال پیش در جهان فقط داروی تزریقی داشتیم و دو ساله که داروی خوراکی در جهان و حدود یک ساله که در ایران داریم.
جمعیت ام اس ایران 70 هزار نفر میباشد.شیوع آن اخیرا زیاد شده.تحقیقات جدید نشون میده غذاهای شور سیستم ایمنی رو دچار مشکل میکنه.بیماری ام اس حدود 30 درصد ممکنه جنبه ژنتیکی داشته باشه پس هم بیماران ام اس و هم خانواده های اونا باید نمک رو از سفره غذا حذف کنند.
یکی از نخبه های کشوری در اهواز به این نتیجه رسید که یکی از عواملی که ممکنه ام اس رو ایجاد کنه تغییر میدان مغناطیسی زمین هستش که خودِ این به دلیل تغییر تغییراتی است که در خودِ خورشید رخ میده و وابستگی به عامل خاصی نداره که ممکنه باعث شعله ور شدن بیماری ام اس شه.
کمبود ویتامین D میتونه ام اس رو ایجاد یا تشدید کنه.اگه با آزمایش کمبود ویتامین دی ثابت بشه، باید به مدت سه ماه هفته ای یکی و سه ماه بعد ماهی یکی ویتامین دی بخوره بعدش آزمایش خون بده اگه اصلاح شده دیگه مصرف نکنه.
اتفاقاتی که در انجمن ام اس از نظر علمی و تحقیقاتی رخ داده:تفریح درمانی،ورزش درمانی و داروهای گیاهی. تحقیقات مانند ..
تعداد بیماران ام اس ثبت شده ی خوزستان 137 نفر بیشتر از پارسال و 1436 تن هستن که 158 مرد و 1261 زن هستن.
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : hadisss , fireboud , 111reza , omid , محبوب64 , OMG! , ابراهیم , naarin.p
مرسی پائیزان عزیزlove51

نقل قول: داروی اولی تزریقیست.در سال اول پنج بار در سال و در سال دوم سه بار در سال استفاده میشه.

یعنی با این دارو دیگه نیازی به استفاده ی سایر داروها(تزریق های هفتگی و ...) نیست؟!Blush

"حبابها همیشه قربانی هوای درون خودشان هستند!"
 تشکر شده توسط : paeazan

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  برگزاری دوازدهمین همایش سالانه انجمن ام.اس خوزستان منیره مهرابی کوشکی 0 2,308 2016/10/30, 10:08 AM
آخرین ارسال: منیره مهرابی کوشکی
  برگزاری کارگاه تازه های بیماری ام.اس با حضوردکترعظیمی از تهران منیره مهرابی کوشکی 7 4,388 2016/05/10, 09:52 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  برگزاری شانزدهمین همایش بیماران ام.اس استان خوزستان منیره مهرابی کوشکی 1 3,566 2015/12/25, 09:38 PM
آخرین ارسال: hadisss
  سرویس ایاب ذهاب درمسیرهای شانزدهمین همایش بیماران ام.اس خوزستان منیره مهرابی کوشکی 0 2,131 2015/12/16, 12:36 PM
آخرین ارسال: منیره مهرابی کوشکی
  برگزاری چهاردهمین همایش سالانه انجمن ام. اس خوزستان مهرابی کوشکی 7 5,044 2015/02/27, 10:11 PM
آخرین ارسال: a.majd

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست