•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 24
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 3.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خستگي
ظرفيت آدما با هم فرق داره . بعدم شرايط جسمي خيلي مهمه . مثن من خودم يه مدت خيلي خموده بودم بعد فهميدم ماله كم خونيه .
البته يكي از علايم ام اس خوده خستگيه .
هيچ وقت يادم نميرم اولين باري رو كه واقعا فهميدم خستگي واسه ام اس بده . عروسيه پسر خالم 3ه روز و 3 شب تركوندم اساسي . همه به خودشون يه استراحت ميدادن . من ولي بجز در خواب كه اونم 5 يا 6 ساعت در روز نبود همش سر پا بودم . شب سوم چشام دچار دو بيني شدن .
خب ولي بازم ميگم آدمايه مختلف با هم فرق دارن . تو داروهات رو درست مصرف كن . تا اونجايي كه ميتوني هم پيش برو . فك نكنم مشكلي پيش بياد
آنارام باشید
(2009/09/30, 01:58 PM)hamid_xever نوشته است: ندا من از اين قرص هاي مكمل seven seez ميخوردم
كه هم امگا 3 داره و هم ويتامين دي و ...
به نظرم خيلي واسه بدنم مفيد بود و واقعا احساس ميكردم كه با نخوردنش مثل هميشه نيستم
3-4 هفته اي ميشه نميخورم ولي پيشنهاد ميكنم يكبار امتحان كني

اگه هم ميخوري فكر كنم روي بسته اش نوشته روزي 2 تا ولي تو روزي يكي بيشتر نخور
منم چند روزه دارم از همین قرصها میخورم دارو خانه خیلی ازش تعریف میکرد

گفت اگه قبلا 2 تا میخوردی از این قرصها یکی بخور

ولی من دارم همون 2تا رو میخورم . ممکنه ضرر داشته باشه؟

البته من هنوز تغییری احساس نکردم شایدم به خاطر اینه که دارم کورتون مصرف میکنم
salam,mina jun bayad begam ke khastegi va moode paiin joz'e avareze cortone,ba'ad az ye modatam bartaraf mishe,negaran nabash.
ممنون سینا جان.
من اون اوایلی که ام اس داشتم(حدود یکسال و نیم پیش) حالت خستگی رو داشتم البته بیشتر بعداز فعالیتهایی مثل ورزش والیبال که خستگیم بیش از حد نرمال بود.اما الان دیگه دچار خستگی نمیشم با وجود اینکه تمرینهای ورزشیم بیشتر شده(سه یا چهار بار در هفته). افسردگی هم که کلا" ندارم، حتی اون اوایلم نداشتم Wink البته فکر میکنم افسردگی برای خانومها تا یه حدی طبیعی باشه ،به علت نوسان هورمونهای بدنشون، که دراین حد واسه منم اتفاق می افته، و میدونم جای نگرانی نیست 8)
 تشکر شده توسط : ستاره84
سلام
خود خستگي معمولا خيلي مشكل ايجاد نميكند به اين شكل كه هر وقت خسته بشم مهم نيست كجا باشم مي نشينم تا خستگي كم شود فقط اگر زير آفتاب يا محيط گرم باشم سعي ميكنم هر چه زودتر خودم را از اون محيط دور كنم مشكلي كه خستگي بوجود مياورد كه خيلي عذاب آور است اينه كه زمان بوجود آمدن خستگي تمام عضله هاي بدن شل ميشود تمام عضله هاي بدن حتي عضله هاي مثانه در اين صورت بي اختياري ادرار بوجود مياد در مورد مدفوع هم همينطور است كاري كه من انجام ميدهم اين است كه به فواصل كوتاه ( يكي دو ساعت) دستشويي ميروم و نمي گذارم ادرار در مثانه بماند هر چند كه در بيماران ام اس تمام ادرار تخليه نمي شود و اصطلاحا مقداري ادرار كه به آن پس ماند ميگويند در مثانه ميماند كه همان مشكل آفرين ميشود دوم اينكه وقتي خارج از منزل هستم چاي نمي خورم و آخر اينكه تحمل خانمها در شرايط بي اختياري بيش از آقايان است آن هم بدليل اينكه لوله هاي مثانه تا كليه ها در خانمها بلند تر هستند يكي از دوستان گفته بود ام اس بيماري كشنده اي نيست همينطور است اما بطور غير مستقيم ميتواند باعث مرگ شود و آن هم از همين طريق� است به اين شكل كه اگر به موقع به دستشويي نرويم يا با انواع داروها جلوي دفع آنرا بگيريم يا در اثر استفاده نادرست از لوله تخليه ادرار باعث برگشت ادرار به كليه ها و عفوني شدن آنها ميشويم در مورد عفونت بايد بگويم يكي از دشمنان مهم بيماران ام اس است كه باعث تحليل رفتن شديد بيمار ام اسي ميشود و در نتيجه احساس خستگي و بي رمقي ميگردد يه عامل مهم ديگر خستگي و بي رمقي در ام اس كه دلم نمي آد الان نگم اين است كه بيماران ام اس بدليل اينكه تمام مثانه تخليه نمي شود شبها نمي توانند درست بخوابند و گاهي ناچارند چند بار از رخت خواب بلند شده و به دستشويي بروند در نتيجه بدن آنها نمي تواند به خواب عميق فرو رفته و استراحت كند نتيجه اينكه فرداي آنروز با خستگي از خواب بيدار ميشوند راه حل اين است كه حداكثر تا ساعت 7 بعداز ظهر مايعات بنوشيد.
 تشکر شده توسط : شفا یافته , Hasty , غزل , 321 , دلان
بچه ها براي خستگي كه يكي از علايم ام اسه معمولا امانتادين تجويز ميشه
و ويتامين اي يا دي هيچ تاثيري نداره
فقط ويتامين اي براي مكمل غذايي
و ويتامين دي براي اينكه درصد بيشتري از اين بيماري بخاطر كمبود اين ويتامين و افتاب است تجويز ميشه كه خيلي هم عوارض شكمي و روده اي دارد
كه من با تحقيقات متوجه شدم
بايد اين ويتامين دي را قبل از صبحانه يا شام مصرف كرد نه باش كم پر
چون با شكم پر باعث عوارض جانبي ديگري خواهد شد كه با ازمايش خون ميتوان متوجه شد .

موفق باشد .

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
� � سلام
از مطالبی که نوشته ای ممنون فقط یک نکته باقیست اونم استفاده از ویتامین های گروه ب(B-12-Bکمبلکس B 1 300)که هم در ارامش اعصاب و هم در قوای فیزیکی تاثیر زیادی داره Wink
زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست امتحان ریشه هاست
 تشکر شده توسط : سیما جون , sange sabor , دلان
رفع خستگی با رژیم غذایی

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که هنگام نیمروز احساس خستگی می کنید ، با رژیم غذایی صحیح می توانید انرژی خود راافزایش دهید.خوردن یک صبحانه مناسب حتما نیروی لازم را برای حرکت و انجام فعالیت های متفاوت درساعات مصرف بالای انرژی تامین می کند . یکی از بهترین منبع انرژی زا،کربوهیدرات های مرکب (چون نشاسته) هستند،زیرا این کربوهیدرات ها ،برعکس چربی ها وپروتئین ها در ماهیچه و کبد به شکل قابل مصرفی ( گلیکوژن ) ذخیره می شوند . این نوع انرژی ها هنگام نیاز فورا در اختیار بدن قرار می گیرد . به علاوه کربوهیدرات های مرکب به تدریج شکسته شده و وارد جریان خون می شوند و قند خون را تنظیم می کند .
ماهیچه ها برای استفاده از انرژی به مواد معدنی نظیر منیزیم احتیاج دارند . اسفناج یکی از سبزیجات سرشار از منیزیم است . افرادی که فعالیت های سنگین دارند و یا دچار استرس می شوند ، به منیزیم بیشتری نیاز دارند . بیشتر خانم ها تنها سه چهارم مقدار مناسب را مصرف می کنند و این کمبود موجب می شود زودتر احساس خستگی کنند .
یکی دیگر از علل خستگی ، به ویژه درافرادی که گوشت نمی خورند ، کمبود آهن است . اگر چه گوشت قرمز منبع اصلی تامین آهن است اما استفاده دو یا سه وعده از حبوبات مثل لوبیا قرمز ، لوبیا چیتی ، عدس و لپه می تواند تامین کننده آهن مورد نیاز بدن افراد بزرگسال باشد . آهن یکی از مواد ضروری در روند تولید انرژی است . اکسیژن به کمک آهن موجود در گویچه های قرمز خون حمل می شود تا در ماهیچه ها امکان سوخت انرژی فراهم شود . مواد غذایی سرشار از پروتئین باعث خستگی و ضعف می شوند . کمبود آهن را می توان با خوردن قرص های مکمل از بین برد .
البته اگر کمبود آهن ندارید ، از خوردن قرص ها بپرهیزید . استفاده بیش از ۱۰ میلیگرم آهن برای مردان و ۱۵ میلیگرم برای زنان نه تنها سودی ندارد بلکه حتی مضر هم هست .
گوشت ماهی با پروتئین بالا ، حاوی اسید آمینه ای به نام تیروزین است . این ماده به انتقالات عصبی – مغز کمک می کند .
توت فرنگی منبع ویژه ویتامین ( ث ) است.این ویتامین به جذب آهن در بدن کمک می کند. متخصصان تغذیه معتقدند : مصرف ۶۰ میلیگرم ویتامین ( ث ) در روز برای تامین نیازهای فرد کافی است .
مصرف جو به علت دارا بودن فیبر بالا و کربوهیدرات ها ی پیچیده ، سبب می شود قند خون به به مدت طولانی بالا بماند ، یعنی بدن از مواد قندی که به تدریج وارد سیستم گردش خون می شود ، بدون وقفه انرژی می گیرد . مصرف لبنیات و ماست کم چربی با بالا بردن مقدار کلسیم دریافتی حالاتی مانند گر گرفتگی ، جمع شدن آب بزاق در دهان ، خستگی و حالات تیره و تار دیدن را بهبود می بخشد .
ذرت حاوی مقدار زیادی پتاسیم است.این ماده در حفظ حرکات عادی ماهیچه و اعمال عصبی موثراست.پتاسیم از جمله موادی است که به مدت طولانی در بدن ذخیره نمی شود . سطح پتاسیم خون در مواقعی مانند ورزش سنگین و یا از طریق عرق کردن زیاد پایین می آید . از جمله نشانه های کمبود آن ، درد ماهیچه ها ، تپش قلب ، کندی واکنش و دستپاچگی است .
مجله الکترونیکی ویستا شماره ششم(تندرستی)
 تشکر شده توسط : PARASTOO8080 , najva , AVID2000 , nead , nazar , دلان
سلام ممنون از نوشته هاتون.من 4 ساله ام اس دارم ولی بعد از حمله ی دومم دچار خستگی شدم .این خیلی اذیتم میکنه ولی با ورزش دارم دوباره به حالت عادی برمیگردم.
 تشکر شده توسط : ستاره84 , دلان
بچه ها من اين روزا واقعا خستم. يعني شبا اصلا ديگه حس ندارم تكون بخورم حتي به زور مي تونم از جام بلند شم
دستام، پاهام همشون اين قدر بي حسن كه قدرت ندارم تكونشون بدم
ميدونين من اين قدر دكتر قرص داده، مصرف نكردم يادم رفته كدوم براي چي بود.
شما بگين براي رفع خستگي كدوم قرصه، گاباپنتين يا كاربامازپين يا يكي ديگه؟
باور كنين يادم نمي ياد.
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 24
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: