امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انحراف چشم ودوبینی تا کی دوام دارد ؟
هفته پیش همسرم به خاطر تاری دید و دو بینی به بیمارستان هلند میره و بستریس می کنند

و بعد از آزمایش متعدد و ام آر آی به ام اس مشکوک میشند . اما بعد از کلی

استرس به ما خبر دادند که عکس ام آر آی از مغز نقاط سفیدی که روش هست کم تر از اون

حدی هست که برای ام اس باید باشه...

در نتیجه 40 دقیقه تو دستگاه ام آر آی بود از ستون فقرات

و بعدش خبر دادند که هیچ اثری از چیز هایی که مربوط به ام اس هست تو سوتون فقرات نیست

برای عصب چشمش هم بهش داروی solumed medrol

تزریق کردند که هنوز هم تار میبینه البته و الان مرخصش کردند

گفتند که در حال حاظر ام اس نیست اما 3 ماه دیگه باید بره برای ام آر آی دوباره !
یعنی ممکنه ام اس باشه؟؟؟؟؟

امکان این که نباشه و حمله عصبی بوده که به بافت مغز اسیب زده باشه هست؟
*ما هفته دیگه عقدمون اما همسرم نمیاد ! می خواد فعلا کنسلش کنه جون دکتر گفته ممکنه که مغزت ممکنه که دوبینی و درست کنه و خوب بشه اما این انحراف چشمش روش بمونه ! درسته؟ ببخشید کسی بوده که تو اولین حمله اینجوری باشه و انحراف باقی بمونه؟
 تشکر شده توسط : FBF , سورنا , kiana , spring , zenith
سلام
در رابطه با اینکه آیا دوبینی و یا انحراف چشم همسر گرامیتون(اگر مبتلا به ام اس باشند) باقی می مونه یا نه صلاحیت نظر دادن ندارم و قطعا پزشک ایشون بهترین مرجع برای پاسخگویی به این سوال هست اما من می تونم تجربه شخصیمو بگم.
خواهر عزیز من دوبینی و مقدار بسیار جزئی انحراف داشت ( در حدی که فقط یک مادر خیلی خیلی حساس متوجه موضوع بشه).
خدا رو شکر بعد از چند روز بدون کورتون هر دو مشکل بر طرف شد.
از طرفی هم شخصی رو میشناسم که بعد از حمله به مدت 10 سال دو بینی داشت.
انشالا مشکل همسر گرامیتون هم به زودی حل بشه.
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : ahya , zenith
(2013/09/10, 12:59 AM)FBF نوشته است: سلام
در رابطه با اینکه آیا دوبینی و یا انحراف چشم همسر گرامیتون(اگر مبتلا به ام اس باشند) باقی می مونه یا نه صلاحیت نظر دادن ندارم و قطعا پزشک ایشون بهترین مرجع برای پاسخگویی به این سوال هست اما من می تونم تجربه شخصیمو بگم.
خواهر عزیز من دوبینی و مقدار بسیار جزئی انحراف داشت ( در حدی که فقط یک مادر خیلی خیلی حساس متوجه موضوع بشه).
خدا رو شکر بعد از چند روز بدون کورتون هر دو مشکل بر طرف شد.
از طرفی هم شخصی رو میشناسم که بعد از حمله به مدت 10 سال دو بینی داشت.
انشالا مشکل همسر گرامیتون هم به زودی حل بشه.

10 سال؟؟؟؟ Huh
 تشکر شده توسط : zenith
نگران نباشید اون آقایی که 10 سال دوبینی داشتند جزء نوادر بودند،
بنده فقط خواستم هر دو جنبه ی مثبت و منفی قضیه رو بیان کرده باشم،
عرض بنده فقط تجربه ی شخصی برای روشن شدن دو جنبه ی قضیه بود و قطعا قابلیت تعمیم دادن به کل جامعه ی مبتلایان ام اس رو نداره.
پزشک ایشون بهترین مرجع هستند.
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : paeazan , محبوب64 , zenith
سلام عزیزم
اره به امید خدا زود خوب میشه تاری دید و انحراف چشم من دو هفته ای خوب شد البته بعد از تزریق کورتون کسی رو ندیدم که مونده باشه این مشکل براش
 تشکر شده توسط : zenith , ارام
[size=small]
سلام
3 سال پیش چشم من در اثر شوکی که بهم وارد شده بود به قدری انحراف پیدا کرده که اگه دوستام و فامیل منو تو خیابون میدیدن چون قیافه م به خاطر انحراف تغییر کرده بود نمی تونستن بشناسنم و چون دچار دو بینی هم بودم خودم متوجه این تغییر نبودم پیش خودم می گفتم خوب کسی که متوجه دو بینی من نمیشه فقط خودم متوجه ام خانواده هم مستقیم اینو به من نمیگفتن از بدشانسی هون موقع بخت همه فامیل باز شده بود من از همه جا بیخبر اولین عروسی آرایشگاه رفتم و حسابی به خودم رسیدم ولی پچ پچ ها از همون اول بود ولی من که به خودم نمی گرفتم آخر شب زنعموی من بهم گفت فرزانه چشمات چی شده گفتم مگه چشمام چطوریه؟ بعد از یه سکوت طولانی گفت هیچی فکر کنم به خاطر آرایشته موقع برگشت توی ماشینبه مامانم گفتم مامان چشمای من چطوریه ؟ مامانم گفت چشمات مثل چشمای ابوالفضل ( پسر عمو ) چپ شده نمی دونید من چه حالی شدم و فردای اون روز فامیلا یکی یکی زنگ میزدن که احوالپرسی کنن و علتو جویا بشن ( آخه کسی از ام اس من خبر نداشت ).
خلاصه من از اون عروسی به بعد وضعیت چشمامو دنبال کردم و خوشبختانه عروسی های بعدی با مصرف داروها ( کورتون ) اوضاع چشم های منم بهتر میشد.
خلاصه حدود هفت ماه طول کشید تا کاملا انحراف و تاری و دوبینی چشم های من رفع شد .
"شما هم نگران نباش و به خدا توکل کن امیدوارم هر چی سریعتر رفع بشه ."

(2013/09/10, 12:49 AM)ارام نوشته است: هفته پیش همسرم به خاطر تاری دید و دو بینی به بیمارستان هلند میره و بستریس می کنند

و بعد از آزمایش متعدد و ام آر آی به ام اس مشکوک میشند . اما بعد از کلی

استرس به ما خبر دادند که عکس ام آر آی از مغز نقاط سفیدی که روش هست کم تر از اون

حدی هست که برای ام اس باید باشه...

در نتیجه 40 دقیقه تو دستگاه ام آر آی بود از ستون فقرات

و بعدش خبر دادند که هیچ اثری از چیز هایی که مربوط به ام اس هست تو سوتون فقرات نیست

برای عصب چشمش هم بهش داروی solumed medrol

تزریق کردند که هنوز هم تار میبینه البته و الان مرخصش کردند

گفتند که در حال حاظر ام اس نیست اما 3 ماه دیگه باید بره برای ام آر آی دوباره !
یعنی ممکنه ام اس باشه؟؟؟؟؟

امکان این که نباشه و حمله عصبی بوده که به بافت مغز اسیب زده باشه هست؟
*ما هفته دیگه عقدمون اما همسرم نمیاد ! می خواد فعلا کنسلش کنه جون دکتر گفته ممکنه که مغزت ممکنه که دوبینی و درست کنه و خوب بشه اما این انحراف چشمش روش بمونه ! درسته؟ ببخشید کسی بوده که تو اولین حمله اینجوری باشه و انحراف باقی بمونه؟
 تشکر شده توسط : FBF , zenith , ارام
در حال حاضر ام اس نیست ینی چی دیگه.ام اس مگه امروز هست فردا نیست.یا 3ماه دیگه هست الان نیست؟؟ با توجه به سن همسرتون البته حدس میزنم.و اینکه ایرانیم هستن خوب به نظرم خیلی دقت بیشتری باید بکنن .اگه نقاط سقید داره ام ار ای احتمال ام اس زیاد هست چون دوبینی و مشکل چشمی هم دارن.بدشم اینکه تعداد پلاکا به اندازه لازم برای ام اس نیستم اصن کاملا بی معنی هست.3 4 تام پلاک ممکنه ام اس باشه.ضمنا تو اکثریت غریب به اتفاق حملات ام اسی که به چشم میشه.عارضه پس از مدتی کاملا از بین میره.

و اینکه پلاک های ناشی از ام اس میتونن هم تو نخاع و هم تو مغز و یا فقط تو نخاع یا فقط تو مغز باشه
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد
 تشکر شده توسط : FBF , zenith , ارام , yummy
من این قضیه اولین بار برام اتفاق افتاد تاری دیدودو بینی تقریبا یک ماه طول کشید ام اس عود کننده و فروکش کننده است نگران نباشید احتمالا همسرتان ام اس داره در این بیماری اضطراب سمه نباید خودتون رو زود ببازید وبه ایشون روحیه بدید
معصومانه به قطرات باران بنگر,چون مظلومیت دلت را فریاد میزند
 تشکر شده توسط : FBF , zenith
دوست عزیز
فقط بیماریه ام اس نیست که باعث التهاب اعصاب چشم میشه
شاید عامل دیگه ای باعث ایجاد این موضوع شده باشه
این که گفتن که پلاک هست اما الان ام اس نیست کاملا درسته
چون تعداد پلاکها باید تعداد مشخصب داشته باشه یا لااقل مکانهای رابج برای بروز ام اس رو در مغز درگیر باشه که بتونن بهش ام اس بگن
اینی که گفتن که سه ماه دیگه بیان برای ام ار ای بهترین کاریه که در این حالت میشه انجام داد
چون الان همسرتون مشکوک به ام اس هست
ممکنه ام اس باشه ممکنه نباشه
ویا ممکنه نوعی از ام اس باشه که فقط فقط یه حمله شخص داره و بعد تا اخر عمرش مشکلی نداره
اینکه میگید مشکل تاری دید دارن و اینکه خوب میشن یا نه
دقیقا حرف اقا فرشید درسته
یعنی به میزان التهاب بستگی داره و اینکه این اسیبی که رسونده برگشت پذیر هست یا نه

من هم اولین حمله ی چشمیم همین التهاب چشم بود و تاری دید
اون موقع هم برای بیماری من اسم ام اس نذاشتن
و اینکه متاسفانه دکترم پیگیر نبود که 3ماه بعدش دوباره برام ام ار ای بنویسه و این باعث شد طی 4سال پیشرفت تعداد پلاک داشته باشم و با ایجاد یه حمله ی خیلی بد که دست و پامو درگیر کرد تشخیص ام اس بدن
درصورنی که مدام تحت نظر بودم دکتر با دیدن افزایش پلاکها میتونست زودتر به بیماری پی ببره و از اونجا که هرچی زودتر دارو شروع بشه خب قاعدتا مثل هر بیماری دیگه ای بهتره خب زودتر شروع میکردم به تزریق

دوست خوبم
امیدوارم که زودتر مشکل شوهرتون حل بشه

یه دکتر خوب و قابل اعتماد داشته باشن و بهش اعتماد کنن بهترین کاریه که توی این وضعیت میشه کرد

شما اگر با این قضیه که ام اس داشته باشن مشکل ندارین باید بهش نشون بدید که هرطور باشه باهاشین agreement2agreement2agreement2

یادتون هم باشه
ام اس هیچ کاری به ادم نداره اگه کاریش نداشته باشین icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question

اینجانب ترم یک پزشکی ام اس برام تشخیص دادن الان دارم میرم ترم 7 هنوزم خدارو شکر مثل قبل از مریضیمم و همیچکس تا نگم نمی فهمه ام اس دارم
تازه بهم میگن داری دروغ میگی TongueTongueTongueTongue
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : ارام , FBF , yummy
ممنونم از همه که انقدر خوبین ! براش دعا کنین
 تشکر شده توسط : zenith , مهدی نصیری

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان