امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برخورد یک پدر با دخترش که مبتلا به بیماری ام اس است
بابای من هیچ کس العملی نشون نداد کاملاً عادی بود مثل همیشه
اما نگرانیه توی چشماشو نمی تونست پنهان کنه از من
دردهایت را دورت نچین تا دیوار شود .......
زیر پایت بگذار تا پله شود .....
 تشکر شده توسط : نارنجی مدرسه موشها , شيدا رها , عمومهربان , chipchip , الهام ج
زمان همه چيز رو حل ميكنه
فقط يكبار گريه پدرم رو ديدم اونم وقتي كه استرس گرفتن جواب ام ار آي رو داشتيم ....اما بعد از اينكه از بيمارستان برگشتم زندگي روال عاديشو طي ميكرد..
گاهي اوقات حس ميكنم كه اطرافيانم فراموش كردند كه من ام اس دارم و البته اين خيلي هم خوبه..هر چقدر جو بيماري توي خونه كمتر باشه ؛ افراد خانواده سرحالتر و سالمتر هستند
در حال حاضر كمر درد پدرم و فشار خون مادرم به نسبت بيماري من مسائل مهمتري هستند
 تشکر شده توسط : simin , sina gt , امین , neda.n , نارنجی مدرسه موشها , شيدا رها , MFhealth , رامنا , عمومهربان , chipchip , parisa2011 , بی تـــا
اولش من و مامان و بابا سه نفری مینشستیم گریه و زاریsad2...اصلا یاد عید 91 که میافتم اینشکلی میشمsad2sad2....طبیعیه اولش یه شکی به ادم وارد میشه...همش میگه چرا من؟؟؟اما به مرور حل میشه
شانه ات کو ؟

دنیایم باز به هم ریخته ...sad2
 تشکر شده توسط : امین , visko , نارنجی مدرسه موشها , شيدا رها , محبوب64 , عمومهربان , aalieh , chipchip
اون شب کذایی بابای من خیلی دیر اومد وقتیم اومد گریه کرد.خیلی سخته گریه مردو ببینی مخصوصا پدرت.تقصیر دکتر نف..... بود از ام اس غول ساخت.تازه جالبش این بود دکتره از دوستای قدیمی بابام بود.بگذریم.
انتخاب به دکتر باسوادو انسان خیلی میتونه کمکش کنه.خانواده فقط کافیه حمایتش کنن و مقل یه انسان عادی باهاش رفتار کنن البته با کمی ملاحظه بیشتر
 تشکر شده توسط : simin , نارنجی مدرسه موشها , شيدا رها , محبوب64 , عمومهربان , chipchip
سلام دوستان
با تشکر فراوان از اظهار نظرهای زیبا و پر محتوایتان
دیگر دوستان هم نظر بدن خوشحال میشوم
برخورد یک پدر مهربان با دخترش که مبتلا به بیماری ام اس میباشد بایستی چگونه باشد
از هر نظری که فکر میکنید مفید و موثرتر برای بهبودی و آرامش او است .

ممنونم
 تشکر شده توسط : رامنا , nazaninamiri70 , شيدا رها , parisa2011
مثل قبل از بیماریش رفتار کنید باهاش. زیادی تحویلش نگیرید که به خودش بگه وای ببین من چقدر حالم بده که همه اییییییییییییییین هواااااااااااا هوای منو دارن...

واقعیت اینه که چیزی تغییر نکرده جز اینکه یه سری نیازهای جدید هست که به نیازهای قبلیش مثل خوراک و پوشاک و مسکن اضافه شده. شامل داروها و دوری از استرس و اینها... و ممکنه لازم باشه در بعضی موارد روش انجام کارهاشو تغییر بده.

به نظرم خوبه که حتی قسمتی از مسوولیت نیازهای جدیدش رو به خودش بسپارید مثل وقت گرفتن از دکتر و برنامه ریزی برای این قبیل کارها رو... و هر کاری که میدونید به تنهایی از پسش برمیاد.

اول از همه سعی کنید خودتون آروم باشید و قبول کنید که اتفاقی که افتاده به اون بدی که شنیدید و مردم میگن نیست. مطمئن باشید این احساس به دخترتون هم منتقل میشه و اونم آرامش پیدا میکنه...

کمکش کنید که تو زندگی تجربیات جدید پیدا کنه و فعالیت های فیزیکی و اجتماعی جدید رو تجربه کنه. اینها همه باعث میشه تا دیدش نسبت به ماهیت زندگی وسیعتر بشه و ترسهاش کمتر. البته شما فقط یه راهنمایید یادتون باشه زیاد نباید کمک کنید.

هوای خودتون رو بیش از پیش داشته باشید. وجود یه پدر سالم کنار آدم نعمت بزرگیه. پس لطفا اینجور نشه که اونقدر به اون توجه کنید که از خودتون غافل بشید.

باید به داشتن پدری مثل شما افتخار کنه love28
پیروز باشید.
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : neda.n , عمومهربان , fireboud , nazaninamiri70 , chipchip , FBF , yummy , zenith , شيدا رها , الهام ج , بی تـــا , arezooo82
با حرفای رامونا موافقم به خصوص بخش تجربیات نو . من متاسفانه پدرم رو پیش از ام اس از دست دادم ( خیلی ناگهانی و بر اثر یه اتفاق ). یعنی درست بعد از اون اتفاق ام اس اومد اما حاصل تجربه زندگیم با پدری مثل اون ، هنوزم تو زندگیم هست . اون نزدیک ترین دوست من ، همپای ماجراجویی ها و تجربه های زندگیه من و محرم اسرارم بود . با دخترتون دوست باشید و فرصت تجربه های جدید ، فرصت تجربه چیزهایی رو که دوست داره تو زندگی انجام بده براش فراهم کنید . می بینید که این اصلا ربطی به ام اس نداره . چه داشت و چه نداشت می تونستین اینجوری باشین . اما شک نکنید که روی ام اس تاثیر داره . زندگی پر از روزهای نو و ماجراهای نو ، جاییی برا فکر کردن به بیماری نمیذاره
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : fireboud , رامنا , Maz , عمومهربان , nazaninamiri70 , chipchip , FBF , yummy , شيدا رها , مـه ســـا , الهام ج , بی تـــا , arezooo82
سلامicon_question
پدر در برابر اشتباهات فرزندش باید یه روش منطقی داشته باشه که به اصلاح مشکل ختم بشه
حالا سئوال اینه که آیا یک بیمار ام اسی خودش نقشی در این بیماری داشته؟؟؟؟
پس باید منطقی برخورد کرد نه مهربانی بیش از حد و شک برانگیز و نه سرزنش و افزایش نگرانی و اضطراب و استرسagreement2agreement2
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : رامنا , الهام ج , محبوب64 , عمومهربان , نازلی , parisa2011 , arezooo82 , baharan
سلام دوستان
با تشکر فراوان بالا آوردن تاپیک!!!!!womanwomanwomanwoman
 تشکر شده توسط : نازلی
منم اولین بار گریه بابام رو،وقتی بیمارستان بستری شدم و لباس بیمارستان رو پوشیدم،دیدم..خیییلی واسم سخت بودsad2sad2sad2sad2
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : عمومهربان

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر شما جیست ؟ (ذکر بیماری در عقدنامه) عمومهربان 52 34,252 2014/07/05, 08:37 AM
آخرین ارسال: تندیس
Question برخورد دختر با مادر مبتلا به ام اس undecided 3 4,445 2013/10/17, 12:43 AM
آخرین ارسال: undecided
Sad آیا با داشتن بیماری msدر مهمانی ها وجمع های عمومی شرکت می کنید Hasty 132 66,214 2013/04/03, 10:41 AM
آخرین ارسال: saeid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان