امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سکوت ام اسی ها در برابر رسانه
سلام دوستان.اگر دیروز برنامه ماه عسل رو دیده باشین دوتا فرد مبتلا به ام اس رو نشون داد که تو کهریزک با هم آشنا شده بودن و قصد برنامه این بود که بگه اینا زندگیه خوبی با هم دارن و خوشبختن...
(این دو نفر قرار بود پریشب بیان توی برنامه که خوشبختانه نیومدن.فقط داخل پشت صحنه دیشب نشونشون دادن و در حد 7.8 دقیقه باهاشون مصاحبه کردن.که همینم برای افراد بی اطلاع جامعه ی ما که تصورشون از ام اس فقط ویلچر و عصاست کافی بود...چون بیننده این برنامه خیلی زیاده!)
من خودم از دیشب که این برنامه پخش شد ماه عسل رو به رگبار اس ام اس بستم.
از شما دوستان عزیزم خواهش میکنم که برای کمک به خودمون شما هم اس ام اس بدین و ازین کار اعتراض کنین تا حداقل آقای علیخانی با صحبت بتونه ی کم اشتباهشو اصلاح کنه!
انگار امسال میخواد به مردم ثابت کنه که بالاخره ما رو ویلچر میشینیم!
شماره اس ام اس برنامه ماه عسل : 20000355
و سایت این برنامه iribcloob.ir/maheasal
من نوشتم :
((چرا آخه امسال هرچی ام اسیه ناجوره رو میارین تو تلویزیون؟
بعد ما میریم از شبکه دو ایراد میگیریم! شما که با ما آشنایین آقای علیخانی! چرا
من ام اس دارم چیزی حدود 90% از دوستام از هر آدم سالمی سالمترن!
چرا دوچرخه سواریه چهارتا ام اسیو نمیگین آقای علیخانی ( شما که خودتون مجری روز جهانی ام اس پارسال بودین ) از روز اول این اشتباه رو کردین.
نمیشه فقط به خاطر قشنگ شدن برنامه خودتون هرچی بیمار که حالش بده رو بیارین!
اینا درصد کمی از ام اسیا هستن که خیلی وقت گدشته مبتلا شدن که نتونستن پیشگیری کنن، چرا کسایی که پیشرفت کردن با وجود ام اس رو معرفی نکردین؟
تا حالا میگفتم برنامتون نقد نمیخواد!
ولی با این مدل نشون دادن جامعه اقلیت ام اس به مردمی که کل اطلاعشون ازین بیماری در حد ویلچر و عصاست واقعن نقد میخواین.
تو رو خدا مطرح کنین که اینا اقلیتن.همه اینجوری نیستن! ))
(باید میگفتم همه اینجوری نمیشنconfused شما زحمتش رو میکشین؟confused2 )
اگر بدانيد مردم چقــدر به ندرت فکـر مي کنند
هيچ گاه از اينکه درباره ي شما چه فکـر مي کنند
نگــران نمــي شويــد . . .
 تشکر شده توسط : البرز , melody , hessam , earth , امین , booshveg , ماه , paeeze , Dina , رامنا , Nooranta , آنا , asall , زهرا59
من پیغام دادم ...
 تشکر شده توسط : naz.gigili , earth , booshveg
آقای علیخانی البته به این اشاره کردن که خیلی از ام اسی ها خیلی فعال و پر انرژی هستن و... ولی خوب شنیدن کی بود مانند دیدن!
ولی یه چیزی بگم... ولی باید مواظب باشیم این اصرار ما برای اینکه ثابت به فعال بودن کنیم(که به حق هم هست) باعث نادیده گرفتن بچه هایی که دارای مشکل هستن نشه ... باعث این نشه که فراموش بشن و دولت و مردم نسبت بهشون کم توجهی کنن... همین!
هزار مرتبه بیماری از سلامت به
تو گر کنی قدمی رنجه بر عیادت من...
 تشکر شده توسط : hessam , امین , booshveg , najva , رزمینا , meysam2 , زهرا59 , mina...
من مطلب بچه ها رو خوندم و نظراتشونو
اول که اگه شمایی که اعتقاد داری ام اس همش ویلچیری شدن و از کار افتادگی نیست پس از نشون دادن دو تا ویلچیری نباید اینقدر بترسی یا ترش کنی که اگه ترش کنی یعنی اینکه خودتم ته دلت اعتقاد داری که این موضوع طبیعیه

بعدشم اون خانومی که صحبت کوه نوردی و دوچرخه سواری میکنه قبول اما کی باید دنبال کار اون ویلچیری یا اونی که اسیر رختخوابه باشه اگه بگیم همه جا گل و بلبله پس دیگه اعتراضی واسه کمبود دارو فلان مشکل و ... نباید داشت که اونوقت میگن ام اس مشکل بزرگی نیست

که اگه نشون ندن حکایت اون وقتیه که توی خونه صدایی میاد و همه میگن ایشالا گربه است

به نظر من همه جهات ام اس رو از خوب تا بدشو باید نشون داد
سرت را بالا کن و ببین که پروردگارت به انچه محال میپنداری میخندد
 تشکر شده توسط : moon light , booshveg , najva , nazaninamiri70 , paeeze , Dina , havaars , parisa2011 , meysam2 , edarzi , لیلی1
من یه سوال از دوستانی که میگن ما به ویلچر وعصا گرفتار نمیشیم دارم.سوال من اینه.آیا مطمئنن که هیچوقت به ویلچر و عصا نیاز پیدا نمیکنن؟آیا مطمئنن که تا آخر عمر شرایطشون همینجور رو براه و عالیه؟
جوابشو توی ذهنتون واسه خودتون نگه دارین وبه این حرفایی که من میگم هم کمی توجه کنین.من به شخصه از بی احساسی مجری های صداوسیما که تنها هدفشون پربیننده کردن برنامشونه و تنها چیری که بهش توجه نمیکنن شخصیت واحساس مخاطبی هست که دارن درموردش برنامه میسازن،واقفم وازشون ناراحتم.اما دوستان عزیز!ما چه بخوایم وچه نخوایم چه تمام تلاشمونو بکنیم چه اصلا تلاش نکنیم،ممکنه باتوجه به نوع بیماریمون به کمک دیگران یا وسایل کمکی نیاز پیداکنیم و در بینمون افرادی رو که به استفاده از این وسایل گرفتار شدن داریم ولو تعداد کم وانگشت شمار.اگه قرار بر اینه که این بیماری به مردم شناسونده بشه باید بطور صحیح وصریح باشه.تاکی ما باید بگیم ام اسیها همگی حالشون خوبه.خب مردم توی جامعه همه ام اسیها رو میبینن.شمای سالم،من نیمه سالم ودیگری که ویلچر نشینه.اگه مابگیم همگی خوبیم که دروغ گفتیم وبیشترین تاثیر منفی رو روی نظرات مردم نسبت به خودمون خواهیم داشت.اونموقع علاوه بردید ناصحیح مردم که مارو از کارافتاده میدونن تازه خودمونو آدم دروغگو هم نشون خواهیم داد.بنظر من بهترین کار اینه که نهایت پیشرفت این بیماری که همون ویلچرنشینی هست رو مردم ببینن و بفهمن که این بیماری در بدترین چهره خودش بازهم نمیتونه آرزوها وخواسته ها و تلاش ما برای رسیدن به این خواسته ها رو ازمون بگیره.شاید اوایل واسشون سخت باشه پذیرش این شرایط اما کم کم ما وشرایطمون واین بیماری رو درک خواهند کرد.منم اوایل از صداوسیما ناراحت میشدم اما وقتی دید مردم رو نسبت به چندسال پیش مقایسه میکنم تفاوت عقیده ی روبه رشد مردم رو در مورد این بیماری میبینم وازاین بابت خوشحالم.شایداگه همیشه رسانه ملی ام اسیهای سرحال رونشون میداد مردم اینقد افکارشون پیشرفت نمیکرد وهمیشه انتظار داشتن ام اس مساوی باشه به یه سرماخوردگی ساده واگه کسی از ام اسیها روتوی جامعه باویلچرمیدیدن باتعجب میگفتن این چرااینجوریه؟!بنظر من بدنیست بعضی مواقع جامعه رو به مرگ گرفتارکرد تا به تب راضی بشه.منو ببخشید بخاطر جسارتم
 تشکر شده توسط : booshveg , sooorooosh , محمد علی , najva , havaars , parisa2011 , meysam2 , edarzi
سلام agreement2
دعوا نکنینangry2
باید هر دوتاش رو نشون بدنSad
هر دوتاش برای فهم جامعه لازمهmen
اما وقتی سالمتر ها رو نشون بدن اونی که وضعش خرابه میفهمه که میتونه خوب بشه و با روحیه ای که میگیره خودش ،خودش رو درمان میکنهhappy0065.gif
من به دکترم گفتم
گفتم دکتر آمپول برام ننویس اینجوری هفته ای یه دفه یادم میوفته مریضمangry3
الانم 2ساله که دکتر آمپولامو قطع کرده وضعم بدتر شده confusedولی یادم رفت مریضمicon_cry
پلاکام زیاد شدsad2 ولی یادم رفت مریضمfighting0030.gif
کبدم NASHگرفتrolleyesولی یادم رفت مریضمparty0048.gif
در کل باید هر دوتاش نشون داده بشه تا به وضع هر دو رسیدگی بشه ولی سالم تر ها رو نشون بدن بهترهSmile (52)love51
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , melody , ماه , Nooranta , آنا , meysam2 , asall , edarzi , لیلی1
(2013/08/08, 02:54 PM)moon light نوشته است: من یه سوال از دوستانی که میگن ما به ویلچر وعصا گرفتار نمیشیم دارم.سوال من اینه.آیا مطمئنن که هیچوقت به ویلچر و عصا نیاز پیدا نمیکنن؟آیا مطمئنن که تا آخر عمر شرایطشون همینجور رو براه و عالیه؟
جوابشو توی ذهنتون واسه خودتون نگه دارین وبه این حرفایی که من میگم هم کمی توجه کنین.من به شخصه از بی احساسی مجری های صداوسیما که تنها هدفشون پربیننده کردن برنامشونه و تنها چیری که بهش توجه نمیکنن شخصیت واحساس مخاطبی هست که دارن درموردش برنامه میسازن،واقفم وازشون ناراحتم.اما دوستان عزیز!ما چه بخوایم وچه نخوایم چه تمام تلاشمونو بکنیم چه اصلا تلاش نکنیم،ممکنه باتوجه به نوع بیماریمون به کمک دیگران یا وسایل کمکی نیاز پیداکنیم و در بینمون افرادی رو که به استفاده از این وسایل گرفتار شدن داریم ولو تعداد کم وانگشت شمار.اگه قرار بر اینه که این بیماری به مردم شناسونده بشه باید بطور صحیح وصریح باشه.تاکی ما باید بگیم ام اسیها همگی حالشون خوبه.خب مردم توی جامعه همه ام اسیها رو میبینن.شمای سالم،من نیمه سالم ودیگری که ویلچر نشینه.اگه مابگیم همگی خوبیم که دروغ گفتیم وبیشترین تاثیر منفی رو روی نظرات مردم نسبت به خودمون خواهیم داشت.اونموقع علاوه بردید ناصحیح مردم که مارو از کارافتاده میدونن تازه خودمونو آدم دروغگو هم نشون خواهیم داد.بنظر من بهترین کار اینه که نهایت پیشرفت این بیماری که همون ویلچرنشینی هست رو مردم ببینن و بفهمن که این بیماری در بدترین چهره خودش بازهم نمیتونه آرزوها وخواسته ها و تلاش ما برای رسیدن به این خواسته ها رو ازمون بگیره.شاید اوایل واسشون سخت باشه پذیرش این شرایط اما کم کم ما وشرایطمون واین بیماری رو درک خواهند کرد.منم اوایل از صداوسیما ناراحت میشدم اما وقتی دید مردم رو نسبت به چندسال پیش مقایسه میکنم تفاوت عقیده ی روبه رشد مردم رو در مورد این بیماری میبینم وازاین بابت خوشحالم.شایداگه همیشه رسانه ملی ام اسیهای سرحال رونشون میداد مردم اینقد افکارشون پیشرفت نمیکرد وهمیشه انتظار داشتن ام اس مساوی باشه به یه سرماخوردگی ساده واگه کسی از ام اسیها روتوی جامعه باویلچرمیدیدن باتعجب میگفتن این چرااینجوریه؟!بنظر من بدنیست بعضی مواقع جامعه رو به مرگ گرفتارکرد تا به تب راضی بشه.منو ببخشید بخاطر جسارتم
خانم مهتاب . این قدم اول معرفی ام اس به جامعه هست. در قدم های بعدی تصمیمون بر اینه که افرادی که ام اس تو اون ها پیشرفت داشته و محتاج به ویلچر یا عصا هستن و خیلی عادی و موفق دارن زندگیشون رو میکنن رو به همه معرفی کنیم.
این برای ما خیلی مهمه. خانمی رو میشناسیم که فوق تخصص زنان و زایمان داره. در زایمان های مشکل. الان عصا داره. هیئت علمی بهشتی هست و راحت درس میده. آقایی که تو دانشگاه شریف رییس گروه الکترونیک هست و 30 سال هست بیماره. موقعی که اصلاً دارو نبود. ایشون با ویلچر میان تدریس میکنن و میرن. پست های بسیار مهم هم تو وزرات دفاع در موضوع جنگ الکترونیک دارن.
ببینید این دماوند هست. دماوندی که به مراتب بلندتر از دماوند جغرافیایی هست. خیلی بلندتر.
دوستان من قدم اولشون رو برای معرفی بیماری برداشتن. این اولین گام هست. این برنامه صد در صد ادامه داره.اول سعی در تغییر کلی دید جامعه هست. بعدش یواش یواش همه چیز رو بیان میکنیم.
ام اس بیماری قوی ای هست. صعب العلاج هست.مشکلات داره.
اما هدف از بیان همه اینها این هست که بگیم
میشه زندگی کــــــــــــــــــــــرد
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : booshveg , الهام ج , nazaninamiri70 , naz.gigili , ماه , رامنا , yummy , edarzi
من با نظر همگی موافقم چون همتون یه چیز مشترک دارید اون هم امید به زندگیهhappy0065.gif

مهم اینه که هر چی که هستیم سعی کنیم بهترین باشیم در هر شرایطی که هستیم چه ویلچری چه بدون ویلچر طوری خوب زندگی کنیم که اگه یه وقت یه سالم از کنار ما عبور کرد جذب وجود خودمون بشه نه صرفا ام اس

ما هر کاری کنیم نمیتونیم دید کل آدم های جامعه رو عوض کنیم angry2:36
زندگی
 تشکر شده توسط : sooorooosh , Nooranta , meysam2 , edarzi
(2013/08/08, 02:31 PM)محمد علی نوشته است: من مطلب بچه ها رو خوندم و نظراتشونو
اول که اگه شمایی که اعتقاد داری ام اس همش ویلچیری شدن و از کار افتادگی نیست پس از نشون دادن دو تا ویلچیری نباید اینقدر بترسی یا ترش کنی که اگه ترش کنی یعنی اینکه خودتم ته دلت اعتقاد داری که این موضوع طبیعیه

بعدشم اون خانومی که صحبت کوه نوردی و دوچرخه سواری میکنه قبول اما کی باید دنبال کار اون ویلچیری یا اونی که اسیر رختخوابه باشه اگه بگیم همه جا گل و بلبله پس دیگه اعتراضی واسه کمبود دارو فلان مشکل و ... نباید داشت که اونوقت میگن ام اس مشکل بزرگی نیست

که اگه نشون ندن حکایت اون وقتیه که توی خونه صدایی میاد و همه میگن ایشالا گربه است

به نظر من همه جهات ام اس رو از خوب تا بدشو باید نشون داد

منم میگم چرا خوبشو نشون ندادن.فقط بد رو دارن نشون میدن.
اون از شبکه 2...اینم از این.فقط شبکه یک که از همه فکر کنم کم بیننده تر بود دوستمون تونست بره و حرف دل مارو بزنه.افسوس...
میخوام ببینم الان که اینارو آوردن چه کاری واسه ام اسیا میکنن؟
اگر بدانيد مردم چقــدر به ندرت فکـر مي کنند
هيچ گاه از اينکه درباره ي شما چه فکـر مي کنند
نگــران نمــي شويــد . . .
 تشکر شده توسط : melody
این جوّی که هست مختص بیماری ام اس نیست ، هر جامعه ای برای رسیدن به اهدافش ممکنه بخشی از واقعیت رو پررنگ تر کنه ، اون بخش رو صاحبان قدرت تعیین میکنن .
مثلا درمورد عاشورا اگه ذکر مصیبت رو کمرنگ کنن و هدف و رفتار و... رو پررنگ کنن آیا به هدفشون می رسن ؟!
پس از همه جنبه های یک رویداد بخشی عوام پسندتر و واکنش برانگیزتر رو پررنگ میکنن تا همیشه مردم رو در راستای همون هدف نگه دارن و اینطوره که مردم گریه و ضجه هرساله خودشون رو دارن و دیگر هیچ و تازه فکر میکنن ثواب هم داره.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , paeeze , رامنا , meysam2 , محمد علی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان