• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امیتازات : 3.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحقیق برای درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی درایران
تلاش پژوهشگران ايراني براي درمان بيماري MS با استفاده از سلول‌هاي بنيادي
رييس انجمن MS ايران از تلاش محققان ايراني براي استفاده از سلول‌هاي بنيادي مغز استخوان براي درمان بيماري MS خبر داد. دكتر جمشيد لطفي با اعلام اين مطلب در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار كرد: طي تحقيقات انجام شده اين روش در تعداد 25 بيمار با شرايط خاص مورد بررسي قرار گرفته كه تا به حال نتايج مطلوبي داشته است. لطفي افزود: در اين تحقيق سعي شده كه با استفاده از سلول‌هاي بنيادي كه از مغز استخوان بيماران گرفته مي‌شود، بتوانيم سلول‌ها را در آزمايشگاه به تعداد قابل توجهي تكثير و سپس به مايع نخاع تزريق كنيم. وي با ابراز اميدواري از اينكه استفاده از سلول‌هاي بنيادي در بيماري‌هايي مانند MS بتوانند مؤثر باشند،‌ خاطر نشان كرد: اين طرح در قالب پروژه اي مشترك با دانشگاه علوم پزشكي تهران و با همكاري مركز MS بيمارستان «سينا» و بخش ايمونولوژي دانشگاه تهران و نيز بخش مغز و اعصاب دانشگاه در حال انجام است.

منبع خبر

البته یک کم خبر قدیمی است ولی در راستای آشنایی با فعالیتهای تحقیقاتی بد نیست.
با همت و امید، ناتوانی خاطره ای بیش نخواهد بود.agreement2
 تشکر شده توسط : elnaz , shadi , Prime , hamid_147 , pariya1361 , Azad , آسو , sahel1 , Mehrdad 31 , niloofar93 , یوسف تهران
(2010/02/23, 08:06 PM)saffari_mo نوشته است: تلاش پژوهشگران ايراني براي درمان بيماري MS با استفاده از سلول‌هاي بنيادي
رييس انجمن MS ايران از تلاش محققان ايراني براي استفاده از سلول‌هاي بنيادي مغز استخوان براي درمان بيماري MS خبر داد. دكتر جمشيد لطفي با اعلام اين مطلب در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار كرد: طي تحقيقات انجام شده اين روش در تعداد 25 بيمار با شرايط خاص مورد بررسي قرار گرفته كه تا به حال نتايج مطلوبي داشته است. لطفي افزود: در اين تحقيق سعي شده كه با استفاده از سلول‌هاي بنيادي كه از مغز استخوان بيماران گرفته مي‌شود، بتوانيم سلول‌ها را در آزمايشگاه به تعداد قابل توجهي تكثير و سپس به مايع نخاع تزريق كنيم. وي با ابراز اميدواري از اينكه استفاده از سلول‌هاي بنيادي در بيماري‌هايي مانند MS بتوانند مؤثر باشند،‌ خاطر نشان كرد: اين طرح در قالب پروژه اي مشترك با دانشگاه علوم پزشكي تهران و با همكاري مركز MS بيمارستان «سينا» و بخش ايمونولوژي دانشگاه تهران و نيز بخش مغز و اعصاب دانشگاه در حال انجام است.

منبع خبر

البته یک کم خبر قدیمی است ولی در راستای آشنایی با فعالیتهای تحقیقاتی بد نیست.
معروف ترین بیمار ام اس ایران که همون ویولته خودمون باشه
ابن روش رو امتحان کرد و به جز یک ماه درد و تب و بیمارستان
تا الان که نتیجه ای حاصلش نشده .
اون اوایل از رو ویلچر بلند شد و 7 تا پله رو با پا رفت بالا
اما بعد از یک هفته دوباره ویلچر نشین شد .
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
 تشکر شده توسط : saffari_mo , hamid_147 , pariya1361
(2010/02/23, 09:06 PM)reza-alizadeh نوشته است: معروف ترین بیمار ام اس ایران که همون ویولته خودمون باشه
ابن روش رو امتحان کرد و به جز یک ماه درد و تب و بیمارستان
تا الان که نتیجه ای حاصلش نشده .
اون اوایل از رو ویلچر بلند شد و 7 تا پله رو با پا رفت بالا
اما بعد از یک هفته دوباره ویلچر نشین شد .

از نتایجش خبر نداشتم . آیا کسای دیگه ای هم بودن که شما ازشون اطلاع داشته باشین؟
 تشکر شده توسط : pariya1361 , sajede
(2010/02/23, 09:35 PM)saffari_mo نوشته است: از نتایجش خبر نداشتم . آیا کسای دیگه ای هم بودن که شما ازشون اطلاع داشته باشین؟
نه متاسفانه
این یه تحقیق تقریبا بی سر و صدا بود و من چون وبلاگ ویولت رو میخونم
اونا رو پیدا کردم و بقیه موردین ازمایش غریبه هستن و فکر نکنم
جز خانواده اشون و افراد نزدیک کس دیگه ای ازشون اطلاع داشته باشه
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
همونطور که می دونی درمان با سلولهای پایه یا بنیادی خیلی نوپاست و در بسیاری از موارد هم مجوزهای اخلاق پزشکی برای همگانی شدن رو نداره بلکه به صورت محدود و بر روی بیماران داوطلب انجام می شه. همین مساله باعث میشه که اطلاعات زیادی در مورد نتایجش و مهمتر از همه مخاطراتی که ممکن است بیناران را تهدید کند در دسترس نباشه.
ولی امید زیادی به پیشرفت در این زمینه ها وجود دارد و تقریبا من شخصا معتقدم که دنیای علمی آینده رو همین سلولهای بنیادی تشکیل خواهند داد و بحث پزشکی شخصی یعنی اینکه راههای درمانی هر بیماری و برای هر نفر مخصوص به خودش باشه و از سلولهای خودش و از اطلاعات ژنتیکی خودش برای درمان استفاده کنند.
 تشکر شده توسط : بهرنگ , یوسف تهران , Mohammad941611
(2010/02/23, 09:50 PM)saffari_mo نوشته است: همونطور که می دونی درمان با سلولهای پایه یا بنیادی خیلی نوپاست و در بسیاری از موارد هم مجوزهای اخلاق پزشکی برای همگانی شدن رو نداره بلکه به صورت محدود و بر روی بیماران داوطلب انجام می شه. همین مساله باعث میشه که اطلاعات زیادی در مورد نتایجش و مهمتر از همه مخاطراتی که ممکن است بیناران را تهدید کند در دسترس نباشه.
ولی امید زیادی به پیشرفت در این زمینه ها وجود دارد و تقریبا من شخصا معتقدم که دنیای علمی آینده رو همین سلولهای بنیادی تشکیل خواهند داد و بحث پزشکی شخصی یعنی اینکه راههای درمانی هر بیماری و برای هر نفر مخصوص به خودش باشه و از سلولهای خودش و از اطلاعات ژنتیکی خودش برای درمان استفاده کنند.
موافقم
همه چی بر میگرده به ساده شدن دوباره
سیر انرژی و ببین !
از چوب و زغال شروع شد رفت تا شکافت اتم !
اما الان باز دارن رو باد و موج اقیانوس برای تولید برق استفاده میکنن
و به نتایج جالبی هم رسیدن .
این هم همینطور تا اون بالای بالای دارو ها میرن
اخر درمان و تو بدن خود بیمار پیدا میکنن .
منتها سیر علم پزشکی خیلی کنده به همون دلایلی که ذکر کردی
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
 تشکر شده توسط : saffari_mo , Azad
این خبر رو که مال امروزه اگر چه خاص ام اس نیست، ولی تو این تاپیک گذاشتم که مقایسه کنید چون الان گفتن دستورالعمل خاصی براش نیست .

سودجويان سلول درماني را به تباهي كشيده‌اند
استفاده غير اصولي از اين روش و سلول‌هاي بنيادي توسط افراد سودجو اگر با همين روند ادامه يابد، احتمال نااميدي پرشكان و مردم به سلول درماني وجود دارد كه واقعاً ناراحت كننده است

سلامت نیوز: مدير مركز سلول درماني پژوهشكده رويان گفت: وزارت بهداشت با صادر نكردن دستورالعمل قانوني براي سلول‌درماني، زمينه سوءاستفاده افراد سودجو را از اين روش فراهم كرده و پزشكان و مردم را به سلول‌درماني بدبين كرده است.

ناصر اقدمي در گفت و گو با فارس اظهار داشت: وجود نداشتن قانون خاصي براي سلول‌درماني در وزارت بهداشت سبب شده پزشكان به علت ترس از توهين يا اشكال قانوني جرئت نكنند از اين روش درماني استفاده كنند و همين مسئله حضور غيرعلمي افراد سودجو را فراهم كرده است.
وي بيان داشت: از چهار سال گذشته به دنبال ايجاد بانك خون در وزارت بهداشت بوديم كه با بلاتكليف ماندن اين طرح در بوروكراسي‌هاي اداري، سردرگمي خاصي در مجامع پزشكي ايجاد شده است.
مدير مركز سلول درماني پژوهشكده رويان خاطرنشان كرد: عروسك‌هاي ژن‌پت منشأ حيواني دارد و هنوز روي انسان چنين موردي عملياتي انجام نشده هرچند در اين زمينه دانشمندان كره جنوبي ادعاهايي را در اين زمينه مطرح كرده‌اند اما اين ادعا از سوي پژوهشگران ديگر كشورها رد شده است.
اقدمي اظهار داشت: اين عروسك‌ها در بسياري از كشورها به فروش مي‌رسد اما مطمئن نيستيم كه طبيعي يا زنده باشند و به روش شبيه‌سازي در كامپيوتر انجام شده و كلونينگ نيست.
اقدمي با نگراني از اينكه سوء استفاده‌هايي كه هم‌‌اكنون از روش همانند‌سازي مي‌شود مردم و پزشكان را به اين روش بدبين كرده است، بيان داشت: استفاده غير اصولي از اين روش و سلول‌هاي بنيادي توسط افراد سودجو اگر با همين روند ادامه يابد، احتمال نااميدي پرشكان و مردم به سلول درماني وجود دارد كه واقعاً ناراحت كننده است.
وي اضافه كرد: امروزه افراد سودجو از سلول‌هاي بنيادي گرفته شده از سقط‌‌هاي جنيني براي درمان بيماراني كه از ايران به اوكراين براي معالجه مراجعه مي‌كنند استفاده و به كار مي‌گيرند و هزينه 20 تا 100 ميليون تومان از آنها دريافت مي‌كنند.
مدير مركز سلول‌درماني پژوهشكده رويان افزود: در اين راستا يك كودك مرگ مغزي به روسيه منتقل و با سلول‌هاي بنيادي جنيني مورد درمان قرار گرفت و با گذشت چهار سال از درمان وي، به سرطاني كه ناشي از اين سلول‌ها بود، دچار شد و از بين رفت.
وي با اشاره به اينكه پژوهشگران ايران هنوز روي سلول‌هاي بنيادي جنين به خاطر حساسيت بالايي كه دارد كار تحقيقاتي انجام نداده‌اند، ادامه داد: اين سلول‌ها قابليت تبديل به سلول عصبي را دارد اما هنوز امكانات لازم براي خالص‌سازي اين دسته از سلول‌ها وجود ندارد.
اقدمي گفت: سلول‌هاي بنيادي تمايز نيافته امكان اينكه سبب پايين آوردن سيستم ايمني بدن شود را دارد و زمينه ابتلا به سرطان را فراهم مي‌كند.
وي اظهار داشت: ايران بر خلاف اينكه در رتبه 5 و 6 دنيا از نظر مطالعات باليني بر سلول‌هاي بنيادي قرار گرفته اما هنوز جرئت نكرده از سلول‌هاي بنيادي جنيني استفاده كند.
اقدمي با بيان اينكه هم‌اكنون در كشور از سلول‌هاي بنيادي مغز و استخوان براي معالجه بيماران سرطاني‌ استفاده مي‌كنند، خاطرنشان كرد: از 50 سال پيش جداسازي سلول‌هاي بنيادي از مغز استخوان در دنيا مطرح شد و در ايران اين مسئله از 20 سال گذشته آغاز شد و تاكنون هيچ عارضه‌اي بر جاي نگذاشته است.
http://www.salamatnews.com/ViewNews.aspx?ID=20302&cat=1
تاريخ ارسال خبر: 15شهريور1389
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : yaro
خوب این یک روش نوپا هست.سلولهای پایه رو می گم.دلیلی نداره که غلط باشه.اگر چه هنوز در مراحل ابتدایی هستولی در آینده جای پیشرفت داره..و جنبه های اخلاق و قانونی خاص خودش رو داره و طبعا ازش استفاده نا مناسب هم میشه کرد ولی در سطح محدود فکر میکنم که اشکالی نداره.حالا تو بیشتر کشورها برا ش قید و بند های زیادی گذاشتن.در سویس و بسیاری از کشورها که ممنوع هست.در ایران تا جایی که من می دونم هیچ محدودیت شرعی و قانونی تا این لحظه وجود نداره.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
برای من1سال ازپیشرفت بیماریم جلوگیری کرد من توی طرحی که دکترصحرائیان دکترناظرش بود شرکت کردم
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , afsanehh
(2011/08/07, 07:30 PM)رویا م نوشته است: برای من1سال ازپیشرفت بیماریم جلوگیری کرد من توی طرحی که دکترصحرائیان دکترناظرش بود شرکت کردم

سلام دوست عزیز
من دیروز این مطلب شما را دیدم . می خواستم خواهش کنم اگر موردی ندارد در مورد این تجربه که داشتی بیشتر صحبت کنی که چه زمانی و چگونه انجام شد؟ و شرایط پیش و بعد خودت چطور بود؟ و اینکه در نهایت نظر تیم پزشکی چه بود؟
ببخشید که این همه سوال کردم و پیشاپیش سپاس بابت پاسخت

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قانونی شدن استفاده از ماري جوانا در سوئد در درمان ام اس hamdam 6 18,591 2022/03/22, 01:16 PM
آخرین ارسال: MerajNajafi
  تبلیغات درمان قطعی ام‌اس دروغی بیش نیست- درمان ام‌اس طی 10سال آتی paeazan 24 22,315 2021/04/22, 09:45 PM
آخرین ارسال: سارا۹۸۶۰
  جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای ۱۳۱ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج SMA 2 2,185 2019/08/11, 01:50 PM
آخرین ارسال: SMA
  ام‌اس با طب سنتی درمان نمی‌شود nahid 3 2,520 2018/11/11, 10:54 AM
آخرین ارسال: hamid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,234 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  آمارام اس درایران و افزایش شیوع آن در سالهای اخیر nazaninn 106 57,711 2018/09/17, 08:07 PM
آخرین ارسال: nahid
Exclamation آیا استفاده از روش سلول های بنیادی درمان قطعی ام اس است؟ امیرپوریا 0 3,159 2018/03/23, 10:16 PM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  درمان ام اس Godlovesme 18 11,494 2017/12/30, 07:49 PM
آخرین ارسال: N@RGES
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,930 2017/12/14, 06:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماریهای صعب العلاج با زهر جانوری niloofary 0 2,085 2017/02/26, 09:45 AM
آخرین ارسال: niloofary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان