امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کنار اومدن با ام اس
سلام بچه ها تازه واردم امسال قراره کنکور بدم 18سالمه یه هفته ای میشه فهمیدم ام اس دارم خیلیییییییییییییییییییییییییی حالم بده هنوز نتونستم به خودم بقبولونم درسته که مثل روزای اول همش گریه نمیکنم اما همش بغض و گریه میاد سراغم
از همه چیز بدم میاد میترسم از خیلی چیزها
از طرفیم به خاطر بستری شدن تو بیمارستان آزمایشا و و اینا کلی از درس و کنکورمم عقب افتادم روحیه ای هم ندارم استرس اونم از یه طرف که دیگه البته برام مهم نیست
از اون دخترشر وشور 18ساله حالا یه دختردپرس مونده که همش میخوابه بلکه این روزا بگذره یاهم که نقاشی میکنم و یه وقتایی که دلم میگیره یه چیزایی مینویسم
نمیتونم کنار بیام از دست خدا خیلی دلگیرم چرا الان چرا امسال؟
اصلا چرا باید اینجوری بشه
چیکار کنم من آخه حالا
(2017/02/28, 10:07 AM)zahra k نوشته است: سلام بچه ها تازه واردم امسال قراره کنکور بدم 18سالمه یه هفته ای میشه فهمیدم ام اس دارم خیلیییییییییییییییییییییییییی حالم بده هنوز نتونستم به خودم بقبولونم درسته که مثل روزای اول همش گریه نمیکنم اما همش بغض و گریه میاد سراغم
از طرفیم به خاطر بستری شدن تو بیمارستان آزمایشا و و اینا کلی از درس و کنکورمم عقب افتادم روحیه ای هم ندارم استرس اونم از یه طرف که دیگه البته برام مهم نیست
از اون دخترشر وشور 18ساله حالا یه دختردپرس مونده که همش میخوابه بلکه این روزا بگذره یاهم که نقاشی میکنم و یه وقتایی که دلم میگیره یه چیزایی مینویسم
چیکار کنم من آخه حالا
سلام
اول اینکه ام اس قول نیست فقط اسمش بزرگه پس دلیلی برای ترسیدن نیست
بعدشم من هم یادمه دقیقا بخاطر کنکور و... و استرس هاش مریض شدم
بهترین کار به نظرم اینه که انقدر به کنکور فکر نکنی چون. هیچ چیز ارزش سلامتیت رو نداره و بعدا اگه باسوادترین و پولدارترین ادم دنیا هم بشی میگی ای کاش هیچی نداشتم و سالم میموندم
ام اس با استرس بدتر میشه اما اگه بیخیالش باشی و استرس نداشته باشی هیچ کاریت نداره
اگرم اسرار داری درس بخونی باید یه برنامه سبک تراز قبل بریزی و جوری که به هیچ عنوان خسته نشی و استرس نگیری درس بخونی
تازه سال بعد هم میتونی شرکت کنی و موفق بشی
بدون ام اس هیچ چی نیستاگه بشناسیش و بدون هیچ چیز ارزش سلامتیت رو نداره
اللهم عجل لولیک الفرج
به حق خانم زینب کبری سلام الله
 تشکر شده توسط : zahra k , eglantine , A.Kh , Nazaritafti20
سلام زهرا جان
بهت حق میدم که نگران باشی ولی یکم تو سایت بگردی و نظر بقیه بچه ها رو بخونی متوجه میشی به قول محمد رضا ، ام اس غول نیست و خیلی راحت میشه باهاش کنار اومد و اصلن اذیتت نمیکنه انشالا
بهت پیشنهاد میدم در این تاپیک (کلیک کن) قسمت دوم رادیو ام اس سنتر راجع به کنکور رو بخونی
فکر کنم حرفای مریم که در زمان کنکورش متوجه شد ام اس داره خیلی بهت کمک کنه
امیدوارم این روزهات زود تموم شه و بعد از کنکور بیای همین جا بگی رتبه ۱ شدی agreement2agreement2
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : zahra k , glassheart , eglantine , A.Kh , Nazaritafti20 , 0066380456
(2017/02/28, 10:27 AM)hamid نوشته است: سلام زهرا جان
بهت حق میدم که نگران باشی ولی یکم تو سایت بگردی و نظر بقیه بچه ها رو بخونی متوجه میشی به قول محمد رضا ، ام اس غول نیست و خیلی راحت میشه باهاش کنار اومد و اصلن اذیتت نمیکنه انشالا
بهت پیشنهاد میدم در این تاپیک (کلیک کن) قسمت دوم رادیو ام اس سنتر راجع به کنکور رو بخونی
فکر کنم حرفای مریم که در زمان کنکورش متوجه شد ام اس داره خیلی بهت کمک کنه
امیدوارم این روزهات زود تموم شه و بعد از کنکور بیای همین جا بگی رتبه ۱ شدی agreement2agreement2
[/quote

اما ترس من فقط از ام اس نیست از نابودی آرزوهاورویاهامه واسه آینده ترسم از آینده ای که حالا دیگه حس میکنم نمیخوامش ترسم از جامعه س از خیلی چیزا که مطمئن نیستم انقد قوی باشم که بتونم تحمل کنم قبول کنم...
بازم مرسی از حرفات از امیددادنت
اینجا حداقل آدم حس نمیکنه تنهاس حس میکنه کساییو داره که درکش میکنن

(2017/02/28, 10:20 AM)pesareshoja_ir71 نوشته است: [quote='zahra k' pid='542053' dateline='1488263860']
سلام بچه ها تازه واردم امسال قراره کنکور بدم 18سالمه یه هفته ای میشه فهمیدم ام اس دارم خیلیییییییییییییییییییییییییی حالم بده هنوز نتونستم به خودم بقبولونم درسته که مثل روزای اول همش گریه نمیکنم اما همش بغض و گریه میاد سراغم
چیکار کنم من آخه حالا
سلام
اول اینکه ام اس قول نیست فقط اسمش بزرگه پس دلیلی برای ترسیدن نیست
بعدشم من هم یادمه دقیقا بخاطر کنکور و... و استرس هاش مریض شدم
بهترین کار به نظرم اینه که انقدر به کنکور فکر نکنی چون. هیچ چیز ارزش سلامتیت رو نداره و بعدا اگه باسوادترین و پولدارترین ادم دنیا هم بشی میگی ای کاش هیچی نداشتم و سالم میموندم
ام اس با استرس بدتر میشه اما اگه بیخیالش باشی و استرس نداشته باشی هیچ کاریت نداره
اگرم اسرار داری درس بخونی باید یه برنامه سبک تراز قبل بریزی و جوری که به هیچ عنوان خسته نشی و استرس نگیری درس بخونی
تازه سال بعد هم میتونی شرکت کنی و موفق بشی
بدون ام اس هیچ چی نیستاگه بشناسیش و بدون هیچ چیز ارزش سلامتیت رو نداره

موضوع فقط ام اس نیس خیلی چیزای دیگه ای هم هست
هه حالا من هرودوتاشو باختم هم سلامتیمو هم کنکورمو که همه آیندم بستگی داشت بهش
دیگه چیزی برا از دست دادن نمونده
مرسی از توصیه ت
 تشکر شده توسط : glassheart , eglantine
اینده اون چیزی که خدا رقم میزنه نه اون چیزی که ما فکر میکنیم
الان داری تایپ میکنی
پس هم دستات هم چشمات هم قدرت ادراکت سالمه(البتخ اام اس به هیچ کدوم اینا کار نداره گفتم که یادوری کرده باشم) و مطمننن زندگیت چیزهای خوبم ریاد داره
پس نیمه پرلیوان ببین
اروم باش بدون که ام اس هیچی نیست
و تو سالمی و یه مهمون به نام ام اس داری
اون تایپیک که حمید گفت حتما ببین
اللهم عجل لولیک الفرج
 تشکر شده توسط : Exhautless , hamid , glassheart , eglantine , Nazaritafti20
(2017/02/28, 11:10 AM)pesareshoja_ir71 نوشته است: اینده اون چیزی که خدا رقم میزنه نه اون چیزی که ما فکر میکنیم
الان داری تایپ میکنی
پس هم دستات هم چشمات هم قدرت ادراکت سالمه(البتخ اام اس به هیچ کدوم اینا کار نداره گفتم که یادوری کرده باشم) و مطمننن زندگیت چیزهای خوبم ریاد داره
پس نیمه پرلیوان ببین

همین دیگه من میگم از دست خدا شاکی م
برای یکی از آسمون و زمین خوشبختی و نعمت میباره
برا ما هم اینجوری شده که اصولا نه تنها چیزی اضافه نمیشه بلکه چیزاییم که داشتیم ازمون گرفته میشه
رفتم دیدم ولی خوب مریم 11سالگیش ام اس گرفته بوده وخوب کنار اومده من یه هفتس همش فهمیدم خوب نتونستم هضمش کنم هنوز
 تشکر شده توسط : hamid , glassheart , eglantine
(2017/02/28, 11:16 AM)zahra k نوشته است:
(2017/02/28, 11:10 AM)pesareshoja_ir71 نوشته است: اینده اون چیزی که خدا رقم میزنه نه اون چیزی که ما فکر میکنیم
الان داری تایپ میکنی
پس نیمه پرلیوان ببین

برا ما هم اینجوری شده که اصولا نه تنها چیزی اضافه نمیشه بلکه چیزاییم که داشتیم ازمون گرفته میشه
رفتم دیدم ولی خوب مریم 11سالگیش ام اس گرفته بوده وخوب کنار اومده من یه هفتس همش فهمیدم خوب نتونستم هضمش کنم هنوز
راستش بخوای من شاید دانشگاه رشته مورد علاقه ام قبول نشدم اما ام اس واسه من کلی چیز بهتر از اون داشت
کلی کار مختلف یاد گرفتم و یه ادم چند بعدی شدم
دیدم به زندگی مثبت تر شد
دیگه واسه چیزای بی ارزش غصه نمیخورم
کلی دوست واقعی پیدا کردم
و.... کلی مزایایی دیگه
اللهم عجل لولیک الفرج
 تشکر شده توسط : hamid , glassheart , eglantine , Nazaritafti20
(2017/02/28, 11:24 AM)pesareshoja_ir71 نوشته است:
(2017/02/28, 11:16 AM)zahra k نوشته است:
الان داری تایپ میکنی
پس نیمه پرلیوان ببین

راستش بخوای من شاید دانشگاه رشته مورد علاقه ام قبول نشدم اما ام اس واسه من کلی چیز بهتر از اون داشت
کلی کار مختلف یاد گرفتم و یه ادم چند بعدی شدم
دیدم به زندگی مثبت تر شد
دیگه واسه چیزای بی ارزش غصه نمیخورم
کلی دوست واقعی پیدا کردم
و.... کلی مزایایی دیگه

چی بگم... هعیییییییییییییییییییییییییی
بازم مرسی از حرفات
 تشکر شده توسط : pesareshoja_ir71 , hamid , glassheart , eglantine
پس رادیو قسمت سوم هم گوش بده.
نکته جالبش اون قسمته که خیلی ها اولش شوکه میشن و دپرس میشن ولی اخر حرفشون میگن الان خیلی خوبیم و مشکلی نداریم
دید من اینه و دید یه فرد دیگه شاید این باشه که ااا فلانی خیلی ناراحت شده ام اس گرفته .

بقیه ش به خودت بستگی داره که از یه جمله چه برداشتی کنی.

من تصادف کردم و دستم از ۵ جا شکست و کلی امپول بهم زدن و ۵۰ روز بیمارستان بودم و ۲۰۰ بار آرزوی مرگ کردم ولی روز آخر تو همون بیمارستان یه کار پیدا کردم که درآمدم در ماه ۱۰ میلیونه .

هر کس میتونه از این جمله یه برداشت کنه. پیشنهادم اینه که هنوز از ام اس خیلی کم میدونی . فعلا هیچ قضاوتی نکن و دنبال مطالعه باش
منبع خوبی هم داری . بچه های سایت رو ببین . باهاشون آشنا شو . فکر میکنی از این ۱۰.۰۰۰ عضو چند نفر هنوز ناراحتن ؟
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : zahra k , glassheart , coffeedot , hyd69hyd , eglantine
(2017/02/28, 10:07 AM)zahra k نوشته است: سلام بچه ها تازه واردم امسال قراره کنکور بدم 18سالمه یه هفته ای میشه فهمیدم ام اس دارم خیلیییییییییییییییییییییییییی حالم بده هنوز نتونستم به خودم بقبولونم درسته که مثل روزای اول همش گریه نمیکنم اما همش بغض و گریه میاد سراغم
چیکار کنم من آخه حالا
سلام زهرا جان
میدونم که الان هرکسی باهات حرف بزنه میگی داره شعار میده و میخواد آرومت کنه ولی من میخوام بهت بگم هنوز سنی ندارم که بخوام شعار بدم و حرفهایی که بهت میزنم همش از روی تجربه خودم بوده

من 11 سالم بود که بهم گفتن ام اس داری ببین من اونموقع واقعا فکر میکردم ام اس هم ی بیماریه مثل همه بیماریها ی دوره دارو میخورم خوب میشم (در این حد بی اطلاع بودم از ام اس)اونموقع من پیش ی دکتری رفته بودم که اگه نرفته ببودم خیلی بهتر بود،خیلی اذیت کرد برای تشخیص و آخر سر هم بجای اینکه درمان شروع کنه گفت نیاز به دارو نداره و فقط کورتون خوراکی داد. منم خب بیخیال شدم دیگه.
بعد از چهار سال ی حمله شدید داشتم .ینی موقعی که 15 سالم بود.اونموقع بهمون گفتن اگه همون چهار سال پیش دارو شروع کرده بود خیلی به نفعش بود.ام آر آی الانش نسبت به اونموقع خیلی پلاک های بیشتری داره که اگه دارو استفاده کرده بودم به احتمال زیاذ این وضعیت پیش نمیومد(اینو گفتم که بونی به نفعته اگه در مقابل مصرف داروی مداوم مقاومت نکنی)اینجا دیگه آمپول زدن شروع کردم
بازم از سال 91 تا اوایل 93 مشکل چندانی نداشتم ولی از همون اردیبهشت 93 در عرض یک سال و 2 ماه،23 گرم کورتون گرفتم که این حجم از کورتون واقعا وحشتناکه و دقیقا همون سال هم کنکور داشتم

من نمیگم آدم باهوشی هستم و هرکسی هم این حرف رو بهم بزنه میگم اشتباه میکنی،هوش من در حد معمولیه ولی من بجای باحتن تصمیم گرفتم خودم رو جمع کنم

ببین من کل کنکور خوندنم (مفید)از اول آذر بود تا آخر اسفند(عید هم با اجازت بستری بودمlaughing3)پس نیاز نیست بگم چقدر داوطلب وجود داشت که از من بهتر خوندن و حقشون این بود که نتیجه بهتر بگیرن ولی ی چیزی رو با اطمینان 100 درصد بهت میگم که 90 درصد از داوطلب های کنکور بخاطر استرس نتیجه نمیگیرن

من روز کنکور واقعااااااااااااااااااااااااااااااا برام مهم نبود چی میشه و اصلا استرس نداشتم حتی شبش جز آروم ترین شبهایی بود که در طول کل عمرم داشتم

مهم نیست که تو چقدر خوندی مهم اینه که اون استرست رو بتونی کنترل کنی

اول از همه باید ام اس رو قبول کنی!کردی؟

ام اس رو قبول کنی و باهاش کنار بیایی قول بهت میدم هیچ تاثیری روی کنکورت نداشته باشه،پس قبل از فکر به کنکور، دنبال کنار اومدن با ام اس باش نه دنبال چرا تو؟؟؟؟؟؟ چرا الان؟؟؟؟؟!!!!!!

امیدوارم حرفام تونسته باشه کمکت کنه،هر سوالی داشتی و یا هر کمکی نیاز داشتی در خدمتتمlove28
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : مُنا_منتظر المهدی , hamid , Parla , hyd69hyd , eglantine , Nazaritafti20

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور با عشق های شکست خورده کنار بیاییم؟ paeazan 104 55,329 2015/08/12, 10:33 AM
آخرین ارسال: معصومه عباسی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست