امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس و پیوند سلول های بنیادی خون ساز
البته این خبر جدیدی نیست

لینک
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : SSA , niloofary , alireza1111
من خودم پیگیر این روش درمانی بودم خیلی هم شدید با چندتا از دوستای خارج از کشور هم هماهنگی کردم در دقیقه 90 که قرار بود برم انگلستان یکی از دوستهام از آمریکا اینارو خیلی صریح بهم رسوند که این روش مورد تایید اف دی ای نیست و در درمان ام اس هیچ تاثیری نداره و ضایعات رو هم ترمیم نمی کنه و بر عکس به دلیل دستکاری در سیستم ایمنی بدن و شرایط خاص او احتمال حمله شدیدتر ام اس و یا عفونتهای فرصت طلب به بدن و بخصوص مغز بسیار زیاده تنها کاری که این روش میکنه عقب انداختن چند ساله بیماریه نه چیز دیگری، من این اطلاعات با دکتر مقدسی و صحرائیان درمیان گذاشتم هر دو این اطلاعات تایید کردند و گفتند بهتره با داروی خودت کنار بیای و یه مدتی در حد 5 تا 7 سال صبر کنی قطعا درمان قطعی میاد این ریسک نکن که از چاله ام اس بیفتی تو چاه عوارض مرگبار غیرقابل پیش بینی که هم اکنون بعضی از داروهای خوراکی ام اس هم دارند.Dodgy
این روش خطرناکه به دوستان توصیه می کنم بازم صبر کنن ارزش زندگی خیلی بیشتر از ریسک کردن روی اونه
به زخمهایت افتخار کن
 تشکر شده توسط : niloofary , alireza1111
(2016/01/17, 02:13 AM)mahdi1004 نوشته است: من خودم پیگیر این روش درمانی بودم خیلی هم شدید با چندتا از دوستای خارج از کشور هم هماهنگی کردم در دقیقه 90 که قرار بود برم انگلستان یکی از دوستهام از آمریکا اینارو خیلی صریح بهم رسوند که این روش مورد تایید اف دی ای نیست و در درمان ام اس هیچ تاثیری نداره و ضایعات رو هم ترمیم نمی کنه و بر عکس به دلیل دستکاری در سیستم ایمنی بدن و شرایط خاص او احتمال حمله شدیدتر ام اس و یا عفونتهای فرصت طلب به بدن و بخصوص مغز بسیار زیاده تنها کاری که این روش میکنه عقب انداختن چند ساله بیماریه نه چیز دیگری، من این اطلاعات با دکتر مقدسی و صحرائیان درمیان گذاشتم هر دو این اطلاعات تایید کردند و گفتند بهتره با داروی خودت کنار بیای و یه مدتی در حد 5 تا 7 سال صبر کنی قطعا درمان قطعی میاد این ریسک نکن که از چاله ام اس بیفتی تو چاه عوارض مرگبار غیرقابل پیش بینی که هم اکنون بعضی از داروهای خوراکی ام اس هم دارند.Dodgy
این روش خطرناکه به دوستان توصیه می کنم بازم صبر کنن ارزش زندگی خیلی بیشتر از ریسک کردن روی اونه
چه خطری؟ در فاز 1 و 2 مطالعاتش زیر نظر FDA، هشتاد و یک درصد از بیماران بخشی از توانایی شون رو دوباره بدست آوردن! کدوم دارو بخشی از توانایی بیماران را تونسیته بازگردونه؟

این روش فاز 1 و 2 خودش رو زیر نظر FDA گذرانده و در حال تکمیل فازهای بعدیش هست. اینکه هنوز تاییدیه اخذ نکرده دلیلش تنها زمان بر بودنش هست و نه عدم موفقیتش.

به نظرم در عصر ارتباطات هرکسی میتونه به اطلاعات مورد نیازش دسترسی داشته باشه. میتونید اصل مقاله رو مطالعه کنید.
لینک مقاله
 تشکر شده توسط : niloofary , آسو
آقای sia خبرها رو از سایت بنیان میذارن، ولی نمیدونم چرا بدون لینک و تاریخ ؟
این خبر جدیدا در اون سایت گذاشته شده.confused2
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : niloofary , سمیرا67
متاسفانه واقعیت اینه که روش سلولهای بنیادی موفق نبوده و به شکست انجامیده و ریسک بالایی دارد. دکتر صحرائیان میگفت در ایران این عمل با مسئولیت بیمار و داوطلب بودنش انجام می شود با پیامدهای غیرمنتظره بالا... اگه در مورد این روند بخصوص بحث تعویض سیستم ایمنی و استفاده از داروهای شیمی درمانی و .... بیشتر بررسی کنید خطر این کار مشخص می شود علت عدم تایید این نوع درمان بخاطر مرگ چند بیمار پیوند شده بوده و راه درازی تا موفقیت احتمالی وجود دارد.icon_cryicon_cry
به زخمهایت افتخار کن
 تشکر شده توسط : niloofary
ناهید خانم این خبر به تاریخ
چهارشنبه 23 دی 1394 از سایت بنیان اما دوستان لطفا به ساین stem cells news مراجعه کنید همچنین اگه زبان انگلیسی میدونین در university of chicago Northwestern سرچ کنین
 تشکر شده توسط : niloofary , nahid
نتیجه بخشی یک درمان سرطان برای مداوای برخی بیماران ام اس
محققان انگلیسی از تاثیر قابل توجه کاربرد یک روش درمان بیماران سرطانی روی برخی از مبتلایان به اسکلروز چندگانه (MS) خبر دادند.
نتیجه بخشی یک درمان سرطان برای مداوای برخی بیماران ام اس
به گزارش ایرنا از بی بی سی ورلد، روش درمان مذکور با عنوان پیوند سلول های بنیادی خونساز اتولوگ (HSCT) ، سیستم ایمنی معیوب بدن را با استفاده از شیمی درمانی هدف قرار می دهد.
در این روش درمانی، با تزریق سلول بنیادین که از خون بیمار برداشته شده است و پیوند مغز استخوان (روش اتولوگ) سیستم دفاعی بدن بازسازی می شود. این عمل باعث می شود که تحریک کننده های بیماری ام اس فعال نشوند.
حال، محققان انگلیسی از اثرگذاری این روش درمانی برای مداوای برخی بیماران ام اس و نتیجه بخشی آن روی 20 بیمار در طی سه سال گذشته سخن می گویند.
پروفسور 'باسیل شاراک' از بیمارستان هالمشیر رویال در شفیلد گفت: استفاده از این روش درمانی برای بهبود ناتوانی یک بیمار ام اس دستاورد عظیم به شمار می آید.
با این حال، 'اما گری' از انجمن ام اس انگلیس اثرگذاری روش درمانی پیوند اتولوگ روی تمامی بیماران ام اس را رد کرد و گفت: تحقیقات از امیدبخشی کاربرد این روش نشان دارد، اما براساس همین تحقیقات و برغم تاثیر آن در تثبیت و یا بهبود وضعیت بیماران ام اس، این روش احتمالا برای تمامی انواع این بیماری موثر نیست.
به گفته گری، افراد باید توجه داشته باشند پیوند اتولوگ یک روش درمانی تهاجمی همراه با ریسک های قابل ملاحظه است که باید بررسی های بیشتری در زمینه ایمن و بلندمدت بودن تاثیرات آن در درمان مبتلایان به ام اس صورت بگیرد.
بیماری ام.اس یا اسکلروز چندگانه یک اختلال در سیستم ایمنی خودکار بدن است که می تواند منجر به فلج شدید شود. اختلال سیستم ایمنی خودکار، وضعیتی است که در آن بدن آنتی بادی هایی را تولید می کند که به بافت های خودش حمله می کنند. در بدن افراد مبتلا، آنتی بادی هایی تولید می شود که به ماده سفید مغز و نخاع حمله ور می شوند. در بیماری ام.اس میلین یا پوشش رشته های عصبی در مغز و نخاع ملتهب می شود و این التهاب باعث آسیب میلین شده و سیگنال های عصبی نمی توانند در طول رشته های عصبی حرکت کنند.
علت دقیق بروز این بیماری هنوز مشخص نیست.

http://www.irna.ir/fa/News/81925976/
تاریخ خبر: 28/10/1394 | ساعت: 17:15|
 تشکر شده توسط : FBF , nahid
(2016/01/18, 12:56 AM)mahdi1004 نوشته است: متاسفانه واقعیت اینه که روش سلولهای بنیادی موفق نبوده و به شکست انجامیده و ریسک بالایی دارد. دکتر صحرائیان میگفت در ایران این عمل با مسئولیت بیمار و داوطلب بودنش انجام می شود با پیامدهای غیرمنتظره بالا... اگه در مورد این روند بخصوص بحث تعویض سیستم ایمنی و استفاده از داروهای شیمی درمانی و .... بیشتر بررسی کنید خطر این کار مشخص می شود علت عدم تایید این نوع درمان بخاطر مرگ چند بیمار پیوند شده بوده و راه درازی تا موفقیت احتمالی وجود دارد.icon_cryicon_cry

متاسفانه گاهی نظرات برخی کاربران رو که میخونم ناامید میشم.
کدوم واقعیت و کدوم شکست؟ کدوم مرگ و میر؟
این خبری که خانم Niloofary گذاشته رو ببینید. این همون روشی هست که من بیش از یک سال پیش در موردش صحبت کردم.
HSCT

HSCT به دو روش non-myeloablative و myeloablative انجام میشه که در روش اول هیچ مرگ و میری اتفاق نیوفتاده!
سایت بی B سی هم این خبرو به تازگی پوشش داده.
لینک خبر
 تشکر شده توسط : nahid , mojtabasalimi28 , niloofary
درمان ام اس با پیوند سلول های بنیادی
تهران - ایرنا - مطالعات اخیر نشان می دهد، شیمی درمانی و پیوند سلول های بنیادی در درمان ام اس موثر است.
درمان ام اس با پیوند سلول های بنیادی
به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از هلث، تابحال شیمی درمانی فقط برای درمان انواع سرطان مورد استفاده قرار گرفته است؛ ولی تحقیقات جدید نشان می دهد روش تهاجمی شیمی درمانی، علاوه بر نابود کردن سلول های سرطانی، در درمان ام اس نیز موثر است. در این روش، در ابتدا سیستم ایمنی با شیمی درمانی تخریب می شود، سپس با استفاده از سلول های بنیادی بیمار که قبل از شیمی درمانی جمع آوری شده، مجددا ترمیم می شود. این روش، پیوند سلول های بنیادی نام دارد. نتایج این روش درمانی در چند بیمار مبتلا به ام اس که حتی قادر به انجام امور ساده روزمره هم نبودند، موفقیت آمیز گزارش شده است.
محققان معتقدند که این روش نیازمند تحقیق و بررسی بیشتر است و هنوز نمی توان آن را برای تمام بیماران مناسب دانست؛ از طرفی هزینه ای بیش از 40 هزار دلار در بردارد.
مولتیپل اسکلروزیس یا MS، یک بیماری مزمن عصبی است که در آن سیستم ایمنی بدن به بافت های سالم سیستم اعصاب مرکزی حمله می کند. ام اس بر اثر پاسخ سیستم ایمنی بوجود می آید و باعث التهاب در سیستم اعصاب مرکزی می شود. التهاب، سبب نابودی میلین می شود. میلین یک بافت چربی است که از رشته های عصبی محافظت می کند.
از دست دادن بینایی، بی حسی، مشکلات حرکتی و تمرکز و اختلال در تعادل از مهمترین عوارض بیماری ام اس محسوب می شوند.

http://www.irna.ir/fa/News/81933078/
یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۹
 تشکر شده توسط : kohedard , juju
محققین می گویند بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس را می توان با استفاده از سلول های بنیادی درمان نمود.

به گزارش بنیان به نقل ازmedicalnewstoday، با در نظر گرفتن پارامترهایی مانند شرایط بیماری، قابلیت تکرار درمان و استفاده از شرایط مناسب درمانی می توان به استفاده از سلول های بنیادی خون ساز(HSC) به عنوان درمانی برای افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس(MS) امیدوار بود. محققین دانشگاه موناش در این مورد می گویند: در بین استراتژی های درمانی امیدوارکننده ای که در زمینه طب بازساختی ایجاد شده است، پیوند سلول های بنیادی خون ساز(HSCT) رژیم درمانی عالی اما بحث برانگیزی برای محدود کردن آسیب های ناشی از واکنش های اوتوایمن محسوب می شود.

در این مطالعه جدید محققین دو نوع سلول بنیادی خون ساز را شناسایی کرده اند: سلول های بنیادی خون ساز بلند مدت و سلول های بنیادی خون ساز کوتاه مدت. سلول های بنیادی خون ساز بلند مدت قادر به خودنوزایی هستند و همه رده های خون ساز را در طول حیات فرد تامین می کنند. این اولین بار است که از پیوند سلول های بنیادی خون ساز برای MS و در مدل های جانوری انسفالومیلیت اوتوایمن استفاده شد. نتایج اولیه نشان داد که استفاده از این سلول ها بیشتر در مراحل اولیه بیماری موثر است و در گام بعد نیز محققین گزارش داده اند که چندین بیمار مبتلا به MS بعد از این که با دوزهای بالای داروهای سرکوب کننده ایمنی تیمار شدند، به وسیله پیوند سلول های بنیادی خون ساز درمان شده اند. انسفالومیلیت اوتوایمن شکل نادری از بیماری MS محسوب می شود و به نظر می رسد که پیوند سلول های بنیادی خون ساز گزینه مناسبی برای این بیماران باشد.
 تشکر شده توسط : niloofary , mojtabasalimi28

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تبلیغات ماهواره ای سلولهای بنیادی stem cell dream zaynab 64 84,495 2019/04/18, 09:28 AM
آخرین ارسال: aztab
  پیوند سلول های بنیادی ممکن است موجب بهبودی طولانی مدت MS شود sia 0 2,156 2017/02/15, 02:37 AM
آخرین ارسال: sia
  سلول های عصبی آسیب دیده با سلول های بنیادی ارتباط برقرار می کنند sia 1 2,967 2016/08/10, 09:59 AM
آخرین ارسال: niloofary
  بهبودی در مبتلایان به MS سه سال بعد از پیوند سلول های بنیادی sia 4 5,783 2015/02/24, 02:44 PM
آخرین ارسال: تینا 1393
  شیوه نوینی برای جایگزینی سلول های آسیب دیده مغزی ارایه شد hamdam 1 2,948 2012/02/13, 08:41 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست