•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 24
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 3.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خستگي
دارویی برای این مورد میشناسید؟من الان خیلی احتیاج به بیداری وفعالیت دارم ولی خستگی باعث شده از کارهام عقب بیفتم .اگر تجربه شخصی دارید راهنمایی کنید.
بادباچراغ خاموش کاری ندارد،اگردرسختی هستی بدان که روشنی...
 تشکر شده توسط : دلان
(2010/10/26, 07:52 AM)fereshteh نوشته است: خميازه زياد كشيدنم ربطي به اين موضوع داره؟ كسي اين مشكل رو داره؟

بله مربوطه منم هميشه كسل ام و خميازه زياد ميكشم
فان مع العسر يسرا
(2010/10/26, 10:26 AM)montazer نوشته است: دارویی برای این مورد میشناسید؟من الان خیلی احتیاج به بیداری وفعالیت دارم ولی خستگی باعث شده از کارهام عقب بیفتم .اگر تجربه شخصی دارید راهنمایی کنید.

قرص ریتالین . البته باید با نامه دکتر باشه و با کارت شناسائی . آشنا هم داشته باشی شاید بهت بدن فقط داروخانه های تک نسخه ای . همچین شادا و سرحال میشی که نگو
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
 تشکر شده توسط : montazer , دلان
برای خستگی کپسول آمورل یا آمانتادین خوب هست .
من این کپسول ها رو خوردم اصلا اثر نکرد
خیلی زود خسته میشم
اصلا اینجوری نبودم
این خستگی های بیش از حد بدجوری کلافم کرده
رو انجام کارهام هم تاثیر بدی گذاشته.
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
 تشکر شده توسط : Hasty , دلان
خستگي و ام اس

بيماران مبتلا به ام اس از خستگي يا بي رمقي بعنوان يك از شايعترين و ناتوان كننده ترين علائم بيماريشان ياد ميكنند مطالعات نشان ميدهند حدود 95 درصد بيماران با اين نوع خستگي درگير هستند. خستگي در ام اس همچنين به سست بودن نيز مشهور است و اينگونه تعريف ميشود : فقدان انرژي فيزكي يا ذهني فرد كه منجر به توقف فعاليتهاي بيمار ميشود. اين خستگي ناشي از نوع ام اس ، شدت بيماري يا دوره بيماري نيست و مكانيسم آن هنوز كاملا روشن نشده است0

در اين گفتار درمان اوليه خستگي ناشي از ام اس مورد نظر مي باشد. مطالعات اخير نقش قطعي استفاده از دارو در درمان خستگي اوليه ام اس بوسيله تغييرات شيميايي مغز را تقويت كردند. داروهاي جديدتر تمركز خود را روي هوشياري متمركز نموده اند تا تحريك سيستم مركزي اعصاب.

آمانتادين Amantadine

آمانتادين يك داروي ضد ويروسي است و از سال 1980 ميلادي براي درمان خستگي در بيماران ام اس مورد استفاده قرار گرفته است نحوه عمل اين دارو در كاهش خستگي ناشناخته است. اين دارو بعنوان اولين رويكرد برخورد با خستگي مطرح بوده و براي خستگي خفيف توصيه ميشود. در مطالعات آمانتادين نشان داده است كه حدودا براي يك سوم بيماران ام اس توانسته مفيد باشد. اثر بخشي اين دارو اغلب بعد از يك هفته استفاده از آن ديده ميشود0 آمانتادين نسبتا كم ضرر بوده و بوسيله بيماران خوب تحمل ميشود ضمن اينكه ارزان نيز هست. آثار جانبي آن نيز اغلب خفيف بوده و شامل رويا ديدن – توهم – فعاليت زياده از حد و تهوع مي باشد.

مودافيلن Modafinal

مودافيلن ارتقا دهنده هوشياري است كه در درمان خواب آلودگي مفرط روزانه بكار رفته است. مطالعات اخير سودمندي اين دارو را در كاهش خستگي ام اس در دو سوم بيماران طي دو هفته نشان داده است. استفاده از اين دارو براي آنهائيكه با خستگي شديد و نسبتا شديد و ملايم ام اس مواجه اند و همچنين آنهائيكه از آمانتادين نتيجه نگرفته اند توصيه ميشود. مودافيلن كم ضرر بوده و خوب تحمل ميشود آثار جانبي آن نيز ميتواند سر درد – تهوع و ضعف در دوزهاي بالا باشد.

پمولين Pemoline

پمولين يك داروي تحريك كننده سيستم اعصاب مركزي است و براي درمان خستگي ام اس بكار گرفته شده است اما مطالعات سودمندي مشخصي را در مقياسهاي ارزيابي خستگي نشان نداده اند. پمولين به سختي بوسيله 25 درصد بيماران تحمل شد و دوز بالاي آن منجر به ايجاد آسيب به كبد ميشود. در صورت استفاده از اين دارو ضمن اينكه مداوما بايد تحت نظر باشيد آزمايش خون مداوم نيز لازم است. اين دارو بعنوان اولين رويكرد درمان دارويي خستگي ام اس توصيه نمي شود.
نگران آینده نیستم.خودش به زودی می آید
 تشکر شده توسط : مـه ســـا , zaynab , sarajahed , Amir , najva , Hasty , طاهره
(2010/10/26, 10:26 AM)montazer نوشته است: دارویی برای این مورد میشناسید؟من الان خیلی احتیاج به بیداری وفعالیت دارم ولی خستگی باعث شده از کارهام عقب بیفتم .اگر تجربه شخصی دارید راهنمایی کنید.

دکترم به من ریتالین داد خوب بود
love28love51
 تشکر شده توسط : montazer
یعنی هرکی احساس خستگی داشته باشه بطور ناگهانی ممکنه ام اس داشته باشه؟؟
من مدتیه رخووت ندارم همش خوابم میاد حتی بعد از خواب طولانی یعنی ام اس دارم؟
کمک کنید بیشتر بدونم
(2011/01/18, 11:33 PM)ilia88 نوشته است: یعنی هرکی احساس خستگی داشته باشه بطور ناگهانی ممکنه ام اس داشته باشه؟؟
من مدتیه رخووت ندارم همش خوابم میاد حتی بعد از خواب طولانی یعنی ام اس دارم؟
کمک کنید بیشتر بدونم

نه از عوارض ام اس خستگی هست اما خستگی دلیل ام اس نیست.
کمبود بعضی ویتامین ها و املاح خستگی و خواب آلودگی میارن.
خیالت راحت باشه ام اس نیست.
ليليا جان نه عزيزم خستگي از علائم ام اس نيست كه
همه ادما واسه خاطر همونايي كه آقا مهدي گفت و همچنين هواي الوده و نوع فعاليت روزانه دچار خستگي ميشن كه كاملا طبيعيه افراد ام اسيه عزيز هم از اين قاعده مستثني نيستند فقط شايد كمي زودتر دچار خشتگي بشن
ولي من خودم كه ام اسي هستم خدايي كمتر از اطرافياي فاقد ام اس خودم خسته ميشم
يه چك كن ببين كم خوني نداري؟
نگراني و اضظراب ريشه همه بيماريهاست از خودت دورش كن agreement2
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 24
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان