•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 25
  • 26
  • 27(current)
  • 28
  • 29
  • ...
  • 44
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امیتازات : 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه شخصي - چرایی ابتلا به ام اس
استرس
استرس
استرس
اسم زیبای اباالفضل
نمک زندگیمونه
 تشکر شده توسط : ابراهیم , پریا حقیقت پور
استرس
محیط ناآرام
گرانی
بیکاری
یعنی باز همه اینا میشه همون استرس
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : saeid , پریا حقیقت پور
یک چیز بگم شاید همه شما خنده تان بگیره
در مورد من فکر میکنم شوک باعت ام اس شوده
چون روز بعداز شوک دست راستم بی حس شود حالا چه شوکی نمیشه اینجا گفت
 تشکر شده توسط : برگ 7 , پریا حقیقت پور
نداشتن تعادل در زندگی===>ام اس

از اونجایی که در زندگی، هیچ چیز هیچ چیزش، ابدی نیست(نه شادیش نه غمش) باید درک کرد که نتیجه داشتن تعادل

آرامش هست.
 تشکر شده توسط : برگ 7 , پریا حقیقت پور
نمی دونم می تونه دلیلش این باشه یا نه؟؟؟
من 3 ساله که از شمال به جنوب اومدم بخاطر دانشگام.قبل از قبول شدنم مشکل کمبود ویتامین دی داشتم اما هیچ علائم دیگه ای نداشتم.تا این تابستون که فهمیدم ام اس دارم.یعنی ممکنه عوامل محیطی تاثیر گذاشته باشه؟confused2
~دلم اغوای تاکستان به لطف مستی انگور
دلم بوی خوش بابونه می خواهد~
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
سلام همکیشان خودم: ام اس بیماری صد در صد روحی میباشد درمان به صورت علامتی صورت میگیرد ما باید از مکانهایی که موجب آزار ما میشوند دوری کنیم زیرا سلامتی انسان قیمت ندارد و نباید آن را به راحتی از دست بدهیم...
(2009/11/19, 07:27 PM)aztab نوشته است: سلام� بچه ها احوال شما خوب هستی بچه ها یه چیزی از وقتی متوجه شدم این مریضی را دارم� ذهنمو مشغول کرده البته شرمنده نمی توان گفت مریضی آدم یه جورای میگه مریضی اینگار خدایا چیه� فقط میشه گفت که یه سرما خورده گی کمی پیشرفته است ذهنمو مشغول کرده به این دلیل که چرا باید سیستم ایمنی بدن ما باید علیه خودمان اقدام کنه شاید بخندی مخصوصا داش سینا که این همه دانشمند و فیلسوفو ...� روزو شب روی این موضوع کار میکنند اونوقت تو میخوای یه شبه تمام مسله را حل کنی به نظر من همه میدونن که چرا سیستممان برعکس عمل میکنه البته اکر بخواهید ..........
البته بچه ها اینهای که میخواهم بنویسم نظر شخصی خودمه و بعضیها هم از مجله های خارجی پیدا کردم که امیدوارم به دردتون بخوره. بعضی از نظر شخصی من عبارتند از:
نوع خون : نه مثلا گروه خونی بلکه جنس یا هر چی که میخوای اسمشو بزارین مانند غلظت و... که از بعضی از بچه ها پرسیدم که مال اونها هم خیلی غلیظ و خیلی سیاه رنگ بود و غیره که در یک مجله هم خوندم که نوشته بود که در خون بچه های ام اسی یه نوع پروتین که یادم نبود کدام پروتین کم است یا اصلا وجود ندارد� یادم میاید وقتی سایت آقای دکتر فهمیده را که می خوندم� در مورد حجامت که تاثیرش برای بیماران ام اس چطور است که نوشته بود حجامت سیستم ایمنی بدن را تقویت میکنه زنگ زدم باهش صحبت کردم و گفتم آقای دکتر اکه سیستم ایمنی بدن تقویت بشه اونوقت من بیچاره میشم که زد زیره خنده� و گفت اتفاقا سیستم ایمنیتونو تنظیم میکنه ولی به شرط اینکه تو انجمن حجامت شهر خود حجامت کنی که خودشان برای شما تغذیه هم میگن
تغذیه ناجور : مثلا من خودم یادم مییاید هر ماه 2و3 کیلو چاق میشدم� هر چی دستم مییامد میخوردم اون هم به طرز خیلی وحشتناک البته اینها خودش میشه گفت یه دلیلشه که سیستم ایمنی بدنم دیکه قاطی کرده بود ولی الان به فرم 17و 18 سالگیم رسیدم ولی این بار به صورت اصولی وزنم را کم کردم� الان هیچ گونه علایمی مبنی برعود بیماری باشه ندارم
استرسو ناراحتیو عصبانیت خودش عامل مهمی است که من همشو یک جا تجربه کرده بودم
خیلی از موارده دیگه که دوست دارم� خود شما هم فگر کنید ببینید چیکار کردی که سیستم ایمنیتو نو عصبانی کردی باور کنید خیلی ساده خودتون اگر فکر کنید بعد از پیدا کردن دلایلش از خنده خسته میشی
ولی بگذریم حالا بچه ها بیای دیگه به سیستم ایمنیمان یه حالی بدهیم بپردازیم به مسله آنچه که سیستم ایمنی را قوی میکنند
آنچه سیستم ایمنی را قوی می کند، همانند خوردن سالاد های متنوع، که شامل انواع
ویتامین ها هستند، سبزی های زمستانی ،انواع لیموها ، سیب و بادام ، گردو و فندق.
سلامتی روده ها بسیار حايزاهمیت است. روده بزرگترین ارگان ایمنی بدن می باشد
زیرا که ۸۰ ٪ سلول های دفاعی بدن که در تعادل و عملکرد بافت مخاطی روده ، نقش
دارند را شامل می شود.مصرف زیاد از حد آنتی بیو تیک ها و تغذیه نادرست می تواند
موجب از بین رفتن سلول های دفاعی موجود در بافت مخاطی روده گردد که همین امر
احتمال شیوع بیماری هایی چون سرماخوردگی و ... را افزایش می دهد.
مصرف مواد غذایی ترش مزه نه که مواد غذای ترش مزه را دوست داشته باشید و اسیدی می تواند تا حد زیادی مانع از بین رفتن
سلول ها گردد.
متاسفانه بعلت راه نسبتن طولانی دهان تا روده و دمای بالا و رطوبت این مسیر گوارشی،
فقط ۱۰ تا ۴۰٪ باکتریهای تخمیر کننده شیر که در ماست و ... است و در حفاظت بافت
پوششی روده نقش دارند، به روده بزرگ می رسد بقیه در معده و کبد می مانند و یا از
بین می روند. این باکتریهای مفید در تنظیم سیستم گوارشی و سیستم ایمنی نقش مهمی
دارند. بخصوص بعد ازمصرف آنتی بیوتیک ویا کورتیزون، در تقویت بافت پوششی روده
و قوی تر کردن سیستم ایمنی می توان ذکر کرد.
Fit in der Herbst
www.blitztip.de
ey baba ma che kareem aslan
man aslan nemidonam
che shood faghat ino midonam ke az khonevade namardi didam
سلام دوستان
منم از خودم ميگم
به نظرم حساسيت بيش از حد من به همه چي ميتونه دليل باشه ، من قبلنا سر هر چيز بيخودي فورا گريه ميكردم،از اون دسته آدما بودم كه بيشتر شبا بالشم خيس بود ، حتي بچه هم كه بودم اين عادت رو داشتم سرمو زير لحاف ميبردمو گريه ميكردم بخاطر اينكه با خودم ميگفتم اگه پدر مادرم روزي طوريشون بشه چيكار كنم،شكر خدا الان كه 32 سالمه الحمدلله پدر و مادرم خوب هستن ، الان اصلا اخلاقاي سابقمو ندارم،شكست عشقي داشتم اونم 2 بار......چيزهايي كه الان به يادم مياد واقعا برام مضحكهangry
خودم دعوت كردم از اين مريضي البته يه جايي از زندگيم خيلي به دردم خورد ولي الان فقط يه مزاحمه و بايد هر طور شده از وجودم دكش كنم.
من ميتونم اميدوارم شما هم بتونين.

فاطمه دانشجوي معماري.agreement2baybay
پرودگارا بخاطر همهء الطافی که تا به امروز در حقم داشتی ازت سپاسگذارم.الحمدلله.
 تشکر شده توسط : رامنا , meysam2 , زیبا* , پریا حقیقت پور
ا[size=xx-large]سترس هاي متوالي كه از زمان كودكي اغاز شده افزايش پيدا كرده باعث شكسته شدن سد دفاعي بدن ميشود وباعث ام اس ميشود
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , آنا , پریا حقیقت پور
سلام دوستان.همه ی نوشته هاروخوندم،من هم همینطوری بودم.بله استرس،نگرانی،ناراحتی، خودخوری کردن به مدت زیادباعث خودخوری بدن میشه!!یعنی ام اس.یعنی گلبول های سفیدبدن تاراعصاب روبادشمن یاویروس اشتباه میگیره وبه اون حمله میکنه وتخریبش میکنه.به ساده ترین بیان،همتون میدونین که اسیدچه خاصیتی داره واگه به پوست برخوردکنه چی میشه.این تخریب ونابودی دربدن هم وجودداره،به این معنی که استرس،ناراحتی،نگرانی، دغدغه ذهنی،عصبانیت،خودخوری....محیط بدن رواسیدی میکنه واین یعنی تخریب ونابودی اعصاب(میلین)!!
...
 تشکر شده توسط : meysam2 , zohaa , ayda.m , missmaryam2005 , زیبا* , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 25
  • 26
  • 27(current)
  • 28
  • 29
  • ...
  • 44
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  یک تجربه شخصی از نقش تابستان در تشدید خستگی ArashFN 1 776 2022/07/27, 03:37 PM
آخرین ارسال: ArashFN
  تجربه ی کسی که ام اس ندارد. obria_123 5 2,845 2018/08/01, 01:34 AM
آخرین ارسال: پروانه
  بيان تجربه ها در مورد نظريه دكتر زامبوني kaj 55 40,864 2017/01/22, 06:00 PM
آخرین ارسال: Aydanima
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,309 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  چه مدت زمانی طول کشید که از زمان تشخیص cis حمله دوم رو تجربه کنید prosperity 7 8,733 2014/11/12, 11:25 PM
آخرین ارسال: prosperity

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست