نظرسنجی: آیا با خوردن گرمی ها (مثل بوقلمون-عسل....)حالتون بهتر میشه؟
بله
76.39%
55 76.39%
خیر
23.61%
17 23.61%
در کل 72 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گرمی ها و ام اس
براساس طب سنتی، 4مزاج داریم: سودا، صفرا، خون و بلغم
هرفردی میتونی سودایی، صفرایی، دموی و یا بلغمی مزاج و باشه که هرکدوم خصوصیات خاص خودشون رو دارن و یه سری از موادغذایی براشون مناسبه، مثلا برای یه فرد بلغمی مزاج (سرد و تر) زنجبیل توصیه میشه ولی کسی که صفراوی مزاج(گرم و خشک) باشه زنجبیل براش مناسب نیست و باخوردنش براش مشکل پیش میاد.
پس ما برای همه افراد نمیتونیم یه نسخه بپیچیم.....به نظر من رعایت اعتدال در مصرف موادغذایی(چه سرد و چه گرم) از همه چیز بهتره.....
به داروهاتونم اطمینان داشته باشید و از همه بیشتر به "خدا"
با آرزوی سلامتی برای همه دوستای گلمicon_question
شانه ات کو ؟

دنیایم باز به هم ریخته ...sad2
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , reza_akrami_a
سلام دوستان
بله ، دوستمون سرکار سیمین خانم درست میگن که نمیشه برای همه یه نسخه پیچید. به نظر منم باید برای هر بیماری بر اساس چگونگی برهم خوردن تعادل بدنش براش دارو و رژیم غذایی تجویز کرد.
نکته ای که میخوام اضافه کنم اینه که اصولا بیمارای ام اس دچار حالت سردی مزاج هستن یعنی من تا حالا ندیدم که یه بیمار ام اس موقعی که دچار ام اس شده گرمیش بوده باشه.اصولا پزشکای گیاهی دلیل بروز ام اس رو افراط در مصرف غذاهای سرد میدونن.فک کنم تو طب سنتی به این بیماری میگن استرخا.
به هر صورت سردی و گرمی زیاد حتما باعث بیماری میشه و اگه خیلی زیاد بشه باعث حالت جنون سرد یا جنون گرم میشه و بعدش هم اگه به داد طرف نرسن مرگش حتمی هس.
به قول معروف "خیر الامور اوسطها"
در پایان به نظر من چون نمیتونیم 100% تعادل گرمی و سردی بدنمون رو حفظ کنیم بهتره یه کم بریم طرف گرمی چون سردی بیماری زا هست و برای ما ام اسی ها تا حدود زیادی خطرناکه ولی یه کم گرمی فقط میتونه چندتا جوش کوچیک پوستی رو ایجاد کنه.
شاه کلید خوشبختی و تموم موفقیتا خود رو دوست داشتنهicon_questionعاشقونه خودتونو دوست داشته باشین.love28
 تشکر شده توسط : elham 66 , simin , salar
:60:سلام آقا رضا با شما موافقم من یه مدت داروی گیاهی مصرف می کردم بدنم جوش زد ولی زیاد دیگه کمتر استفاده میکنم عسل می خورم خرما میخورم کشمش وگردوی تازه ومیوه ی تازه .ممنونم از دوستای عزیز که مطالب مفیدی رو به اشتراک میگذارن happy0065.gif
 تشکر شده توسط : رزمینا
سلام
ارتباط گرمی و سردی و سلامتی و بیماری یه بحث اعتقادی نیست که اگر بگیم بهش اعتقاد دارم اثر کنه و اگر بهش اعتقاد نداشته باشیم اثر نکنه.یعنی تاثیر این قضیه مثل داروهای پلاسیبو (شبه داروها) نیست که یه تاثیر تلقینی باشه.
به هر حال این مطلب جزء مطالبی هست که پزشکان بزرگی مثل شیخ الرییس ابوعلی سینا و فارابی و ... بر اساس اونا به معالجه و درمان بیمارها میپرداختند و به این آسونی نمیشه اونا رو بیخیال شد.تو سالای اخیر هم اصولا گرایش به انواع طب های سنتی که هر کدوم مربوط به تمدن و فرهنگهای خاصی هستند خیلی زیاد شده .البته نمیگم که طب سنتی جوابگوی همه بیماریهاس ولی حرفای زیادی برای گفتن داره و میتونه خیلی ارزشمند باشه.
طب پیشرفته و آکادمیک هم جوابگوی همه بیماریها نیست مثلا در مورد همین ام اس هنوز دلیل قطعی برای اون نداره و راه حل قطعی هم براش نداره.
شاه کلید خوشبختی و تموم موفقیتا خود رو دوست داشتنهicon_questionعاشقونه خودتونو دوست داشته باشین.love28
 تشکر شده توسط : رزمینا , salar
من یه چند ماهی این رژیم گرمی سردی رو رعایت کردم.....
اما حالا دیگه نه....
رعایت نمیکنم...یعنی حوصله اش رو ندارم....
برام مهم نیست....
همه چی هم میخورم...از هر غذایی که خوشم بیاد....پیتزا و...
فست فودم میخورم...
دیگه برام مهم نیست...
من همیشه سوالم اینه:مگه اصلا معلومه ام اس چی هست که حالا هر کی میاد یه چی میگه که ام اسو درمان میکنه؟
چرا همیشه باید از واقعییت فرار کنیم؟
علت بیماری ام اس مشخص نیست فعلا!!!
چیزی که معلوم نیست علتش چیه چطور میشه ادعا کرد که فلان چیز کنترلش میکنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بی خیال....
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : sooorooosh , niloufar , مـه ســـا , simin , Maryam95
دوستان میخوام یه مطلبی بگم شاید یه کم عجیب باشه اما به نظر خودم جالب اومد.
من یه کم با پرورش طوطی عروس هلندی اشنایی دارم . یه مسئله ای که گاهی پیش میاد اینه که وقتی پرنده ماده تخم میکنه به خاطر بازیگوشی زیاد رو تخماش نمی خوابه انگار که حوصلش نداره .N_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)حالا اگه به سایتهای تخصصی عروس هلندی مراجعه کنید یا از کسایی که در این زمینه با تجربن بپرسین میگن دونه های گرم و تقویتی مثل شاه دونه و کافیشه که برای تقویت پرندس و گرم هم هست رو بردارید و از میوه ها و سبزیجات هم بیشتر کاهو و خیار تو قفسش بذارین تا بازیگوشی و جنب و جوش زیاد از سرش بیفته و رو تخما بخوابه تا جوجه شن.evilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gif
واقعا گرمی و سردی رو همه موجودات تاثیر میذاره اما خوب هر کس با توجه به خصوصیات جسمی خودش باید تعادل حفظ کنه یکی به گرمی بیشتر نیاز داره و یکی کمتر.
بعدشم درسته زمان بوعلی احتمالا بیماری به اسم ام اس نبوده اما فلج که بوده.
 تشکر شده توسط : sooorooosh , reza_akrami_a
دوستان این رژیم سخت نیست.
مثلاً تو کتاب ارمغان تندرستی خدادادی یه سری آب میوه جات و سبزیجات هست که ترکیبشون هم گرمی هست و هم بدن رو تقویت می کنه. باید بدن قوی باشه تا بتونه مبارزه کنه.
و یا معجون جینسینگ که بی نظیره.
یا این که تو کتاب خدادای نیست ولی ماده ای هست به نام قاووت. اون رو توشیر بریزید و بخورید مثل یه معجون هست یا ترکیبات دیگه
یا نکتارهایی که خدادای تو کتابش نوشته و برای قند خون هست فقط همین ها قند خون آزمایش پدر من رو پایین آورد و نیاز نشد که مصرف دارو رو شروع کنه.با این که پدر من کمی شیرینی جات هم مصرف می کرد ولی کنارش این نکتارها رو هم به رژیم غذایی ش اضافه کرده بود و خیلی راحت با مواد ساده تهیه می شه.
و این که بعضی اوقات هم باید چیزی رو حذف کرد. مثلا دوست من پاش درد می کرد. دکتر گفته بود یه مدت گوجه فرنگی و خرما نخور. علتش رو نمی دونم. شاید برای اون خوب نبوده. و مدتی از غذاش حذف کرد و حالش بهتر شد. در هر صورت هر کس دکتر بدن خودشه ولی چه بخواهید غذاهایی رو نخورید چه بخورید، معجون ها، نکتارها و ملین ها رو حتما فراموش نکنید. این طوری بدن توان مبارزه کردن با بیماری رو در خودش ایجاد می کنه.
به نظر من حذف کامل سردی ها امکان پذیر نیست. یا این که باید خیلی کمترش کرد. ولی می شه مصرف گرمی ها رو بیشتر کرد.
من صبورتر از هر لحظه ای چشم به راه روزهای آینده ی نیامده ام!
 تشکر شده توسط : sooorooosh , رزمینا , salar , ostad2000
man ba khordane hame chi halam khob mishe che berese boghalamoon evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : sooorooosh , شيدا رها
سلام
درسته که دلیل بیماری ام اس هنوز مشخص و اثبات شده نیست درمان اون هم همینطور ولی تاثیر غذاهای سرد و گرم روی اون چیزیه که بارها و بارها تجربه شده و رعایت اون سفارش شده ،توی مجله ام اس هم در مورد رعایت رژیم غذایی و پرهیز از غذاهای سرد توصیه میشه.
منظور از رعایت سردی و گرمی نخوردن هیچ غذای سرد نیست منظور اینه که بدن به طرف سردی نره . توی طب سنتی موضوعی هست که بهش میگن مصلحات، مصلحات چیزایی هستن که به غذاهای سرد اضافه میکنن که سردی اونا رو کنترل کنن. میتونین غذاهای سرد رو با اونا بخورین تا سردیتون نشه .
ضمنا به نقل از دکترآقای مهدی عسکرفراشاه (پزشک عمومی، سنتی، سوزنی و انرژی درمانی) توی طب سنتی به این بیماری میگن استرخا.
 تشکر شده توسط : ostad2000 , رزمینا , yummy
سردي و گرمي بودن هركس و حتي ميزان سردي و گرمي بودن متفاوته ولي بنظرم چيزي كه بين ما مشتركه اينه كه نبايد زياد سردي بخوريم من خوردم نسبت به خوردن سردي ها واكنش سريع دارم با خوردن ي گوجه سبز از حال ميرم اصلا نميتونم ماست و دوغ بخورم با اينكه خيلي دوست دارم ولي بهرحال بايد خودمون متوجه باشيم چي برامون خوب نيست از برنامه غداييمون حذف كنيم
من كه فقط گرمي ها رو ميخورم بطور كامل سردي ها حذف شدن
بايد در كنار دارو هامون برنامه غدايي مناسب سيستم بدنمون داشته باشيم
آسمان فرصت پرواز بلند است، ..... ولی..
قصه اين است چه اندازه کبوتر باشي
 تشکر شده توسط : رزمینا

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)