امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی IVIG
من اولین بار شنیدمHuhHuhبه نوع ام اس بستگی داره؟؟؟
برامن خوش خیمه ولی دیدم مریض هایی که خیلی سال هم هست این بیماری رو دارن از ivig استفاده میکنن . دکتر من ودکتر حیدری چندتا از دکترای دیگه خیلی این دارو رو قبول دارن وتاثیرشو خیلی بیشتر از بقیه دارو ها میدونن . من با هر بیماری صحبت کردم راضی بود چون عوارض این دارو از بقیه کمتره وماهی یکبار یا 15 روز یکباره. البته مریض هایی هستن که به غیر از این دارو داروهای دیگه هم میزنن
باور نمیکنم ولی ................انگار غرور من شکست..................

اگه دلت میخواد بری...........اصرار من بیفایدست...................
 تشکر شده توسط : نازلی , baran1390 , arezoo_azizi , شیرین , paeazan , ابراهیم
کسی از دوستان خبر داره که این دارو مورد تایید بیمه هست یا نه ؟
زندگی را فقط با فصل های دشوارش نبین ؛
در راه های سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه می رسند. agreement2

تشکر شده توسط : نازلی , arezoo_azizi , maryamjoooon
نمیدانم مورد تایید بیمه هست یا نه؟این مطلب را بخوانید

ایمونوگلوبین وریدی یا IVIG
ساعت ٢:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱۱ کلمات کلیدی: داروی ام اس ایمونوگلوبین وریدی یا ivig
ایمونوگلوبین وریدی یا IVIG تنها از خون انسان ها تهیه شده برای رفع بیماری های ناشی از ضعف سامانه دفاعی کاربرد دارد. به گزارش خبرنگار سلامت نیوز،این دارو که برای بیماران پیوند عضوی،نوزادان کم وزن و دچار عفونت و بیمارانی که دچار ضعف سیستم دفاعی هستند کاربرد دارد،یک داروی مشتق از پلاسمای خون انسان و جزو داروهای یارانه ای است که به طور محدود در کشور برای بیمارانی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند وارد و توزیع می شود،که ممکن است شما را برای به دست آورد آن کمی به مشکل اندازد.

در حال حاضر 100 هزار لیتر پلاسمای خون به خارج از کشور فرستاده شده که این مقدار تامین کننده 420 کیلوگرم IVIG است ،ولی نیاز کشور ما 700 کیلوگرم است!
این دارو در عفونتهای حادی مثل ایدز اطفال و کاوازاکی نیز موثر است.
دومنیک اسپاتافورا یکی از مصرف کنندگان این دارو این دارو را معجره ای قلم داد می کند و می گوید:پس از اولین تزریق توانستم از انگشتانم استفاده کنم،لرز اندامهایم کم شد و علائم بیماری من کم کم از بین رفت.دومینیک،مبتلا به نوروپاتی حرکتی چند کانونی بود. بیماری ای که می تواند فرد را با فلج کردن،زمین گیر کند.
IVIG داروی در عین حال پر عارضه و گرانی است.عوارض گزارش شده از این دارو عبارتند از:تب،سردرد،گر گرفتگی،درد عضلات و قفسه سینه و تنگی نفس،این عوارض همه طبیعی بوده و جای هیچ نگرانی ندارند.
تا پیش از این استفاده از این فرآورده خونی محدود بود ولی اکنون با روشن شدن اثرات مفید آن در درمان بیماری های استفاده از آن افزایش خواهد یافت

تشکر شده توسط : baran1390 , arezoo_azizi , ساحل , zenith , sargol
مورد تایید بیمه هست
باور نمیکنم ولی ................انگار غرور من شکست..................

اگه دلت میخواد بری...........اصرار من بیفایدست...................
 تشکر شده توسط : paeazan , شیرین
دكتر بمن گفت IVIG استفاده كن اما چون گرون بود و من احتمال ميدم كه بدي حالم شايد بدليل اكتوفرونه فعلا شروع نكردم.ميخوام اينترفرونم رو عوض كنم اگه بهتر نشدم بعد راجع به IVIG فكر ميكنم.
...
 تشکر شده توسط : ساحل , شیرین , DavidBili
یعنی تاثیر اون از اینتروفرنها بیشتره؟
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : DavidBili
آره از پیشرفت ام اس حدود 15-10 درصد بیشتر از اینترفرونها جلوگیری میکنه
 تشکر شده توسط : DavidBili
خب بچه ها اگه تاثیرش واقعا انقد زیاده چرا از همون ابتدای بیماری قبل پیشرفتش دکترا تجویزش نمیکنن؟
مثلا دکتر صحراییان چرا برا من این دارو رو پیشنهاد نکرد برم بگیرم با اینکه بهشون گفتم مشکل هزینه و اینارو ندارم؟
حتما برا خودشون یه دلیلی دارن که برا بعضیا پیشنهاد میکنن برا بعضیا نه..................
خب اگه واقعا تاثیرش انقد زیاده من و هزاران نفر دیگه که به ام اس مبتلا هستیم بریم بگیریم دیگه....مگه مریضیم بشینیم دس رو دس بزاریم...شیمangry3
ای کاش یکی پیدا میشد این سوال منو جواب میداد که چرا این پزشکای محترم از همون ابتدا با اینترفرون قوی شروع نمیکنن پیشرفت کمتر بشه....؟
چرا صبر میکنن طرف...............شه بعد میرن رو داروی قوی تر چرااااااااااااااااااااااااااااا؟angry3
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
(2012/08/02, 06:15 PM)شیرین نوشته است: خب بچه ها اگه تاثیرش واقعا انقد زیاده چرا از همون ابتدای بیماری قبل پیشرفتش دکترا تجویزش نمیکنن؟
مثلا دکتر صحراییان چرا برا من این دارو رو پیشنهاد نکرد برم بگیرم با اینکه بهشون گفتم مشکل هزینه و اینارو ندارم؟
حتما برا خودشون یه دلیلی دارن که برا بعضیا پیشنهاد میکنن برا بعضیا نه..................
خب اگه واقعا تاثیرش انقد زیاده من و هزاران نفر دیگه که به ام اس مبتلا هستیم بریم بگیریم دیگه....مگه مریضیم بشینیم دس رو دس بزاریم...شیمangry3
ای کاش یکی پیدا میشد این سوال منو جواب میداد که چرا این پزشکای محترم از همون ابتدا با اینترفرون قوی شروع نمیکنن پیشرفت کمتر بشه....؟
چرا صبر میکنن طرف...............شه بعد میرن رو داروی قوی تر چرااااااااااااااااااااااااااااا؟angry3

شیرین خانوم من هم اول بیماریم این مشکل رو داشتم دو سه تا پزشک میگفتن با هفته ای یه بار شروع کن یکی دو تا میگفتن با قویتر یعنی هفته ای سه بار تزریق شروع کن!!! من هم خیلی پرس و جو کردم بهم گفتن با دوز ضعیفتر بهتره چون وقتی بیماری پیشرفت کرد اینجوری راحت تر میشه با اینترفرون قویتر کنترلش کرد!! این هم نظر منه که بدن بعد از یه مدتی به دارو عادت میکنه پس به دوز ضعیفتر عادت کنه بعدن دوز بالاتر برای کنترله بیماری بهتر جواب میده!!!
عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , paeazan

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی سوییسی مارلا ( گلنیا ) sooorooosh 36 34,293 2023/12/14, 01:59 PM
آخرین ارسال: hessam
  داروی siponimod sooorooosh 18 18,417 2023/02/26, 12:46 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  معرفی داروی زادیوا (دی متیل فومارات) samiramiss 30 46,606 2021/04/26, 09:50 AM
آخرین ارسال: AVID2000
  داروی اُکرِلی زوماب ( Ocrelizumab ) .editormasoud 53 35,166 2020/02/19, 07:51 PM
آخرین ارسال: hourieh
  معرفی داروی ریتوکسی ماب (مبترا) sooorooosh 1 13,178 2019/09/20, 05:32 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  راهنمای داروی زیفرون (Ziferon) saffari_mo 4 18,703 2018/12/02, 11:06 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی آمپیرا (Ampyra ) ( fampyra ) zaynab 89 70,236 2017/11/23, 01:43 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا فلوکستین تنها یک داروی ضدافسردگی ست؟! paeazan 16 24,674 2017/11/21, 08:15 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  داروی ایبودی لاست - Ibudilast niloofary 1 2,916 2017/10/29, 09:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  داروی داکلیزوماب (Daclizumab) با نام تجاری زینبریتا (Zinbryta) niloofary 3 3,821 2016/12/23, 12:17 AM
آخرین ارسال: rezamyqn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان