امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رژیم غذایی دکتر والس برای بیماران ام اس و بهبودی
(2015/04/24, 10:44 PM)mohammad mehdi نوشته است: من نظراتی منفی نسبت به این رژیم درمانی در اینترنت دیدم و به نظرم به صلاح نیست دارو قطع بشه و فقط به این روش درمانی تکیه بشه.
نمونش کسیکه با دارو بیماریش کنترل بوده و بعد از هفت ماه از قطع دارو و رعایت این رژیم غذایی حالش بدتر شده و بیماری عود کرده.
لینکش هم میذارم بحث چند نفر در این مورد هست
لینک مطلب
دوست عزیز در ارتباط با این رزیم باید بگویم تا جایی که من بخاطر دارم به هیچ وجه در این کتاب صحبتی از قطع دارو نشده اتفاقا یادم می اید که در جایی از کتاب خانم دکتر والس تاکید به مصرف دارو میکنه. این مطلب را حتما چک میکنم و اگر غیر از این بود مجددا تکستم را تصحیح میکنم. این رزیم بر مصرف مواد غیرالتهابی و مفید برای مغز تاکید داره. مثلا چند صفحه از کتاب کلی راجع به مصرف جلبک دریایی صحبت کرده و فوایدش برای مغزو اینکه چقدر جلبک دریایی برای سلامت مغز خوب است. من هم از بس تو این کتاب تعریف شده بود ان را تهیه کردم و شروع به مصرف نمودم و به دوستان توصیه میکنم اگر دوستی در چین یا زاپن ،اروپا امریکا یا یا کانادا دارند از او بخواهند تا بسته های کوچک جلبک دریایی را برایشان بیاورد.اینجا هر بسته2 دلار است. ورقه های نازکی هستند کمی بوی ماهی میدهند ولی با ماست خوشمزه میشود ،من مثل چیپس با ماست میخورم. شاید سوپرمارکتهای خودمون در ایران هم که اجناس خارجی می اورند داشته باشند.یا این رزیم توصیه به مصرف روغن نارگیل یا اواکادو میکند .چون چربی اواکادو برای سلولهای مغز خیلی مفید است. یا مثلا خوردن شکلات سیاه به علت خاصیت ضد التهابی در ان توصیه شده. مساله دارو هم کاملا مساله جداگانه ایست و صد در صد دارو یک جز اصلی برای تمام بیماران میباشد. دوست عزیز لینکی که گذاشتید را نگاه کردم. از ان نتیجه گیری خاصی نمیشود کرد و حتی فردی نوشته بود میتواند میان رزیم والس و بدتر شدن علایم فرد رابطه ای وجود نداشته باشد و فرد باید فاکتورهای دیگه مثلل بدکاری غده تیروییدش را چک کند. ببینید من خودم اهل این که صبح یک لیوان سبزیجات بخورم ظهر یک لیوان حبوبات بخورم بعد عصر سر یک ساعت مشخص پیاز قرمز خورد کنم بخورم نیستم. اصلا این مدل خوردن با طبیعتم سازگار نیست ،خصوصا ما ایرانیها که با خورش قرمه سبزی ، کباب تابه کتلت خورش قیمه و اش رشته با نعنا داغ و سیر داغ حسابی بزرگ شدیم( ببخشید اگر دل همگی اب افتاد چون خودم اول از همتون ضعف کردم و باید برم همین الان یک چیزی بخورم)به نظر من در بمیاران اطلاعاتی امروز که یک روز چای سیاه بد است فردا خوب است یا مثلا کافیین بد است بعدا چند روز بعد خوب است یا هویج بد است بعد یکهو خوب است بهترین کار رعایت نوعی اعتدال است در هر زمینه ای و دوری از مواد سمی. به نظر من پیغام این رزیم را باید گرفت و ان مصرف مواد ضد التهابیست و من صد در صد با این فرضیه موافقم .
موفق و شاد و سلامت باشید دوست عزیز.
.
 تشکر شده توسط : mohammad mehdi , paeazan , arman alagha

پیام های داخل این موضوع
RE: رژیم غذایی دکتر والس برای بیماران ام اس و بهبودی - توسط مینا میلانی - 2015/04/25, 05:42 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی توکسین بوتولینوم برای حل کردن مشکلات مثانه در بیماران ام اس zenith 3 4,449 2013/09/13, 05:15 PM
آخرین ارسال: hamdam
  اسپاستیسیتی (بخش ۲) : کشش برای درمان Sina 2 4,523 2010/03/08, 08:38 PM
آخرین ارسال: sadaf

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست