امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در مراسم روز جهاني ام اس، انجمن ام اس ایران با اهدا جايزه به نگار ج
من هنوز فیلم را ندیدم اما با تعریفهایی که دوستان کردند کاملا متوجه مضمون فیلم شدم.

نظر من اینه که در فیلمها نباید بر بیماری خاصی تکیه کنند (حتی اگر بیماری خیلی کمیاب باشه)

بیماران در شرایط متفاوت روانی قرار دارند و هر موضوعی میتونه به نفع یا ضرر بیمار باشه.

خودم که دیگران منو بعنوان فردی قوی میشناسند و در مبارزه با بیماری این را ثابت کردم تا مدتها در اوایل بیماریم حاضر نبودم چیزی راجع به این بیماری بشنوم، در یکی از اولین سریالهای تلویزیونی مهران مدیری وقتی خودش را به بیماری زده بود و باعصا میرفت. زمانی که دیگران فکر میکردند ام اس داره، یادمه که خیلی به هم ریخته بودم و همه تصورات منفی در مورد خودم از ذهنم میگذشت..

هر بیماری برای مقابله با بیماریش نیاز به امید داره. هیچکس در ابتدای بیماری نباید اینطور فکر کنه که حتما به ویلچر نیاز پیدا خواهد کرد که یک دلیل پیشرفت بیماری همین تصورات هست.

اما در هر مرحله از بیماری باید واقع بین بود و مشکلاتی را که با آن دست به گریبان هستیم بپذیریم.

از جنبه اجتماعی و خانوادگی هم با افراد زیادی آشنا هستم که سالهاست زمین گیر هستند. بعضی خانواده ها امیدواری میدهند و به بهبود کمک میکنند و برخی هم راهشان را جدا میکنند..

دوستی دارم که با وجود یک فرزند همسرش با وجود وضع مالی مناسب و موقعیت اجتماعی بسیار خوب در مراحل اولیه عود بیماری او را به خانه پدریش منتقل کرد و حتی اجازه دیدن فرزندش را هم نمیداد!! بعد از مدتی شروع به مهربانی کرد و بعدش معلوم شد که قصد متارکه داره و با این ترفند میخواسته مهریه اش را ببخشه..

اما در عوض شخصی را هم میشناسم که وقتی که کاملا ناتوان شده بود همسرش لگن زیرش میذاشت و همه کارهای شخصیش و مسئولیت نگهداری از فرزندان را هم عهده دار شده بود و بقدری بهش رسیدگی کرد و با وجود وضع مالی نامناسب در درمانش کوشید که این خانم دوهفته پیش بدون کمک رفته بود نانوایی خرید کرده بود!

اگر این فیلم را از دید بیمار ام اسی نگاه نکنیم و از دید همسر بیمار نگاه کنیم میتونه خیلی آموزنده باشه.

مهم ترین مسئله اینه که ام اس درد بی درمان نیست و بسادگی میشه کنترل و حتی درمانش کرد. اینکه عده ای این بیماری را خیلی پیچیده در نظر می گیرند و نمایش میدهند مهمترین دلیلش میتونه منافع مادی اونها باشه و دلایل دیگر سیاسی و اجتماعی هم میتونه پشت پرده باشه (درهمه جای دنیا)

من سال آینده بعنوان بیماری که درمان شده است در مراسم روز جهانی ام اس شرکت خواهم کرد.

منتظرم باشیدicon_biggrin
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : TootFarangi , nahid , havaars , Sina , SSA , parisa2011 , ساغر , Hasty

پیام های داخل این موضوع
RE: در مراسم روز جهاني ام اس، انجمن ام اس ایران با اهدا جايزه به نگار - توسط شفا یافته - 2011/05/21, 12:47 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چشم انداز درمان با سلول بنیادی در ایران.... sooorooosh 9 7,806 2016/05/21, 02:45 PM
آخرین ارسال: niloofary
  گام های "ام اس" بر بام ایران گروه کوهنوردی ام اس سنتر 29 21,649 2014/08/05, 09:43 PM
آخرین ارسال: omid_nejad
  رئیس انجمن MS ایران: MS در طبقه تحصیل‌کرده و مرفه‌تر بیشتر است hamid_147 5 5,689 2014/05/14, 03:41 PM
آخرین ارسال: baran
  ایران پرچمدار حمایت از بیماران ام اس asall 16 12,741 2014/05/12, 12:51 AM
آخرین ارسال: (reihane(raz
  افتتاح نخستین مرکز نقشه‌برداری مغز خاورمیانه در ایران hamid_147 0 2,437 2014/04/28, 04:18 PM
آخرین ارسال: hamid_147
  حال «سلامت» در ایران خوب نيست! nahid 3 3,590 2014/04/22, 03:50 PM
آخرین ارسال: maryy
  شورای عالی انجمن ام اس کشور تاسیس شود sargol 2 3,114 2014/04/18, 02:14 PM
آخرین ارسال: آرزو
  پرفروش داروهای ایران sargol 0 2,780 2014/02/14, 11:08 AM
آخرین ارسال: sargol
  آیا ایران درمان ام اس را کشف کرده است؟ همسر یک مشکوک به ام اس 26 21,792 2013/11/13, 03:16 PM
آخرین ارسال: فریبا
  امضاء تفاهم نامه میان ایران و آلمان paeazan 1 2,661 2013/10/17, 09:40 PM
آخرین ارسال: rezami

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست